View Single Post
Old 12-05-2014, 13:34   #45
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,841
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Chipicao View Post
Ca idee, pe ebay comisionul e 10% din pretul total, adica valoare + transport. Ar veni cel putin 270 lei pentru mac-ul ala. Pare exagerat de mult, si probabil ca intr-o anumita masura este. Dar pe de alta parte cumparatorul are garantie "money-back".

Ultima oara cand am cumparat de pe okazii a fost teapa. Am lasat negativ, am primit negativ cu injuriile specifice unui taran tepar. Ii contactez pe cei de la okazii si primesc raspuns ca ei nu au ce face, ca nu raspund pentru produse. Pai FMG de gaozari, atunci rolul lor care e?

Eu nu inteleg de ce inca functioneaza site-ul asta de kkt.
This.

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
O buna parte din romani inca il plang pe Ceausescu, altii cred in strigoi, ceilalti nu stiu ce naiba inseamna Craciunul, unii cred ca oualele cresc colesterolul si o buna parte sunt analfabeti functional. Si as putea continua...pana maine.
Cam d-asta.
okazii.ro a fost ok pana la un moment dat, deci era al naibii de util. De cand exista okazii.ro pana acum am castigat ?00 euro din vanzare a 2 masini (comision direct de la vanzatori pentru ca erau prea nestiutori si / sau prea lenesi sa isi puna anunturi), deci mie, in principiu, imi place okazii.ro. Plus ca mi-am cumparat tot felul de nimicuri. Problema este ca ei nu sunt la nivelul ebay cu protectia consumatorului dar cu comisioanele se apropie incet - incet.

Quote:
Originally Posted by DaniCJ View Post
Evomag si Mercador lucreaza cu noi , 0 probleme

La Mercador intotdeauna cereti livrare cu verificare (5 minute poti verifica produsul si dupa aceea il platesti), risc de teapa 0
Aceasta este o falsa protectie. In 5 minute nu poti testa un HDD. In 5 minute nu poti testa un laptop. In 5 minute nu poti testa un desktop decat in cel mai de baza mod. E ok cand cumperi, de exemplu, un scaun - ori e intreg ori nu. Dar cand cumperi un RAM, pana dai tu Memtest, trec alea 5 minute si esti la 10% cu testul.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote