View Single Post
Old 12-07-2018, 11:29   #17
zaxpisi
Member

zaxpisi's Avatar

Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Am de expus o situație:
Am avut de vânzare un pc aproape complet, clientul nu dorea SSD-ul=> a venit la mine, l-a măsurat, pipăit, mirosit, testat, plătit, plecat cu pc+acte(garanții la toate componentele...la pcgaraje), a ajuns acasă și-a montat unitatea lui(SSD-ul), însă nu-i plăceau cum erau cablurile aranjate prin ”conservă”, a deșurubat șuruburile plăcii de bază, a tras pe sub ea un cablu care nu-i plăcea să atârne pe sus, a montat la loc placa, SSD-ul,...când i-a dat power pa, nu a mai plecat neam! Mă sună...”bro nu mai pleacă javra”, vino înapoi cu el...mă pun pe el cu alte memorii, altă sursă=>placa sau procesorul! Ambele având garanție la garage, s-a dus a doua zi la ei, intrat în service, s-a constatat că era placa de bază(procesorul pe altă placă pleca fără probleme)! Au trimis-o la furnizor, acesta după 15 zile i-a trimis una nou-nouță fără nici o explicatie să o schimbe! Montat tot la loc a plecat fără probleme!
Garajul face ca service doar strictul necesar, testează doar nu are\au voie să testeze condensatorii de la procesor sau io știu ce s-o fi ars pe placa aia și/sau la orice alte electronice vândute de ei! Dacă ”nu pleacă” aia e, stai pe dreapta cu pc-ul până se rezolvă!
Problema de fapt asta e în condițiile astea, rămâi fără pc!
zaxpisi is offline   Reply With Quote