lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 21-12-2016, 13:04   #1741
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Motorola Moto G2 la 400 lei? E in stare buna, e dual sim. L-am folosit eu 2 ani pana mi-am luat Moto G4.
Imi poti spune si mie, te rog, cum pozeaza Moto G4?
Telefonul pe care l-a primit nevasta-mea de la serv este un Allview sinistru si are nevoie de un dual sim care sa pozeze peste medie: pentru ca plod.
Nu o intereseaza aplicatii: foloseste doar total commnader, facebook rar, whatsup si niste jocuri de-ale lui fi-miu (alea simple gen Talking Tom).

Card-ul de memorie este complet separat de cardurile SIM? Sau pentru a pune card de memorie trebuie sa sacrifici un SIM?

Si pentru restul:

Exista un telefon de nou, pana in 800 lei, Android, care sa sa nu fie mai mare de 5inch si cu camera decenta?
Imi trebuie pt sotie si habar nu am ce sa iau.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.

Last edited by kretzu77; 21-12-2016 at 13:13.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 14:58   #1742
Adorian
Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 86
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Buna ziua tuturor! As avea nevoie de o recomandare in alegerea unui telefon. Am de ales intre Xiaomi Mi5 32 gb si Huawei P9 32 gb. Criteriile importante de selectie ar fi display-ul cat mai bun (luminos, contrast mai bun si culori realiste), o autonomie cat mai buna, constructie solida (as inclina aici spre P9 doar din prisma faptului ca e din aluminiu), camera mai buna pentru fotografiile in conditii de luminozitate scazuta, iar ca si performanta ma intereseaza sa fie cat mai fluid si sa nu am probleme cu blocaje, sacadari sau ceva de genul.(capabilitatile grafice nu ma intereseaza prea mult intrucat nu ma joc absolut deloc pe telefon). Huawei-ul am avut ocazia sa i`l butonez intr`un magazin si mi`a lasa o impresie foarte buna mai ales din punct de vedere al constructiei si cum se simte in mana, iar display-ul mi s`a parut foarte bun, (cel putin in comparatie cu vechiul telefon XPERIA Z3 Plus), in schimb Mi-5-ul nu am avut unde sa i`l vad si unde sa i`l butonez. Multumesc anticipat.
Adorian is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 18:07   #1743
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Lasand gluma la o parte, generata in asocierile din trecut, caut o recomandare pentru un telefon. Nu ma intereseaza ce scrie pe el, dar sa nu fie Samsung (mm!), sa nu fie Sony, sa nu fie cu WM, sa fie cu o camera buna spre foarte buna, minim 32gb, 4.5"-5.5". Ar merge si un iPhone SE 64gb (1400 - ab 19e vodafone/orange) sau iPhone 7 64gb (3000, la liber, nu stiu cat e pe abonament), desi m-am gandit ca de 3000lei as putea face altceva mai bun cu ei. Nu doresc nimic custom, stock (and two smoking barrels).

In alta ordine de idei ar mai intra in lista si P9, P9 lite, OP3x (nu?), OP3T, poate ceva de la Xiaomi.

Camera foto are intaietate. Buget ~1500lei, cu sau fara abonament.

ps: stiu ca 3T-ul este 2000lei la liber si pentru ca nu se gaseste la abonament, dar pot compensa eventual in 2 ani printr-un abonament mai mic.

SPOILER:
Va rog nu dati quote la textul din spoiler. Mersi!

Am fost super chill in ultimele doua zile si asta pana acum cateva minute, cand am vazut la cineva pe wall un post legat de un catel care s-a stins din viata. Mi-am adus aminte de Jacques, care s-a stins in octombrie, cu o saptamana inainte de ziua mea. Si nu doar atat.
Pe 18.12, la ora 23.47, a ramas un telefon mobil intr-o masina condus sa un sofer de taxi de la #SpeedTaxi. Degeaba am fost la Politie (in 7 zile se va considera furt), degeaba am sunat la Samsung support, degeaba am vorbit cu cei de la Orange, degeaba am sunat de nenumarate ori la 0219477, numarul celor de la SpeedTaxi, care acum imi dau ton ocupat si nu vor sa raspunda, degeaba am sunat pe numarul meu de telefon. Si toate astea pentru a reintra in posesia telefonului. Omul nu raspunde. Circul de minim 7 ani cu aceasta companie, in proportie de 95%, schimb doar cand nu gasesc o masina libera. Pentru orice relatie exista un sfarsit.
Stiu, e vina mea. Eram cu Mooky in brate, soferul parea amabil, ne-a invitat in fata, poate si datorita cainelui. Aveam rucsac, haina, lesa, etc, la mine, si efectiv a trebuit sa raspund si am scos telefonul din buzunar. Pentru ca o curba, am lasat telefonul pe bacheta si am prins-o pe d-ra sa nu se duca prin masina. Dar am lasat telefonul intre picioare si acolo a si ramas, pe scaunul din dreapta soferului, cu ecranul in sus.
Ma doare cand stiu ca aveam multe poze pe el si doar o parte aveam backup. Ma deranjeaza foarte si tare mult ca au ramas niste amintiri acolo. Da, se putea strica, intr-adevar. Dar sentimentul nu este acelasi pentru ca acel telefon exista undeva.
Dar vorba unui amic, cu mult suflet, fmm, munte cu munte se intalneste. Eu nu. Nu inca. Inca nu mi-am pierdut speranta! Cred ca mai sunt oameni buni si astrele poate, poate se vor alinia cumva in bine.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 21-12-2016 at 18:09. Reason: adds
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 18:12   #1744
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

@kretzu77 Xiaomi Mi4c? Ala doream sa il fac cadou, dar a ramas Alpha, eu dorind sa trec pe altceva. Senzorul e destul de bun la camera, poti pune custom ca te pricepi, are spate colorat ceea ce nu e rau. Nu stiu cat de bine se pupa cu cerintele tale, dar e in jur de +500lei.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 18:12   #1745
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Mi5 are super stabilizare pe partea de foto si vine undeva la sub 340$ cu transport prin DHL o saptamana si nu platesti TVA, adica fix bugetul tau 1500 lei.
LE: 3T-ul e demential. Cam aceeasi camera, mai mult ram, alea alea, dar si +500 lei.

Last edited by DeDeRa; 21-12-2016 at 18:15.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 19:43   #1746
piticu
Ancient friend
 
piticu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Bucuresti
Posts: 1,677
Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to piticu Send a message via Skype™ to piticu
Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
Lasand gluma la o parte, generata in asocierile din trecut, caut o recomandare pentru un telefon. Nu ma intereseaza ce scrie pe el, dar sa nu fie Samsung (mm!), sa nu fie Sony, sa nu fie cu WM, sa fie cu o camera buna spre foarte buna, minim 32gb, 4.5"-5.5". Ar merge si un iPhone SE 64gb (1400 - ab 19e vodafone/orange) sau iPhone 7 64gb (3000, la liber, nu stiu cat e pe abonament), desi m-am gandit ca de 3000lei as putea face altceva mai bun cu ei. Nu doresc nimic custom, stock (and two smoking barrels).

In alta ordine de idei ar mai intra in lista si P9, P9 lite, OP3x (nu?), OP3T, poate ceva de la Xiaomi.

Camera foto are intaietate. Buget ~1500lei, cu sau fara abonament.

ps: stiu ca 3T-ul este 2000lei la liber si pentru ca nu se gaseste la abonament, dar pot compensa eventual in 2 ani printr-un abonament mai mic.

SPOILER:
Va rog nu dati quote la textul din spoiler. Mersi!

Am fost super chill in ultimele doua zile si asta pana acum cateva minute, cand am vazut la cineva pe wall un post legat de un catel care s-a stins din viata. Mi-am adus aminte de Jacques, care s-a stins in octombrie, cu o saptamana inainte de ziua mea. Si nu doar atat.
Pe 18.12, la ora 23.47, a ramas un telefon mobil intr-o masina condus sa un sofer de taxi de la #SpeedTaxi. Degeaba am fost la Politie (in 7 zile se va considera furt), degeaba am sunat la Samsung support, degeaba am vorbit cu cei de la Orange, degeaba am sunat de nenumarate ori la 0219477, numarul celor de la SpeedTaxi, care acum imi dau ton ocupat si nu vor sa raspunda, degeaba am sunat pe numarul meu de telefon. Si toate astea pentru a reintra in posesia telefonului. Omul nu raspunde. Circul de minim 7 ani cu aceasta companie, in proportie de 95%, schimb doar cand nu gasesc o masina libera. Pentru orice relatie exista un sfarsit.
Stiu, e vina mea. Eram cu Mooky in brate, soferul parea amabil, ne-a invitat in fata, poate si datorita cainelui. Aveam rucsac, haina, lesa, etc, la mine, si efectiv a trebuit sa raspund si am scos telefonul din buzunar. Pentru ca o curba, am lasat telefonul pe bacheta si am prins-o pe d-ra sa nu se duca prin masina. Dar am lasat telefonul intre picioare si acolo a si ramas, pe scaunul din dreapta soferului, cu ecranul in sus.
Ma doare cand stiu ca aveam multe poze pe el si doar o parte aveam backup. Ma deranjeaza foarte si tare mult ca au ramas niste amintiri acolo. Da, se putea strica, intr-adevar. Dar sentimentul nu este acelasi pentru ca acel telefon exista undeva.
Dar vorba unui amic, cu mult suflet, fmm, munte cu munte se intalneste. Eu nu. Nu inca. Inca nu mi-am pierdut speranta! Cred ca mai sunt oameni buni si astrele poate, poate se vor alinia cumva in bine.

Iphone 7 e de 32,128,256
piticu is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 22:17   #1747
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

@piticu, asa este, cel de 128gb este echivalentul a 3000lei (750usd).

@DeDeRa, pe android ar fi P9, Mi5, 3T, Pixel.

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone3=8416

P9 - Dual Sony IMX 286 12MP sensors with 1.25µm pixel size
3T - Samsung 3P8SP 1.12 µm pixel size
Mi5 - Sony IMX 298 sensor (same as on devices like the Xiaomi Mi 5 and Huawei Mate 8) as the main camera on the OnePlus 3, and a front, 8MP selfie shooter.
Pixel - 1/2.3” 12MP CMOS sensor with 1.55µm pixels

Pixel XL vs 7 Plus
http://www.digitaltrends.com/photogr...us-camera/#/16

LE. de ce sa mint nu ma asteptam sa fie asa scump Pixel. E 3300lei 32gb vs ip7 3100lei 32gb.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 21-12-2016 at 23:06. Reason: ggl pixel
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 22:31   #1748
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Si noul Zuk Edge de la Lenovo care si el are un pret bun si specificatii de top, prin februarie abia o sa fie si in magazine, din pacate...
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2016, 23:10   #1749
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Am facut un LE mai amblu.

Oricum, Pixel arata bine. Chiar bine. Mno, amu, daca ar fi de dat >3500 lei, ar fi Greu de ucis 3, ar fi grea decizie. Mi-a bagat in cap @kpy_here o noua jucarie in cap...dar si 3300lei, tuluai.

Apare Xiaomi Mi S, in curand.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 00:16   #1750
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

In principiu lista ar suna astfel Pixel (nu l-am vazut la abonament), iP7 (fiind prea scump, nu m-am interesat), 3T (doar la liber), SE (1400 pe abonament, 2500 nu as da nici platit pe el).

Totusi, ciudata combinatie si alegeri. Chiar si mie mi se pare astfel. Dar variaza in functie de pret.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 00:28   #1751
alinescoo
Senior Member
 
alinescoo's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,792
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Default

La Pixel am vazut ca au ceva probleme cu camera, dar care cica s-ar rezolva in updates. Nu imi place materialul de la difuzorul catre ureche, ca e chiar material textil. Barbie hidoasa si pret mare Insa camera pare foarte ok, update-uri, android curat daca iti place...

Eu am P9 lite si camera mi se pare slaba. Nici P9 nu cred ca e grozav la camera, dar gasesti in destule review-uri informatii.

La OnePlus e cam dubios suportul software insa sta chiar bine in review-uri

Xiaomi - deviceuri care par ok, dar sa iti placa si soft-ul lor.
__________________
Never tell your problems to anyone, 20% don't care and the other 80% are glad you have them.
alinescoo is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 01:27   #1752
nikalai
Senior Member
 
Join Date: Nov 2011
Location: Bucuresti
Posts: 260
Mentioned: 15 Post(s)


Default

Se poate instala Cyanogen pe telefoanele Xiaomi. Se *misca" mult mai ok fata de MIUI.
nikalai is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 13:25   #1753
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
@kretzu77 Xiaomi Mi4c? Ala doream sa il fac cadou, dar a ramas Alpha, eu dorind sa trec pe altceva. Senzorul e destul de bun la camera, poti pune custom ca te pricepi, are spate colorat ceea ce nu e rau. Nu stiu cat de bine se pupa cu cerintele tale, dar e in jur de +500lei.
Decat Xiaomi Mi4c mai bine as lua un Huawei P9 Lite, dar nu stiu cum e camera la P9 lite
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 17:36   #1754
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Decat Xiaomi Mi4c mai bine as lua un Huawei P9 Lite, dar nu stiu cum e camera la P9 lite
Daca e asa si iti place P9 lite, m-as duce si l-as lua ieri. Sunt utilizatori de pe P9 lite aici, ar putea sa isi dea cu parerea, dar daca l-am luat si eu in vedere, nu as zice ca e prost.

Stii ce e prost la camere in general? Nu neaparat "camerele" sau senzorul, ci softul de pe ele. Si mai ales ca, si nu o sa inteleg niciodata de ce, nu iti ofera profilul manual, sa te joci tu cum doresti si dupa placul inimii.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 17:38   #1755
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by alinescoo View Post
La Pixel am vazut ca au ceva probleme cu camera, dar care cica s-ar rezolva in updates. Nu imi place materialul de la difuzorul catre ureche, ca e chiar material textil. Barbie hidoasa si pret mare Insa camera pare foarte ok, update-uri, android curat daca iti place...

Eu am P9 lite si camera mi se pare slaba. Nici P9 nu cred ca e grozav la camera, dar gasesti in destule review-uri informatii.

La OnePlus e cam dubios suportul software insa sta chiar bine in review-uri

Xiaomi - deviceuri care par ok, dar sa iti placa si soft-ul lor.
Eu am vazut ca poate P9 si am zis ca e foarte ok. Restul e de gust, ca si ip7 vs Pixel. Tehnologia a ajuns la un nivel in care tine totul de gust, diferentele nu sunt sesizabile nici macar pentru pixel peeperi. Ca sa nu mai zic ca dupa o saptamana, poate doua, nici nu mai stii ce telefon ai, iti vezi de viata. Been there, done that.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 18:40   #1756
crabu
Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Bucuresti
Posts: 142
Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to crabu
Default

P9 lite am eu, este foarte ok mai ales avand in vedere pretul, bateria tine foarte bine, camera e ok.
Singura buba la el e ca nu o sa poti pune tempered glass pe el pentru ca are ecranul stramb in partea de jos.
__________________
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
crabu is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 18:57   #1757
alinescoo
Senior Member
 
alinescoo's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,792
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Default

Si mie mi s-a parut foarte ok bateria la el. Senzorul de amprenta nu e asa rapid cum mi-as dori, sau mai bine zis, nu recunoaste intotdeauna dejetu. Softul lor e iarasi, ciudat, spre iOS si nu imi place cum sunt facute notificarile, insa asta cred ca o sa se schimbe cu update-ul al 7.
Camera am observat ca parca face poze mai bune in modul HDR, insa din pacate nu tine minte setarea. Cu blitz si modul normal, ies ochii rosii... Parca are si PRO mode din cate am vazut. E interesant beauty mode ca iti face ochii mari...

A venit cu folie pe ecran si l-am lasat asa. Plasticul de pe spate se zgaraie foarte usor. Ecranul mi se pare chiar ok la fel si grosime, feeling in mana, materiale.

Mi-ar fi placut sa aiba tap to wake, sau ceva in genul, fiind senzorul de amprenta pe spate. Ah da, si butoanele mi se par foarte bine pozitionate, vorbesc aici mai ales de power.

Anyway, la pretul la care a fost, greu gasesti ceva comparabil.
__________________
Never tell your problems to anyone, 20% don't care and the other 80% are glad you have them.
alinescoo is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2016, 22:25   #1758
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Ca o paranteza, pe fuga, daca e cineva interesat, P9 in Carrefour, gri, 2000lei.

La sugestia lui @kpy_here cred ca o sa trec pe cartela. La 7e primesc pe vodafone mai mult decat suficient si cat as avea nevoie vreodata, like ever. Avand in vedere ca pe abonament nu primesc aproape nici jumatate la 19e, tot la ei, asta inseamna in doi ani un castig de aproximativ 240euro.

M-am interesat astazi, Pixel nu apare nici la voda sau la orange in oferta, iar la F64 e un rinichi mai mic, 4000lei.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2016, 01:07   #1759
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by crabu View Post
P9 lite am eu, este foarte ok mai ales avand in vedere pretul, bateria tine foarte bine, camera e ok.
Singura buba la el e ca nu o sa poti pune tempered glass pe el pentru ca are ecranul stramb in partea de jos.
Fix chestia cu protectias ecranului m-a dat inapoi. e musai, tinand cont ca-l freaca fi-miu de fiecare data cand apuca.
Plus ca trebuia sa renunte la card SD pentru ca va folosi 2 sim-uri, ceea ce este un big nono la cate pozi/filmulete/whatever face ea cu telefonul.

Am luat Moto G4. Nu e la fel de performant ca P9 lite, dar e mai mult decat are nevoie nevasta-mea.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-2016, 04:47   #1760
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Am luat Moto G4. Nu e la fel de performant ca P9 lite, dar e mai mult decat are nevoie nevasta-mea.
Nu e cam maricel pentru o doamna?
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Intrebari OS Android [Wanted] Telefoane mobile si alte gadgeturi 124 06-04-2015 18:50
Aplicatii Android Boggy Telefoane mobile si alte gadgeturi 76 16-10-2013 21:09
Probleme android mbc Telefoane mobile si alte gadgeturi 23 19-05-2012 00:05
Android Benching ala rheu Overclocking & benchmarking 3 04-10-2010 21:55

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,116
Total Online: 4146

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by Kspic
- by suzuki

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 20:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.