lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Procesoare si chipseturi
Connect with Facebook

Procesoare si chipseturi CPU, MCP, MCH, ICH, IOH, etc


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 10-03-2017, 21:51   #5241
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

Campanie AMD

__________________
- USER OFFLINE -
R2Strike is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2017, 22:53   #5242
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Walter has Ryzen.

Next.....Alien powered by Nvidia )
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 10-03-2017 at 22:55.
Otman is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2017, 23:17   #5243
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

Neah... Alien powered by AMD Vega

Mai tineti minte cum AMD-ul isi facea campanie pentru DX11, cam cum fac acum pentru DX12 ? Ce vremuri, ce sperante... )


Ryzen win7 vs win10 pare sa mearga la fel. Deci nu pare a fi o problema cu windows-ul legat de performantele Ryzen in jocuri.

__________________
- USER OFFLINE -

Last edited by R2Strike; 11-03-2017 at 10:35.
R2Strike is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 00:55   #5244
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default Noutati despre procesoare AMD

Quote:
Originally Posted by fubu View Post
Imi expusesem o opinie despre o chestiune, dar observ ca a disparut subit fara ca macar sa imi expuna motivatia pe PM vreun moderator...


Sunt neutru dpdv al firmelor(kitul meu e intel+amd), ma intereseaza ce e mai bun pentru ce vreau eu. Zici sa iau AMD acum? Ma descurc cu acest i5 in 4.9, voiam sa iau kaby lake i7, dar multumita AMD, mai astept cateva luni pana scot ceva ce darama iar piata. Deci poti sa zici ca sunt fericit ca nu mi se mai da cu scobitoarea si mi se da o farfurie la urmatoarea generatie, pentru ca repet, la cat avans tehnologic au avut intel fata de amd, mi-e extrem de greu sa cred ca nu scot ceva de iar nu are adversar in gaming. Am si zis, bravo amd pentru performantele din multitasking, i-au scuturat rau pe intel aici, dar hai sa nu dam review-uri in care min fps e mai mare in 1440p fata de 1080p, plus ca, o mai zic o data, sunt destul de sigur ca urmatoarea generatie intel distruge tot in gaming iarasi. Tu crezi ca s-au culcat pe o ureche cu asemenea avans? Nu aveau de ce sa ne dea mai mult caci nu era competitie, ne dadeau cate putin ca stiau ca daca vrei top pt gaming, iei intel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 02:22   #5245
carcozep
Senior Member
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,415
Mentioned: 33 Post(s)


Default

The Nvidia GTX 1080 Ti is the first real 4K GPU, but who drives it better, AMD or Intel?

Rezumatul?
Quote:
So how did AMD’s Ryzen 7 1800X fare against Intel’s Core i7-6900K? The graph below compares the average difference between the two CPUs at every resolution. A score of 100% would mean that Ryzen and Broadwell-E tied; a score of 101% means that Broadwell-E was 1% faster than Ryzen across our entire battery of tests, etc.


Rezultate Detaliate:
SPOILER:






carcozep is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 02:39   #5246
fubu
Senior Member
 
fubu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: San Jose, Praga
Posts: 2,993
Mentioned: 65 Post(s)

PC-ul meu

Default

@ Jaguar : Esti fericit ca nu ti se mai da cu scobitoarea, dar prin modul tau de achizitie, tot acolo te indrepti! Opinia mea umila...

Peste 90% dintre colegii de forum au spus: "Bravo AMD! Avem competitie, preturi normale in zona CPU! etc."

Un proverb care expune foarte bine situatia asta, spune cam asa: "intotdeauna va castiga lupul pe care il hranesti mai mult!"

In acest moment, avem niste procesoare AMD care merita cumparate si, implicit, o majoritate covarsitoare de consumatori aplauda si dau LIKE AMD! ...dar asteapta ca intel, care ne-a lingurisit in ultimii ani, sa vina cu noua serie.

Revenind la proverbul de mai sus, vrem o lupta apriga intre lupi, corecta, de durata, spectaculoasa, dar hranind mereu acelasi lup, chiar si cand greseste! Iar pe al doilea il infometam chiar si atunci cand merita rasplatit din plin!

Or cu moduri de abordare de acest gen, sa nu ne miram daca in 2-3 ani ne intoarcem la aceeasi situatie mizera in zona CPU.

Un stimabil a luat un Nobel in economie, tocmai pentru un enunt care rezolva o situatie foarte similara cu aceasta...

Repet! E doar opinia mea!
__________________
We are here to laugh at the odds and live our live so well that Death will tremble to take us
fubu is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 05:35   #5247
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Tu ai cumpara AMD acum stiind ca peste cateva luni o sa dea Intel de pamant cu ei, iar? Daca am fi siguri ca nu vor da de pamant cu ei, sau daca am fi mai siguri fata de faptul ca nu vor da, da, dar avand in vedere avansul de l-a avut Intel pana acum, tind sa cred ca gandesc bine pentru buzunarul meu. Hraneste tu rezultatul bun de multitasking al AMD-ului daca doresti, din buzunarul tau. Au scos un procesor bun dupa atatia ani in care au stagnat, ok, meritul lor, dar da, asta e competitia - Ala mai bun iti va oferi preturi mai bune. Crezi ca daca noi o sa cumparam numai AMD acum, Intel isi vor lua jucariile si vor pleca, nu vor mai scoate ceva sa rupa piata iar? Daca tu ma asiguri de asta, eu cumpar, nu ma deranjeaza firma AMD, dupa cum vezi la "PC-ul meu".

Toata lumea e de acord ca procesorul este unul reusit si ca i-a fost data o palma Intelului dpdv al multitasking-ului, in gaming in continuare e mai bun intel(comparatiile sunt facute cu 6900k in GAMING, buna comparatie). La fel cum si acest procesor nu e destinat gaming-ului, desi unii pe aici asa sustin. Chiar lab501 a facut un review, unde vezi(iau cazurile full hd ultra): shadow of mordor 121 vs 95 min fps, ROTB 49 vs 38, gta 53 vs 41, far cry primar 93 vs 67 etc etc. Intr-adevar, in 4k se echilibreaza situatia, dar iar vorbim de viitor? Stiu ca 5" de display de telefon mobil are rezolutii 4k, dar majoritatea au full hd(si la televizoare), cazuri de 1440p, si si mai putine cazuri de 4k.

Repet, e un procesor reusit, foarte reusit, kudos AMD, dar daca intr-adevar nu esti vreun fanboy o firma, singura chestie imbucuratoare ar fi ca intel vor scade preturile si vor scoate ceva care, din nou, o sa domine in gaming, la un pret mai mic. Eu asa vad competitia, cel mai bun imi va oferi un pret competitiv, nu ma va fura de bani.

Last edited by JAGUAR; 11-03-2017 at 05:43.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 05:40   #5248
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,338
Mentioned: 883 Post(s)

PC-ul meu

Default

Si dupa vei astepta iar, ca poate da AMD cu ei de pamant. Si apoi astepti iar ca poate da Intel cu ei de pamant. ) Si uite asa, la 99 de ani, pe patul de moarte, dai si tu comanda sa-ti vezi visul implinit ca ala e cel mai bun pe care-l vei prinde vreodata. )

Cine naiba poate sa te asigure de ceva ce se va intampla in viitor? Poate daca era Nostradamus pe-aici.
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is online now   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 05:45   #5249
JAGUAR
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 350
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Se poate intampla si asta, dar eu ma refer la ce s-a intamplat in ultimul timp. Cand intel folosea tehnologii mult mai avansate decat in AMD an de an, si oferea rezultate mai bune in gaming an de an, dupa care au decis sa ne mulga de bani si sa nu mai ofere plusuri prea multi caci 0 competitie, tu crezi ca nu au ce sa-ti ofere acum sa te faca iar sa iti cumperi doar intel? Sa ne amintim ca intel folosea arhitectura de 22nm din 2012, ca mai apoi de 14nm din 2015, in timp ce AMD din 2008 pana in 2012 au folosit 45, au trecut la 32nm, si acolo au ramas. Din punctul asta de vedere consider ca Intel are un avantaj masiv, este mai "experimentata" si deja a trecut la alt nivel de optimizari, caci este obisnuita cu tehnologia, asa ca lasa-ma sa cred ca tot Intel va fi mai bun, dar sper ca la un pret foarte bun si cu un salt spre 6 cores. Gresesc ca am incredere intr-o companie mai experimentata, in cazul asta? Nu cred. Ca sunt niste <insert attr here> si ne-au stors de bani cum au putut, e o alta discutie. Mi se pare ca sunt foarte realist. AMD au scos un produs foarte bun,este clar ca nu vorbim de Phenom sau Bulldozer sau mai stiu eu ce, iar noi consumatorii vom profita de asta avand preturi mai bune si performante mai bune cu ce ne va oferi intel. Daca se intampla dracu-n 4 si AMD deodata ne arata ca de fapt n-au stat degeaba, si ei deja lucreaza cu 3 arhitecturi in paralel(lul) avand asi in maneca care vor rasturna tiranul, atunci aia e, cumpar AMD. Simple.

Last edited by JAGUAR; 11-03-2017 at 06:06.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 09:09   #5250
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

E tare rau asta, putin nebun, dar funny si sincer.
__________________
- USER OFFLINE -

Last edited by R2Strike; 11-03-2017 at 09:17.
R2Strike is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 09:29   #5251
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by JAGUAR View Post
Se poate intampla si asta, dar eu ma refer la ce s-a intamplat in ultimul timp. Cand intel folosea tehnologii mult mai avansate decat in AMD an de an, si oferea rezultate mai bune in gaming an de an, dupa care au decis sa ne mulga de bani si sa nu mai ofere plusuri prea multi caci 0 competitie, tu crezi ca nu au ce sa-ti ofere acum sa te faca iar sa iti cumperi doar intel? Sa ne amintim ca intel folosea arhitectura de 22nm din 2012, ca mai apoi de 14nm din 2015, in timp ce AMD din 2008 pana in 2012 au folosit 45, au trecut la 32nm, si acolo au ramas. Din punctul asta de vedere consider ca Intel are un avantaj masiv, este mai "experimentata" si deja a trecut la alt nivel de optimizari, caci este obisnuita cu tehnologia, asa ca lasa-ma sa cred ca tot Intel va fi mai bun, dar sper ca la un pret foarte bun si cu un salt spre 6 cores. Gresesc ca am incredere intr-o companie mai experimentata, in cazul asta? Nu cred. Ca sunt niste <insert attr here> si ne-au stors de bani cum au putut, e o alta discutie. Mi se pare ca sunt foarte realist. AMD au scos un produs foarte bun,este clar ca nu vorbim de Phenom sau Bulldozer sau mai stiu eu ce, iar noi consumatorii vom profita de asta avand preturi mai bune si performante mai bune cu ce ne va oferi intel. Daca se intampla dracu-n 4 si AMD deodata ne arata ca de fapt n-au stat degeaba, si ei deja lucreaza cu 3 arhitecturi in paralel(lul) avand asi in maneca care vor rasturna tiranul, atunci aia e, cumpar AMD. Simple.
Jaguar, nu ai luat in calcul faptul ca ne aflam aproape de limitele tehnologiei pe siliciu. Intel a amanat de 3 ori trecerea pe 10nm, ceea ce a permis unor companii precum Samsung si TSMC sa-i prinda din urma; Avansul tehnologic al Intel din ultimii sase s-a diminuat considerabil si exista sanse ca in 2018 sa fie intrecuti din acest punct de vedere (http://marketrealist.com/2017/03/wha...ptr=yahoo...); Deasemenea nu iei in calcul cat de catastrofala a fost decizia AMD de a sacrifica single-thread perf. si de a share-ui resurse in acele asa zis half-core cu Bulldozer-ul, o greseala corectata abia acum (dupa 5 ani!) cu o noua arhitectura, care, ce sa vezi, seamana mai mult cu ce are Intel decat cu Bulldozer-ul (de aici si problemele pe care le are Windows cu Ryzen); Crezi ca Intel are o arhitectura complet noua ascunsa sub perna? Anul asta apare doar Skylake-E (undeva in toamna), ti se pare cumva ca asta e acea arhitectura secreta tinuta de Intel in rezerva ca sa distruga AMD?
Si sa nu uitam ca nu e necesar ca AMD sa intreaca Intel din toate punctele de vedere (nici nu e posibil asa ceva in momentul asta), trebuie doar sa fie competitivi pe anumite segmente de piata! Raportul pret/ performanta e capitolul la care trebuie sa-i invinga si din ce au aratat acum mi se par foarte capabili sa faca asta ...
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 11-03-2017 at 14:44.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 09:47   #5252
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

AMD Ryzen and the Windows 10 Scheduler - No Silver Bullet


Quote:
The testing you see here was a response to many days of comments and questions to our team on how and why AMD Ryzen processors are seeing performance gaps in 1080p gaming (and other scenarios) in comparison to Intel Core processors. Several outlets have posted that the culprit is the Windows 10 scheduler and its inability to properly allocate work across the logical vs. physical cores of the Zen architecture. As it turns out, we can prove that isn't the case at all.
Quote:
Closing Thoughts

What began as a simple internal discussion about the validity of claims that Windows 10 scheduling might be to blame for some of Ryzen's performance oddities, and that an update from Microsoft and AMD might magically save us all, has turned into a full day with many people chipping in to help put together a great story. The team at PC Perspective believes strongly that the Windows 10 scheduler is not improperly assigning workloads to Ryzen processors because of a lack of architecture knowledge on the structure of the CPU.

In fact, though we are waiting for official comments we can attribute from AMD on the matter, I have been told from high knowledge individuals inside the company that even AMD does not believe the Windows 10 scheduler has anything at all to do with the problems they are investigating on gaming performance.
Se pare ca toata situatia asta problematica legata de performantele Ryzen in jocuri nu e datorata din cauza Windwos-ului (sa nu va asteptati la un update magic din partea Microsoft care sa rezolve situatia). Pana si cei de al AMD nu cred ca Windows-ul e problema. S-ar putea sa fie un "bug" in arhitectura, ceva ce le-au scapat, inca se cauta o solutie/raspuns la rezolvare problemei.

Asa ca nu credeti tot ce se scrie pe net, pe orice site la intamplare. Multe site-uri furnizeaza informatii false si fara nicio sursa credibila. Pe cand PCPERSPECTIVE colaboreaza in mod direct cu companiile (AMD, INTEL, NVIDIA) in cazul situatiilor problematice de genul asta. Nu posteaza aiurea articole la intamplare fara sa se consulte si fara acordul companiilor in cauza, ca sa nu creeze confuzie si dezinformare.
__________________
- USER OFFLINE -

Last edited by R2Strike; 11-03-2017 at 13:07.
R2Strike is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 12:11   #5253
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default [GDC] AMD technician - "Tips for Optimizing for Ryzen"

Sa dam cuvantul celor care sunt in tema, de "pareristi"/"urechisti" e plin Netul:

http://www.4gamer.net/games/300/G030061/20170308070/
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zezcQy.jpg
Views:	391
Size:	267.2 KB
ID:	57957  
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 11-03-2017 at 14:45.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 12:15   #5254
one111
Senior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 848
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu

Default

Cineva cu ryzen poate sa incerce ce scrie in threadul de mai jos?La mine in 1-2 minute crash pc.Astia de la asus scot biosuri noi cu viteza melcului turbat.Pana acum toti au crash cand dau bench-ul ala.
Monstru daca mai ai ryzen montat poate incerci si tu,ca sigur ii poti da de cap:

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=167605
one111 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 12:46   #5255
fubu
Senior Member
 
fubu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: San Jose, Praga
Posts: 2,993
Mentioned: 65 Post(s)

PC-ul meu

Default

@ Jaguar : Dand credit AMD acum, cand merita, si pedepsind intel, vom echilibra piata, vom creste gradul de competitie! Vor avea si AMD mai multe resurse, capacitati si sanse mai mari sa concureze cu intel.

Pana si inginerii vor fi mai uniform distribuiti si vor contribui la cantitatea de performanta intre 2 serii de produse.

Altfel risti situatia tiganului: Bine ca azi am 10% in plus, peste doi ani vad eu ce voi face cu lipsa concurentei.

Nu crezi ca e ironic sa ai pretentia la competitie si preturi corecte, avand o atitudine necorecta?
Daca AMD a adus normalitatea, atunci ei merita renumerati prin achizitii.

AMD nu sunt sfinti! Sa ne intelegem! Dar de data asta, chiar au fost onorabili! Puteau sa ceara pe un 1800X 800$, avand in vedere performanta sa in raport cu 6900K care costa 1000$... nu era nimic exagerat! Era un fel de anii 2005, daca nu gresesc Athlon FX vs Pentium 4 EE.

Legat ultima parte, nu crezi ca intel merita penalizat, pentru linguriseala din ultimii ani? Asa repede ii iertam, doar pentru ca AMD le forteaza mana si le da una peste cap?

Eu am haswell, si da, astept comanda AMD pentru ca merita, pentru ca preteaza net superior fata de intel nevoilor mele, pentru ca monitor 4k si pentru ca intel m-a dezamagit: 5 serii cu performante modeste, calitatea solderingului tot mai slaba, slot nou la fiecare serie care te obliga sa cumperi automat si alta placa de baza si chiar strutocamile idem i7 5775C...
__________________
We are here to laugh at the odds and live our live so well that Death will tremble to take us

Last edited by fubu; 11-03-2017 at 14:25.
fubu is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 14:07   #5256
adrian3
Senior Member
 
Join Date: May 2014
Posts: 1,096
Mentioned: 24 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nemultumirile mele, momentan, in legatura cu amd sunt: lipsa suportului pentru frecvente mai mari la memorii, in teste s-a dovedit ca scaleaza bine si lansarea celorlalte procesoare din familie care se lasa asteptate. Faptul ca amd e ~15% sub intel ( 4ghz vs 4.8+ diferenta de ipc ) nici nu conteaza cand ti se ofera i7 la pret de i5 (soon..).
Din ce am citit intel va oferi urmatorul kaby imbunatatit si va oferi ~15% performanta in plus. Dar la fel au zis si despre kaby iar performanta aia a venit strict din clock-uri mai mari. Deci urmatoarea lansare intel pare sa fie de umplutura pentru a trage de timp pana la lansarea noii generatii care sa concureze amd.
adrian3 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 14:16   #5257
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Va fi cu 5% mai bun si cu 10% frecventa mai mare stock. Insumat, maxim 15% cum mint ei in marketing, dar asta e marketingul, indulceste adevarul sa pari tare. La polul opus e Ryzen, care pe platforma asta va primi si Ryzen 2 si Ryzen 3, iar asta actual, in cateva luni, va avea jocuri optimizate, Windows optimizat si bios mai bine facut, deci va spulbera Intel, fara doar si poate. Cel putin, minim, va fi egal cu Kaby caruia i s-a facut delid si e tinut la 4900-5000. Deci tot net superior.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 14:37   #5258
cristi_io
Senior Member
 
Join Date: Sep 2011
Location: Bucuresti
Posts: 2,681
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by JAGUAR View Post
Tu ai cumpara AMD acum stiind ca peste cateva luni o sa dea Intel de pamant cu ei, iar? Daca am fi siguri ca nu vor da de pamant cu ei, sau daca am fi mai siguri fata de faptul ca nu vor da, da, dar avand in vedere avansul de l-a avut Intel pana acum, tind sa cred ca gandesc bine pentru buzunarul meu.
Nu avem de unde sa stim ca Intel va "da" cu ei de pamant. Nu uita ca industria asta e are o dinamica destul e alerta, ce e valabil azi, pest 2 ani probabil ca u mai e asa. Azi high-end, peste 2 ani mainstream.
Vezi comparatie 980-1060, acum 2 ani plateai de te saturai pe un 980, azi la 12-1300RON ai aceeasi perfomanta, de 3 ori mai ieftin.

La un pret de 2 ori mai mic ai 1800X care pana la urma e comparativ cu 6900X, aici ca sa nu pomenesc de 1700, care e si mai ieftin.

Acum cand avem o concurenta adevarata din partea AMD, la preturi extraordinare (pentru ca asta asa e), tot nu e bine.

SI nu uita de regula de aur din industria asta: cine cumpara la inceputul lansarii unei noi tehnologii au nu nume: sunt betatesteri, nu uita de probleme la lansarea lui SandyBridge, apoi Haswell. (nici nu mai mentionez manevra cu gluma aceea de pasta termica, incat s-a inventat deliding-ul).
__________________
Through quiet reflection and great dedication Master the art of karate,
Lo, we shall rise up And then we'll make the bugger's eyes water
cristi_io is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 14:42   #5259
Bugsy004
Ancient friend
 
Bugsy004's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: bucuresti
Posts: 11,325
Mentioned: 380 Post(s)

PC-ul meu



Default

Aștept procesoarele Zen entry level, să le zic așa, de la AMD, 6c/12t și 4c/8t. Cele care ar trebui să concureze cu i3/i5.
Se aude ceva în legătură cu acestea?
Bugsy004 is online now   Reply With Quote
Old 11-03-2017, 14:48   #5260
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Bugsy004 View Post
Aștept procesoarele Zen entry level, să le zic așa, de la AMD, 6c/12t și 4c/8t. Cele care ar trebui să concureze cu i3/i5.
Se aude ceva în legătură cu acestea?
Q2 pentru R5 (sunt zvonuri ca inca din Aprilie...) si H2 pentru R3...
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"
rage fuury is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Noutati despre placile video Nvidia Monstru Placi video 19848 12-04-2024 22:48
Noutati despre procesoare Intel Monstru Procesoare si chipseturi 6288 01-04-2024 11:07
Noutati despre telefoane mobile Monstru Telefoane mobile si alte gadgeturi 6289 06-03-2024 19:05
Noutati despre placile video ATI/AMD Monstru Placi video 11475 29-02-2024 10:01
Noutati despre SSD-uri Monstru Memorii & stocare 1541 08-01-2024 18:55

 
Forum Stats
Members: 9,581
Threads: 27,966
Posts: 783,879
Total Online: 1911

Newest Member: MIKE_YT

Latest Threads
- by suzuki
- by Miru
- by LAB501
- by dixy
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.