lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Cutia de sub birou
Connect with Facebook

Cutia de sub birou Aici se discuta despre configuratii prezente sau viitoare


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 12-07-2019, 13:01   #41
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Procesor: Soni si Dashu, sunteti amandoi vocea ratiunii. Intentia mea era sa-mi fac un calculator la care tot ce schimb in 5 ani sa fie maxim placa video, si poate nici aceea, si procesorul cu vreun 16 core second hand de aici in 3-4 ani daca-l gasesc foarte ieftin, si poate nici acela.

Daca iau B450+3600, ar trebui sa revizitez zona asta de upgrade mai devreme decat planuiam.

Mi-ar fi venit mult mai usor sa aleg cu procesoarele si placile de baza disponibile si lansate deja de 2-3 luni.

Placa video: dupa mai multa informare, 1080ti fara garantie la peste 400 EUR pica de pe lista. Poate doar cu garantie. La 2060 Super am renuntat din prea multe motive. Prefer sa iau o Vega 56 la 250 EUR pe care s-o OC si sa astept 1-2 ani pt. upgrade.

Deci finalistii: 5700XT AIB sau 1080ti cu ceva garantie ramasa. Vega 56 in rezerva, folosita pana la cateva luni dupa primul refresh Navi si urmatoarea generatie nVidia. Vreau sa sustin AMD si-s dispus sa o fac cu portofelul - nu pentru ca sunt fan al ceva vreodata, ci pentru ca nVidia a fost prea scabros de corporatista cu seria 2000. Nu sunt fanboy - cum zicea Cedryk "m-as fi simtit ridicol intr-un simplu rol de discipol".

Carcasa: spre surprinderea mea, si prietena mea are 2 din 3 aceleasi favorite, Kolink Horizon si Lian Li Lancool 1 Champagne. La mine se adauga Azza Obsidian 270. Fiecare are farmecul ei. M-am uitat la 200+ carcase, si astea 3 cumva s-au distantat. Lian Li o sa ma rupa la ventilatoare ... ar trebui sa cumpar intre 4 si 6... Dar ... ar fi un obiect de design in biroul nostru, ca un tablou sau o sculptura.

A vazut cineva live vreuna din carcasele astea 3? Calitatea materialelor, usurinta in utilizarea, estetica pe viu, accesorii ...

Apropo de RGB, la ce s-a ajuns ... 24-PIN RGB aproape 50 EUR
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 13:44   #42
Dashu
Senior Member
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,009
Mentioned: 40 Post(s)




Default

Probabil ultimul procesor pe AM4 o sa fie lansat la anu'. Dup-aia umbla vorba de DDR5, clar scot alt socket. Idei mari de upgrade pe AM4 cam greu.

Pentru jocuri diferenta dintre 3600 si 3700 e minora, peste 3 ani probabil o sa gasesti un 3950x sh la 150euro. Dar pana fac astia jocuri se scaleze cum trebuie pe 16 core... le mai trebuie 10 ani.

P.S. Daca piticu spune altceva, ia ce zice el, ca altfel nu te lasa sa dormi noaptea. Cel putin al meu asa face , iar eu prefer sa dorm.
Dashu is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 13:46   #43
madhorsefuzzy
Senior Member
 
madhorsefuzzy's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Bucuresti
Posts: 4,066
Mentioned: 169 Post(s)

PC-ul meu

Default

Carcasa: in afara de Lian Li Lancool 1 Champagne restul vor sufoca sistemul.

Eu chiar nu inteleg ce airflow pot avea cele 2 acvarii. Pe langa lipsa oricaror filtre de praf ... ai facut ce ai facut si tot la bling bling ai ajuns cu carcasa desi initial vroiai ceva functional.
madhorsefuzzy is online now   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 13:49   #44
EXxx
Senior Member
 
EXxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: UK
Posts: 900
Mentioned: 37 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Skype™ to EXxx
Default

lian li all the way
EXxx is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 15:28   #45
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Cool

Vad ca se inmulteste numarul celor care imi recomanda cumpatare. Intr-adevar, nu lucrez deloc cu Adobe, Photoshop, CATIA, compilari, masini virtuale etc. Daca am sa incep sa o fac, va fi pur ocazional. Si cred ca sa ma joc in timp ce am deschise 50-100 de tab-uri in browser tine mai mult de RAM decat de procesor. Va scriu de pe un ultrabook cu Intel dual-core cu HT din seria 4000 (i7 4510U 2GHz Turbo 2.6) si am peste 100 de tab-uri. q.e.d. ...

@EXxx - ti-ai schimbat nick-ul? "Location: another dimension" imi zice ceva ... a blast from the past.

@madhorsefuzzy - asa e maestre, am pacatuit ... intelege-ma, iarta-ma, n-am mai asamblat un desktop (si-am asamblat mai multe zeci decat pot sa-mi aduc aminte, nu mai zic de montat/demontat acelasi PC) de mai mult de un deceniu si-am uitat sa inspectez cu atentie fantele de admisie din masca. Bine, as fi facut-o pan' la urma dar am vrut sa ajung la o lista scurta bazata pe "ochiometrie". Deocamdata am citit review-uri numai despre Lian Li, si acum am inceput cu Horizon.

Confirm totusi ca toate 3 au filtre de praf. :P Cat despre airflow, mi-am zis eu asa ca ... las ca-l fac cu 3 vents in fata si 3 in spate, cele din fata la 7v. N-am mai organizat un airflow de cand eram tanar. Si ma gandeam ... or fi lasat ei ceva spatiu sa treaca aerul, ca doar nu-s nebuni.

Si da ... eu initial voiam carcasa simpla, functionala, bine izolata fonic, cu airflow bun, gen Fractal Design Define S fara geam, sticla, pom de Craciun etc. - si aveam oroare de beculete. Dar ... ca la pomul de Craciun ... dupa ce am vazut cateva RGB kk-maka dragute ... poate si cu entuziasmul pe care-l am ... am dat-o-n copilarisme. Ca de sarbatori ...


@Totz (tm) - daca renunt la RGB, presupun ca Define S fara fereastra oscilo-batanta ar fi bine construita, gandita, silentioasa, si la un buget decent.

De amuzament, ia uite ce seamana asta cu cea Kolink. Alta calitate, stiu ...
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 16:04   #46
madhorsefuzzy
Senior Member
 
madhorsefuzzy's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Bucuresti
Posts: 4,066
Mentioned: 169 Post(s)

PC-ul meu

Default

Maestre exista multe variante cu aiflow care sa arate si dragut:
- Meshify C cu TG - combinatii alb cu negru
- Meshify S2 cu TG - combinatii alb cu negru
- Lian Li - ul prezentat.

Las un link pentru inspiratie: link.

Personal am 2 carcase InWin 101 si InWin 303 pe care nu le-as inlocui cu nimic. Pentru ca sunt deosebite dupa parerea mea. E adevarat ca eu le-am si modat pe fiecare in parte (boala grea).

Reglajul ventilatoarelor se face in zilele noastre cu PWM exclusiv. 5V si 7V au pierit in timp.
Cu PWM ai plaja de la 300-400rpm pana la 2400 rpm. Pe placile de baza ai si pana la 7 headere 4 pin care sa iti controleze fiecare ventilator individual.
Exista split-ere PWM de la 2 si pana la 10 ventilatoare.

E chiar pacat sa nu te bucuri de ventilatoare la 300-400 rpm cand ai in noapte 100 tab-uri deschise si asculti ceva muzica in surdina.

Iar cand e cazul de hard work se pot tura la 700-900- 1500 si de ce nu 2400 rpm daca chiar este nevoie.

Last edited by madhorsefuzzy; 12-07-2019 at 16:09.
madhorsefuzzy is online now   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 16:25   #47
EXxx
Senior Member
 
EXxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: UK
Posts: 900
Mentioned: 37 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Skype™ to EXxx
Default

Quote:
Originally Posted by fedayn View Post
@EXxx - ti-ai schimbat nick-ul? "Location: another dimension" imi zice ceva ... a blast from the past.

De amuzament, ia uite ce seamana asta cu cea Kolink. Alta calitate, stiu ...
1) nu, folosesc acelasi nick de foarte mult timp, daca esti din iasi posbil, am avut acelasi nick/description si pe cg, tuiasi, turbozone samd.

2)build quality diferit sigur Daca vrei printre cele mai bune build quality-uri iei lian li, am avut 2 bucati de la ei si nu pot sa-i vorbesc de rau.
Fractal design nu am avut, insa am pus pana pe vreo 2 si pot spune ca am fost surprins f placut de calitatea materialelor. Daca nu luam 2 monstri de radiatoare (560+420) sigur luam ceva mai mic si ma orientam spre Fractal Design S
EXxx is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2019, 22:51   #48
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Se adauga Cooler Master H500 85 EUR - simpla, serioasa, industriala. Lipsita de poezie si romantism, dar o campioana a temperaturilor, mai ales in gama ei de pret sub 100 EUR. Vine standard cu 3 ventilatoare, din care 2x200mm.

Avantaj, ar merge bine la design cu monitorul LG care va aparea in august. Valabil si pentru Fractal Meshify si Define S.

Define S 75 EUR cu doua ventilatoare incluse.

Multumesc pentru sugestia In Win, nu ma gandisem la ei deloc. 303 chiar e simpatica, mi-a adus aminte de Automata si iRobot: Black 100 EUR sau White 120 EUR. Care-i povestea cu asezarea aceea interna neobisnuita? Sa traga ar de sus, unde nu este praf asezat, si sa-l evacueze jos pentru ca ... ?!
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2019, 12:27   #49
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Buăăă nu ai luat Lian Li champagne thingie? Nu te mai cunosc. Schimbă comanda!

(PC-A7010 meu încă este în folosință de 10 ani)


Altfel, LGul ăla arată fain ca monitor, dar IPS cu 1ms... să vedem. Fie rupe, fie o să ai problemele early adopter. Sper să fie prima.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2019, 17:30   #50
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Buăăă nu ai luat Lian Li champagne thingie? Nu te mai cunosc. Schimbă comanda!

(PC-A7010 meu încă este în folosință de 10 ani)

Altfel, LGul ăla arată fain ca monitor, dar IPS cu 1ms... să vedem. Fie rupe, fie o să ai problemele early adopter. Sper să fie prima.
Nu nu nu, stai ashea, ca doar n-am luat si H500 si Define S. Doar ziceam ca le-am adaugat la optiuni.

De vreo 24 de ore incoace finalistele sunt CM500 pentru airflow si pachet inclus (2x200mm RGB, 1x120), Lian Li pentru aspect deosebit (combinatie bestiala de alb, negru si auriu, iar marginea neagra de la sticla e geniala) si cateva features (RGB, airflow surprinzator de nerestrictionat de masca, se pot pune ventilatoare jos spre placa video, USB-C in fata), si Fractal Meshify C White pentru aspect, soliditate, airflow.

CM500 e cam butucanoasa la design, am impresia ca as avea un Mitsu Pajero din 1998 pe birou, Lian Li are partea de sus foarte subtire/flimsy si are o masca superioara ce nu poate fi catalogata drept filtru de praf (un pic dezamagitor), iar Meshify e un pic limitata la lungimea placii video, nu are versiune cu sticla mai inchisa la culoare (ar da bine de tot) si nu are USB-C (dar asta e ... whatever ).

Macar dupa ore de documentare zilele astea m-am prins ca vreau sa am presiune pozitiva, nu negativa (cum faceam pe vremuri), si ca vreau sa bata minim un vent direct spre GPU.

E complicat cu carcasa ...

Last edited by fedayn; 14-07-2019 at 17:33.
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2019, 18:28   #51
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Sincer ce aș face cu Lian Li aia ar fi montat placa video vertical cu un cablu PCIe riser și flip la ventilatoarele de la bază. Așa ai flux de aer pe spatele plăcii video (ceea ce este mai important decât să bată în general în direcția ei) și expune placa video în toată gloria ei și maschează tot ce-i placă de extensie în spatele ei.

Bonus points dacă are și luminițe
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2019, 20:35   #52
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Sincer ce aș face cu Lian Li aia ar fi montat placa video vertical cu un cablu PCIe riser și flip la ventilatoarele de la bază. Așa ai flux de aer pe spatele plăcii video (ceea ce este mai important decât să bată în general în direcția ei) și expune placa video în toată gloria ei și maschează tot ce-i placă de extensie în spatele ei.

Bonus points dacă are și luminițe
Nu prea merge la Lian Li. Placa ar fi aproape lipita de sticla, au incercat altii.

Un ventilator care sa traga aer de sub carcasa (din cage-ul sursei, dar sursa si-ar trage aer si ea separat) si sa-l dea inspre placa video, cuplat cu aerul venit din partea frontala, ar acoperi toate nevoile de racire. De altfel posibilitatea de a pune doua ventilatoare in partea de jos a MB chiar e un argument pentru Lian Li.
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2019, 11:22   #53
madhorsefuzzy
Senior Member
 
madhorsefuzzy's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Bucuresti
Posts: 4,066
Mentioned: 169 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by fedayn View Post
Multumesc pentru sugestia In Win, nu ma gandisem la ei deloc. 303 chiar e simpatica, mi-a adus aminte de Automata si iRobot: Black 100 EUR sau White 120 EUR. Care-i povestea cu asezarea aceea interna neobisnuita? Sa traga ar de sus, unde nu este praf asezat, si sa-l evacueze jos pentru ca ... ?!
Air flow-ul este de jos in sus: trage aer de sub carcasa, raceste toate componentele si il evacueaza sus in spate. Versiunea buna este 303C, care reaseaza pozitia ventilatoarelor de jos mai spre geam (initial erau prea bagate in placa de baza).

E carcasa de show mai mult, desi are airflow decent dupa ce o burdusesti cu ventilatoare.

Finalistele sunt ok ca si airflow, oricare dintre ele.
madhorsefuzzy is online now   Reply With Quote
Old 15-07-2019, 12:31   #54
fubu
Senior Member
 
fubu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: San Jose, Praga
Posts: 2,993
Mentioned: 65 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Buăăă nu ai luat Lian Li champagne thingie? Nu te mai cunosc. Schimbă comanda!

(PC-A7010 meu încă este în folosință de 10 ani)


Altfel, LGul ăla arată fain ca monitor, dar IPS cu 1ms... să vedem. Fie rupe, fie o să ai problemele early adopter. Sper să fie prima.
E chiar frumosa cutia asta! Prima haurie care imi place sincer! Cea pe negru deja imi face probleme... eu fiind setat pe un Phanteks Shift X
__________________
We are here to laugh at the odds and live our live so well that Death will tremble to take us
fubu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2019, 15:30   #55
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by fubu View Post
E chiar frumosa cutia asta! Prima haurie care imi place sincer! Cea pe negru deja imi face probleme... eu fiind setat pe un Phanteks Shift X
Poti s-o cumperi cat se mai gaseste. Probabil nu va mai fi in stoc pe nicaieri de aici in cateva luni. Si cea alba cu masca argintie arata bine. Dar nu are "Lian Li" scris cu hauriu pe fond alb sub sticla fumurie. Idee - vopsirea numelui "Lian Li" cu lac de unghii rosu/mov/albastru electric si RGB in ton - ar merge cu alb, negru si argintiu.
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2019, 22:48   #56
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Fără glass etching nu ai făcut nimic ^^


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 23-07-2019, 23:32   #57
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Stimati concetateni de forum, update la proiect. Comandate, si in curand sper eu gata de livrare. Lipseste RAM-ul din stoc. Am iesit mai bine decat preturile de lista pentru ca am luat fara TVA ce e de la mindfactory.

3700x
MSI x570 Carbon WiFi 6 + BT 5 - printr-o promotie, voi aplica la MSI pentru un Cooler Master ML240L, acum sa vedem daca ajung printre norocosi. Il vand, si mai scot 50 EUR. Nu stiu daca are rost sa-l folosesc in locul coolerului stock AMD.
Corsair 32GB 3200Mhz CL16 - s-a scumpit intre timp, dar whatever ...
Corsair MP510 M.2 NVMe - luat de pe amazon DE
WD RED 4TB - trebuie sa il comand si pe al doilea. Oricum nu fac RAID pana nu mesteresc la restul lucrurilor.
Seasonic FOCUS+ 750W Platinum - probabil era mai bine sa iau 850W Gold la 100 EUR, dar ... because reasons
Sapphire Vega 56 Pulse - calculati si voi cat am dat pe placa, fara TVA. Am luat placa cu cat se dau 1070 SH. Am preferat sa dau skip acum la 5700XT. Poate fac upgrade prin nov/dec/jan, sau la anul la vreo 2 luni dupa ce apare Navi 2. Deocamdata am doar un IPS 60Hz FHD, si nu voi lua monitor 1440p cel putin pana in decembrie. Si chiar si atunci, Vega 56 duce 1440p, cel putin o vreme cu ceva detalii mai reduse. E o alegere si rationala, dar intr-o mica masura si emotionala - e cam ultima placa la care mai ai de facut mods, bibilit, descoperit - nu pot sa ratez ocazia.


Separat, cu tot cu TVA, urmatoarele:
Logitech G502 la 40 EUR prin Prime pe ama FR - in sfarsit imi satisfac fantezia cu mouse-ul cu greutati, cu toate ca eu tot inspre Intelli 3.0 trag ca design si feeling.
Covor Sburator RGB de pus sub tastatura si mouse, l-am prins la 20 sau 21 EUR parca
Update la HiFiMan HE-400 - avea nevoie de alte pads, si am luat in sfarsit inclinate - le-am prins la 14,50 EUR



Mai raman:

CLAR si FINAL - Carcasa va fi Lian Li 1 Digital Champagne - imi place foarte mult posibilitatea de a pune ventilatoare ce sa bata inspre placa video. Ca back-up, Meshify C.

CLAR si FINAL - Al doilea WD RED 4TB


In the works / halp plix :

Tastatura mecanica - din fericire, m-a ajutat mult un coleg de forum cu informatii. Mult apreciat! Am mai citit/ascultat si eu, si cred ca am o idee inspre ce sa ma indrept. Mai e de lucru aici. Stie cineva vreo tastatura mecanica ieftina cu MX Brown?

Ventilatoare RGB adresable si cu PWM standard - imi trebuie 2x140 si 3x 120. Ceva sfaturi? As dori solutii pret/calitate, vreau sa evit sa dau 150 EUR pe ventilatoare Corsair sau Noctua.

Monitor - mai astept. Oricum, vreo sa iau o pauza la cheltuieli, si astept panel-uri mai bune decat ce e acum pe piata. Sa vedem LG Nano IPS 27" 1440p 144Hz 1ms ce poate pe 8 august. Ceva pareri despre MSI Optix MPG27CQ - 1440p 144Hz 1ms MPRT FreeSync Curved ?
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2019, 06:05   #58
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Coolermaster Quickfire Pro.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2019, 18:07   #59
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Lightbulb Ultimele componente

Se adauga 4). 1+2 ard cel mai tare, cu 4) nu e posibil sa dau gres catastrofic. 3) nu iau acum decat daca am sa gasesc The Holy Grail - si nu, IPS 165Hz 4ms de acum 4 ani la 750 EUR nu e asta.

In the works / halp plix :

1) Tastatura mecanica - ceva sugestii pana in 45, maxim 60 EUR, cu MX Red/Brown/Black? Vreau initial sa-mi ud degetele inainte sa caut best of the best. Silentiozitatea conteaza foarte mult. Si as prefera sa pot schimba switch-urile.

2) Ventilatoare RGB adresable si cu PWM standard - zic standard pentru ca mai sunt unele cu 6 pini.

Imi trebuie 2x140 si 3x 120. Ceva sfaturi? As dori solutii pret/calitate, vreau sa evit sa dau 150 EUR pe ventilatoare Corsair sau Noctua.

3) Monitor - mai astept. Oricum, vreau sa iau o pauza la cheltuieli, si astept panel-uri mai bune decat ce e acum pe piata. Sa vedem LG Nano IPS 27" 1440p 144Hz 1ms ce poate pe 8 august. Ceva pareri despre MSI Optix MPG27CQ - 1440p 144Hz 1ms MPRT FreeSync Curved ? Alte alternative?

4) Pasta termica - nu radeti ca intreb - nu am nevoie de multa, am sa folosesc de 2-3 maxim 4 ori in urmatorii 3 ani. Care e cea mai buna si totusi suficient de usor de gasit in magazine online?
Arctic MX-4 2019 4g 7 EUR
Arctiv MX-2 2019 8g 8 EUR
fedayn is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2019, 18:12   #60
guest13
Ancient friend
 
Join Date: Jun 2012
Location: Bucuresti
Posts: 1,008
Mentioned: 27 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nu stiu care e chestia cu "2019 edition" dar MX-4 recomand.
guest13 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Desktop All in One sammurai Cutia de sub birou 21 06-12-2018 22:58
Desktop! Ncmihai Telefoane mobile si alte gadgeturi 12 03-12-2015 18:05
Desktop sau Laptop? madalin Cutia de sub birou 10 14-12-2014 01:32

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,104
Total Online: 3389

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 16:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.