View Single Post
Old 14-06-2017, 23:53   #1
azteka
Ancient friend
 
azteka's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Location: Bucuresti
Posts: 53
Mentioned: 14 Post(s)

PC-ul meu

Default Project RED by azteka & UCU

O vizita rapida in Timisoara la un bun prieten s-a lasat bineinteles cu o sesiune de modding. Asa se intampla cand doi oameni cu aceeasi pasiune se intalnesc.
Dupa o perioada de meditatie transcedentala si un pahar sau mai multe de vorba (aka bere) ne-am pus gandurile in ordine si ce urmeaza sa facem.
Fiind o sesiune de maxima relaxare dupa un drum lung si terminandu-se la o ora tarzie in noapte/dimineata, cum vreti voi sa ii spuneti
am zis ca e mai bine sa incepem treaba indata ce atingem iluminarea suprema, al-3-lea ochi, stiti voi, aka soarele diminetii intrand pe fereastra, mai bine zis.

Cu cafeluta in mana, am adunat toate uneltele necesare pentru a incepe treaba dupa cum urmeaza:
First thing first, am luat sistemul ce urma a fi modificat, aflat intr-o carcasa NZXT S340 sobra, neagra cu elemente de culoare rosie, pe aici pe colo si am pus-o pe masa de operatie.



Intre timp @Ucu s-a apucat de trasat si taiat cu Dremel-ul dintr-un policarbonat de 4mm ceva ce urma sa fie noua parte din fata a carcasei.
Apoi sa taie partea originala din fata a carcasei astfel incat sa se imbine perfect intre ele.



Pe masa de operatie am inceput dezansamblarea sistemului, piesa cu piesa.
Am pregatit piesele ce urma a fi vopsite.



...
__________________
Cu cât știu mai mult cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.
Nu crede ce ți se spune, cercetează!
Nu spune puţin în vorbe multe, ci mult în vorbe puţine.
|mvpc

Last edited by azteka; 15-06-2017 at 00:11.
azteka is offline   Reply With Quote