View Single Post
Old 23-03-2018, 14:57   #1
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1047 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc
Default Vreau sa-mi iau masina asta. Change my mind.

Am facut thread separat ca sa nu stric threadul de masinute cu parerile si obsesiile mele.

Am nevoie de o masina care sa fie ieftin de intretinut si la modul general fiabila. Totodata trebuie sa incap si eu in ea, eu fiind un animal mare.

Pana acum am avut Citroen C5 in care am stat super dar nu e o masina pe care as mai cumpara-o, am avut Fabia 2 in care am stat ok iar acum Fabia 3 pe care trebuie sa o predau pentru ca plec de la jobul asta. Fabia 3 are spatiu suficient pentru mine dar e si scumpa pentru bugetul meu.

Buget. As plati pana la 4000 de euro, dar daca gasesc ceva in stare buna, nu mi-ar displace sa fie 3000 de euro.

Dotari obligatorii: AC, volan reglabil in adancime si inaltime, scaun reglabil in inaltime. As prefera motor pe benzina

Asa, la o prima strigare, mi-as lua Fabia 2 cu motor 1.4 sau 1.6 pe benzina fara turbo doar ca majoritatea sunt 1.2 benzina in 3 cilindri sau 1.2 TSI. Restul sunt diesel. O alta varianta ar fi Octavia 2, dar aici pretul creste deja si as putea sa iau maxim 1.4 sau 1.6 benzina fara turbo.

Carligo-counter: 2
Combi counter: 1

Last edited by mbc; 04-07-2018 at 00:21.
mbc is offline   Reply With Quote