View Single Post
Old 25-01-2016, 13:50   #4147
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

@mbc - nu mai am originalul ci cm13 nightly, trebuie sa caut rom-ul original si probabil si recovery-ul original.

ai idee daca e rom-ul complet de merge pus direct sau e doar update de trebuie pus peste 5.0.2 original ? n-am avut timp sa sap despre asta

@Miru - pe CM13 vs CM 12.1 vs original 5.0.2 difentele sunt cam asa:
CM13>CM12.1>5.0.2 original.
In mare parte depinde de ce gaps pui pe el foarte mult iar in partea doua e sa-l cureti de wakelock-uri daca vrei autonimie, altfel nici un rom original sau official nu te va tine bine pe baterie, nici macar cu kernel fain, foloseam decipher

ROM 5.0.2 - cu o gramada de interventii aveam maxim 2-3h de screen on
CM12.1 - cu o gramada de interventii aveam undeva la 4h rare de screen on, medie 3-3.5h
CM13 - sar de 4 ore de screen des fara nici o interventie fiindca mi-a fost lene sa mai bibilesc la el dar sunt singur ca pot obtine 5 ore lejer, poate chiar mai mult, bateria tine lejer 1.5-2 zile cu wifi on si date on all the time, ai in developer o gramada de optiuni utile, chiar l-au facut misto M-ul, dar mai au de munca, acum e cam ce trebuia sa fie L-ul.

sunt curios cum e oficialul si cat de mult il pot curata, poate fac un tutorial.

LE: hai sa ne mutam pe rubrica dedicata.

Last edited by agarici cu pedale; 25-01-2016 at 13:56.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote