lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > In the lab > Articole
Connect with Facebook

Articole Aici putem comenta articolele aparute pe site


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 09-12-2015, 02:30   #1
LAB501
News bringer
 
Join Date: May 2012
Posts: 4,489
Mentioned: 4 Post(s)


Default GTX 980 Ti Round-up ? Galax GTX 980 Ti Hall Of Fame V2

Galax GTX 980 Ti Hall Of Fame V2   Lume, lume, stimati cititori, distinsi pasionati de hardware, maniaci ai overclocking-ului si gameri infocati… Astazi a venit momentul sa incheiem round-up-ul implementarilor GTX 980 Ti aftermarket. Nu a fost usor, dar uite ca intr-un final, aproape am razbit. Pentru cei care nu isi mai amintesc, am […]

More...
LAB501 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2015, 06:23   #2
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

In realitate astia sunt adevaratii Titani si ne-ai delectat cu un adevarat razboi al titanilor. Mi-as dori si ar fi utile cateva amanunte despre comportamentul placilor legate de coil noise de pilda, sunt amanunte care ne fac viata amara uneori. La nivelul asta de pret producatorii ar trebui sa aibe mai mare grija ce componente pun pe PCB.
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.
Jocker is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2015, 14:22   #3
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Nu precizez deobicei aceste aspecte pentru ca nu pot generaliza comportamentului unui exemplar catre toata seria.
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2015, 15:43   #4
PasatoiuTD
VIP
 
PasatoiuTD's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,178
Mentioned: 17 Post(s)




Default

Am si eu o dilema: care este rostul a 5 review-uri individuale cu 5 placi video 980 Ti, aproape identice ca specificatii (+/- 5%), si pe care le cumpara oricum destul de putina lume dat fiind pretul ridicat? Este multa munca din partea voastra, dar putine informatii noi odata ce-ai citit un review de 980 Ti. Daca era un round-up cu toate 5 din prima, de acord, dar eu, unul, prefer sa vad un review al unei placi noi sau un test comparativ decat sa (re)citesc inca un review al placii X.

Last edited by PasatoiuTD; 09-12-2015 at 15:46.
PasatoiuTD is offline   Reply With Quote
Old 09-12-2015, 19:10   #5
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Nu precizez deobicei aceste aspecte pentru ca nu pot generaliza comportamentului unui exemplar catre toata seria.
Se poate preciza de exemplu: acest exemplar prezinta coil noise . Personal consider rusinos ca placi video de calibrul asta sa aibe parte de asa ceva chiar si pentru un singur exemplar, dar de obicei nu sunt doar accidente izolate, ci probleme de lot.

Quote:
Originally Posted by PasatoiuTD View Post
Am si eu o dilema: care este rostul a 5 review-uri individuale cu 5 placi video 980 Ti, aproape identice ca specificatii (+/- 5%), si pe care le cumpara oricum destul de putina lume dat fiind pretul ridicat? Este multa munca din partea voastra, dar putine informatii noi odata ce-ai citit un review de 980 Ti. Daca era un round-up cu toate 5 din prima, de acord, dar eu, unul, prefer sa vad un review al unei placi noi sau un test comparativ decat sa (re)citesc inca un review al placii X.
Astfel de review-uri sunt utile pentru cei care cumpara si nu stiu ce model sa aleaga, de aceea ar trebui sa contina cat mai multe detalii despre comportamentul in real life al placilor video, este adevarat ca partea de performanta este cea mai putin interesanta, dar testele de consum, temperatura si zgomot sunt foarte utile cand ai acelasi sistem de referinta.
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.
Jocker is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Computex 2015 ? Galax dezvaluie GTX 980Ti HOF V2 si memorii DDR4 3400MHz LAB501 Stiri 0 11-06-2015 18:10
GALAXY Geforce GTX 760 Hall Of Fame Review LAB501 Articole 0 01-04-2014 07:11
GALAXY Geforce GTX 780 Hall Of Fame Review LAB501 Articole 9 02-11-2013 16:59
Un round-up epic de HDD-uri si SSD-uri PasatoiuTD User test & review 14 26-12-2012 16:41

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,143
Total Online: 2585

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 07:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.