View Single Post
Old 10-03-2010, 12:50   #7
antonieevelin
Junior Member

antonieevelin's Avatar

Mentioned: 0 Post(s)

Ideea e aparent buna, dar e cu doua taisuri. Am dat un calculator mai vechi unor rude mai indepartate de la tara. Are doua fetite care merg la scoala, si na, m-am gandit ca le-ar folosi. Ei bine, de atunci telefonul imi suna la 2-3 zile "cum bag jocu' asta, cum sterg aia, cum fac aia, vezi ca nu se mai opreste, etc."... Imi parea rau de fapt buna pe care o facusem...

Si am mai avut antecedente. Primul calculator pe care l-am avut, l-am vandut cu tot cu monitor unei prietene cand l-am inlocuit. Il formatasem si tot, dar tot avea unele probleme tehnice pe care doar eu stiam sa le rezolv. Si atunci la fel, a fost o perioada in care m-am tot plimbat sa-i repar calculatorul. Mai trist e ca avea dreptate saraca fata... cine m-o fi pus sa-l vand?

Asa ca e cam complicat cu tehnologia asta, mai ales la cei nevoiasi. Majoritatea nu au cunostintele necesare sa aibe grija de un calculator. Eu ma gandeam sa intreb pe la toate cunostintele de carucioare, marsupii sau alte produse pentru copii de care nu mai au nevoie, pentru a le dona la randul meu mai departe. Asta chiar ar fi de folos pentru cei nevoiasi...

Last edited by antonieevelin; 24-06-2012 at 16:38.
antonieevelin is offline   Reply With Quote