View Single Post
Old 21-08-2019, 23:37   #538
hardcore
Member

hardcore's Avatar

Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

f5o beta pentru x570 master - sleep nu mi se mai restarteaza pcul, dar cand se trezeste din sleep utilitarul de la clc280 nu imi mai arata temperatura lichidului si cand dau shutdown pcul nu se mai opreste pff...macar gigabyte incearca .. , max boost se pare ca merge ok din nou in versiunea asta adica am coreuri care ajung la 4526 si chiar 2 din ele , la fel si downclock 3450mhz min si downvolt 1.068v , oricum rezultatele stock sunt 6% mai slabe ca overclock manual si in acesta versiune, acel sustain boost clock e in continuare low mai mult ca sigur din cauza temperaturilor uriase in avx loads, prime95 nu merge deloc pe sistemul meu de vreo cateva zile nici macar stock , cand am dat prime95 am clc280 iau reboot instant si la 1.28v setati in bios urca in 95 de grade in 2 secunde si apoi reboot. 3 runuri de cinebench r20 unul dupa altul tot stock inclusiv clc280, max temp 81 de grade la o temperatura de camera de 27 de grade . Cand e idle coboara in 37 de grade . Nu stiu ce sa inteleg .. e cpu puscat , e coolerul aiurea , delta de temperatura intre idle si avx load e uriasa pe coolerul meu, am reasezat waterblockul in toate poziitiile posibile de am terminat un tub de kryonaut

Last edited by hardcore; 21-08-2019 at 23:54.
hardcore is offline   Reply With Quote