lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 15-12-2018, 03:06   #20861
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

Mentioned: 154 Post(s)

PC-ul meu

Bai frate, dar pentru ce naiba atitea certuri si misto-uri pe forumul asta?

Cine, CE, are de cistigat?!?

Macar unii de aici impotriva mea (cu misto-uri), inteleg, atunci la Publicitate cu acea placa video Gainward GTX1070 pe care unii ar fi vrut-o la pret de nimic, iar eu nu vroiam sub nicio forma sa o dau sub 2000.
Poate am fost nesuferit sau antipatic, unora, desi cei care ma cunosc, stiu ce fel de om sint...
Dar, acum, intre voi?

WTF has happened?

Vad din ce in ce mai multe certuri decit lucruri bune...

Am citit ce a scris Tudor aici, din intimplare si culmea, ARE DREPTATE!

http://forum.lab501.ro/showthread.php?t=12541
GAMING gear™ i9-9900K/5100MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb [email protected] CL15-1,365V||Samsung NVMe 1TB+512GB+2x2TB RAID 1 Samsung S-Ata SSD||Seasonic Gold 850W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 03:27   #20862
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 302 Post(s)

PC-ul meu

Default Ce hardware v-ati cumparat in ultimul timp?

On topic.

Last edited by mirciusx; 15-12-2018 at 03:29.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 07:37   #20863
walkman
Senior Member

walkman's Avatar

Mentioned: 47 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by agarici cu pedale View Post
Dai si tu un review dupa sau macar ceva pareri mai serioase. Era sa iau si eu unul.
Voi posta aici updates , am avut versiunea mdz-16-ab si aveam stutter la greu. Asta vad ca e ok insa e prea devreme sa ma pronunt.

Quote:
Originally Posted by Bugsy004 View Post
La ce bani walkman?
320.
walkman is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 09:12   #20864
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 605 Post(s)

PC-ul meu

Luat de unde?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 15-12-2018, 12:45   #20865
war4peace
Senior Member

Mentioned: 286 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
Am si eu o varsta, scuza-ma, tu ce faceai in clasa a 8-a?
Hacking în Basic la jocuri de pe casetă pe HC-uri.
Ți-am zis că atitudinea asta de „sunt mai bătrân ca tine” (protip: nu prea ești) și „pe vremea mea...” (protip: era și a mea) te face antipatic, fiindcă aluneci în categoria aia de moși pârțâiți care trăiesc în trecut și se dau mari cu lucruri care nu mai interesează pe nimeni.

Quote:
Si nu ai de ce sa imi scoti ochii pentru asta, cand arise sau oricare altul, imi zice ba esti praf, aratandu-mi cat e el de smecher, pe al topic, cum face de obicei. De fapt, stai, doar arise zice asta din tot forumul. Nu doar mie.
Nu pricepi. Nu îți scot ochii, îți spun doar că ai o atitudine antipatică, atâta tot. N-ai decât s-o ai în continuare, e alegerea ta. Atât că, prinm spusele tale, nu numai că te consideri mai presus decât toți ceilalți (protip: nu ești), ci și le arăți tuturor cât de puține știu ei fiindcă nu au vârsta ta (protip: unii o au, ba chiar o depășesc).

Quote:
Nu, dle, eu sunt calm mereu. Iar cei care ma cunosc, stiu asta.
Se vede

Quote:
Scuza-ma, dar din tot forumul, esti unul dintre oamenii pe care ii apreciez tare mult, dar nu la genul asta de interventii. Din contra. Tu il tai pe @Arise, scurt si la obiect, iar acum, ca nu te-a afectat direct, iti tii parte?
Nu confunda treburile. Nu îi țin partea, ci îți spun ție că ai sărit calul. E o diferență. Strict de data asta, el are dreptate și tu nu. Când vei avea tu dreptate și el ba, crede-mă că o să vă spun amândorura verde-n față.

Quote:
Ironic vorbind, te deranjeaza si pe tine ca folosim Total Commander, ceea ce l-a deranjat pe el si i-a sarit mustarul ca nu stiu sa fac o copiere si suntem niste prosti ca W10 stie si face si drege mai mult ca un program?
Ce-ai fumat frate? Ce treabă are Total Commander cu atitudinea ta?

Quote:
LE. Iar legat de "sic transit gloria mundi", desi m-am abtiut, folosesti cuvinte mari, incearca sa le folosesti nitel cu cap. Se refara la orice altceva decat o prostituata la care multi se masturabau cand a aparut SAT1 in Romania. Dar iti pot da niste carti sa te lamuresti despre asta, doar ca sunt in italiana. Si stii bine ca nu glumesc.
Dude, pe bune, nu mai consuma ce consumi că nu ajută.

Quote:
Pana la urma urmei, nu sunt doar un nume user pe un forum, sunt si o entitate in spatele acestuia.
Corect, numai că tu uiți că treaba asta nu ți se aplică doar ție.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 12:56   #20866
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

I-am spus pe threadul de WD My Cloud să nu mai folosească Total Commander la copiat atunci când face teste și depanare și a sărit de popou în sus că cine sunt eu să îi explic LUI (și-a pus singur tag de boșorog expirat plin de infinite universal wisdom) cum stă treaba cu copiatul?
Old 15-12-2018, 15:00   #20867
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
I-am spus pe threadul de WD My Cloud să nu mai folosească Total Commander la copiat atunci când face teste și depanare și a sărit de popou în sus că cine sunt eu să îi explic LUI (și-a pus singur tag de boșorog expirat plin de infinite universal wisdom) cum stă treaba cu copiatul?
Aha. Tocmai ti-ai dat cu tigaia de emag in cap, man. E suficient sa te uiti pe threadul ala ca sa observi ca nu ti-ai luat medicamentele in ziua respectiva. Si cand sunt si alti oameni care iti observa comportamentul iesit din comun, o dai la intoarsa. Eh, acum il ai pe @war4peace de partea ta, te infoi ca un copil de clasa a II-a

Daca ti-as zice ca esti patetic, colegul de mai sus o sa zica iarasi ca ma dau mare. Doar ca nu iti trebuie vreo facultate ca sa iti dai seama de un om cand ceva nu e ok cu el, iar partea trista e ca te stiu si personal si daca ar zice cineva asta as putea aproba fara doar si poate.
Old 15-12-2018, 15:23   #20868
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Hacking în Basic la jocuri de pe casetă pe HC-uri.
Ți-am zis că atitudinea asta de „sunt mai bătrân ca tine” (protip: nu prea ești) și „pe vremea mea...” (protip: era și a mea) te face antipatic, fiindcă aluneci în categoria aia de moși pârțâiți care trăiesc în trecut și se dau mari cu lucruri care nu mai interesează pe nimeni.
Asta e ca si cum ti-as eu tie ca tu ai facut lova (in trecut) degeaba si acum de ce te bucuri ca ai copii. Sau de ce ai facut o facultate, ca uite in ce lume traim. Stii, protip-uri care tie iti scapa nitel.

Nu traieste nimeni in trecut, subliniam faptul ca am ramas in urma cu tehnologia, omul ma ia la **** ca si cum as fi nimeni in drum si nu as fi facut nimic toata viata, ceea ce am si scris, chiar daca iei din text doar ceea ce tie iti convine. E mai simplu asa

Quote:
Nu pricepi. Nu îți scot ochii, îți spun doar că ai o atitudine antipatică, atâta tot. N-ai decât s-o ai în continuare, e alegerea ta. Atât că, prinm spusele tale, nu numai că te consideri mai presus decât toți ceilalți (protip: nu ești), ci și le arăți tuturor cât de puține știu ei fiindcă nu au vârsta ta (protip: unii o au, ba chiar o depășesc).
Departe de tine cele spuse. Atitudinea mea antipatica e on in momentul cand Adrian copilul minune se apuca de minunatii si fute topicurile. La propriu. Uita-te in jur si vezi daca exista vreun topic in care sa nu apara el cu ceva. Jur pe cravata mea de pioner

Quote:
Se vede
Macar eu nu imi iau jucarile si plec acasa cand am cuiva ceva de spus. As putea sa iti dau cateva linkuri in care si tie iti mai bate ochiul din cand in cand. Am zis asta si ieri. Ti-a scapat din text acest detaliu? Chiar nu sunt ironic.

Quote:
Nu confunda treburile. Nu îi țin partea, ci îți spun ție că ai sărit calul. E o diferență. Strict de data asta, el are dreptate și tu nu. Când vei avea tu dreptate și el ba, crede-mă că o să vă spun amândorura verde-n față.
Atitudinea asta de "judecator" si "aparator" e departe de adevar. Citeste ce s-a scris pe topicul de WD si discutam dupa. Culmea e ca a vazut-o si alti oameni, dar tu nu, Batman. Te poti pun cu Batman? Nop.

Quote:
Ce-ai fumat frate? Ce treabă are Total Commander cu atitudinea ta?
Dude, pe bune, nu mai consuma ce consumi că nu ajută.
Stiu, man, doar il citam pe @Arise Multumesc! Doar ca @Arise nu stie sa fumeze si nici nu stie ce e aia iarba. El stie de pe net, dupa ce s-a documentat putin. Sau probabil a auzit o discutie in autobuz la niste elevii de liceu.

Quote:
Corect, numai că tu uiți că treaba asta nu ți se aplică doar ție.

Ceea ce ai dat quote e scrisa de mine, deci stiam ce scriu. Cum zici tu, man. Mai am ceva de zis oare? Inchid discutia aici. E interminabila si fara rost. Ziceai in nenumarate randuri ca sunt om ok si ti-a facut placere sa stam la o bere. Sentimentul a fost reciproc. In special ca pari un om corect.

Iti zic doar un lucru : ti-ai gresit Robin-ul de data asta. Se intampla si la case mai mari. Trist ca nu ai observat asta pana acum. Iar asta nu cade bine nimanui. Nici tie, nici mie, nici celorlalti colegi. Si cred ca stii si tu asta prea bine.

Last edited by mirciusx; 15-12-2018 at 15:26.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 15:31   #20869
parpales
Senior Member

Mentioned: 11 Post(s)

PC-ul meu

Moar popcorn
Old 15-12-2018, 15:37   #20870
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 601 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by DjLeco View Post
Bai frate, dar pentru ce naiba atitea certuri si misto-uri pe forumul asta?

Cine, CE, are de cistigat?!?

Macar unii de aici impotriva mea (cu misto-uri), inteleg, atunci la Publicitate cu acea placa video Gainward GTX1070 pe care unii ar fi vrut-o la pret de nimic, iar eu nu vroiam sub nicio forma sa o dau sub 2000.
Poate am fost nesuferit sau antipatic, unora, desi cei care ma cunosc, stiu ce fel de om sint...
Dar, acum, intre voi?

WTF has happened?

Vad din ce in ce mai multe certuri decit lucruri bune...

Am citit ce a scris Tudor aici, din intimplare si culmea, ARE DREPTATE!

http://forum.lab501.ro/showthread.php?t=12541
Iti dau eu explicatia (si e valabila pentru oricine): cu cat inaintam in varsta, defectele ni se accentueaza.
Iar legat de nesuferiti si antipatici .. well .... fiecare din noi este pe un anumit domeniu cel putin. Dar cu varsta, autocontrolul slabeste si nesuferirea/antipatia iese mai repede la lumina.
Deci, daca esti mai antipatic decat mine azi, nu inseamna ca esti mai antipatic decat mine in general, ci doar ca:
- ori esti mai in varsta
- ori eu am un autocontrol mai bun

Deci clar esti mai batran ca mine =))))))))))))))))))
Old 15-12-2018, 15:42   #20871
war4peace
Senior Member

Mentioned: 286 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Quote:
Asta e ca si cum ti-as eu tie ca tu ai facut lova (in trecut) degeaba si acum de ce te bucuri ca ai copii. Sau de ce ai facut o facultate, ca uite in ce lume traim. Stii, protip-uri care tie iti scapa nitel.
1. Eu nu mă laud cu alea, 2. am divorțat și n-am terminat facultatea. Ghinion la exemple?

Quote:
Departe de tine cele spuse. Atitudinea mea antipatica e on in momentul cand Adrian copilul minune se apuca de minunatii si fute topicurile. La propriu. Uita-te in jur si vezi daca exista vreun topic in care sa nu apara el cu ceva. Jur pe cravata mea de pioner
Ți-am zis că asta e din filmul „el a început!”, hai că nu mai avem 8 ani. Știu că e un troll, în general, întâmplarea face ca de data asta să aibă dreptate, fiind reactiv față de atitudinea ta.

Quote:
Macar eu nu imi iau jucarile si plec acasa cand am cuiva ceva de spus. As putea sa iti dau cateva linkuri in care si tie iti mai bate ochiul din cand in cand. Am zis asta si ieri. Ti-a scapat din text acest detaliu? Chiar nu sunt ironic.
Spre deosebire de tine, eu nu consider că sunt perfect, ba chiar admit când am greșit, a se vedea cea mai recentă scuză a mea față de @walkman cu care nu mă înghit, dar a avut dreptate cu o chestie și am recunoscut cinstit că am dat-o în bară. Nu e nicio problemă, oricine greșește.

Quote:
Ziceai in nenumarate randuri ca sunt om ok si ti-a facut placere sa stam la o bere. Sentimentul a fost reciproc. In special ca pari un om corect.
Și am zis și în alte rânduri că atunci când postezi la ore târzii în noapte le lași multora impresia că ești fumat, și au fost o grămadă care au avut impresia asta, Ori suntem toți nebuni, ori e o problemă cu tine, iar având în vedere că nu mă cunosc cu ceilalți care au avut aceeași impresie, problema se cam mută la tine.

Mă rog, deja repet și suntem super-offtopic, am zis ce am avut de zis, din punctul meu de vedere discuția e încheiată. După cum ziceam, nu e prima oară când o iei pe ulei, probabil nici ultima, e cam greu, dacă nu imposibil să te schimbi la vârsta asta.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 15:53   #20872
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Eu cred că are nevoie de ajutor, psiholog ceva. Îmi pare rău de el, dar nu știu cum exact să îl ajut.
Ce consumă el probabil că îi prăjește neuronii, ficatul și sănătatea în general. Cred că dacă ar face o pauză lucrurile s-ar rezolva, din ce am citit creierul și ficatul au o capacitatea de regenerare uimitoare dacă nu au fost afectate iremediabil/în mod grav, dar este important să renunțe sau să caute ajutor de specialitate dacă nu are puterea să se lase singur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 15-12-2018, 17:06   #20873
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

Mentioned: 154 Post(s)

PC-ul meu

Kretule, mi-a placut!

Ba, sa moara Jean, cind oi ajunge prin Bucale, da frate un PM sa bem niste beri!

Ba, cred ca ar trebui sa facem asta macar lunar, sa vorbim face 2 face, e total diferit face 2 face, dispar antipatiile, "neinghitelile", devenim prietenosi.

Eu cel putin asa sint, ai mai am mai putin de 3 luni si fac paso' de ani (48).

Si eu le am pe ale mele, ca orice om, si ma aprind tare tare repede, dar la fel imi trece, si apoi ma amuz de cit de "volatil" sint...

Ia sa fac eu o PRO-punere (I hate Prost Tv):

Asta seara sint la club, incepind cu ora 23.

Aseara am avut party cu trustul la care lucrez si nu m-am dus, n-am avut chef, am stat acasa si am bibilit pe la sistemul primar si cel secundar, pina pe la v-o 4 dimineata.

Si totusi nu m-am dus desi erau de lins si de halit, muuulte bunatat(i)uri.

Asta seara MI-E SETE!

Care vine la club unde muzicaresc, muzica buna, si pe linga ea si rockareala buna, beuturi ieftine (preturi de studenti)?

Care vreti, ia dati voi un PM, sa stabilim ce si cum!

Nu considerati reclama, clubul se numeste SURUBELNITA, calea Mosilor 100.

La Rosetti, imediat dreapta, si mers pina la linia de tramvai 21, acolo, stinga 50 metri si ati ajuns.

Cine vrea sa vina, dati un PM si detaliem acolo cu nr de telefon si alte alea.

Hai, IMPACAREAAAA!
GAMING gear™ i9-9900K/5100MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb [email protected] CL15-1,365V||Samsung NVMe 1TB+512GB+2x2TB RAID 1 Samsung S-Ata SSD||Seasonic Gold 850W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10

Last edited by DjLeco; 15-12-2018 at 17:09.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 17:21   #20874
walkman
Senior Member

walkman's Avatar

Mentioned: 47 Post(s)

PC-ul meu

Quote:

@walkman cu care nu mă înghit
Well, recunosc ca au fost cateva contre insa eu nu am o problema.

But.. e bine de stiut.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Last edited by walkman; 15-12-2018 at 17:33.
walkman is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 20:55   #20875
nikalai
Member

Mentioned: 15 Post(s)

Doua Seagate Backup Plus HUB 8TB + un HGST Ultrastar He8 HUH728080ALE604.
Seagate-urile sun SMR, cam "puturoase" la scriere. Momentan le mai las in carcase, dupa ce se mai rodeaza le scot.
nikalai is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 20:59   #20876
madhorsefuzzy
Senior Member

madhorsefuzzy's Avatar

Mentioned: 105 Post(s)

PC-ul meu

O carcasa InWin 101 (pe pervaz) dupa ce in decembrie anul trecut am luat o carcasa InWin 303 (pe birou, build inca in lucru).

M-a cam prins microbul InWin.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-20181215-WA0006.jpg
Views:	133
Size:	108.9 KB
ID:	64787  
madhorsefuzzy is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 21:10   #20877
Neo
Ancient friend

Neo's Avatar

Mentioned: 265 Post(s)

El nici pe mine nu prea mă mai înghite de la o vreme, deși aș îndrăzni să spun că am fost apropiați.

Eu nu port nimănui pică, deși am avut ieșiri spre anumite persoane. Dar unii iau butonatul pe internet foarte în serios - nu ar trebui să fie cazul.

Despre ce se întâmplă - nu este vorba (doar) de înaintat în vârstă. Sărbătorile se apropie și de fiecare dată aduc cu ele depresie. Care, de obicei, cum este tradiția în România, este ignorată. De ce să dai bani la un psiholog când te poți comporta mizerabil cu aproapele tău, pe internet sau IRL?

De asemenea, cu vârsta există mai multe etape. În una din ele deja nu îți mai pasă. Sunt niște oameni pe net, care nu te cunosc sau nu te cunosc prea bine și oricum îți poți pune orice mască vrei. Sau închizi browserul și te tolănești pe canapea cu Netflix și îți folosești timpul mai productiv decât scuipând veninul care ar trebui oricum să aibă altă destinație (să-l donezi pentru cercetare, la psiholog, nu să dai cuiva în cap pe stradă).

Apropos, eu nu suport Sărbătorile pentru că mi se par maximum de ipocrizie din an. Toată lumea îți este prieten, deși nu te-au sunat tot anul și totul este roz și miroase-a ler

Evident, mi-aș dori ca totul să fie sincer și frumos și să "fiu schimbarea care mi-o doresc în lume". Am încercat, nu te poți pune curmeziș torentului de prostie, deci am pedalat până la o insuliță mică, mi-am făcut un foc de tabără și mă bucur de popcorn. Din când în când mai arunc câte o nadă să văd cine mușcă, am câțiva prieteni buni și-s mulțumit cu asta, dar fețe noi nu strică niciodată.
Old 15-12-2018, 21:12   #20878
Neo
Ancient friend

Neo's Avatar

Mentioned: 265 Post(s)

Quote:
Originally Posted by madhorsefuzzy View Post
O carcasa InWin 101 (pe pervaz) dupa ce in decembrie anul trecut am luat o carcasa InWin 303 (pe birou, build inca in lucru).

M-a cam prins microbul InWin.
Cum te poți juca cu chestia aia care îți aruncă lumini în ochi și de-a curmezișul pe monitor?
Old 15-12-2018, 21:15   #20879
gg0
Senior Member

gg0's Avatar

Mentioned: 11 Post(s)

Si prima teapa la resigilate, corsair ll140 rgb cu un bec ars si unul care palpaie, nevazut de icue aura si orice soft d-asta

Pipi garaj deja o da in diverse ca vezi doamne e comanda business, ca resigilat, ca au trecut mai mult de 2 zile, isi cauta scandal cu mine, care eram zen acu de Sarbatori.
gg0 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2018, 21:15   #20880
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 258 Post(s)

PC-ul meu

Îmi plac sărbătorile, îmi place să fac cadouri, să văd fericiți pe cei ce-mi sunt aproape, bucuria lor mă bucură pe mine.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules