lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Placi video
Connect with Facebook

Placi video Zise si acceleratoare grafice

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 25-08-2017, 14:12   #1121
G1nX
Member

G1nX's Avatar

Mentioned: 6 Post(s)

@Robert ti-am trimis raspuns la PM. Sper sa repar placa V4.

Este adevarat ca nu prea am mai intrat pe aici sa postez de ceva vreme din lipsa de timp dar mai urmaresc thread-ul si imi place ce vad. Keep it going.

Pe langa placi video interesele mele in ale colectionatului se extind si in aria serverelor. Am adaugat cateva poze la repezeala cu ALR 6x6 si Quad6 cu 6 respectiv 4 procesoare PentiumPro fiecare:

Numai bine,
G1nX
Old 25-08-2017, 15:43   #1122
rodarkone
Senior Member

Mentioned: 61 Post(s)

Default Good old Days

Mie imi place semnatura s-a adaugat ceva acolo ...

Ia zii maestre G1nX din ce categorie de retro gamer faci tu parte

Asta:

Sau asta

Last edited by rodarkone; 25-08-2017 at 15:49.
rodarkone is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2017, 19:03   #1123
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

Mentioned: 23 Post(s)

PC-ul meu

@G1nX - PM replied

Saptamana viitoare o sa incerc marea cu degetul si voi face un flash la V4. Indicatiile date de G1nX au vizat in principal versiunea programului de flash. Site-ul indicat este acelasi cu cel dat de rodarkone si acelasi pe care l-am gasit si eu https://3dfxbios.cl-rahden.de/index.php?title=Voodoo4. Detaliile si observatiile legate de procedura vor urma imediat ce voi efectua flash-ul.

Azi am terminat de curatat si unitatea CD-ROM. La un moment dat a trebuit sa port o pereche de manusi chirurgicale plus o pereche de manusi de menaj. HEALTH HAZARD DETECTED!!!

Vor urma doua episoade ale caror protagonisti vor fi:

1. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 600E - 600MHz/256KB/100MHz bus - SL3H6
2. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 700 - 700MHz/256KB/100MHz bus - SL3XM
3. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 800 - 800MHz/256KB/100MHz bus - SL457
4. Unitate CD-ROM Mitsumi Quad Speed - CRCM-FX400E

Toate componentele sunt curatate si gata de pus la munca. Unitatea CD-ROM nu am testat-o in PC dar functioneza foarte bine. Ce bine ca nu are curea de cauciuc. Mecanismul de eject al CD-ului in caz ca unitatea nu are curent este ingenios si simplu. Scoaterea tray-ului pentru a curata unitatea a fost din nou o premiera. Some force was required. As usual veti citi povestea cu lux de detalii.

Unitatea Mistumi este cea mai veche unitate optica pe care am desfacut-o. Am apreciat eleganta constructiei. Are doar 22 de ani , faina varsta

Nu cred ca reusesc sa scriu primul episod in acest weekend dar nu se stie.

Mai multe detalii later.

Another teaser for you

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:31.
Robert B is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2017, 12:48   #1124
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

V4 v4 V4 why do you V4 me so much??? Placa asta mi-a mancat ficatii !!!

Vesti nu prea bune. Saga V4-ului nu avea cum sa se termine asa de repede.

Am incercat sa instalez driverele pe WIN98 ca sa vad ce se intampla. In Device Manager s-a schimbat doar denumirea din Standard PCI Graphics Adapter (VGA) in 3dfx VooDoo Series.

Am luat programul 3dfx flash V2.17 si imaginea BIOS 1.15 stock.https://3dfxbios.cl-rahden.de/index.php?title=Voodoo4

Am urmat procedura si din pacate, chipul BIOS de pe placa video nu este suportat de catre programul de flash...DAMN.

1. Am pus intr-un director de pe HDD C:\V4\ kit-ul 3dfx flash 2.17 compus din flash.exe, dos4gw.exe si readme.txt
2. Am pus in acelasi director imaginea BIOS V1.15 stock de pe site-ul de mai sus, pe care am redenumit-o in V115.rom
3. Am bootat in DOS si am lansat flash.exe v115.rom
4. Am selectat placa V4 din lista: 1
5. Procedura de flash nu a putut continua pentru ca chipul BIOS de pe placa V4 nu este suportat de catre programul de flash....Error: Unknown flash EEPROM manufacturer. (Man. ID: FFh, Dev. ID: FFh).

In README.TXT la 3dfx flash versiunile V2.13, V2.14 si V2.17 scrie clar: "The following flash parts are supported: AMD 29010, ATMEL 29010, ATMEL 49F010, SST 29EE010, SST 39SF010 and Atmel AT49BV512." Nu am incercat sa mai rulez alta versiune de 3dfx flash in afara de V2.17 pentru ca mi s-a parut pointless mai ales ca README.TXT continea aceeleasi chipuri suportate.

Placa mea are: SST 39VF512 / SST39VF512 / SST MPF 39VF512 90-3C-NH 0014159-D UU002

Se pare ca, the EvilKing is all bark and no bite...aka KAPUT.

Am incercat sa fac o copie de BIOS insa programul dumpbios.exe/dumpbios64.zip nu mi-a permis sa selectez placa video si a facut doar copie la BIOS-ul de S3. http://3dfxbios.stantoworld.co.uk/

Am gasit pe doua site-uri vechi in limba rusa si germana o situatie asemanatoare cu a mea dar era vorba de o placa V5 5500 PCI cu acelasi chip BIOS obscur. Daca nici in 2007 nu s-a putut rezolva asa ceva, daramite in 2017...
http://www.modlabs.net/forum/topic/10947/
http://www.david-baum.de/board/index...threadID=13324

O mica sansa sa mai pot face ceva, ar fi sa dau jos chipul BIOS si sa folosesc un programator. Operatie insa pe care nu voi executa prea curand. Nu am programator BIOS si dupa toata tarasenia asta mi se pare evident ca nu ar avea cum sa mearga o imagine BIOS stock. In plus s-ar putea sa trebuiasca sa inlocuiesc chipul BIOS de pe V4 cu unul cu un suport mai bun. Good luck finding that... Placa asta chiar este o raritate din mai multe puncte de vedere si nu doar prin aspectul ei. DAMN!!! Bye bye MONEY money MONEY I wish I had a stock V4

Am cautat pe multe site-uri kit-uri 3dfx flash si toate fisierele din ele au aceeasi data, marime, MD5 / CRC32.Nu cred sa fie vreunul care sa suporte chipul meu SST 39VF512 .In readme.txt la fiecare kit de flash apar doar AMD 29010, ATMEL 29010, ATMEL 49F010, SST 29EE010, SST 39SF010 and Atmel AT49BV512.

Concluzia? Fugetaboutit! ... cel putin pentru o perioada.

More later.
gallery: https://postimg.cc/gallery/1etgb450m/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:31.
Old 29-08-2017, 17:20   #1125
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 469 Post(s)

PC-ul meu

Nu e sigur că problema e din chipul acela, deci posibil sa te chinui degeaba cu reflash-ul.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 29-08-2017, 17:47   #1126
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Am intors "problema" pe toate fetele si m-am gandit si la asta, mai ales dupa procedura de flash esuata.. Placa o consider 95% gone...RIP Peste x ani cand o sa-mi iau o statie de lipit si un programator ca lumea poate voi incerca din nou. Deocamdata nu mai am nici un motiv sa mai incerc altceva. Lipsa unei imagini de BIOS, este insa cel mai mare obstacol.

Tot nu imi dau seama ce ar fi putut produce cu adevarat toata aceasta problema. Cert este faptul ca tot cautand imagini de BIOS pt 3dfx m-am tot lovit de astfel de situatii. Pana acum nu mi s-a intamplat asa ceva cu nici o alta placa grafica. Ce este drept e si faptul ca nu am facut niciodata vreun update de BIOS la o placa video pentru ca nu am avut nevoie.

Azi am facut si testele cu unitatea Mitsumi 4x si mai trebuie doar sa scriu ultimele doua povesti Unitatea merge fest.

L.E. cand o sa am chef o sa incerc sa fac un blind dumpbios de pe placa v4 ca sa vad daca intradevar BIOS-ul este corupt.

Last edited by Robert B; 30-08-2017 at 07:37.
Old 02-09-2017, 00:41   #1127
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

THE PENTIUM III TrIuMvIrAtE

Calatoria asta in trecut imi aduce aminte de campul de lupta din harta Facing World aka CTF-Face din UT99. Doi competitori care schimba lovituri: unul un GIGANT celalalt fiind DAVID.Slot 1 VS Slot A. Dupa ce am curatat procesoare Slot A si PII a venit si timpul sa ma ocup si de cateva PIII-uri doar asa ca sa nu imi pierd indemanarea.

Pe ordinea de zi sunt TREI procesoare Slot 1 PIII 100MHz bus .Imediat ce am vazut procesoarele stiam ca trebuie sa le am. Exact ce imi lipsea....Il cunosteam pe vanzator asa ca totul a mers rapid, place the order receive the goods Just how I like it!

1. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 600E - 600MHz/256KB/100MHz bus - SL3H6
2. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 700 - 700MHz/256KB/100MHz bus - SL3XM
3. CPU Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 800 - 800MHz/256KB/100MHz bus - SL457

Aceste procesoare erau just what the doctors ordered 100MHz bus fara slotket-uri si alte dureri de cap. Cei 800 MHz ai PIII-ului sunt peste cel mai rapid procesor Slot A pe care il am si anume 700MHz. Pe viitor va trebui sa remediez acest aspect.Easier said than done as SLOT A CPUs are scarce. Cu aceasta ocazie build-ul PIII a primit un BOOST de la 550MHz la 800MHz. NICE!!!

Procesorul de 600MHz PIII avea un cooler Cooler Master cooler si a fost usor de desfacut. procesorul de 700MHz PIII de asemenea a avut un cooler aftermarket si a fost si el usor de desfacut. Cu procesorul de 800MHz PIII treaba a fost mai complicata. Este varianta BOXED de la Intel. Desfacerea sa este mai dificila. Deoarece am vazut ca pasta de la procesor era deja uscata si crapata am stiut ca sigur trebuie sa desfac totul. Procedura de desfacere este prezentata mai jos. In general prefer coolere boxed de la Intel deoarece ventilatoarele Nidec sunt durabile si relativ silentioase fata de ventilatoarele obisnuite.

Arrival state

Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 600E - 600MHz/256KB/100MHz bus - SL3H6

Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 700 - 700MHz/256KB/100MHz bus - SL3XM

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:30.
Old 02-09-2017, 00:41   #1128
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Intel Pentium III Coppermine Slot 1 - 800 - 800MHz/256KB/100MHz bus - SL457

gallery: https://postimg.cc/gallery/v2fwywdi/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:30.
Old 02-09-2017, 00:45   #1129
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Intel BOXED COOLER / SECC / SECC 2 cartridge dismantling / removal / teardown procedure

Pana sa vin cu solutia mea de a desface coolere SECC de pe procesoarele Intel PII/PIII am citit una alta pe net si mai toate solutiile sugerau folosirea unui patent si a lot of pulling force. Amandoua nu prea imi plac pentru ca planuiam sa refolosesc clemele de plastic si cu solutiile pe care le gasisem mai mult ca sigur stricam ceva.

Metoda mea necesita doua perechi de maini aka doi oameni.

1. Se inlatura ventilatorul de pe procesorul boxed.
2. Se ia o bucata de lemn de o marime corespunzatoare in asa fel incat sa incapa intre varfurile clemelor de prindere.
3. Un om tine in loc ansamblul backplate si PCB.Zona ce trebuie tinuta in loc este chiar zona in care se afla pastila de siliciu a procesorului. Aceasta procedura este necesara pentru a evita spargerea pastilei de siliciu a procesorului, care este expusa. In tot acest timp heatsinkul sta in contact cu bucata de lemn. Persoana asta doar tine ansamblul backplate+PCB cat timp cealalta persoana scoate clemele de prindere. Common sense is your friend here.Use it wisely.
4. Celalat om foloseste o unealta asemanatoare cea din imaginile de mai jos si cu un ciocan mic scoate clemele de prindere. Este necesara ceva forta. Lovitura de ciocan trebuie sa fie dintr-o bucata si de o forta moderata. "Unealta" mea este facuta dintr-un surub lung si a avut varful luat la polizor.
5. Dupa cateva momente tensionate treaba ar trebui sa fie gata. Incercati sa nu scoateti dintr-o data o parte a unei cleme. Lucrati in pasi mici. Scoateti putin o parte apoi cealalta pentru a evita punerea sub tensiune a celeilate parti. Baby steps. Take it SLOW. Deoarece am folosit o bucata de lemn ceva ma beefy atunci cand am scos clemele de prindere am rupt o mica bucatica de plastic de la o clema. Damage-ul este doar cosmetic si nu se vede.

Cleme de prindere au fost refolosite. Cand le-am pus la loc le-am presat pe rand in forma literei X. La final am folosit o moneda ca sa le bag de tot la loc. Am folosit pasta Arctic MX-4.

gallery: https://postimg.cc/gallery/e25u9ena/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:29.
Old 02-09-2017, 00:46   #1130
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Cleaning

Curatarea procesoarelor a decurs in doua etape:

1. Curaterea initiala cu alcool izopropilic 99% si perii de diferite marimi.
2. Baie in alcool izopropilic 99% si betigase de bumbac. Atentia la detaliu a fost mare si chiar si asa au ramas ceva urme pe PCB urmare a contactului cu apa sau a modului in care au fost pastrate. Zagarieturi sunt prezente pe cateva zone.

Toate pocesoarele au ceva urme pe pastila de siliciu decolorare, ciobire sau zgarieturi. All the damage is not terminal si procesoarele sunt functionale, dupa cum puteti vedea la sectiunea de teste.

Elementele de plastic au facut baie in apa cu detergent de vase si au iesit ca noi.

Am recuperat ceva din alcoolul izopropilic 99% ramas dupa etapa 2.

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:28.
Old 02-09-2017, 00:47   #1131
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Continuare

gallery: https://postimg.cc/gallery/20u4nqkbq/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:28.
Old 02-09-2017, 00:48   #1132
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Results:

gallery: https://postimg.cc/gallery/10nslh0ti/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:27.
Old 02-09-2017, 00:48   #1133
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Curatarea ventilatoarelor a fost ceva obisnuit: praf si mizerie.Ventialtorul PIII-ului de 800MHz a avut si ceva rugina pe partea metalica. Ventilatoarele de pe procesoarele de 600 MHz si 700 MHz chiar daca arata bine au trecut demult de prima tinerete. Chiar si asa le-am curatat doar pentru a pastra aerul original.

gallery: https://postimg.cc/gallery/2e9x0acti/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:27.
Old 02-09-2017, 00:49   #1134
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Final results

Bliss BLISS Bling BLING!!!

gallery: https://postimg.cc/gallery/1lqpnmaue/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:26.
Old 02-09-2017, 00:49   #1135
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Testing

A resounding SUCCESS!!!

gallery: https://postimg.cc/gallery/2qgmymova/

Nothing more to add

More later.

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:26.
Old 03-09-2017, 00:34   #1136
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Repeat after me: mi mi MI MI(clears throat) mimimi (in fast succession)tsu tsu TSU TSU(slow succession) mimimimi -ahem, cough, cough- MITSUMI!!!

La un moment dat am crezut ca nu o sa fiu in stare sa spun MITSUMI. Ia incercati sa spuneti Mitsumi cu accent japonez.Numele asta ma face sa-mi aduc aminte de the Good Old Days, yep Good Ol' Mitsumi. Numele asta ar putea fi chiar al unui personaj feminin dintr-un anime ecchi.Nu o stiti pe Mitsumi? Who the F..K is Mitsumi? Eeeeeehhhh M-i-T-s-U-m-I Chan!

Azi va voi prezenta restaurarea unei unitati optice CD-ROM Mitsumi 4x. Printre multele mele obsesii HW, se numara si unitatile CD-ROM vintage. Deh astea mai imi lipseau (again).

Mitsumi Quad Speed (4x) CD-ROM unit - CRMC-FX400E

Sora, hai sa vezi ce pacient am primit. Spuse DOCTORUL. Uite ce limba incarcata are! Ceva nu este in regula!. Hai sa-l operam spuse Sora! Pregatiti SALA DE OPERATIE! Spuse DOCTORUL. Doriti mai intai o baie cu buretele sau doriti sa operati imediat pacientul? Spuse Sora. LOL!!!

Arrival state

Unitatea a sosit murdara dar in stare de functionare. Este fabricata in Noiembrie 1995. Pe atunci aveam doar 16 ani. WOW!!!

gallery: https://postimg.cc/gallery/39jbw1qhy/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:25.
Old 03-09-2017, 00:40   #1137
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Cleaning

Desfacerea unitatii parea initial o treaba simpla. O chestiune de cateva suruburi.

Eliberarea tray-ului unitatii optice a fost insa o treaba care m-a facut sa-mi spun, what the HELL is going on! Mai intai am luat o agrafa si am incercat sa scot tray-ul asa cum se face de obicei, insa chiar daca simteam ca ceva se deplaseaza in interior, tray-ul nici nu se clintea. Am legat unitatea la curent si tray-ul a iesit bine mersi. WHAT GIVES? hmmmm, mi-am spus eu, in timp ce aveam o spranceana ridicata. HMMMMMMM!!!

Am lasat unitatea cu tray-ul afara , am inlaturat fata de plastic a unitatii si am scos toate suruburile de prindere.

Placa de metal inferioara a iesit prima.

Inlaturarea carcasei superioare a fost mai complicata. Dupa cum am spus mai sus, am lasat unitatea cu tray-ul afara insa cand am vrut sa inlatur carcasa superioara nu am putut deoarece trei elemente de plastic din body-ul de plastic negru al mecanismului unitatii nu imi permiteau acest lucru.

Prin urmare am inlaturat placuta de plastic a tray-ului.Cea cu logourile "Quad Speed" si CD-Compact Disc. Am folosit forta si am indepartat placuta de niste elemete de fixare. Cu aceasta ocazie am inlaturat tot bezel-ul de plastic al unitatii.

Apoi am conectat unitatea la curent si am inchis tray-ul.

Dupa toate acestea carcasa superioara a fost scoasa foarte usor. Maruntaiele unitatii erau deja vizibile. Mecanismul de centrare a CD-urilor este parte integranta a carcasei superioare.

Am incercat apoi sa scot tray-ul afara cu mana dar nu am reusit. M-am uitat atent la mecanismul manual de eject si am vazut ceva NOU pentru mine. Ceea ce incercasem eu sa comprim cu o agrafa era defapt un cap ca de surub. Am folosit o surubelnita si am observat ca daca invart in sensul acelor de ceasornic tray-ul sta pe loc si doar capul de citire se ridica. Daca invart in sens invers al acelor de ceasornic tray-ul incepe sa se miste incet. WOW!!! CE VRAJI SUNT ASTEA?!?!?

Dupa ce am reusit sa deblochez tray-ul am putut sa-l misc cu mana. Am folosit ceva forta si am crezut ca, cureaua de cauciuc este bye bye. Spre surprinderea mea nu am gasit nici urma de curea de cauciuc. THIS IS AWESOME! Sistemul de inchidere/deschidere a tray-ului se bazeaza pe o roata dintata de culoare bleu, canale pe lateral, un motor si un microcontact. WOW!!! How mechanical of her!

Am tras tray-ul afara si am incercat sa-l scot de tot, insa initial nu am reusit. Am cautat sa vad daca este prins cu cleme ca in cazul unitatilor optice mai noi, dar nu am gasit nimic.

Am incercat sa imping, sa trag, sa comprim, nimic nu a mers.

Am luat o pauza si am privit mai indeaproape situatia. Am impins tray-ul afara cat s-a putut si am folosit forta in felul urmator:cu o mana am tinut tray-ul de laterale si cu cealalta mana am tras/impins in sus mijlocul tray-ului pana cand l-am scos de pe dintii de la roata dintata. PROBLEM SOLVED. Faceti poze sau luati notite ca sa stiti peste cati dinti trebuie sa puneti la loc tray-ul.

Dupa toata tarasenia asta m-am uitat mai atent la mecanismul manual de eject. Simplu si eficient.

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:25.
Old 03-09-2017, 00:40   #1138
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Continuare.

gallery: https://postimg.cc/gallery/2qjcddtye/

Last edited by Robert B; 22-04-2018 at 00:24.
Old 03-09-2017, 00:44   #1139
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

RUGINA!!! INAMICUL MEU Nr.1! A trebuit sa folosesc o pereche de manusi chirurgicale si o pereche de manusi de menaj ca sa curat totul.HEALTH HAZARD DETECTED!!!

Imediat ce am inlaturat placa de metal inferioara si bezel-ul unitatii am vazut rugina la greu. Unitatea asta a avut parte de o baie sau a stat intr-un mediu umed. Ce sa te astepti de la ceva provenit dintr-un centru de reciclare.

Am folosit solutie auto de indepartat rugina pe toate suprafetele de metal. Pe placa de metal inferioara rugina era in principal impregnata in folia de plastic. A trebuit sa folosesc apa si smirghel fin de 1000 ca sa scap de ea. Pentru a inlatura rugina superficiala de pe partile metalice am folosit tot apa si smirghel fin de 1000. Am incercat pe cat posibil sa nu elimin prea mult din tratamentul de pe partile metalice. Nu aveam chef sa le vopsesc sau sa le dau cu lac. Butonul de eject a iesit super. Rugina de pe partile de plastic a fost inlaturata cu CIF si betigase de vata si/sau burete moale .

Zonele corodate au fost si ele curatate cu solutie si apoi vopsite folosind un betigas de vata acoperit cu vopsea.

Toate elementele de plastic si metal au fost spalate cu apa si detergent de vase. Am folosit Crema CIF ca sa scot niste pete si pelicula de mizerie de pe plastic. Elementele de burete au fost sapunite si curatate cu atentie. Am avut timp si sa "indulcesc" bavura de la unul din colturile bezel-ului unitatii.

PCB-ul a fost curatat cu alcool izopropilic 99%. A iesit ca nou.

Mecanisum interior a fost curatat cu alcool izopropilic 99%, betigase de vata si discuri de vata pana a fost bec. Nu am vrut sa-l desfac de tot.

Motoarele si elementele mecanice/electrice erau destul de curate. Unsoarea din fabrica inca era moale si am luat excesul si l-am pus unde trebuie.

Ce constructie eleganta. I LIKE IT!!!

Lentila a fost curatata GENTLY cu alcool izopropilic si o carpa moale de microfibra. Fata de alte unitati mai noi LENTILA ASTA ESTE IMENSA! O comparatie edificatoare este in pozele de mai jos.

Asamblarea a fost floare la ureche. Am folosit putina vaselina siliconica pe sinele de la tray.

Old 03-09-2017, 00:44   #1140
Robert B
Ancient friend

Robert B's Avatar

PC-ul meu

Continuare.

gallery: https://postimg.cc/gallery/1lcvowi5i/

Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules