View Single Post
Old 10-07-2019, 09:05   #27
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Bine ai venit în 2019, unde pentru 400-500EUR cumperi "entry" level. Mi se ridică tensiunea când văd prețurile și faptul că ar trebui să plătesc dublu față de cât am plătit pentru Titan X acum câțiva ani.

Dar mno. Din păcate prețurile decente nu mai vin înapoi, uită-te la ce prețuri au ieșit 5700/5700XT. Nu mai vedem noi preț/performanță de X800GTO sau 8800GT. Mulțumiri minerilor, crypto și NVIDIA care au "rezolvat" treburile. Iar AMD vin cu prețuri aliniate cu NVIDIA, de ce să nu sară pe gravy train și ei, până la urmă. Scot plăci cu GDDR6 și le pun prețuri de parcă au HBM
Asa e. Ca noi, mai sunt multi. Am o problema de principiu de a recompensa cu banii mei palmele la misto date de niste marlani. Tin la dreptul de vot, si in cazul asta votez cu portofelul.

Dar da ... total de acord cu Monstru. In conditiile actuale de pret si disponibilitate de produse, 2060 Super castiga. Super 2070 e nice to have, e totusi performanta serioasa in plus. Dar 2060 m-ar tine linistit vreo 2 ani. Cred.

Acum ca voi avea desktop, s-ar putea sa ma ia microbul sfintelor upgrade-uri la prea-sfintele lansari. Sa fie bine la toata lumea, sa va ajute omu' din cer. Amin!
fedayn is offline   Reply With Quote