lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 10-01-2015, 01:46   #21
CataL91
Junior Member

Mentioned: 0 Post(s)

Personal mi-am luat teapa. Am tot cautat inainte sa cumpar pareri despre smart protection, insa pe net totul este numai lapte si miere, articole pe o multime de bloguri, platite desigur, in care sunt cei mai tari. Realitatea nu este deloc asa si m-am hotarat sa atentionez si pe altii care vor sa cumpere de la ei. Prima data mi-au trimis o folie diferita de ce am comandat. Am luat legatura cu ei, in prima faza au dat vina pe mine ca am gresit comanda, dar dupa ce au verificat mi-au trimis produsul pe care il comandasem initial, avand grija sa ma anunte ca cine nu munceste nu greseste?!

Am montat folia, in colturile de sus nu facea contact. Ei o lauda ca se lipeste singura dupa cateva ore daca apar astfel de situatii. Evident ca nu este deloc asa, dupa 3 zile folia a inceput sa se desprinda si de pe margini, din punct de vedere estetic fiind groaznice aceste "contacte imperfecte" cu suprafata ecranului.

Continui cu raspunsul lor: "Domnu X dumneavoastra treceti dintr-o extrema in alta. Ce anume nu facea contact?
daca a fost aplicata corect in mod normal folia trebuie sa se lipeasca integral. Daca din fabrica telefonul are diferente de curbura pe margine exista posibilitatea sa se formeze o dunga de aer roata ecranului, dar aceasta nu influenteaza dezlipirea sau functionalitatea ecranului".

Deci vina este a fabricantului telefonului.
Cat despre amprentele care raman pe ecran.. se vad de parca l-am uns cu ulei.

Sa nu mai vorbim de preturile nesimtite, ex: 65 lei folie redusa deja 50% cum apare pe site. Am zis sa incerc, poate chiar este o folie tempered glass premium, in conditiile in care am comandat de pe ebay cu $3,67 o folie identica, free shipping.

Aceasta este parerea mea despre foliile tempered glass de la smart protection. Sfatul meu este sa luati de pe ebay/alt magazin daca nu doriti sa patiti la fel ca mine.
Totul pare profesional la ei, dar aparentele inseala.
Mai mentionez si review-urile false pe care le au la fiecare produs al lor. Eu le-am votat folia cu 3/5 stele si un comentariu realist dar nu mi-a fost acceptat.

O zi buna!

Tags: review tempered glass smart protection parere smartprotection.ro teapa pareri folie protectie sticla temperata
CataL91 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2015, 15:45   #22
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 471 Post(s)

PC-ul meu

Folia pe ecran este so 2009...
Old 08-03-2016, 21:28   #23
ithanium2
Senior Member

ithanium2's Avatar

Mentioned: 63 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2

Ma tenteaza sa pun asa ceva pe S7...
Ceva impresii mai recente?
@bmf...cum s-a comportat in timp?
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2016, 21:35   #24
bmf
Senior Member

bmf's Avatar

Mentioned: 31 Post(s)

Pro
A tinut cam un an. Nu se vad zgârieturi, ai un grip f bun la tel
Contra
Sa mai dezlipt la colturi (pe capacul din spate, fata a rămas oki) de la scos și introdus în jeb..
am mai taiat marginile. Insa am abuzat de tel, muncă pe teren.. Folosit ca și lanternă prin echipamente.. Etc

I-am spart eranul in toamna dupa o tranta pw asfalt ( nu prima). Deci nici la trânte nu-i 100% proof,

Eu as mai cumpăra.

Last edited by bmf; 08-03-2016 at 21:37.
bmf is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2016, 23:08   #25
iulli
Ancient friend

iulli's Avatar

Mentioned: 33 Post(s)

PC-ul meu

Eu am fost foarte impresionat de folie de sticla (luata de pe temperedglass.ro, dar cred ca toate-s cam la fel). A rezistat cateva cazaturi ok, la una foarte nasoala (impiedicat si izbit telefonul de asfalt cu fata in jos, plus alunecat vreo juma de metru) folia a crapat, dar a salvat display-ul.

Urmatoarea folie a rezistat cateva cazaturi, dar a crapat cand a cazut de un colt de masa. Pe asta am folosit-o asa crapata, dar dupa inca ceva cazaturi am patit ca bmf, a crapat display-ul. Poate daca era intacta salva ecranul.

Pro: E destul de subtire si nu modifica cum se simte telefonul la atingere, de zgarieturi pare ok (zic pare ca ambele au crapat in <2-3 luni). Trante-proof ~90% telefon.
Cons: Desi se lauda ca e 2.5D, adica margini rotunjite, tot se simte un cant acolo. E un pic slefuit, nu e "dur", dar tot se vede/simte. La cazaturi se "sinucide" cam usor desi salveaza telefonul.

PS: Si in cazul meu nu am menajat deloc telefonul, ba chiar am fost foarte neglijent cu el.

Last edited by iulli; 08-03-2016 at 23:17.
iulli is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2016, 23:47   #26
Steve-o
Ancient friend

Steve-o's Avatar

Mentioned: 41 Post(s)

PC-ul meu

La tempered glass mergeți pe ceva de la Nillkin. Sunt foarte mișto, în plus, stratul oleofob e identic cu cel de pe ecranul telefonului, adică îți alunecă degetul ușor pe ecran și nu lasă amprente + urme de grăsime în timp.
Old 05-04-2016, 16:08   #27
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 111 Post(s)

PC-ul meu

Gasesc ceva glass sa se potriveasca perfect peste s7 edge

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
polter is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread: