lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 25-06-2018, 09:02   #21
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 521 Post(s)

PC-ul meu

Alt semn de batrenete este: cand incepe sa cada par de unde ar trebui sa fie si sa creasca pe unde nu ar trebui sa fie.

Last edited by kretzu77; 25-06-2018 at 12:54.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2018, 12:35   #22
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 227 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

Daca inventeaza cineva o metoda sa pui flocii in cap, se imbogateste.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2018, 13:23   #23
Danos
Senior Member

Mentioned: 30 Post(s)

PC-ul meu

Pai e inventată deja, se face de mult transplant de păr, cred ca merg si flocii daca vrei sa fii creț asta fara vreo aluzie la @kretzu77.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2018, 14:22   #24
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 227 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

Ma refer sa ii transfere si sa si ramana, transplantul de par acum nu e definitiv. Si din ce stiam nu se folosesc flocii.
P.S. Gata, ca poluam topicul omului.

Last edited by augustus; 25-06-2018 at 14:27.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2018, 17:18   #25
Kimi
Ancient friend

Kimi's Avatar

Mentioned: 125 Post(s)

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Si din ce stiam nu se folosesc flocii.
SPOILER:
Kimi is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2018, 01:53   #26
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

Mentioned: 45 Post(s)

PC-ul meu

Quick update după nu știu câte zile de munca, când eram mai mic ii vedeam pe ai mei având călcâiele crăpate, acum am inceput sa le am și eu ((

zgâriat de pe un p8 lite
Ncmihai is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2018, 02:09   #27
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

PC-ul meu

O întâmplare pe care nu cred că scris o sa fie la fel că și când o spun.

O venit familia asta noua, dar m-o interesat doar fata lor mai mare, bai, bai băiete, de când sunt aici am inceput sa folosesc mai mult cuvântul pďzdá in loc de tipă. Așa mai departe cu întâmplarea, o văd, îmi zic in minte și îmi zic "asta tre' sa aibă mai mult de 16 ani la ce corp are" a doua zi voiam să mă bag in vorba cu ea, da' că ajutor de ospătar nu poți tot timpul, ea a plecat cu mă-sa și sora ei, o rămas taică-su, nu mai erau cine știe ce clienți că număr și nu aveam ce face, mi-am făcut un plan, ce sa fac (să mă duc să îi debarasez masa), ce sa ii zic (pot sa va pun o întrebare), și la ce să mă aștept (poate mă amenința omul daca zic sau fac ceva cu fie-sa).
Mă duc să execut planul, debarasez, apoi ii pun întrebarea "câți ani are fata dumneavoastră mai mare?" La care el "14" (nu mai judec o carte după coperta, mai ales daca ii o pďzdá) eu in mintea mea "we are the champions" dar nici doi pași nu trec că îmi spune "vezi că am pistol acasă" Am gândit prea bine... ce sa mai zic, dar oricum in 4 zile ce sa ii fac =))))

Mâine dacă nu uit o sa scriu partea a doua.

Iar acum că am scris tot ii de kkt, adică ii și 2 dimineata și nu se compara scrisul cu povestitul, adică alta expresivitate, etc, când i-am spus faza colegului de camera o ras ca prostul.

zgâriat de pe un p8 lite
Old 29-07-2018, 02:56   #28
war4peace
VIP

Mentioned: 210 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Quote:
Originally Posted by Ncmihai View Post
dar oricum in 4 zile ce sa ii fac =))))
Gemeni, dacă ai ghinion.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2018, 09:37   #29
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
că îmi spune "vezi că am pistol acasă"
Pe tine ce te-a impidicat sa-i spui ca tu il ai in pantaloni?
Old 29-07-2018, 17:48   #30
Dashu
Senior Member

Mentioned: 27 Post(s)

Hai ca-mi place, e un fel de amintiri din copilarie v2.1. Da Mihai la varsta asta pare atat de complicat.
Dashu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2018, 18:26   #31
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 82 Post(s)

PC-ul meu

Poate povestea pwulii, ca eu nu stiu de-astea din ce-am citit in Amintiri din copilarie...
kobro is offline   Reply With Quote
Old 04-08-2018, 01:58   #32
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

PC-ul meu

Pre-edit: a se tăia partea cu "we are the champions din partea 1.
Pe lângă faptul că o să o editez eu partea 1 când ajung acasă.

Prefață: lucrez deja de o lună și 3 zile, aici am înțeles pe viu bancul acela vechi cu șefi, sefuti și futuți, lucrez că și ajutor de ospătar pe regim închis, cu un sef jegos, foarte jegos. What else may I say, ca am un program nașpa, înainte să vin aici ziceam că poate o să citesc o carte pe săptămână, păi, nu, abia dacă am timp sa stau pe telefon.

Introducerea părții a doua: daca a-ți înțeles din acel text făcut fără inspirație (eu sunt ăla care are o inspirație pe moment, inspirație care mă uimește și pe mine uneori) ce am făcut, pățit acum va voi povesti ce sa întâmplat a 2-a zi.
Era vineri, o trecut o săptămână, ba nu o săptămână și o zi, am pierdut noțiunea timpului din nou. Eu vinerea sunt de permanență adică lucrez 15 ore non-stop (pot sa stau vreo 30 de minute jos, dar nu plec din restaurant) adică spăl tacâmurile și paharele, cu o excepție când după-amiaza am funcția mea de fiecare zi la snack, merg eu acolo, și trebuia să dau ture pe lângă piscină pentru a recupera farfuriile. După o tura, mă observă tatăl tipei, și eu l-am observat, dar nu aveam timp de vorba, din nou, el mă observă, de peste 2 secunde, mă strigă, fluieră, faza ii ca eu am auzit și știam că îi el, mă întorc eu și îi remarc fața și îmi făcea cu degetul sa vin la el, față care exprima ceva de genul: "hai la mine sa vezi ce îți dau". Merg la el, "Buna ziu" nici nu apuc sa termin că o cheamă pe fata lui, ea se juca cu sora ei, nu dădea mare atenție la ce se mai întâmplă în jur, vine ea... el ne face cunoștință, eu eram "stai ce?" si "ba ce bine arata" like costum de baie, costum. de. baie, vorbeam cu ea dar mă uitam o secundă în ochii ei o secundă la cireșe.

Apoi următoarea zi seara, spre închidere, vin și ei, se pun aproape de ghiridonul meu și încep a manca, eu hai sa îmi fac un plan, sa incep cu o replica, apoi mă gândesc la o gluma, după 10 minute, îmi fac curaj, mă duc și încep, "buna seara... Știți cum... O secundă, m-am pus în dreapta dumneavoastră (a lui taică-su), stați să schimb poziția (asta a fost gluma) (apoi bag replica) știți că în viața regretam ceea ce nu am făcut? (Iar apoi i-am cerut numărul de telefon de față cu ai iei (înainte să vin aici mi-am zis "hai sa incerc sa îmi schimb personalitatea, sa fiu altfel, well, mai curajos, tara in gura, chestii de genul) adică ii vara, ei pleacă, ce se poate întâmpla, nimic!) Iar apoi, fără sa mă vadă cineva că scot telefonul, ea îmi dă numărul (aici se introduce "we are the champions"-ul din prima parte)

Că și idee pe final ei au venit la mine pe raion doar in prima zi când au venit și în ultima zi insinte sa plece, după ce am vorbit destul de mult cu ea, as putea tinde că taică-su făcea asta dinadins, ei veneau spre sfârșit când era liber.

Încă niște idei urmează să fie scrise aici daca am timp. Următoarea posibil sa fie despre diferența dintre generala și liceu sau tipurile de oameni pe acre i-am întâlnit în acești 16 ani neîmpliniți ai mei.

zgâriat de pe un p8 lite
Old 04-08-2018, 03:13   #33
war4peace
VIP

Mentioned: 210 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

@Ncmihai dă piept cu viaţa, mă simt mândru da' nu ştiu de ce
BTW e OK să bagi eroic cu munca în vacanţă, însă ai grijă să nu te obişnuieşti aşa. 15 ore pe zi e sclavie. repet, în vacanţe mai merge, faci un ban, dar când vei intra în câmpul muncii fereşte-te de aşa ceva ca dracu de tămâie. Îţi nenoroceşte sănătatea şi psihicul.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 04-08-2018, 10:38   #34
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

PC-ul meu

Știu, deja 12 ore in fiecare zi ii mult, fără nicio zi liberă pe luna, adică poți să îți iei dar cine nu mai ia banii pe ziua respectiva.
Dar un lucru mic de ce șeful ii foarte jegos, personalul nu are voie sa umble la aparate, adică dimineata nu am voie sa îmi fac o cafea, o cafea mai omule, că îi spre binele meu si al tău, oricât aș dormi, o cafea mă trezește (asta aici, că până acum am băut cafeaua doar pentru gust).
Întâmplare recentă, începe programul, o familie pe care o știam și am mai schimbat niste vorbe se pune lângă mine, adorm in picioare pentru 2 secunde, ei m-au văzut și îmi spun "Ce-ai făcut mă, ai fost la discoteca?" La care răspund "as vrea eu, dar am spălat până la 2 haine și nu am avut timp sa îmi fac o cafea de dimineață (colegul de camera are un fierbător, dar trebuie sa ma trezesc de la 6:15 in loc de 6:35). La care ei (după ce le-am zis de șef că nu ne lasă) "vrei sa îți aduc o cafea aici?" Pot sa zic că după ce am terminat de băut cafeaua pe ascuns am fost alt om, am fost al 2-lea care și-a terminat raionul.

Iar de sănătate, deja am răcit și nu de la vreme, iar picioarele, daca nu ne lăsau cu espadrile in loc de pantofi, nu mai puteam sa merg după ce plecam de aici.

zgâriat de pe un p8 lite
Old 04-08-2018, 22:13   #35
Dashu
Senior Member

Mentioned: 27 Post(s)

Eu cand am zis ca-i amintiri din copilarie varianta 2.1... kobro se supara. Mie-mi plac povestile de mai sus, sau poate modul in care scrie (cu greseli, dar urmeaza firul epic).

Mihai asa e cand esti cu job de vara, nu vrei zile pauza ca vrei bani, ca doar d'aia te-ai dus acolo nu?
Hint: Desfă antenele, nu stii cum poti da din greseala peste un loc unde sefu va lasa o cafea/suc/masa de praz. E clar ca acolo unde ai nimerit tu e standard, dar mai sunt si altii.
Dashu is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2018, 04:03   #36
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

PC-ul meu

7 septembrie 2018, peste cateva ore voi fi in drum spre bucuresti pentru a ma intalni cu un coleg si pentru a merge spre liceu... spre liceu, that's the end and the beginning.

Voiam sa scriu ceea ce urmeaza sa spun pe 1 septembrie, ca na' se termina vara si tampenii de genul.

Inainte de a incepe munca, eu copil, fiind optimist, aveam ceva de genul in minte: "ii vara baiii, sa vezi ce ma distrez"

Play the motans - august (stiu ca-i comerciala, stfu, de o parte, sau doua ma intereseaza(

Ajung pe 31 iunie la hotelul unde urma sa lucrez, intru in camera, avantul meu a inceput sa se scurga putin cate putin.
(O sa vedeti la mine ca incep o idee si ajung la 5 sau cum trec de la una la asta fara nicio tranzitie)
"A fost o vara, iiii, aaaa, oooo" Asta mi-a ramas in cap dupa ce am plecat de la munca spre casa, dupa 2 luni de munca eram satul pana in gat, dar, dar cu buni si cu rele, a fost o vara faina, ok, nu mi-am trait zilele, dar mi-am trait noptile si le-am trait, nu pe toate, dar m-am distrat.
Prima seara acolo, am iesit cu un coleg (de la mine din liceu) la o bere.
O doua seara acolo, am vornit intre noi, sa venim mai multi, ne mai cunoastem, punem bani, luam un pet de bere (adica doar 2 persoane din 7, pardon 6, *colegul bea cidru* au avut bani la ei) fiind multi, vibe-ul s-o dus pe apa sambetei destul de usor. Plecam de acolo, iar 4 dintre noi ne vorbim sa mai luam un pet si sa vorbim intre noi, fara "taranii" aia. (cei patru eram, eu, colegul de la liceu, un tip pe nume Dorin care era tipul ce le deschidea usa la clienti si tipul asta Kemal care a devenit un jegos spre final.)
Multe seri de genul s-au repetat (daca aveam vreun ban)
Colegul meu de la liceu, care a venit sa lucreze cu mine, a plecat dupa cateva zile spunand ca munca nu este pentru el si oricum ii da taica-sau 15 milioane. Mi-a plecat unul dintre cei mai apropiati prieteni de la liceu. Noi in camerele de personal stateam ori 2 ori 3, iar in camera eram eu, colegul de liceu si Kemal, dupa ce a plecat colegul am ramas cu Kemal in camera, lungi zile de intarziat dimineata au urmat.
Peste cateva zile vine un tip nou, care urma sa ii i-a locul colegului meu, tipul asta, putea, asta ii cea mai buna descriere pe care i-o pot da, adica era tigan, iar cum tigani au propriul lor miros (pentru a-si marca teritoriul cel mai probabil) al lui era amplificat de faptul ca nu facea dus, da, nu facea dus, vara.
Kemal dorea sa il bata pentru ca ne comenta la toti degeaba, nu facea dus si mai avea si un caracter jegos, se poate spune ca omul era jegos si la propriu si la figurat

La o bere seara, Dorin imi spune daca vreau sa ma mut cu el, era in momentul aceela cuplat cu o receptionista care i-a spus ca urmeaza sa vine un tip cu el in camera, iar el dorea sa isi aleaga colegii de camera, aveam multe in comun (muzica in momentul ala), iar eu voiam sa scap de mirosul aceela persistent din camera si de peste tot.
A doua zi ma mut si tot in seara aia iesim sa bem ceva, sa ne cunoastem mai bine, bem noi ce bem, incepem sa ne povestim vietiile, am ramas uimit, la 28 de ani, pe langa faptul ca a terminat ingineria genetica, omul trebuia sa fie mort inca de pe cand aveam 20 de ani, tin minte ca in seara aceea un subiect important a fost mecanica cuantica.
Zilele trec, sfarsitul lui iulie, inceputul lui august, pe vremea asta veneau si plecau tipele din povestea de acum cateva saptamani.

As povestii si niste maruntisuri dar nu sunt interesante, inafara de unul, tiganul de Kemal avea de dat bani la personal (mie doar 30 de lei din fericire, in total vreo 700 de lei) si amana, amana si tot asa, pana cand s-o dus unu' la el, i-a bagat mana in gat (seful lui de la bucatarie) si urma sa plece, noi am vorbit cu patronul, acesta l-a obligat sa ne de-a bani si toate bune si frumoasa.

Eu inainte de a incepe munca, ma distrez, combin pizde, relatii de vara, etc

21 august, putin inainte de ziua mea: ce ***** am facut vara asta, nimic, macar ziua mea sa fie speciala. Imi fac un vis in minte cum voi fi eu pe plaja, toata seara, dau foc la niste lampioane si cu o turista langa mine. In ziua aia ma duc si cumpar lampioanele, unul albastru semnificand tot ce-i rau de pe langa mine si din mine si unul rosu fiind opului, renasterea din mine.

Play vama veche - epilog
23 august 2018, ziua mea.

Incep ziua, putin mahmur, ajung si intarzi un minut sau doua si imi incep ziua de munca, eu in sinea mea, am facut 16 ani frate. Am avut in dimineata aia un vibe si o energie, mi-am facut treaba de nota 10.
Urmeaza masa de dupa-amiaza, primiseam 50 de lei bacsis, eram deja, super duper wowed, pana cand cu vreo 45-30 de minute inainte de inchidere o tipa pe care am observat-o mai mult cu doar o seara inainte, dupa ce a mancat cu ai ei, se reintoarce singura si mai aproape de ghiridonul meu, in prima faza si-a un pahar de suc, eu am gandit bine situatia (adica la final am realizat ce bine am gandit) si mi-am zis, tipa a venit sa vorbeasca cu mine, nu a venit pentru un pahar de suc, la naiba, a venit pentru mine! =)))

vine un coleg de pe sala la mine si incepem sa vorbim, ii povestesc patania si ce cred eu, iar el, da ma, sa stii, fix pentru tine *pe ton sarcastic*
Ea observa ca nu pot sa vin la ea asa ca se duce sa isi ia o farfurie de prajituri, mananca o prajitura si da farfuria alaturi de pahar la o parte, *boom* thats the moment, ma duc la ea "Buna esti draguta, cum te cheama?" A mers, a venit la mine la ghiridon si am inceput sa vorbim si am vorbit, am vorbit, seful de pe sala m-o vazut, pe mine nu ma interesa. O invit o plimbare in dupa-amiaza aia *adica doar o ora jumate*, ne plimbam, ne cunoastem, ajungem in fata la un shop&go, intram, mergem la sucuri, nimic, la apa, nimic, la bere, ea: ce zici de o bere, eu: sigur!! (adica abia ce primisem si eu 50 de lei bacsis, imi permiteam ce naiba)
Continuam plimbarea si ajungem intr-un fel de padurice, ne asezam acolo, eu voiam sa atac, dar ceea ce voiam eu sa fac, faceau tantarii pe ea si pe mine, plecam de acolo, intre timp ne tineam de mana, cum am ajuns acolo, nu stiu.
M-ai aveam vreo 10 minute de stat impreuna, ne luam in brate gen pe post de "ne vedem" ne uitam unul la altu in ochii si am stium, aici atat, *poc* sarut sau cum spune colegul de la inginerie genetica, limba pe gat. Ii spun de planul meu cum ca vreau sa vad rasaritul si cutare si cutare, iar ea, da, vreau sa vin.
Se face 10, ma duc, cumpar niste vin sa beau cu colegii, apoi merg la niste turiste sa le deschid o sticla de vin si din pacate doar atat si ies afara, ajung pe plaja la 12 jumate, tipa spunea ca nu poate sa vina momentan ca maica-sa inca ii treaza, eu aveam vitaminele E si B in mana. Timpul zboara in viata, se face 3, se face si racoare, ma duc imi iau un hanorac, lampioanele, ii dau mesaj sa nu isi mai aduca costumul de baie si ma duc la mega sa iau o gustare. Ajung iar pe plaja, ma intalnesc cu salvamarul, era beat, povestea niste tampenii, ii povestesc si eu, imi aduce 2 saltele de sezlong, totul bine si frumos.

4:30 AM Ajunge, vine langa mine pe sezlong, eu inca eram beat, incepe sa ma devoreze...
Peste 30 de minute, ma mai trezesc, incep sa o devorez eu, aaah, am uitat sa mentiunez tipa ii ardeleanca, prima ardeleanca alaturi de care convieturiesc si sa discut ceva mai mult.
Pe la 6 fara 10, incepem sa ne dezbracam. *BAZZZ* *BAZZZZZ* "Mama": "Maria in vreo 5 minute ajung si eu pe plaja sa vad rasaritul"
Imediat ce inchide ii zic, hai pe plaja cealalta, ne luam catrafusele, ajung intre plaje, incers sa aprind cel de al doilea lampion, se rupe din cauza vantului. Ajungem pe plaja cealalta, turisti, no sa mori tu ca acum v-ati gasit sa vedeti rasaritul! Mergem pe niste fotolii de langa barul kiss fm, ne asezam se incepem sa ne devoram, peste 30 de minute urma sa plec ca apoi sa prind trenul spre constanta, acele 30 de minute, au fost... au fost.
La un momendat, se urcase pe mine, si-a dat parul pe spate si se uita la mine de sus, filmele porno sunt nimica toata, fuck, acum ca scriu asta inca imi este dor de buza ei... Brb ii dau un mesaj.

Cand ne-am lu-at ramas bun, mi-a dat si papuci =))
Ne-am facut promisiuni ca in caz de ne mai intalnim si daca amandoi suntem singuri ca ne cuplam iara.

c-am asta a fost prima mea relatie de cateva ore, o trecut repede dar o sa tine o vesnicie, adica vorbim zilnic for fuck sake =))

Ce am invatat in vara asta, intalnesti o persoana geniala (colegul de camera a.k.a tipul de la inginerie genetica) uit-o, fa loc pentru o alta persoana si mai geniala decat ceea ce ai intalnit pana atunci (eu mi-a spus ca sa il uit dupa ce plec), dai de o tipa frumoasa, desteapta, va despartiti, uit-o, move on, urmatoarea sa fie peste ea din toate capitolele.
Si inca o replica pe care am invatat-o de la tipul asta : "Mi-se rupe ****"

*here was a photo* Edited for kretzu77

Last edited by Ncmihai; 07-09-2018 at 10:34.
Old 07-09-2018, 09:12   #37
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Ba, aici nu e facebook.
Old 08-09-2018, 17:44   #38
valinor
Senior Member

valinor's Avatar

Mentioned: 2 Post(s)

Quote:

Eu inainte de a incepe munca, ma distrez, combin pizde, relatii de vara, etc

am facut 16 ani frate.

la naiba, a venit pentru mine! =)))

4:30 AM Ajunge, vine langa mine pe sezlong, eu inca eram beat, incepe sa ma devoreze...

Pe la 6 fara 10, incepem sa ne dezbracam. *BAZZZ* *BAZZZZZ*

La un momendat, se urcase pe mine, si-a dat parul pe spate si se uita la mine de sus, filmele porno sunt nimica toata, fuck

Cand ne-am lu-at ramas bun, mi-a dat si papuci =))

c-am asta a fost prima mea relatie de cateva ore, o trecut repede dar o sa tine o vesnicie, adica vorbim zilnic for fuck sake =))

Ce am invatat in vara asta, intalnesti o persoana geniala (colegul de camera a.k.a tipul de la inginerie genetica) uit-o, fa loc pentru o alta persoana si mai geniala decat ceea ce ai intalnit pana atunci (eu mi-a spus ca sa il uit dupa ce plec), dai de o tipa frumoasa, desteapta, va despartiti, uit-o, move on, urmatoarea sa fie peste ea din toate capitolele.
...Esti periculos rau bo$$. Frumoasa imaginatie ai ce sa zic.

De invatat nu ai invatat nimic, iti spun eu.
Old 08-09-2018, 17:46   #39
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

Mentioned: 663 Post(s)

PC-ul meu

Unele chestii sunt bune de scris in jurnalul personal, tinut sub cheita.
Old 08-09-2018, 17:50   #40
sammurai
Ancient friend

sammurai's Avatar

Mentioned: 50 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
N-ai invatat nimic. Mai ai timp insa.

Tags
ncmihai

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules