View Single Post
Old 22-08-2019, 15:04   #3107
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

...nu știu dacă e o problemă hardware sau software, dar...
Se dă sistem cu Windows 10, boxe Edifier R2730DB legate la PC prin Optical Out.
În browser (Chrome/Opera), când dau click-uri pe diverse pagini, se aude un click slab în boxe (similar cu pop-urile de pe un vinil) la scurt timp după ce începe să se încarce pagina și încă unul atunci când pagina a finalizat încărcarea. Pe unele site-uri se aude aproape la fiecare pagină încărcată, pe altele mai rar și pe altele doar ocazional. Printre cele care în mod constant prezintă problema este PCGarage.ro. Practic la fiecare pagină vizitată se aud click-urile astea în boxe. Foarte slab, dar se aud.

Chestia ciudată este că am încercat să le înregistrez cu Audacity (Windows WASAPI, PC Optical (loopback), stereo/mono) și nu se aud deloc, deși eu le aud clar când dau clicks. Deci ori nu am setat eu cum trebuie, ori sursa se află în altă parte.

Al lucru interesant este că în Chrome se aud aceste sunete, în Opera se aud, în Edge nu se aud, în Firefox nu se aud.

I'm puzzled.

Până la urmă am luat webcam-ul, l-am lipt de boxe, am înregistrat cum face în Chrome. Click me.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote