lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 13-06-2013, 18:23   #21
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Haaha, asa sunt si eu... in general iau jocurile de colectie care mi-au placut si jocurile care imi plac pe moment si la scurt timp.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2013, 06:05   #22
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Imi plac comparatiile dintre CS si restul fps-urilor cand nu exista comparatie. Eu zic sa va uitati la toate marile competitii de jocuri ce este mai important pentru ei, unde se baga banii mai multi, atat din partea organizatorilor cat si din partea organizatiilor care sustin echipele. CS-ul in eSports nu este egalat de niciun alt joc(FPS). Cautati wcg,eswc,ecg,kode5,dreamhack,sec si vedeti ce se manca pe acolo, ce conditii aveau jucatorii de CS, ce premii aveau, si apoi uitati-va la cod si ce mai vreti voi. CS-ul este si a fost un fenomen in materie de esports, iar numarul mare de jucatori, de organizatii care au sustinut echipele + organizarea de competitii mari au facut din jocul asta sa fie cel mai iubit fps de catre gamerii profesionisti.

Sa mai zic ca a fost la un moment dat o competitie de nu stiu ce joc d-asta, am uitat daca era cod sau battlefield, competitie de 2vs2 si am fost si eu cu un coleg de la CS. Ne-au batut unii prin semifinale, care vezi doamne erau favoritii competitiei, ne-au batut la 2 kill-uri diferenta, si asta ca nu stiam harta deloc noi, ne omorau de pe la geamurile cladirilor si nebunii de genul.

http://www.youtube.com/watch?v=UaWR6t09I3A
http://www.youtube.com/watch?v=p_UVR6JO7-o


http://www.youtube.com/watch?v=_7eLDF_yDpk
http://www.youtube.com/watch?v=1K4fDOS7m38
http://www.youtube.com/watch?v=4nsiaxAR3ZQ
Si aici 3 video-uri ca sa vedeti cum se comentau meciurile de cs, cat entuziasm, cata pasiune,si voi comparati cs-ul cu restul. In video-urile 2 si 3 sunt momentele din campionatele mondiale de CS... CoD please...BF please...MOH please..

Last edited by JAGUAR; 15-06-2013 at 06:48.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2013, 09:33   #23
robE
Senior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Arad
Posts: 619
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Normal ca nu se compara...cel putin pe partea de esport. Mie imi pare rau ca nu a avut si nici nu va avea un urmas demn pentru ca pana la urma probabil il vor omorii si vor forta cs:go sau ceva de genu. Imi amintesc si eu cu placere de vremurile respective..pgl divizia B, lanuri, emotii, nervi, sali de internet de toata jena, etc vremuri frumoase, mi ciuda totusi ca nu am ajuns in A, pierdut barajele.
robE is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2013, 17:15   #24
Keyon
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 675
Mentioned: 5 Post(s)

PC-ul meu

Default

Parca s-a desfiintat cs-ul de tot nu?se mai joaca pe undeva?
__________________
Epic Quotes:"O sa faca manechiura si pedichiura la ursi " by Iubitel
"Eu l-am luat de pe "fraierlist"" by R2Strike
"Nu se poate inchide.Pe forumul asta topicurile sunt inchise doar de Dumnezeu. " by kretzu77
Keyon is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2013, 18:40   #25
GENiEBEN
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3,673
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu



Default

Lol, pe bune? Sunt mai multi jucatori de CS la un loc decat COD+BF+ARMA in orice moment =)) Si asta neincluzand piratii cu versiunile custom care nu necesita Steam.

Nu o sa moara prea curand pentru ca e printre putinele FPS bune de eSports.
GENiEBEN is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 06:29   #26
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

O sa moara, chiar acum se tine dreamhack-ul si nu e nici urma de cod,bf etc etc.

http://www.dreamhack.se/dhs13/esport/esport-schedule/


http://www.hltv.org/?pageid=86&galle...9&eventid=1151 - viseaza cod/bf la asemenea conditii de competitie.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 11:07   #27
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Doar pe Valve, adica CS crackuit, sunt mai multi jucatori in orice secunda decat sunt pe tot parcursul unei zile in toate shooterele la un loc.
V-am zis, dar unii refuza sa inteleaga...CS nu se putea, nu se poate si se va putea compara niciodata cu alt shooter.
Pe scurt...e un fenomen, un joc extraordinar, unic, exceptional, fara cusur, cu toate probleme lui, de departe cel mai bun.

Robe, in ce clan ai fost in B? Am stat si noi p-acolo 3 sezoane, clan HF (Have Fun), dar o singura data am ajuns la baraj de promovare si nu am reusit sa-i batem, dupa ce in a2-a runda unul de la noi aveam 10-0.
Faza e ca jucam pe blat, nu de putine ori, in locul lui nEvEr =)) Si iesea panarama rau. Sau 1v1 in discovery cand venea si TeG-ul acolo, era caterinca.

Titanfall arata misto rau grafic, dar si concept (desi nu ma joc pentru concepte si grafica, in nici un caz), dar prea mult balarii in el. Astia denatureaza si distrug orice se cheama joc. Cum a reusit Valve sa faca joc asa misto din CS? Sau sa ne amintit de Quake sau UT. Si acum apar doar porcarii d-astea. Mai era un joc, nu stiu daca era chiar asta, de imi scria cate o juma' de nuvela pe ecran in orice secunda cu detalii, nume de jucatori, unde sunt dusmani si altele...

Last edited by DeDeRa; 16-06-2013 at 11:18.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 11:25   #28
brag288
Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 21
Mentioned: 0 Post(s)


Default

TitanFall nu o sa fie un joc rau(multiplayerul cel putin,in caz ca are si single).Pentru cine nu stie e facut de Respawn Entertainment(la carma sunt baietii care au facut cod4 si mw2).Iar engineul folosit este cel de la Valve(Source Engine folosit si pe csgo).Nu stiu de ce sunteti toti asa de ..."crestini" dintr-o data si luati cs-ul in brate,e timpul sa incercati si ceva nou...
brag288 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 11:28   #29
brag288
Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 21
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Inca ceva..cand ai un joc crackuit de la release date de mai bine de 10 ani , e normal sa fie cel mai jucat,ca na...decat sa dam banii pe jocuri mai bine jucam cs crackuit...evoluam ce sa zicem
brag288 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 13:17   #30
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by brag288 View Post
TitanFall nu o sa fie un joc rau(multiplayerul cel putin,in caz ca are si single).Pentru cine nu stie e facut de Respawn Entertainment(la carma sunt baietii care au facut cod4 si mw2).Iar engineul folosit este cel de la Valve(Source Engine folosit si pe csgo).Nu stiu de ce sunteti toti asa de ..."crestini" dintr-o data si luati cs-ul in brate,e timpul sa incercati si ceva nou...
Ai vazut macar prezentarea jocului TitalFall? Dupa ce ai scris mai sus, cred ca nu.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is online now   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 13:21   #31
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Cred ca mai bine faceti o tema CS vs ALL SHITTY FPS... serios... sunt satul de CS in sus cs in jos... gusturile nu se discuta asa ca nu conteaza daca eu consider CS-ul mizer si alti fac sport extrem din el.... dupa cum am zis... CS-ul e un joc FPS arcade zero simulare in el si o bomba trantita in fiecare nivel... BF3 a fost ceva nou in domeniul FPS_urilor prin complexitatea bataliilor si libertatea de a face schestii in stil chuck noriss... BF4 deja e mult mai finisat ca BF3 si e o gura de aer mult asteptata, jocurile evolueaza si e bine... CS_ul nu are nevoie de evolutie sau tente de simulare fiindca din cauza asta ramane un joc extrem de jucat, e simplu si usor.

Last edited by agarici cu pedale; 16-06-2013 at 13:36.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 17:25   #32
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

E simplu si usor ))))))). Ce-mi plac astia care cred ca cs-ul e atat de usor pentru ca ei il compara cu cs-ul de pe publice sau 5vs5 cu toti noobii care habar nu au sa joace. Cu tot cu hartile alea simple cum le vedeti voi e mult mai greu decat cod/bf cand ajungi la un nivel unde tactica, sclipirea de moment si apoi aim-ul devin cele mai importante lucruri.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 17:29   #33
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Te complici degeaba, poti sa le explici pana maine dimineata, nu au cum sa inteleaga.
Mai era unul pe aici care credea ca daca are periferice de aproape 1000 lei o sa joace mai bine.
Cine vrea sa vada cat de usor e CS-ul invit la un 1v1 sau 2v2 oricand doresc ei, omul in plus la mine poate fi oricine.

E pacat ca stricam topicu' la un joc aparent frumos, cel putin grafic si/sau ca idee de joc.
Daca exista vreo metoda sa inchizi toate scrierile alea de deasupra obiectivelor, coechipierilor, etc etc etc. o sa fie misto.

Last edited by DeDeRa; 16-06-2013 at 17:34.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 18:35   #34
coiotHK
Senior Member
 
coiotHK's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,467
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

http://store.steampowered.com/stats/ - vedeti numarul de jucatori/game [pentru cei care nu stiu]
Ati intrat serios in boscheti cu discutiile despre cs.

Dificultatea unui joc este data de adversar .

LE: DeDeRa,din curiozitate,ce joci[fps games] tu in afara de cs?

Quote:
Originally Posted by JAGUAR View Post
Cu tot cu hartile alea simple cum le vedeti voi e mult mai greu decat cod/bf cand ajungi la un nivel unde tactica, sclipirea de moment si apoi aim-ul devin cele mai importante lucruri.
Aha,si in cod,bf nu se pot aplica tactici...jesus...
__________________
(:ᘌꇤ⁐ꃳ~

Last edited by coiotHK; 16-06-2013 at 18:43.
coiotHK is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 18:59   #35
brag288
Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 21
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Ai vazut macar prezentarea jocului TitalFall? Dupa ce ai scris mai sus, cred ca nu.
Da am vazut-o,singura chestie pe care nu o stiu este daca are si un single player..in rest tot ce am scris acolo este destul de "accurate".
brag288 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 20:51   #36
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Coiot, ia aduna counter-strike + counter-strike source + counter strike global offensive. Cati se joaca cs si cati se joaca black ops 2? Black ops 2 sunt cu 6k mai putini decat cs:go, 7k mai putini decat source, 10k mai putini de 1.6.

Ti-am dat niste filmulete, saliveaza la ele si tu si cei care cred ca cs-ul are adversar in materie de FPS in eSports.

Tactici in BF: Te ascunzi dupa 20 de cutii, 30 de spatii inchise, aim la pamant(am vazut ce bine trag favoritii nostri cand am fost la competitia 2vs2), campat dupa toti peretii, sunt niste tactici de invidiat.


Fa un thread daca vrei sa discutam despre asa ceva, organizatorii si organizatiile spun totul. Cei care baga bani in echipe aleg ca fps CS-ul, cei care baga bani pentru premii aleg ca fps CS-ul. Asta spune foarte multe.

Last edited by JAGUAR; 16-06-2013 at 20:54.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 21:28   #37
coiotHK
Senior Member
 
coiotHK's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,467
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Ti-am dat niste filmulete, saliveaza la ele si tu si cei care cred ca cs-ul are adversar in materie de FPS in eSports.
Cand am spus eu ceva de eSports? LOL!Am spus ca cs are rival in eSports?NU! FFS!
Singura chestie care am spus-o referitor la cs,e ca imo este plictisitor...
Btw,de ce dracu as saliva la un joc care nu ma intereseaza!?

Te rog spune-mi ce parere ai despre
SPOILER:
[yt]http://www.youtube.com/watch?v=Spa02xWvFOU[/yt]
__________________
(:ᘌꇤ⁐ꃳ~

Last edited by coiotHK; 16-06-2013 at 21:30.
coiotHK is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 22:03   #38
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Mie mi se par cretine toate FPS-urile twitch fără story. Na, am zis-o.
Şi iacă şi motivul: I'm getting my ass kicked in ALL of them
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 22:12   #39
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2013, 22:25   #40
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by coiotHK View Post
Cand am spus eu ceva de eSports? LOL!Am spus ca cs are rival in eSports?NU! FFS!
Singura chestie care am spus-o referitor la cs,e ca imo este plictisitor...
Btw,de ce dracu as saliva la un joc care nu ma intereseaza!?

Te rog spune-mi ce parere ai despre
SPOILER:
[yt]http://www.youtube.com/watch?v=Spa02xWvFOU[/yt]

Parerea mea e ca sare si trage din aer, ceea ce mi se pare normal. /sarcasm off

Referitor la spectacol, nu vreau sa-ti caut acum fragmovie-uri din cs ca o sa zici ca stevy ala e mic copil.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,126
Total Online: 3963

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 22:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.