lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Periferice
Connect with Facebook

Periferice Monitoare, tastaturi, mousi, sisteme audio, elemente de retelistica


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 10-10-2011, 10:51   #301
negaterium
Senior Member
 
negaterium's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Cluj
Posts: 1,019
Mentioned: 6 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to negaterium
Default

Arata interesant insa pare cam dubios aranjamentul unor butoane.

#SGS2
__________________
negaterium is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2011, 16:49   #302
Secttor
Senior Member
 
Secttor's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Brasov
Posts: 927
Mentioned: 25 Post(s)


Send a message via Skype™ to Secttor
Default

In sfarsit un scroll care cred eu ca se poate apasa. In rest, vad materiale si butoane similare cu cele de la G700.
Secttor is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2011, 00:43   #303
DiaboRO
Ancient friend
 
DiaboRO's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,060
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu



Default

Un service bun pentru "mousi" in Bucuresti?
DiaboRO is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2011, 14:59   #304
Bogd4n
Ancient friend
 
Bogd4n's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: West Side....Oradea
Posts: 5,101
Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu



Default

Aveti idee cam cat tin bateriile la mousii wireless Gigabyte? M-ar tenta un Gigabyte ECO600
La Microsoft stiu ca tin mult si bine, sunt foarte eficienti, insa au si preturi pe masura.

In principiu am nevoie de un mouse mai mare (am degetele destul de lungi) pentru daily use. Nu-mi trebuie nu stiu ce mouse pentru gaming, mai ales ca nu prea ma joc.
Mersi.
Bogd4n is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 14:03   #305
fubu
Senior Member
 
fubu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: San Jose, Praga
Posts: 2,993
Mentioned: 65 Post(s)

PC-ul meu

Default Cyborg MMO 7

http://www.pcgarage.ro/mouse/cyborg/mmo-7/
__________________
We are here to laugh at the odds and live our live so well that Death will tremble to take us
fubu is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2011, 12:49   #306
Bogd4n
Ancient friend
 
Bogd4n's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: West Side....Oradea
Posts: 5,101
Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu



Default

Si asta in ce se transforma? Decepticon sau autobot?
Bogd4n is offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 22:19   #307
x3ckid
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Location: Deva, Hunedoara
Posts: 569
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Eu mi-am luat un mouse de craciun la un pret accesibil Ozone Radon k5.Mi se pare decent , mai ales ca merge sa ii schimbi greutatea si sa modifici culoarea intr-o oarecare masura ii perfect pt gaming.Razer nust dar mi s-au parut intotdeauna niste jucari ieftine dar e parerea mea .
x3ckid is offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 22:21   #308
x3ckid
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Location: Deva, Hunedoara
Posts: 569
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Chiar daca fratemeu are unul ) ,are un Abyssus .Dar sincer al meu mi se pare mai smecher, imi place cum se simte la mana.
x3ckid is offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 23:18   #309
madalin
Senior Member
 
madalin's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Cluj-Napoca
Posts: 2,436
Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to madalin
Default

Off : LOLOLOLOLOLOLOL !!! In sfarsit ti-ai gasit nasul , DeDeRa .. :P

On : Eu folosesc un Enzatec X-Luca - 2400dpi .

A fost foarte ieftin , dar e cel mai comfortabil mouse pe care l-am avut . Pacat de rotita . Se misca mult in stanga si in dreapta .. Si suna urat . :|

Arata ca in imaginea de mai jos , doar ca in loc de acel negru lucios , e rosu lucios .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	367586403_411.jpg
Views:	359
Size:	71.2 KB
ID:	24013  
__________________
Quote:
Originally Posted by ionutzu71 View Post
..apa calda a fost inventata deja, dar mersul pe jos cu viteza DX11 este greu ajuns... Leru-i ler!!!! .
madalin is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 00:18   #310
fubu
Senior Member
 
fubu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: San Jose, Praga
Posts: 2,993
Mentioned: 65 Post(s)

PC-ul meu

Default

Eu ce sa mai zic, ca folosesc un A4Tech X7 de vreo 60 de lei? Visez la un rat 3, dar pana nu pun pe unul sa ma conving... raman la "haragadaia" mea
__________________
We are here to laugh at the odds and live our live so well that Death will tremble to take us
fubu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 00:47   #311
madalin
Senior Member
 
madalin's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Cluj-Napoca
Posts: 2,436
Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to madalin
Default

Mda .. Pai si asta cred ca l-am luat cu cel mult 80 lei . :P
__________________
Quote:
Originally Posted by ionutzu71 View Post
..apa calda a fost inventata deja, dar mersul pe jos cu viteza DX11 este greu ajuns... Leru-i ler!!!! .
madalin is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 01:29   #312
Enz0
Senior Member
 
Enz0's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Boosted zone
Posts: 9,932
Mentioned: 255 Post(s)

PC-ul meu



Default

x3ckid, nu cred ca Dedera s-a referit la mama ta. Nu e cazul sa fi nesimtit.

Razer jucarii ieftine? Ah, tu esti om din ala caruia ii place Logan-ul 1.6 16v pentru ca e o bestie si e foarte rapid nu? (cheap ass)

PasaricĆ„, shezi blĆ¢nd. Nu vreau sa mai vad alte insulte ieftine venind de la tine, mai ales datorita faptului ca esti pamant de flori in gramatica limbii romĆ¢ne. Te-am mai atentionat si pe alt thread, te atentionez si aici.

Cand o sa ai un mouse Razer Deathadder/Diamondback sau Copperhead pe mana de exemplu , macar 1 sapt sa joci un CS, Quake sau MW2 cu el atunci mai vorbim.
Pana atunci.... stii cum e cu vulpea... cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii.
Nu sunt bune de ce? Ca sunt prea scumpe?

Nu regret nici macar un minut faptul ca am dat 270RON pe Lachesis acum vreo 3 ani desi e un mouse imens. Trebuie sa ai palma destul de mare ca sa poti juca ceva cu el fara sa obosesti la incheieturi... (ma incadrez in cerinte) si ca plus e un mouse ambidextru.
__________________
MO POWAH BABEH!!

Last edited by Enz0; 30-12-2011 at 01:33.
Enz0 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 06:11   #313
polter
Senior Member
 
polter's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: UK
Posts: 4,462
Mentioned: 183 Post(s)

PC-ul meu



Default

Am consumat destul de multe resurse pentru a putea si eu folosi perifericele ca un om normal,spun asta din perspectiva unui "stingaci" ,deh suntem mai rari in lume drept urmare nu se prea chinuie producatori sa ofere un mouse cu forma pe stinga.
Momentan am un Microsoft ambidextru ,un mouse foarte bun dar destul de vechi (5 ani 800dpi) dar ca si calitate a constructiei este exeptional ,fiind functional 100% chiar daca a fost folosit intens.
Am incercat tot felul de firme in speranta ca voi gasi ceva destul de comod pentru mine si am putut sa-mi formez o parere in timp despre raportul pret/calitate .
Rezultatul dupa 7 ani de cind am inceput sa folosesc periferice ....mai consacrate decit prea cunoscutul A4tech este :
raport- pret/calitate =inexisten 70% din cazuri;
raport- pret/performanta =inexistent 99% din cazuri

Totusi exista jucarii ce merita cumparate pentru o senzaţie diferita.
Ca si parere personala eu am 3 categorii ce au pus amprenta asupa perceptiei mele despre periferie si au oferit o senzatie aparte:
Microsoft- facute cu simt de raspundere ,durabile ,simple.
Razer - are acel aer de masina tunata ,ca cele din Tokyo Drift ,peste concurenta ca si aspect,menite sa arate suprematia nu numai in joc ca performanta ci si ca aspect .Recunosc totusi ca au ceva aparte chiar daca ar avea un amarit de senzor noname tot merita cumparat macar pentu o anume senzatie ce o da firma,materialul,etc.

Si am lasat la sfirsit firma ce a pus un zimbet pe fata inca de la deschiderea pachetului
SteelSeries (men in black) -nu da nimic de banuit
Recunosc ca am avut decit o singura piesa de la aceasta firma si anume un mouse SteelSeries Xai ,dar materialul folosit si calitatea senzorului sunt exceptionale ,asta facind comparatie cu ce am mai avut pina acum .
Poate voi ati avut ocazia sa testati mai multe produse in timp fata de mine ,eu avind acest "handicap" la periferice (stingaci) dar pentru mine firma asta a facut imposibilul adica mouse perfect pe mina mea ,cu material foarte bun si cu un sensor exceptional.

Momentan string ceva banuti pentru SteelSeries Sensei desi stiu sigur ca materialul nu mai este la fel de bun sper totusi sa fie ceva mai rezistent decit Xai.



x3ckid nu te supara dar nu poti avea o parere despre un produs ce nu a fost testat de mina ta.
Totusi Razer nu sunt periferice ce pot fi cumparate de oricine si din aceasta cauza cred ca multi fac afirmatii negative la adresa lor ,sincer pina acum 2 ani nu te atingeai de un mouse sau o tastatua daca erai bugetar , avind pretul poate chiar mai mare decit media salariului in tara asta.
Nu sunt ele foarte rezistente dar au material si forma aparte iar acel "Ozone " nu intra in categoria lor ,nu se poate pune problema de concurenta sunt clase diferite cu target diferit.Nici nu se pune problema de comparatie.
Poate ai vrut sa spui jucarii scumpe pentru oameni mari
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	12112010165.jpg
Views:	323
Size:	552.3 KB
ID:	24018   Click image for larger version

Name:	12112010167.jpg
Views:	313
Size:	387.2 KB
ID:	24019   Click image for larger version

Name:	22112010174.jpg
Views:	304
Size:	484.4 KB
ID:	24020  

Last edited by polter; 30-12-2011 at 10:53.
polter is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 14:16   #314
x3ckid
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Location: Deva, Hunedoara
Posts: 569
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Sunt de acord cu voi ca probabil nu toate sunt jucari ieftine , scuzatimi exprimarea, dar am fost la un prieten odata sa joc un counter strike pe mouse-ul sau razer si mergea rau de tot , avea si mouse pad ca sa ajute senzorul sa raspunda mai bine. Dar tot greu mergea de-abia ce il puteai misca .Asta ii parerea care mi-a lasat-o .Acum si-a luat si fratemeu unul si vad ca nu face astfel de figuri, cred ca m-am inselat.
x3ckid is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 14:20   #315
Bogzilla
Moderator
 
Bogzilla's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Constanta
Posts: 4,827
Mentioned: 7 Post(s)

PC-ul meu

Default

Conteaza mult, dar extrem de mult, cum setezi mouse-ul. Nu de multe ori m-am dus si eu la persoane cu mousi de gaming si aveau mouse smoothing, aim assist sau alte porcarii activate in jocuri, iar in windows era activat enhanced pointer precision. Pai, sa imi fie cu iertare, dar cand tu lasi softul sa gestioneze mouse-ul... normal sa mearga ca un dos fesier.
Bogzilla is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 14:22   #316
x3ckid
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Location: Deva, Hunedoara
Posts: 569
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Nu cred ca era problema cum il setasem, ca era pe sensibilitate mare la vreo 2000 dpi , ci nu raspundea atunci cand il miscam.Puneam cursorul intr-o parte si mergea in cealalta .Eu cred ca era stricat .
x3ckid is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 14:26   #317
x3ckid
Banned
 
Join Date: Nov 2011
Location: Deva, Hunedoara
Posts: 569
Mentioned: 2 Post(s)


Default

@Enz0 doar am spus ca am un mouse Razer Abyssus doar ca joaca fratemeu cu el ,l-am incercat si sincer parca nu prea m-a atras, e parerea mea ,imi place mai mult ozone-ul meu.
x3ckid is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 17:05   #318
coiotHK
Senior Member
 
coiotHK's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,467
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Eu am luat un deathadder 3.5G acu ceva timp.Singura chestie care nu imi place la el e cablul cam rigid si care a inceput sa se roada in unele parti(unde e frecare cu masa/mousepad ul) chestie care la vechiul gm-m8000 nu se intampla.
__________________
(:ᘌꇤ⁐ꃳ~
coiotHK is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 17:15   #319
Enz0
Senior Member
 
Enz0's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Boosted zone
Posts: 9,932
Mentioned: 255 Post(s)

PC-ul meu



Default

Deathadder e un mouse superb ca si pregizie, ergonomie si design. Parerea mea e ca e printre cei mai buni mousi produsi.... EVER , dupa Mamba
Un mouse care e Veyron intre mousi. Design, ergonomie, stil (te simti un hardcore gamer cu el in mana). Pacat de pret, dar mi-l voi lua...posibil anul asta (2012).
__________________
MO POWAH BABEH!!

Last edited by Enz0; 31-12-2011 at 17:22.
Enz0 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 18:01   #320
Secttor
Senior Member
 
Secttor's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Brasov
Posts: 927
Mentioned: 25 Post(s)


Send a message via Skype™ to Secttor
Default

Ceea ce ma deranjeaza e partea lucioasa din lateral, nu stiu ce senzatie da si evident cum se impaca pe termen lung cu amprentele, in rest e reusit..bata-l norocu'.
Secttor is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
mouse, news

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Discutii despre monitoare matose Periferice 3827 Today 01:36
Discutii despre tastaturi matose Periferice 2364 10-01-2024 10:06

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,145
Total Online: 4753

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 10:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.