View Single Post
Old 08-06-2018, 18:48   #91
danutzz2298
Member
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 47
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Salut tuturor, am cumparat de la Altex acum 4 zile un controller Xone wireless, promotia cu 190 ron vs 220, le am scris via mail sa ma anunte cand primesc coletul si sa nu uite actele aferente produsului, factura si garantie.

Normal ca nu au raspuns la mail, doar traim in Ro. Cutia era sigilata, si putin lovita intr-un colt, nu puternic, mai mult presata, dar am patit si mai rau si au fost ok produsele din interior.

Si cum am prevazut, garantia nu era. Am dat 2 telefoane, iar dupa ce au vazut ca in cutie nu e nimic de la MS sa zica de garantie, doar un ghid - aia sigur nu e, mi s-a spus sa ma deplasez la cel mai apropiat centru Altex sau Mediagalaxy si imi fac ei acolo actul, omg.

Dar ce faci daca esti in sat sau departe de orice oras cu centre Altex ?

E normal asa ceva ? a mai luat cineva de aici manete de Xone si au venit la fel ?

Btw maneta merge ok prin cablu microusb de telefon, nu orice cablu, evit wireless cat pot, n-am chef de lag si baterii.

La telefon au mai zis ca ei NU STIU ce este in cutie, etc, bun si la gpu sau alte produse scumpe ? nici acolo nu stim ce e in cutie, dar am primit actele toate.

Last edited by danutzz2298; 08-06-2018 at 18:56.
danutzz2298 is offline   Reply With Quote