View Single Post
Old 07-07-2018, 08:27   #2253
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,338
Mentioned: 883 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Danos View Post
La S5 e altă poveste, acela are ecranul perfect plan , am avut si eu si se aplica foarte bine folia de sticla pe ecran, perfect, fara bule de aer sau alte chestii, aluneca degetul pe folie parca mai bine decât pe ecranul telefonului si nici culorile nu le altera sau mai stiu eu ce pentru ca facea contact perfect cu ecranul avand lipici pe toata suprafața.
Corect, una e sa aplici pe ecran plat, alta e sa faci o folie din sticla curbata, unde procesul tehnologic e de x*n*z ori mai complicat. Intrebarea e daca alea de 100-200 Ron sunt simtitor mai bune decat alea de 3$.

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
https://www.youtube.com/watch?v=a9U_C_q6WcU

Am avut folii de la 3 las 3 usd pana la una la 25 usd+transport
toate de rahat
Aparent nu. Asa ca sunt doua variante in opinia mea. Ori iei una ieftina si traiesti cu neajunsurile(aderenta imperfecta pe margini), stiind ca nici alea scumpe nu-s cu mult mai rasarite, dar macar ai folie tempered glass care rezista daca dai cu cutitul pe ea; ori iei ceva gen folie "regenerativa" ca Alien Surface pe care dai de 5-10 ori mai mult, dar pe care o schimbi de 2-4 ori pe an in garantie.

Nu vorbesc aiurea de Alien Surface, am 3 prieteni care s-au "combinat" la cumparare ca sa aiba transport gratuit pentru foliile lor de S7 si absolut toti le-au schimbat de cel putin 3 ori pe an, pentru ca se exfoliau. Iar dupa ce se exfoliau pe margini iar lipiciul ala se umplea de praf nu se mai lipeau deloc. Asta pe langa aspectul de coaja de portocala al foliei.

Kudos pentru garantia pe viata, bleah pentru restul... Auzi tu, "military protection". Ba, da-o dracu de treaba.
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is offline   Reply With Quote