View Single Post
Old 03-07-2017, 18:46   #1
Doru1
Member
 
Doru1's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Location: Dincolo lângă încoace.
Posts: 67
Mentioned: 3 Post(s)


Default Problema internet.

url=https://postimg.org/image/q09zlistf/][/url]
Asa arata"setup-ul"
Modemul primit ultima oara de la digi rcs erdeeși, (cel din partea de sus) si un router tplink.
E prin cablu,merge direct la modem,modemul il conectez la tplink cu o mufa gri,si de la tplink cu o mufa galbena o bag in calculator.Pana acuma o luna a mers,cateodata mai avea probleme ca deh,se mai intampla. Mai nou in schimb nu mai merge deloc internetul.Are un semn de avertizare galben langa iconita si daca dau troubleshoot scrie fie ca * your broadband modem is experiencing connectivity issues, NEXT, si dupa arata The problem between your acces point ,router or cable modem and the internet is broken *
saau spune ca the dns isnt responding.
Cateodata mai mergea daca dadeam pe butonul on/off pe router,acuma nu mai merge nimic.Am scos si cablul gri din modem catre router ca sa il bag direct ala galben in pc, nu merge, dns isnt responding.
Am sunat-o pe o vaca de la rds care parca era dezgustată de mine ), Am explicat tot, si după imi zice ca daca am router personal, adica cumpărat de mine de la alta firma cred ca se referea, nu ma poate ajuta si nu pot beneficia de ajutor din partea lor. pai plm.
Ce pot face? am văzut ca au pe siteul lor un router, oare daca il cumpar pe ala de la ei o sa mearga calumea? Ca taică-meu plătește internetul si eu nu pot sa am parte de el. nu merge nici wifi, nici internetul.
Scuze pentru post-ul asta asa lung... Mulțumesc in avans, chiar nu stiu ce sa fac, nu ma pricep foarte bine la treaba asta cu conectivitatea la internet si chestii..de o luna tot figuri face,pica,merge câteva ore,pica cateva ore,iara merge,iara pica,acuma de vreo 30 de ore nu mai merge deloc.
Doru1 is offline   Reply With Quote