View Single Post
Old 28-07-2019, 12:47   #12533
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 603 Post(s)

PC-ul meu

Eu nu sunt disperat de mouși, dar am avut Asus Gladius și a fost super fain (mai puțin partea cu jegul care se depunea pe bumperele laterale și faptul că se dezlipeau și trebuiau periodic ajustate).
Acum am Mionix Naos 7000 (compromis, a vrut maică-mea Gladius-ul că îi stătea bine în mână, așa că am făcut schimb), i-am schimbat cablul cu unul foarte scurt și sunt în continuare mulțumit de cum merge cât și de forma la care m-am acomodat fără prea multă drama.
Am avut și MX510 la vremea lui, super mouse, de fapt îl am și acum, doar că este cam tocit. Repet, super mouse, dar azi, nu prea l-aș da pe Gladius, și nici Naos 7000. Adică MX510/MX518 mi se par bune, dar nu după ce criteriile și pretențiile pe care le am azi de la un mouse. Și aici nu vorbesc de senzor ci strict de formă, dacă nu îmi stă mie mâna bine pe el, de ce să mă complic?

Apoi, văd că toți kool kids merg pe acel zowie de counter strike, what could go wrong?

Dacă apare un MX518 la noi de Black Friday sau o promoție ceva, sigur... o să cumpăr unul, doar așa pentru că a fost mouse-ul tinereții pe care mi l-am cumpărat din propriul salariu, îmi aduc și acum aminte la ce l-am folosit, era august și jucam Painkiller în pwla goală cu geamul deschis, așa de fierbinte era în cameră.