View Single Post
Old 08-02-2013, 00:56   #7
poparamiro

poparamiro's Avatar

Mentioned: 24 Post(s)

Daca tot ai deschis cutia pandorei in privinta Futuremark, nu pot sa spun decat ca dezamagirea creste de la an la an (ma rog, de la versiune la versiune).

Nu voi discuta utilitatea benchmark-ului pentru ca de-a lungul timpului au dovedit ca sunt utile.

Eu astept ceva care sa ma impresioneze in primul rand din punct de vedere grafic, pentru ca asta a insemnat 3DMark, ceva uimitor, ce nu vei gasi in nici un joc si in nici o alta parte.

Este absolut penibil sa arati ani la rand doar nave spatiale si o grafica care arata artificial si fara nici o frumusete, desi beneficiaza de implementarea celor mai noi tehnologii disponibile la momentul respectiv.

Futuremark din punctul meu de vedere au demonstrat o lipsa totala de imaginatie si creativitate si au irosit atata putere grafica si efecte disponibile pe ceva absolut sterp.

Sa faci asa ceva cand ai la dispozitie o tona de scene din natura si multe altele care ar putea arata incredibil cu tehnologia actuala, imi depaseste puterea de intelegere.

Atat merita DirectX11 in 2013?, doua scene penibile cu blocuri si roboti?

L.E.

Si da, mare pacat de efortul lui Monstru pentru o asa mizerie, versiunea urmatoare va avea compatibilitate cu ceasuri inteligente si calculatoare din primele generatii.

Last edited by poparamiro; 08-02-2013 at 02:25.
poparamiro is offline   Reply With Quote