lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 26-10-2016, 11:38   #4701
guest13
Ancient friend

Mentioned: 15 Post(s)

PC-ul meu

Pe mine ma ingrijoreaza faza aia cu ultrasunete de ex. Mai ales ca vine din china unde siguranta e asa ceva optional...
Dar pe general pare destul de inovator. Se vede ca incearca sa iasa din faza de "chinezisme"
guest13 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2016, 13:39   #4702
sleepy_j
Senior Member

sleepy_j's Avatar

Mentioned: 8 Post(s)

PC-ul meu

De ce te ingrijoreaza senzorul cu ultrasunete ?
sleepy_j is online now   Reply With Quote
Old 26-10-2016, 14:00   #4703
guest13
Ancient friend

PC-ul meu

Implicatii medicale. Posibole probleme pe partea de auz>frecvente inalte, parca citisem ca ultrasunetele pot afecta si celule rosii plus alte implicatii de genul.
Acum nu stiu ce putere au ultrasunetele folosite de aia dar tinand cont ca il tii in zona capului parca am o oarecare reticenta :P
Old 26-10-2016, 14:15   #4704
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 572 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by guest13 View Post
Implicatii medicale. Posibole probleme pe partea de auz>frecvente inalte, parca citisem ca ultrasunetele pot afecta si celule rosii plus alte implicatii de genul.
Acum nu stiu ce putere au ultrasunetele folosite de aia dar tinand cont ca il tii in zona capului parca am o oarecare reticenta :P
Daca iti spun ca sunt mai multe sanse sa-ti creasca al treilea ou de la wifi-ul din casa decat de la chestia asta ma crezi?
Old 26-10-2016, 14:25   #4705
guest13
Ancient friend

PC-ul meu

Partea cu radiatiile(aici hai sa le includem si pe alea de la GSM mai ales la aia care stau in blocuri cu antene pe ele ) deja e destul de documentata, sunt nivele acceptate etc etc. Pe partea cu ultrasunetele ce stii? Esti sigur ca chinezii au cercetat suficient problema?
Si oricum pe principiul asta ar trebui sa te duci sa o f**i pe una cu HIV ca oricum murim de la wi-fi deci ce rost are sa fim atenti si la alte probleme...
Old 27-10-2016, 13:10   #4706
DeDeRa
Banned

Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Niste vesti bune pentru toata lumea: Samsung's Q3 results: Mobile profits down over 95% due to Galaxy Note7 debacle. Asa, ma super bucur pentru Samsung!

Radiatia emisa de telefonie,GSM, indiferent de frecvente sau 2G 4G afecteaza fertilitatea barbatului, motilitatea spermatozoilor, cat si numar, dar si cantitatea de testosteron. Acelasi lucru sau posibil chiar mai rau, e si la nivel cerebral, este wireless si vorba aia, suntem impanziti de routere. Plm, trebuie sa murim de ceva.

Last edited by DeDeRa; 27-10-2016 at 13:13.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2016, 13:16   #4707
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1177 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Eu nu m-as grabi atat de mult sa zic asta. Fuck Samsung, Fuck Samsung, dar Samsung este un competitor de seama pe piata Androizilor - mai mult competitie, mai bine pentru toata lumea. Chiar daca mie nu imi plac telefoanele Samsung, competitia e buna.
Old 27-10-2016, 13:17   #4708
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Care competitie? Ca nu ma prind. Telefoane scumpe cu specificatii medii in mare parte, doar cele de top sunt de top, dar si cu pret mult peste concurenta. Nu vad nici un fel de competitie, decat preturi descreierate pe ceva ce nu merita, iar Androidul e absolut infect. Iar vine kpy si sustine altceva. Dreptul fiecare sa aiba halucinatii. Concurenta face de ex. Meizu sau Xiaomi, chiar si LG sau Sony, HTC. Samsung are doar preturi aberante si un Android stupid! Preturile mai ales...
Old 27-10-2016, 13:23   #4709
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

Mentioned: 207 Post(s)

PC-ul meu

Dedera, pastilele

E usor sa vorbesti atata timp cat nu ai pus mana pe ceva premium
As intra din nou in discutie, dar nu are rost.
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2016, 13:25   #4710
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Mama cat de tare si amuzant ai fost. Te-ai gandit vreodata la o cariera in standup comedy? Doamne, asa de amuzant, esti extraordinar!
OnePlus, HTC One si S6 se pun la socoteala? Daca da, am pus mana. Am pus mana si pe Mi5, chiar varianta ceramica, dar scurt, maxim 15 minute.
LE: Concurenta inseamna a face...concurenta, a avea preturi competitive, a te bate cu cineva in oferte, in hardware, in preturi, Samsung e cel mai scump.

Last edited by DeDeRa; 27-10-2016 at 13:28.
Old 27-10-2016, 13:29   #4711
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Ok, ai pus mana, dar trebuie sa le si folosesti, sa iti poti face o parere.

Nu am zis niciodata ca Samsung e "THE SHIT", exista si competitori ok, dar hai sa ne calmam, si sa nu aruncam cu *****, just because. Daca Samsung scoate un telefon bun, si cere 1000 de coco pe el, treaba lor. Nu te obliga nimeni sa il cumperi. Nu iti ia nimeni banii din buzunar. Lasa-l sa fie cumparat de cine isi permite, si aia e.

De asemenea, hai sa nu mai recomandam Xiaomi oricui. Trebuie sa intelegi ca suntem oameni diferiti, si daca tie iti place soft-ul, exista persoane care nu se pot obisnui cu el
Old 27-10-2016, 13:30   #4712
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Singurul software care mi-a placut vreodata a fost ala chior, simplu, fara nimic in el de pe Nexus4. Toate sunt mizerii pe partea asta, d-aia Măr are mare succes.
Old 27-10-2016, 13:38   #4713
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Iti pun screen-uri de pe S7-le meu ? Arata ca stock android
Old 27-10-2016, 13:40   #4714
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 299 Post(s)

PC-ul meu

@kpy_here de acord cu ce ai spus mai sus, însă Samsung te lasă când ți-e lumea mai draga. Și ce poți face, cui sa te plângi?

sent from tapatalk
Old 27-10-2016, 13:40   #4715
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Ma refer cum vine din fabrica. Ca sigur nu vine asa. Samsung are unul dintre cele mai rele Android posibil. Am stat 4 ore sa scot aplicatii de pe Mi4 al meu. Cand l-au trecut pe 6.0.1, in loc sa am 2,2GB ram liber din 3 cat are telefonul, m-au lasat direct cu 1,8...zeci de aplicatii noi, bataie de joc! Repet, d-aia Măr are atata succes. E scump, dar merge extrem de bine. Si zice asta un om care uraste Măr mai mult decat Samsung. Naiba, am avut 9 ani acelasi monitor genial Samsung.
Old 27-10-2016, 13:43   #4716
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Încă un motiv sa trec pe ios. De ce sa îmi bat capul cu ce a mai făcut Samsung? Și ce dacă e pentru "prosti"? Merge? Merge. Merge cel puțin la fel în 2 ani? Merge. Vrea cineva altceva de la un telefon?

sent from tapatalk
Old 27-10-2016, 13:44   #4717
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Daca vei merge afara, vei vedea ca toti oamenii care au cat de cat un banut in buzunar, au Măr. E un motiv. Nu au atata procent de cota de piata degeaba.
Old 27-10-2016, 13:44   #4718
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
@kpy_here de acord cu ce ai spus mai sus, însă Samsung te lasă când ți-e lumea mai draga. Și ce poți face, cui sa te plângi?

sent from tapatalk
Cu ce te lasa, ca nu primesti update la timp ? Ghinion.
Se intampla la toata lumea. Daca vrei update-uri -> Pixel sau Nexus sau iPhone

Quote:
Ma refer cum vine din fabrica. Ca sigur nu vine asa. Samsung are unul dintre cele mai rele Android posibil. Am stat 4 ore sa scot aplicatii de pe Mi4 al meu. Cand l-au trecut pe 6.0.1, in loc sa am 2,2GB ram liber din 3 cat are telefonul, m-au lasat direct cu 1,8...zeci de aplicatii noi, bataie de joc! Repet, d-aia Măr are atata succes. E scump, dar merge extrem de bine. Si zice asta un om care uraste Măr mai mult decat Samsung. Naiba, am avut 9 ani acelasi monitor genial Samsung.
E greu sa pui o tema ? iti ia 2 minute.
Inca 20 ca sa dai disable la aplicatiile pe care nu le folosesti, si aia e.
Also, de ce compari Samsung - divizia mobile cu Samsung - divizia de monitoare ?
E ca si cum compari mere cu pixuri

Quote:
Daca vei merge afara, vei vedea ca toti oamenii care au cat de cat un banut in buzunar, au Măr. E un motiv. Nu au atata procent de cota de piata degeaba.
Let me just LOL for a minute =)))))

Quote:
Încă un motiv sa trec pe ios. De ce sa îmi bat capul cu ce a mai făcut Samsung? Și ce dacă e pentru "prosti"? Merge? Merge. Merge cel puțin la fel în 2 ani? Merge. Vrea cineva altceva de la un telefon?
Merge? Merge!
Tine bateria juma' de zi? Tine!
Moare cand ti-e lumea mai draga ? Moare

Si mi se pare cel putin comic cum cineva poate sa scoata din buzunar ~3000 de lei pentru un iPhone, dar cand vine vorba sa scoata pentru un flagship Android, e greu.
Cand compari un mid-range Android cu un iPhone de ultima generatie, ceva nu e ok

Last edited by kpy_here; 27-10-2016 at 13:51.
Old 27-10-2016, 13:48   #4719
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Exact, ghinion. Problema e ca e un ghinion pe banii tai. Și ce poți face? Nimic. Însă e nasol ca și companie de mobile sa "în your face". Sa mă duc la opc sa le zic ca vreau banii înapoi, având în vedere ca modelul nu are 2 ani și uite ce de cacao merge? Mori cu dreptatea în mana. Și te mai întrebi de ce sunt Samsung Mobile hater...

sent from tapatalk
Old 27-10-2016, 13:52   #4720
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Ioi, nu are rost. Apas pe taste degeaba. din nou.

Buy them appelz. Ie misto
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules