lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > In the lab > Concursuri
Connect with Facebook

Concursuri De urmarit neaparat, avem premii de dat


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 17-09-2011, 01:45   #201
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by H3at66 View Post
ai vreun rezultat postat aici? - http://forum.lab501.ro/showthread.ph...hlight=x58a-oc X58 este o platforma asa greu de obtinut?

"Toti stim sa jucam fotbal de pe canapea... pe teren e un pic mai complicat"
Eu vorbeam de un principiu si tu ma iei ca nu am participat la un OC. Nu vad relevanta.

Quote:
Originally Posted by H3at66 View Post
habar nu am despre ce vorbesti dar, ai jucat vreodata Trivia pe mirc? sa vezi acolo raspunsuri in 0,05 sec
In momentul in care imi vii cu un video verificabil in care o persoana (deci fiinta umana nu script, bat sau alte asemenea) poate gandi raspunsul si scrie acel raspuns de minim 10 caractere in 0.05 iti dau dreptate. Pana atunci, ramane cum am stabilit. Arata-mi tu omul care reactioneaza in 0.05 secunde la o chestie, ce sa mai vorbim de scris corect 10 caractere in acest timp.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2011, 06:08   #202
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
E ca si cum ai zice ca cei care cunosc mai multa lume sunt mai talentati sau cei care triseaza mai mult sunt mai inteligenti. Concursurile de tip like pe retele sociale sunt, dupa parerea mea, o clasa sub nivelul lab501. Faptul ca lab501 se compromite cu astfel de concursuri este oarecum de inteles in cazul in care Gigabyte este sponsor / partener lab501, dar nivelul dezamagirii mele este maxim.

Desi testele de tip OC au si ele partile lor de probleme (nu toata lumea poate achizitiona anumite platforme pentru a face OC) mi se par infinit mai corecte decat orice fel de concurs de gen like sau "raspunde cel mai rapid" gen gaseste-l pe ovi unde raspunsul castigator a fost dat in 0 secunde, desi oricarui om normal ii trebuie mai mult de nimic pentru a scrie 15-20 de caractere.
Ia uite mai, va las si eu putin singuri si va si faceti de cap.... Nu am urmarit concursul pentru ca nu am avut timp, dar vad unde s-a ajuns. Hai sa iti spun si parerea mea, pentru ca am impresia ca s-a inteles gresit cum organizam noi concursuri si de ce...

Acesta a fost al 13-lea concurs organizat de lab501. Nu primul, nu al doilea, al 13-lea...Am dat pana acum premii a caror valoare nici nu mai pot sa o estimez, si am recompensat atat cititorii site-ului, cat si ai forumului, cat si cei care ne urmaresc pe Facebook. Am organizat si concursuri de overclocking, si concursuri de fotografie, si de scris review-uri. Recunosc, singurul concurs pe care vreau sa il fac de mult, si singura categorie pe care nu am atins-o pana acum a fost modding-ul, dar acolo exista multe probleme de ordin tehnic daca vine vorba de organizat un concurs cat mai corect, asa ca nu am gasit inca o solutie viabila. In rest, am incercat sa recompensam pe cat posibil toate categoriile de fani LAB501, indiferent de locul unde ne urmaresc si indiferent de ce pricepere au.

Ca sa ma intelegeti mai bine, fiecare concurs este diferit si se adreseaza unor categorii diferite de oameni. Oricare dintre concursuri NU este potrivit tuturor celor care ne urmaresc. Este normal sa fie asa, pentru ca daca ar fi sa o fac pe sufletul meu, as face numai concursuri de overclocking si tweaking, si atunci ar plange 90 la suta din forumisti/cititori ca ei nu au cu ce.... Cu toate acestea, incercam sa va multumim si sa va recompensam pe toti.

Ce ma deranjeaza pe mine in ultimul timp este ca in loc sa vad o participare cat mai mare din partea celor care au legatura cu subiectul, vad doua atitudini:

1. oameni care pur si simplu nu participa de lene, pentru ca nu vor sa faca un minim de efort si pentru ca se gansesc de la inceput ca nu pot castiga premiul, deci nu merita sa se agite.

2. oameni care se plang intr-una in legatura cu regulile, carora nu le convine niciodata nimic, dar ar vrea daca se poate un premiu pentru un concurs facut asa cum vor ei, si daca se poate cu un minim de efort.


Nu spun ca acest tip de concurs este cea mai fericita solutie, dar am tinut neaparat sa facem un concurs pe Facebook. Nu va place ideea, este dreptul vostru sa nu participati...macar de ati participa in alte concursuri....Insa ceea ce va rog eu mult de tot este sa nu va mai purtati de parca v-ar fi luat cineva ceva care va apartine, pentru ca pana la urma dam premiile astea de drag, si organizam concursurile astea de dragul vostru, si nu i se cuvine nimic nimanui daca nu munceste sau nu se agita. Acum eu nu stiu ce au facut baietii astia, dar de agitat sigur s-au agitat. Si talentul s-a vazut de asemenea, adica Traian a luat un premiu. Fara sa se astepte si fara sa stie ca o sa ia sau nu, dar talentul a fost de asemenea recompensat. As fi vrut sa vad eu 12 poze de genul asta, si poate cei cu prea multe like-uri nici macar nu mai ajungeau in finala. Dar, evident, nu au fost destule fotografii artistice, si asta nu din vina noastra....

Va spun ce v-am mai spus si cu alte ocazii...intotdeuna am apreciat munca si efortul, asa ca daca va agitati si munciti, o sa se vada si o sa vedem si noi. Daca doar ne plangem de pe margine, nu rezolvam nimic, ba mai mult, voi nu apreciati munca si efortul nostru, sau al celor de la Gigabyte. Si nu cred ca asta este frumos, in conditiile in care pentru fiecare concurs, atat noi cat si sponsorii ne agitam oleaca pentru a il putea organiza. Asa ca va rog eu frumos sa va ganditi mai bine pe viitor, sa nu va suparati daca un concurs nu este pentru voi, si sa participati daca este, pentru ca in felul asta suntem cu totii mult mai castigati decat daca ne plangem de pe margine...
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 17:30   #203
Iubitel
VIP
 
Iubitel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10,870
Mentioned: 327 Post(s)




Default

Meanwhile on ComputerGames.... care zicea ca o sa apara la vanzare?

http://forum.computergames.ro/223-co...4-b3-noua.html
__________________
oMU'IE inainte de toate ....
Iubitel is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 19:35   #204
AdrianAlvin
Member
 
AdrianAlvin's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Giurgiu
Posts: 43
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Asa si? Ce te deranjeaza? Te intereseaza asa mult activitatea mea pe interenet? Te doare asa mult de altii?

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
In schimb o sa castige un ***** sau ****** care o vinde pe forum si o sa bea banii la bere.
Si ca tot va place sa vorbiti in mai multe limbi pe un forum in limba romana ...
Need to say more about you???

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Meanwhile on ComputerGames.... care zicea ca o sa apara la vanzare?

http://forum.computergames.ro/223-co...4-b3-noua.html

Atat esti de stresat de activitatea la altii incat ai uitat ca tu ai postat intrebarea ta?
__________________
Gigabyte P67A-UD4-B3 | Intel i7 2600K | Noctua NH-D14 cu 2 x Noctua NF-P14 FLX| 4x2 GB DDR3 1862 Mhz Corsair 8-9-8-21 | Gainward GTX580 3072Mb/384Bit | WD Caviar Black 640Gb SATA3 + WD Caviar Blue 640Gb SATA2 | DVD-RW LightScribe LG | Raidmax Sagitta Black ( interior rosu) | Acer S243HL bmii | Microsoft Sidewinder X6 + A4Tech Oscar Laser XL-750BK-2
AdrianAlvin is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 19:55   #205
Chipicao
Ancient friend
 
Chipicao's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 3,513
Mentioned: 32 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to Chipicao
Default

Quote:
Originally Posted by AdrianAlvin View Post
Atat esti de stresat de activitatea la altii incat ai uitat ca tu ai postat intrebarea ta?
Se spune activitatea altora; invata-ti mai intai limba materna si apoi sa ii critici pe altii ca vorbesc in mai multe limbi.
__________________
μή μου τούς κύκλους τάραττε
Chipicao is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 22:56   #206
aFter
Senior Member
 
aFter's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Philippines
Posts: 928
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via ICQ to aFter Send a message via AIM to aFter Send a message via Yahoo to aFter Send a message via Skype™ to aFter
Default

Pacat de placa
aFter is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 23:06   #207
Marshal
Member
 
Marshal's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 180
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by JAFF View Post
Pacat de placa
Subscriu.
Marshal is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 09:22   #208
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

mbc is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 10:54   #209
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Hai gata, e treaba lui ce face cu premiul. Ca atitudinea lui lasa de dorit, asta este cu totul altceva...
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 12:37   #210
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

concursul a inceput in 29 iulie iar "colegul" are contul facut in august... numai mie mi se pare suspect?

LE: ok, gata. am terminat.

Last edited by mbc; 26-09-2011 at 13:05.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 12:49   #211
Chipicao
Ancient friend
 
Chipicao's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 3,513
Mentioned: 32 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to Chipicao
Default

Au spus baietii de cateva ori ca acest concurs a fost adresat si celor care citesc articolele sau ii urmaresc pe FB dar nu au cont pe forum.
__________________
μή μου τούς κύκλους τάραττε
Chipicao is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 09:36   #212
AdrianAlvin
Member
 
AdrianAlvin's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Giurgiu
Posts: 43
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Uite ... na ... Nu mai raspund in 2 peri

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Hai gata, e treaba lui ce face cu premiul
Am pus-o la vanzare ca as vrea sa trec pe chipset-ul Z68 ... poate is niste fluturasi de ai mei
Incerc doar sa iau Asta // Asta sau eventual UD5 dar e cam scumpa.
Din cauza asta am pus-o la vanzare ... daca dau kitt-ul AMD inainte, o opresc si iau CPU pentru ea.


Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Ca atitudinea lui lasa de dorit, asta este cu totul altceva...
Aici nush ce sa zic ... poate am fost mai impulsiv cand am lasat mesaje aici pe thread-ul asta << daca e asa imi cer scuze >>, dar totusi raman la parerea mea, nu trebuia sa fiu jignit asa pe fata << nu are rost sa dau exemple, ca se stiu >> ... Daca atitudinea mea v-a deranjat ... eu nu am jignit pe nimeni, puteam sa o fac si eu, e simplu ...
Oricum daca asta e parerea voastra despre mine ... cred ca e gresita

Numai bine !!!
__________________
Gigabyte P67A-UD4-B3 | Intel i7 2600K | Noctua NH-D14 cu 2 x Noctua NF-P14 FLX| 4x2 GB DDR3 1862 Mhz Corsair 8-9-8-21 | Gainward GTX580 3072Mb/384Bit | WD Caviar Black 640Gb SATA3 + WD Caviar Blue 640Gb SATA2 | DVD-RW LightScribe LG | Raidmax Sagitta Black ( interior rosu) | Acer S243HL bmii | Microsoft Sidewinder X6 + A4Tech Oscar Laser XL-750BK-2
AdrianAlvin is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 23:53   #213
Vladutz20
Senior Member
 
Vladutz20's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Bucharest
Posts: 2,405
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Meanwhile on ComputerGames.... care zicea ca o sa apara la vanzare?

http://forum.computergames.ro/223-co...4-b3-noua.html
Penibil nu ar fi faptul ca ar vinde placa ci chestia cea mai tare este ca el viseaza mult ca o sa o dea in 700 ron un p67 fara garantie ... intre timp
Asrock Z68 cu garantie ... http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza...paign=price-ro
Asus Gene-Z http://www.sigmanet.ro/Asus-Maximus-IV-GENE-Z--id56014
Asrock P67 Professional B3 la 605 ron http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza...sional-rev-b3/

Inainte sa pui un produs fara acte la vanzare domnule mai cerceteaza piata

Last edited by Vladutz20; 28-09-2011 at 23:57.
Vladutz20 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 00:06   #214
aFter
Senior Member
 
aFter's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Philippines
Posts: 928
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via ICQ to aFter Send a message via AIM to aFter Send a message via Yahoo to aFter Send a message via Skype™ to aFter
Default

Doamne frumos ii Extreme3-ul. :P
aFter is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 00:11   #215
kpy_here
Ancient friend
 
kpy_here's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Cluj
Posts: 7,737
Mentioned: 242 Post(s)

PC-ul meu

Default

Adriane, pentru tine am luat Ban pe Computergames
Dar a meritat !
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 09:49   #216
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

incearca sa o vanda la pretul ala pentru ca placa are o valoarea mai mare de fapt... castigata la un concurs lab501... ii ca si cum ar fi fost placa de baza proprietatea lui Elvis or so.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 10:00   #217
Iubitel
VIP
 
Iubitel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10,870
Mentioned: 327 Post(s)




Default

Daca iei mai mult de 500 sa-i pupi labele la cainele tau
__________________
oMU'IE inainte de toate ....
Iubitel is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 10:02   #218
GENiEBEN
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3,673
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu



Default

Nu va agitati atata ca o sa dureze pana o da, eu nu am dat Z68X-UD5 in 700ron, daramite P67-UD4

OP: Mai bine cumpara un CPU si fa-l sistem.
GENiEBEN is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 11:06   #219
Vladutz20
Senior Member
 
Vladutz20's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Bucharest
Posts: 2,405
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Daca iei mai mult de 500 sa-i pupi labele la cainele tau
+20
Vladutz20 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Euro 2012 - Qualifying round ( FIFA 11) florinmugurel93 Gaming 135 14-07-2011 18:52
GIGABYTE & LAB501 P67 Overclocking Party Micutzu Articole 1 14-02-2011 18:48
Gigabyte X57A-UD7 si USB 3.0 testate de Lab501 Micutzu Stiri 0 20-12-2009 02:10
CONCURS - LAB501 si GIGABYTE VGA - spune o poveste Micutzu Stiri 1 04-11-2009 14:52
Echipa lab501 participa la Gigabyte TweaKING Micutzu Stiri 20 29-10-2009 03:37

 
Forum Stats
Members: 9,573
Threads: 27,900
Posts: 782,719
Total Online: 2394

Newest Member: miyeyi1060

Latest Threads
- by carlin
- by Kspic
- by Gotul
- by matose
- by Monstru

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 13:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.