View Single Post
Old 21-10-2017, 00:29   #24
gladiator71
Member
 
gladiator71's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Oradea
Posts: 170
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Da, o fi ce spui tu, dar eu nu prea am tip să fac ce spui tu. Eu vin acasă târziu, sau stresat și vreau să mă bucur de timpul pe care îl am pentru relaxare. Nu am timp să urmăresc piețe, dacă scade, cu cât, dacă acum este momentul, nu am timp să speculez momente și situații.
Nu am timp de complicații, eu mă bucur de simplitatea vieții, nu de derivatele acesteia.
Și în plus după cum spui tu, nu ai avut nici o problemă la garanția sh, care depindea de tine. Dar cât timp mai folosește individul respectiv placa video dacă pica după expirarea acesteia ?? Tot nu-i același lucru ca în cazul unui produs nou pe care îl folosești ca unic proprietar pe perioada garanției și ulterior dacă mai apuci ceva or cât ai apuca.
Asta nu mai este problema ta, nu ??
Te rog să mă înțelegi așa cum sunt, nu are rost să purtăm o supărare unii pe alții sau să ducem o polemică pe tema asta. Cred că nu mai suntem copii (cel puțin noi doi) chiar dacă ne place să jucăm jocuri video la vârsta noastră. Nu ??
Dacă în condițiile în care eu gândesc (chiar dacă pt. tine sunt greșite), poți să mă îndrumi, eu sunt bucuros și dacă te mulțumește faptul că mai mult decât mulțumiri nu pot să-ți aduc, eu te rog să o faci și de pe acum am să-ți spun un anticipat „Mulțumesc frumos”.
Atât ție cât și oricărui membru de pe acest forum.
De aceea pot să afirm că pe acest forum sunt mulți membrii care au o experiență bogată și pot să dea sfaturile necesare oricărui novice și în funcție de păsăricile acestuia. De exemplu, în acest topic am mai pus și alte întrebări cunoscătorilor la care încă nu am primit nici un răspuns. NP.

Trecând peste asta, nu cred că un 1070 decent, ar putea coborî de BF până la suma de 1.500 lei. În schimb cred că un 1060 decent ar putea ajunge pe la 1.300 - 1.200 lei. Ceea ce cred că ar reprezenta un preț corect.
Așa că pe baza recomandărilor primite până acum de la voi, am să aștept BF și cred că voi prinde un 1060 decent la un preț corect.
__________________
GPU: Gigabyte AORUS GTX 1060 6GB; i5 4670 de 3400 MHZ; cooler: Zalman CNPS5X PERFORMA; MB: Asus B85 Plus; memorii: Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 1600MHz, SSD: Kingston HyperX Fury 120 GB, Kingston 60GB V300; HD: Seagate Desktop SSHD 1TB 7200RPM 64MB; sursa: Seasonic S12II 520 Bronze; carcasă: Zalman Z11.

Last edited by gladiator71; 21-10-2017 at 00:41.
gladiator71 is offline   Reply With Quote