View Single Post
Old 13-07-2019, 00:25   #84
gg0
Senior Member
 
gg0's Avatar
 
Join Date: Aug 2017
Location: Bucuresti
Posts: 1,098
Mentioned: 37 Post(s)


Default

N-am mai scris de un milion de ani pe aici. Vreau sa schimb, am imbatranit si am alte prioritati.

O sa pun 9900k pe o placa de baza mATX (as fi mers linistit de mITX dar am nevoie de 4 sloturi de ram pentru ca premiere mananca mult) si cred ca merg pe Gigabyte Z390 M Gaming pentru ca are un oarecare VRM mai spalat. Inca un plus pentru mATX e reprezentat de faptul ca am inca un slot pe care pot sa pun un expansion card cu ssd-uri m2 sau o placa audio in caz ca ma fac audiofil sau o placa de captura in caz ca imi vine cine stie ce idee.

La RAM vreau sa pastrez kitul actual de bench pentru ca sunt slabe sanse sa-l cumpere cineva si poate-mi fac un pc nou la birou in jurul unui ryzen.

Sursa superflower ramane, am numai cuvinte de lauda la adresa ei. Aparent, am tras 850w de la priza cu sursa actuala.

GPU: am dat 1080ti pe 2080, ambele msi ambele variante entry sau low end din gama lor. Teoretic nu am de ce sa o dau, sunt multumit de 2080 atat in gaming 2k cat si in randari, premieru si media encoder se inteleg bine cu ea.

Racirea EVGA 280 clc putin modificata o pastrez, eu n-am auzit pompa si imi tine procesorul rece rece.

Carcasa: o las la urma pana gasesc ceva frumos sa stea pe birou.

Periferice: am tot schimbat, zilele trecute am vazut ceva tastatura cooler master cu tastele slim si m-am indragostit pe loc.

Poate voi aveti ceva recomandari sau sfaturi, nu stiu, va ascult.
gg0 is offline   Reply With Quote