lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Foto/Video
Connect with Facebook

Foto/Video Aici discutam despre tot ce tine de foto/video, inclusiv creeatiile forumistilor lab501.

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 22-02-2020, 04:26   #121
Danos
Senior Member

Mentioned: 61 Post(s)

PC-ul meu

La mine merge fara probleme alimentat doar din usb-ul TV-ului, habar nu am cāti w scoate acel port usb , e usb 2 oricum, posibil sa fie de ajuns tinand cont ca acolo conectam si un hdd extern si a mers asa ani de zile.
Mesajul acela cu power usb warning mi-a apărut si mie prima data cand am făcut activarea la Firestick dar am dat ok si am mers mai departe.

Si chestia cu Chromecast-ul iarăși mi se pare ciudat ca la mine merge fara sa fi instalat nimic, citisem si eu ca trebuie instalat nu știu ce apk, am zis ca nu o fi mare lucru sa fac asta, dar surpriza a fost ca a mers totul default.

Astea sunt deocamdată singurele aplicații instalate de mine, ma rog, in afara de Youtube si Netflix.

Danos is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2020, 10:35   #122
agarici cu pedale
Ancient friend

agarici cu pedale's Avatar

Mentioned: 111 Post(s)

PC-ul meu

Pai daca te duci la updates cand sa dai OK pe el o sa vezi ca iti vine mesajul la fel si in partea cealalta. Ce incerc sa zic e ca are niste limitari hardware si software ca sa nu se strice, nu e un lucru rau ci unul bun fiindca daca-si face update fara sa ai habar si tu stingi TV_ul putea sa crape ca-i taia alimentarea.

Da, ai dreptate functioneaza, eram adormit azinoapte si nu cred ca mai stiam sa testez, se conecteaza absolut instant. Am editat postul anterior.

Video

Last edited by agarici cu pedale; 22-02-2020 at 10:42.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old Yesterday, 15:06   #123
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

Mentioned: 747 Post(s)

PC-ul meu

Eu l-am lasat pana la urma in portul USB3.0 al TV-ului, n-am avut absolut nicio problema cu el, chit ca i-am dat proba de 8K de pe Youtube, sau ca i-am dat prin Kodi de pe NAS cu HEVC 4K HDR @100mbps. Me happy. N-am vazut consum mai mare de 0.5A (~2.5W), si asta cand i-am dat de pe Kodi.
Old Yesterday, 15:42   #124
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 133 Post(s)

PC-ul meu

Eu am rezolvat problema cu autodetectia pe ambele HDMI si pierderea conexiunii cu firestick-ul dupa ce am descoperit cum sa resetez meniul service al tv-ului.
Cu toate ca tv-ul meu este doar 1080p si este recomandat sa folosesti portul HDMI nr.1 pentru redare continut media, portul usb este 2.0 nu reuseste sa livreze suficient curent, firestick-ul intrand intr-un continuu restart, fara sa zica de problema. Asa ca l-am lasat conectat la priza, prin alimentator.
kobro is offline   Reply With Quote
Old Yesterday, 15:54   #125
agarici cu pedale
Ancient friend

agarici cu pedale's Avatar

Mentioned: 111 Post(s)

PC-ul meu

Pai e tot din cauza TV_ului cel mai probabil fiind mai old, ma bucur ca ai gasit cum sa-l resetezi. HDMI ARC e cea mai buna sursa pentru el si USB mentiunea de HDD.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules