View Single Post
Old 14-07-2018, 13:01   #20
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 483 Post(s)

PC-ul meu

Sfatul meu este să nu te apuci să faci chestii ce nu ai făcut niciodată în viață. Să nu te apuci să dai banii pe echipament dacă nu ai folosit niciodată până acum. Dacă te apuci de alergat nu e cazul să te înfigi direct în merinos și ghete de la 500 lei în sus.

Există ghete ieftine în decathlon, începi cu alea.

Poți să fii genul solitar și să îți placă să “muncești” singur sau să vrei în grup, doar că grupul trebuie să fie serios. În general alți IT-iști nu îți fac “grup” serios, există și acolo serioși dar ăia sunt de regulă “maniaci serioși” și nu o să ții ritmul cu ei. Restul IT-iștilor sunt în general niște sedentari cu tendințe de obezitate care pe un bump de testo promit că fac și că dreg, dar a doua zi se dau obosiți și nu ai cu cine.

De asta zic, caută niște oameni care au aceeași viziune despre sport și viață ca a ta, ce îți pot garanta că nu vei găsi astfel de oameni în sectorul IT.

Revenind la echipament, eu nu recomand să investești în echipament, aparate, etc. decât dacă sunt profi ca cele de la sală. Multifuncționalele alea 3475 in 1 nu sunt ok, dai banii aiurea și nu au treabă cu aparatele de la sală. Deci dacă nu ai bani de echipamente profi, mergi la sală. Acolo termini abonamentul și faci pauză când nu mai ai chef (o să apară evident și faza asta).

Sent from my iPhone using Tapatalk