lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Software
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-05-2015, 12:52   #181
GENiEBEN
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3,673
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
De Jailbreak ai auzit?
Cat despre Android ca OS pentru desktop...mai discutam noi in cativa ani

Iar la partea cu OS-ul reinstalat la 6 luni nu e adevarata...cel putin nu in cazul PC-urilor mele.
Android nu e nimic mai mult decat linux cu custom shell si un runtime ineficient.
Daca ai telefon cu bootloader friendly poti pune linux pe el fara probleme, dovada ca android nu are de ce sa fie vreodata pe desktop. I mean, pana si Chrome au preferat Chrome OS in loc de Android, go figure.

La faza cu 6 luni are un pic de dreptate, insa de la W8.1 este cam fumata chestia, eu obisnuiam sa-l reinstalez la 1 luna pentru ca papuci. Dar acum si dupa nspe mii de updateuri la os si apps, sute de drivere noi instalate (conectez multe dispozitive), tot nu am vreun motiv destul de important sa pierd cateva zile cu reinstall.

Quote:
Originally Posted by s3r0t0n1n View Post
Ce de viteji p-acilisa. Sa va vad cand tre' sa faceti configuratii de X, build-uit de pachete cu dependinte specifice care se bat cap in cap cu alte dependinte ale altui soft etc.
Hai sa ne vedem totusi lungul nasului. "Nu folosesc Linux ca mi-e lene" nu e o scuza. Treci pe Linux si-ti promit ca treci inapoi pe Linux in 2 timp si 3 miscari. Daca nu de voie, atunci de nevoie. Ca poate faci un update de GRUB si nu iti mai vede instanta de boot.
Stai sa vezi cand o sa aiba nu stiu ce dispozitive exotice care merg doar prin voodoo si duckduckgo. In fiecare an e anul linuxului, doar ca nu intr-un univers paralel.

Last edited by GENiEBEN; 20-05-2015 at 12:55.
GENiEBEN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 13:09   #182
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
cu un OS care nu moare după 6 luni de utilizare;
Am inteles ca tie iti place MAC OS asa cum nu imi place mie niciunul (pentru ca toate au avantaje si dezavantaje) dar hai las-o in plm.

Eu pe ultrabook-ul utilizat zilnic am acelasi Win OS de cand l-am luat. Il utilizez asa cum isi utilizeaza apple-istii sculele lor (adica fara sa instalez toata ziua buna ziua toate prostiile pe el).

Pe desktop am Win 7 (acelasi) de cand am platforma (3 ani peste cateva zile parca); a vazut tot felul de rahaturi de programe pana acum. Si nu mi-a crapat.

Oricum, eu sunt multumit ca iq-ul celor cu Win este mai mare decat al celor cu Mac
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 13:15   #183
Hemisphere
Senior Member
 
Hemisphere's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Sebes-Alba
Posts: 3,716
Mentioned: 56 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Hemisphere Send a message via Skype™ to Hemisphere
Default

Touche, desi nu era cazul, cred că și-a dat și el seama că postul lui a fost biased.

Windows 8.1 lover here, o să trec exclusiv la Cinnamon Mint cînd o să îmi bată BSA sau ORDA la ușă să mă întrebe de licențe.

Sent from my 1+
__________________
Sarcasmul este cea mai joasa forma de inteligenta.
I am not discriminating anybody! I hate everyone equally!

Last edited by Hemisphere; 20-05-2015 at 13:18.
Hemisphere is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 13:19   #184
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Pai @Neo si cu @s3r0t0n1n sunt ca Antena 3 si cu B1 TV: unul cu unii si celalat cu ceilalti.

Oricum dreptatea este pe la mijloc, cam ca in orice disputa pe lumea asta.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 13:24   #185
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Quote:
Originally Posted by GENiEBEN View Post
Android nu e nimic mai mult decat linux cu custom shell si un runtime ineficient.
Daca ai telefon cu bootloader friendly poti pune linux pe el fara probleme, dovada ca android nu are de ce sa fie vreodata pe desktop. I mean, pana si Chrome au preferat Chrome OS in loc de Android, go figure.

La faza cu 6 luni are un pic de dreptate, insa de la W8.1 este cam fumata chestia, eu obisnuiam sa-l reinstalez la 1 luna pentru ca papuci. Dar acum si dupa nspe mii de updateuri la os si apps, sute de drivere noi instalate (conectez multe dispozitive), tot nu am vreun motiv destul de important sa pierd cateva zile cu reinstall.

Pai tocmai, ca in esenta e un Linux. Este posbil sa il vedem pe desktop, in functie de push-ul pe care il face Google (daca vor dori asta, nu stiu in ce masura o sa fie profitabila bataia de cap). ChromeOS n-a prins, MetroUI n-a prins, sa vedem ce o fi cu Windows 10 si "unificarea platformelor", sa vedem ce o fi cu AMD si al lor Skybridge (care a fost amanat, ca vezi doamne o vor sa o dea iarasi pe hi-end desktop...).

Eu nici pe Win7 n-am avut probleme care sa necesite reinstall. Nici pe XP nu tin minte sa fi nevoit sa reinstalez, dar in vremurile alea eram pustan si "era la moda" sa imi reinstalez OS-ul odata pe luna

Pana una alta, eu sunt multumit de Windows. Am fost multumit de XP la vremea lui, am fost multumit de 7 si sunt multumit de 8.1. Problema cu jocurile, cu DirectX, cu driver compatibility, eu nu as arunca toata vina pe M$

Last edited by ithanium2; 20-05-2015 at 13:26.
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 13:38   #186
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Singurul Win pe care il instalam la 3-4 luni a fost Win 98.
Win 95 OSR2 l-am avut putin timp si nu ma pot pronunta.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 15:46   #187
s3r0t0n1n
Senior Member
 
s3r0t0n1n's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Bucharest
Posts: 3,490
Mentioned: 110 Post(s)

PC-ul meu

Default

kretzule, eu utilizez de toate.

Am distros de linux pe servere. Si acolo or sa ramana.
Am MacOS pe MacBook. Pana apare Windows 10.
Am Windows pe restul device-urilor.
Am Android pe Nexus 7. Cumpara cineva un Nexus 7? Ca nou.

Am avut o instanta de Windows 8.1 pe PC aproape 1 an jumate. Nu am simtit nevoia sa reinstalez ceva si se misca perfect. Am trecut la W10 sa le dau feedback cat pot de mult.

Linux nu e un OS pentru "acasa". Oricat de Ubuntu si user friendly ar fi el. Diferenta dintre un distro de Linux si MacOS este alta: Apple a reusit sa te faca sa utilizez "linux" fara a fi nevoit sa utilizezi si terminalul. In orice alt distro de Linux vei avea nevoie sa stai cu un terminal deschis. Serios, lumea chiar nu vrea sa scrie "sudo apt-get install" si nu vrea sa stie care e diferenta dintre "apt-get update" si "apt-get upgrade". Pe MacOS ai PKG sau DMG and that's basically it. Ah, vrei ceva mai mult? Homebrew e prietenul tau.

De ce vreau sa ajut Micromoale? E simplu. Vreau sa ajut (da, moka) la crearea unui OS care se poate instala pe orice laptop si care nu va avea nevoie de un hardware de 2k euro.

Asta e discutie de avut la bere, nu pe forum ca nu ne putem prezenta argumentele complet.
s3r0t0n1n is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 16:54   #188
eugenius
Senior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 604
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Eu de la windows doresc doar sa capete multiuser (multihead) si de la ati si nvidia sa se poata virtualiza accesul la placa video, si sa poti rula 2 jocuri simultan pe un computer (eventual chiar in 2 OS-uri diferite). A, si sa nu explodeze mamaliga cand minimizezi, pui in fereastra sau dai alt-tab la o aplicatie "full screen".

A, si. ..... Tadaaaaaaa...... Scaling la interfata grafica.

PS: E complet neinteresant ce OS folosesti. Cum mi-a zis mie unu' odata cand l-am intrebat ce-i Windows-ul:
E chestia aia care mă bagă in Total Commander.

Last edited by eugenius; 20-05-2015 at 17:01.
eugenius is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2015, 17:01   #189
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Da' de ce trebuie reinstalat windows-ul la o luna sau la 6 luni?

E greu sa instalezi windowsul, sa-l updatezi cu tot ce trebuie, sa iti pui softurile si programele pe care le utilizezi, faci curat, si apoi faci un back-up cu un utilitar de gen?

Un back-up dureaza maxim 15 minute, un restore cam 10 minute...

Personal folosesc Norton Ghost de pe Hiren'S Boot Cd...

Cind se lanseaza oficial Win 10?

Eu mi-l iau.

Am tot primit mail-uri de la ei, cu link de download demo, l-am instalat si imi place cum ruleaza.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 02:00   #190
mascotzel
Ancient friend
 
mascotzel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,504
Mentioned: 26 Post(s)




Default

Backup-urile nu sunt up-to-date
__________________
pensionar...ciocu' mic
mascotzel is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 02:05   #191
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by eugenius View Post
Diferenta e ca netflix e abonament. De curand citeam ca Apple vrea sa ii convingă pe deținătorii drepturilor de autor sa nu mai colaboreze cu serviciile radio cu reclame gen Spotify, ca vor sa lanseze si ei un serviciu de streaming. E genul de magarie pe care o astept de la Apple.
Deci Apple este nașpa pentru că plătești o singură dată pentru o chestie, Netflix este cul pentru că este pe abonament. Fantastic.

Tu ai idee ce înseamnă DRM sau doar iei ce-ți convine dintr-o propoziție?


Quote:
Originally Posted by eugenius View Post
Cat despre Windows care expira in 6 luni si elucubratiile cu USB-ul care explodează, esti pe un forum de hardware ... e jenant.
Jenant este ce încerci tu să-mi explici. Am avut Dell M6600 care avea 6 porturi USB, dar 4 dintre ele puteau trage maxim curent cât pentru două. Dacă băgam în acele 4 tastatură externă (Razer Blackwidow Ultimate) și 2 HDDuri USB 3.0, HDDurile la un moment dat începeau să se comporte ciudat - dispăreau din device manager, cloncăneau, etc. Nu aveau suficient curent

Quote:
Originally Posted by eugenius View Post
Mac OS n-are nimic special si pentru cat hardware suporta, stabilitatea si lipsa de bug-uri sunt total neimpresionante. Cat despre virusi si malware, platforma nr. 1 ii primește, nu Apple cu cei 10% market share.
Eu nu am spus că Apple nu are malware. Culmea, are, și-i nasol.

De asemenea, stabilitatea și lipsa de buguri sunt total neimpresionante... pentru cine? Apple haters? Lol.

Quote:
Originally Posted by eugenius View Post
Singura "inovatie" Apple in materie de software este ideea de AppStore unic, unde doar ei controlează ce poti instala si ce nu. Chestie care mi se pare scârboasă. Ce-ai zice daca maine Microsoft ar decide ca nu mai poti instala software pe Windows decat prin AppStore-ul lor, ca sa nu mai iei malware? Si mai rau, pentru favoarea asta tre' sa cotizezi un procent modic de 30-40%?
App store unic este doar pentru iOS. Pe MacOS instalezi ce vrea mușchiul tău. Dar ignoranța ta este infernală, tu amesteci iOS și MacOS și spui că totul suge, cu argumente desprinse din discuțiile pentru care am fost dat afară de la grădiniță. Jenant.


Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Am inteles ca tie iti place MAC OS asa cum nu imi place mie niciunul (pentru ca toate au avantaje si dezavantaje) dar hai las-o in plm.

Eu pe ultrabook-ul utilizat zilnic am acelasi Win OS de cand l-am luat. Il utilizez asa cum isi utilizeaza apple-istii sculele lor (adica fara sa instalez toata ziua buna ziua toate prostiile pe el).

Pe desktop am Win 7 (acelasi) de cand am platforma (3 ani peste cateva zile parca); a vazut tot felul de rahaturi de programe pana acum. Si nu mi-a crapat.

Oricum, eu sunt multumit ca iq-ul celor cu Win este mai mare decat al celor cu Mac
Hai să-ți spun o chestie. Eu am folosit Mac-ul așa cum folosesc desktopul. Dau în el de-i sar ochii cu editări foto/video, testez diverse aplicații care să-mi facă munca cât mai ușoară și asta poate fi ușor catalogat ca "instalat prostii" de o grămadă de ori.

Desktopul meu a văzut ultima reinstalare în februarie 2012 (deci cam tot 3 ani plus), dar:
- mi-au dispărut toate chestiile de la Windows tools (ăla unde apare net framework etc);
- crapă unele updates (deși este original); trebuie să le dau hide pentru că altfel mă fwt la icre toată ziua;
- se întâmplă diverse chestii voodoo. Brusc o chestie nu mai merge, apoi trebe să stau pe net vreo 30 de minute ca să găsesc soluția și alte 60 de minute să rezolv prin altă metodă intuită de mine pentru că soluțiile alea nu merg; credeam că doar la Linux se mai întâmplă chestii de genul
- SSD health-ul tot continuă să scadă, deși SSDul în sine n-are nici pe dracu';
- am cam vreo 20 de LAN-uri, deși este același adaptor la fiecare o/c fwtut OSul decide că de fapt este alt LAN adapter
- alte diverse chestii voodoo-istice pe care nu am timp să le-nșir că abia am ajuns acasă de la muncă și m-așteaptă netflix.





Una peste alta, tl;dr:
- eugenius este un ignorant care nici măcar n-a folosit vreodată OS X, sau cel puțin nu l-a folosit suficient sau la ceea ce este bun (editare foto-video, gaming în liniște (să vezi ce mișto și fluid merge civ, w00t), folosit lappie pe baterie pe bune - am făcut colour grading cam o oră w/e trecut în fața clientului cu Speedgrade, Photoshop, Premiere și After Effects deschise și indicatorul de baterie zicea 70% remaining - asta cu totul blană, adaptorul grafic dedicat, luminozitate ecran la maxim, etc.
- MacOS are defectele lui, dar este un OS extrem de mișto polished și unde a fi power user este extrem de greu, dar foarte satisfăcător imho;
- Windows a involuat în ultima vreme, faptul că este cu un procent insignifiant mai rapid nu mă încântă când arată ca un cwr, plat și culorile pe 8 biți, imitație oribilă de appstore (hai să ai două versiuni de mozilla), confuzie maximă poate nu se prinde iuzăru' de ce facem noi pe-aici.

Una peste alta următorul telefon va fi tot iPhone iar următorul laptop tot Macbook. Dar știți care-i faza mișto? Că nu simt nevoia să le schimb pe astea care le am (5S și MBP late 2013). Dar chiar deloc. Fac tot ce trebuie foarte bine. Și un screenshot* cum sunt suficienți 16GB de RAM când pe desktop am 64GB RAM cu care Speedgrade a dat de pământ în 2 minute. QED.

*săgeata indică acel punct care indică faptul că un program este deschis + încărcat în RAM. A se vedea câte sunt de fapt în total deschise pe tot launchbar-ul

Quote:
Originally Posted by DjLeco View Post
Da' de ce trebuie reinstalat windows-ul la o luna sau la 6 luni?

E greu sa instalezi windowsul, sa-l updatezi cu tot ce trebuie, sa iti pui softurile si programele pe care le utilizezi, faci curat, si apoi faci un back-up cu un utilitar de gen?

Un back-up dureaza maxim 15 minute, un restore cam 10 minute...

Personal folosesc Norton Ghost de pe Hiren'S Boot Cd...
Cel puțin în cazul meu, am foarte multe softuri care au updates/refreshes și care cer activări/reactivări, este absolut oribil. De asemenea, Hiren's este un tool ilegal, dar în fine.

Quote:
Originally Posted by DjLeco View Post
Cind se lanseaza oficial Win 10?

Eu mi-l iau.

Am tot primit mail-uri de la ei, cu link de download demo, l-am instalat si imi place cum ruleaza.
Felicitări, din cauza celor ca tine nivelul de calitate va continua să scadă continuu, pentru că dacă se vinde, înseamnă că-i bun. Eu de exemplu nu am mai cumpărat un joc Ubisoft de la FarCry 3 încoace (am clacat la 80%+ ofertă la FC4, dar aia nu se pune ) pentru că-s niște jigodii infecte (exemplele sunt multiple, Watch Dogs, Assassin's Creed, mizeria infectă de Uplay), dar pentru că lumea cumpără, boicotul meu este fix zero

Măcar Apple dă toate updates/upgrades la MacOS gratis, nu prea ai ce să comentezi chiar dacă nu-ți place. Nu-ți bagă mâna în buzunar în plus pentru ceva ce ar trebui să fie oricum acolo. Da, evident, asta este pentru că Apple face și hardware. Dar și Microshit face, mnu? Dar dacă poate să facă double dipping, de ce nu?

Una peste alta, eu o să rămân la Windows 7 și-o să-mi râd în barbă când o să-nceapă să curgă cu înjurături... dar stai, știi că nu o să curgă? Pentru că omul după ce-a dat banul și și-a luat țeapa, n-o să strige altora să nu facă la fel. Va spune "mie-mi place" iar gloata o să spună "frate, ăsta știe ce știe, hai și noi". Thus, chain țeapă

Sincer îmi doresc ca Win10 să fie ok, dar keylogger în varianta demo? LOL. Go fuck yourself, microshit.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.

Last edited by Neo; 20-09-2015 at 21:42.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 02:37   #192
eugenius
Senior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 604
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Aoleu, acu' vad cu ce fanfanatic discutam ... Calm, gogule!

Am folosit un iMac vreun an si ceva si mi-a ajuns. De fapt dupa vreo 6-7 luni de utilizare a ajuns la mama, eu am revenit la PC DIY cu Windows/Linux. Inainte sa i se termine garantia cu vreo 2 luni - l-am vândut.

Nici hardware-ul nu m-a dat pe spate, difuzoarele integrate erau nasoale pentru un desktop, porturile ... in spate, in load era mai zgomotos ca PC-ul meu. Si a trecut si prin service o data - intre 30 si 70% brightness începea sa tiuie rau de tot. Service-ul iStyle a durat peste 2 saptamani ... Lux!

Întrebarea e de ce accepti sa fii chirias pe telefon cand esti proprietar pe desktop. Nu le-ai platit pe amândouă?
eugenius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 02:54   #193
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Eu sunt calm, domnule, dar faptul că ai folosit un iMac este fix pix. iMacurile sunt printre cele mai jalnice chestii produse vreodată, dar prind pentru că lumea nu face multe pe ele. Feisbuc + browsing, o muzichie, un film - merg. Mama ta s-a plâns cumva?

iStyle nu este Apple. Este autorizat Apple, dar în țara orbilor, chioru-i rege. Service-ul Apple aici de exemplu este exemplar. La fel ca și la Dell sau orice alt producător care se respectă.

Nu consider că-s chiriaș pe telefon sub nicio formă. Eu sunt mulțumit de iPhone pentru că funcționează cum trebuie, nu face nici mai mult, dar nici mai puțin. Am avut (și încă am) telefoane cu Android, degeaba ai specs de top dacă software-ul este-n pom și crapă când ți-e lumea mai dragă. Pot da jde exemple, dar mi-a crăpat software-ul de navigație (Sygic) pe Android și mergea țuț pe iPhone. How the fuck. Ca idee, eu aveam nevoie de ăla ca de apă atunci pentru că nu știam drumul până la muncă. Mdea, știu, penibil, dar mno, se mai întâmplă când ai ț autostrăzi și jde direcții

Dacă vrei să-ți dai cu părerea despre MacOS, folosește-l cum trebuie, cu software cumpărat și pe hardware serios. Un Macbook Pro, un MacPro.

Nu mai spun de câte softuri sunt disponibile pe Mac și nu există pe PC - și fac chestii de bază frumos și rapid și chestii deosebite la fel de elegant și rapid.

Nu sunt fanatic, de exemplu vreau un monitor extern pentru MBP pentru acasă și o să iau un Dell de 27'', nu Apple Thunderbolt display. Pentru că-i mai ieftin și are același panel (dar nu-i glossy). Folosesc ca tastatură externă Apple Keyboard BT, dar știi de ce? Că are cea mai mică amprentă dintre toate pe care le am, funcționează fără lag și țin bateriile 1 an la ea. Mouse? Steelseries Diablo III


Eu am renunțat de mult timp să mai fiu fanatic cu un producător sau altul. Dar știu să recunosc ce-i bun și dau de pământ urât cu ce-i prost/inutil. Sunt bani munciți cu greu și lucrurile pe care-i dau vreau să-și justifice prețul. Dell-ul M6600 și i-a justificat, dar când l-am înlocuit cu MBPul am pierdut cam 4kg din ce căram (lappie + adaptor) și n-am pierdut mai nimic din puterea pusă în practică. Merge 3DSMax pe MBP de n-are aer, fie sub Parallels, fie sub Windows pornit din bootcamp (pentru că Autodesk sunt retardați și scot doar Maya pentru Mac și eu am preferat mereu Max).
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 02:58   #194
eugenius
Senior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 604
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Eu bag de seama ca tie nici Michael Jordan in săritură maxima nu-ti ajunge la genunchi. Fii fericit!
eugenius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 04:35   #195
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by eugenius View Post
Eu bag de seama ca tie nici Michael Jordan in săritură maxima nu-ti ajunge la genunchi. Fii fericit!
Faptul că tu explici că Windows rulz și MacOS/iOS sux este ca "preferința" de a fote doar tipe între 1.70m și 1.80m pe motiv că alea mai scunde nu ți-o pot cuprinde și alea mai înalte le dai cu capul de tavan când sunt deasupra.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 11:16   #196
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by DjLeco View Post
Cind se lanseaza oficial Win 10?
Eu mi-l iau.
Şi eu mi-l iau. Deabia aştept să apară în magazinele online gen FList.
Robÿ is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 11:35   #197
eugenius
Senior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 604
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Neo:


Revenind la windows 10, daca l-a testat cineva, cum sta cu scaling-ul (in aplicatiile care vin cu el cel putin).
eugenius is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 12:06   #198
s3r0t0n1n
Senior Member
 
s3r0t0n1n's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Bucharest
Posts: 3,490
Mentioned: 110 Post(s)

PC-ul meu

Default

Ziceau sa "pay attention to the blog" ca o sa vina in curand un articol legat de scaling.
s3r0t0n1n is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 12:11   #199
M@nu
Senior Member
 
M@nu's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 8,295
Mentioned: 135 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by rob View Post
Şi eu mi-l iau. Deabia aştept să apară în magazinele online gen FList.
Zi și tu ca boicotezi precum Cosmin..
M@nu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2015, 12:16   #200
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ManuT View Post
Zi și tu ca boicotezi precum Cosmin..

Last edited by Robÿ; 21-05-2015 at 12:19.
Robÿ is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Windows 8 madalin Software 1143 07-05-2018 07:31
Windows chel suzuki Overclocking & benchmarking 33 17-07-2014 12:10
Problema Windows TokyoMode Procesoare si chipseturi 5 05-05-2014 15:53
Windows 7 RTM Monstru Software 119 07-11-2010 18:38
Windows 7 GOD Mod Monstru Software 8 25-01-2010 20:03

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,105
Total Online: 3848

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 17:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.