lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Cutia de sub birou
Connect with Facebook

Cutia de sub birou Aici se discuta despre configuratii prezente sau viitoare


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-12-2019, 21:10   #1
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default PC nou

Salutare,

Incerc sa imi fac un PC nou in rate doar ca sunt limitat (cel putin la emag) la un numar de "X" piese ca doar prin livrare eMAG se poate face rata online.

Se poate sa cer ajutor pentru acest PC?

PC-ul o sa fie folosit la Gaming (ultra) si multi tasking pe 2 monitoare 2k 144hz

Buget : 12.000 Lei

Am atasat o poza cu ce am pus in cos (Nici nu cred ca am pus totul bine)

Nota : Nu doresc SSD sau HDD, as vrea sa merg doar pe M.2

Nota 2 : Stiti cumva un prelungitor bun cu siguranta?

Multumesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PC.jpg
Views:	481
Size:	166.1 KB
ID:	67806  
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2019, 22:54   #2
labuser
Senior Member
 
labuser's Avatar
 
Join Date: Apr 2019
Posts: 1,712
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

vezi spoiler
SPOILER:
mergi pe x570 daca permite bugetu,
placa video - tre sa apara 2080 ti , e pacat sa nu iei asa ceva, mai ales in zona entuziast
varianta a) gigabyte build
varianta b) best of best - sursa seasonic, ssd samsung evo, memorii gskill
https://www.forit.ro/memorii/g-skill...v-32gb-2x16gb/
poate
merge si un kit anti-vibratii
https://proclockers.com/reviews/cool...n-mount-review
si carcasa parca lasa de dorit?
__________________
"nu mai exista dup-aia"
labuser is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2019, 23:13   #3
augustus
Ancient friend
 
augustus's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Bucuresti
Posts: 8,013
Mentioned: 323 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus
Default

Ce intelegi prin multitasking?
Sincer, strict pentru gaming si multitasking gen browsing, office etc. mai degraba as pune 3700x sau 3600.

11000 lei
https://www.forit.ro/wishlist/19734/
Carcasa e subiectiva, schimbi cu ce vrei tu, middle sau full tower.

Racirea daca vrei pe apa un evga 280 cred ca e suficient.

2080 ti sincer nu mi se pare ca merita banii, e cu 50% mai scumpa decat o 2080 super.
__________________
O carte citita este un gratar pierdut.

Last edited by augustus; 20-12-2019 at 23:41.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2019, 23:55   #4
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Cool, multumesc

Racire clasica prin ventilatie (nu sunt la curent cu racirea prin apa) si nu as vrea sa stau pe ventilator stock cand e vorba de procesor, o sa ma uit maine peste acel site sa vad cum este rata la ei.

Am uitat sa mentionez : nu o sa fac overclock.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 11:02   #5
labuser
Senior Member
 
labuser's Avatar
 
Join Date: Apr 2019
Posts: 1,712
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

SPOILER:

cpu coolers
https://noctua.at/en/products/cpu-co...-chromax-black
industry-leading cooler cpu noctua nh-d15 black
daca vrei ceva mai smeker
http://www.cryorig.com/r1-ultimate_us.php
sau mai e be quiet! Dark Rock 4 - promotie la shop4pc
tre sa verifici compatibilitate cooler cu carcasa.
la carcasa depinde de tine ce ai in minte.
eu as pune 2 ventilatoare de 200mm+filtru praf frontal, 2 ventilatoare sus si unul pe spate+1 pe panou. un thermaltake tempered glass se incadreaza in definitie. ar mai fi cooler master, corsair, lian li. chiar si pe modele mai vechi e usor de instalat, decat pe o carcasa proasta. ventilatoarele cu care vin carcasele poate nu sunt cele mai bune, ideal e sa le cumperi separat si chiar sa cumperi ventilatoare suplimentare.
rtx-ul si nvme-ul fac multa caldura.
pt cumparaturi fie un card de cumparaturi, fie credit nevoi personale si fie alegi ridicare personala magazin fie plata la livrare.
AVERTISMENT !
cu curieri de tip PMC GROUP DISTRIBUTIE risti sa termini build-ul la anul, mai ales ca forit deja amana comenzile pe anul viitor tot ce are livrare la cerere de la 4 zile in sus
__________________
"nu mai exista dup-aia"
labuser is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 12:02   #6
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by labuser View Post
SPOILER:

cpu coolers
https://noctua.at/en/products/cpu-co...-chromax-black
industry-leading cooler cpu noctua nh-d15 black
daca vrei ceva mai smeker
http://www.cryorig.com/r1-ultimate_us.php
sau mai e be quiet! Dark Rock 4 - promotie la shop4pc
tre sa verifici compatibilitate cooler cu carcasa.
la carcasa depinde de tine ce ai in minte.
eu as pune 2 ventilatoare de 200mm+filtru praf frontal, 2 ventilatoare sus si unul pe spate+1 pe panou. un thermaltake tempered glass se incadreaza in definitie. ar mai fi cooler master, corsair, lian li. chiar si pe modele mai vechi e usor de instalat, decat pe o carcasa proasta. ventilatoarele cu care vin carcasele poate nu sunt cele mai bune, ideal e sa le cumperi separat si chiar sa cumperi ventilatoare suplimentare.
rtx-ul si nvme-ul fac multa caldura.
pt cumparaturi fie un card de cumparaturi, fie credit nevoi personale si fie alegi ridicare personala magazin fie plata la livrare.
AVERTISMENT !
cu curieri de tip PMC GROUP DISTRIBUTIE risti sa termini build-ul la anul, mai ales ca forit deja amana comenzile pe anul viitor tot ce are livrare la cerere de la 4 zile in sus
Mersi dar nu ma pricep sa schimb sau sa pun ventilatoare de praf sau coolere pe carcasa.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 12:08   #7
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Ce intelegi prin multitasking?
Sincer, strict pentru gaming si multitasking gen browsing, office etc. mai degraba as pune 3700x sau 3600.

11000 lei
https://www.forit.ro/wishlist/19734/
Carcasa e subiectiva, schimbi cu ce vrei tu, middle sau full tower.

Racirea daca vrei pe apa un evga 280 cred ca e suficient.

2080 ti sincer nu mi se pare ca merita banii, e cu 50% mai scumpa decat o 2080 super.
Racire clasica cu ventilator.

La carcasa vreau doar sa aiba spatiu sa nu stea nimic fortat.

Last edited by OwlOfChaos; 21-12-2019 at 14:15.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 15:45   #8
augustus
Ancient friend
 
augustus's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Bucuresti
Posts: 8,013
Mentioned: 323 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus
Default

Tot nu ai raspuns ce intelegi prin multitasking.
Daca ai masini virtuale, grafica, randari etc. atunci 3900x. Daca ai browsing, multimedia, office etc. atunci 3700x.

Carcasa vrei cu leduri rgb sau o vrei simpla? Vrei cu panou lateral de sticla sau panou de otel?

Culoarea coolerului de procesor vrei sa fie sobra(neagra), maronie(noctua) sau rgb(alte coolere)?
__________________
O carte citita este un gratar pierdut.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 16:20   #9
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Tot nu ai raspuns ce intelegi prin multitasking.
Daca ai masini virtuale, grafica, randari etc. atunci 3900x. Daca ai browsing, multimedia, office etc. atunci 3700x.

Carcasa vrei cu leduri rgb sau o vrei simpla? Vrei cu panou lateral de sticla sau panou de otel?

Culoarea coolerului de procesor vrei sa fie sobra(neagra), maronie(noctua) sau rgb(alte coolere)?
Browser, multimedia si rar filmez cate ceva, la carcasa nu ma intereseaza luminite si nici la cooler, vreau doar sa fie functionala si spatioasa.

Apropo, am facut o poza sa imi spuneti daca este bine (piesele au fost cu ajutorul vostru) sa imi spuneti daca este ok, am pus un SSD de 500GB pentru windows.

Nota : Am vazut ca la ForIT rata este destul de mare iar la pc garage au TBI care imi convine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Garage.jpg
Views:	431
Size:	465.7 KB
ID:	67808  
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 16:42   #10
labuser
Senior Member
 
labuser's Avatar
 
Join Date: Apr 2019
Posts: 1,712
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

vezi rubrica forumului - magazine din romania.
utilizatorii lab501.ro au experiente extrem de negative cu pcgarage.
mai bine iei de la emag pe bucati.
mai e si varianta credite nevoi personale . la bt e 250 ron/luna.
__________________
"nu mai exista dup-aia"
labuser is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 16:48   #11
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by labuser View Post
vezi rubrica forumului - magazine din romania.
utilizatorii lab501.ro au experiente extrem de negative cu pcgarage.
mai bine iei de la emag pe bucati.
mai e si varianta credite nevoi personale . la bt e 250 ron/luna.
La emag poti sa platesti in rate doar daca livrarea se face prin eMAG.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 17:27   #12
bakhus
Senior Member
 
bakhus's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Location: Bucuresti
Posts: 1,173
Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to bakhus Send a message via Skype™ to bakhus
Default

@augustus
N-o sa puna probleme memoria din wishlistul tau cu un dual tower?
Asta pe langa faptul ca acel cooler e la 20 de lei distanta de D15
__________________
i9 9900k @5Ghz, Arctic Liquid Freezer II 280, Z390 Aorus Master, 64Gb@3200 TridentZ RGB, SF Leadex Gold 750w,GTX1080ti Gigabyte Aorus Extreme, Phanteks Eclipse P600S, Dell P3418HW, Dell Alienware AW3418DW
Samsung 55Q6FN, Yamaha Aventage RX-A880, 2xNS-555, 4x NS-333, 2x SW030, 1x NS-C444
bakhus is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 18:56   #13
augustus
Ancient friend
 
augustus's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Bucuresti
Posts: 8,013
Mentioned: 323 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus
Default

Din ce stiu eu memoriile erau compatibile. O sa ma mai documentez. Ideea e ca daca nu face oc, un single tower e mai mult decat suficient. Un dark rock 4 de exemplu.

Nu mai pune ssd-ul ala de 2tb samsung evo pentru ca e extrem de scump. Mai bine iei doar un ssd gigabyte 4.0 de 2tb si mai adaugi dupa daca ai nevoie.

Ce de cacao e la pcgarage ca nu gasesti mare branza la ssduri, coolere, carcase etc.

Sincer, nu stiu de unde ai putea sa cumperi atatea componente. forit au mai multe, preturi ok dar dureaza pana le aduc si stau prost pe partea de relatii cu clientii, garantie nu am folosit la ei.
La pcgarage aduc produsele repede, dar poti avea probleme la garantie. Eu nu am avut, dar stiu multe persoane care au intampinat dificultati.
La emag nu cred sa gasesti tot ce iti trebuie vandut de emag, vor fi cel mai probabil componente si de alti vanzatori.

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4049338/
Cam asa ceva as lua eu, cu cateva observatii:
1. Daca poti sa schimbi ram-ul cu ceva 3600/3733MHz CL16-17, noile procesoare ryzen se inteleg cel mai bine cu ram la aceste frecvente.
2. Poti schimba cele 2 ssd-uri cu un ssd corsair/gigabyte m.2 pci-e 4.0 de 2TB, eventual mai adaugi dupa un alt ssd de 1-2TB si ai spatiu suficient
3. Coolerul l-as schimba cu un be quiet dark rock 4 sau un noctua nh-u12s, un cooler single tower e suficient si pentru un viitor upgrade(3900x/3950x) in special daca nu faci OC si nu interfereaza cu memorii, primul slot pci-e etc.
4. La carcasa asta poti scoate tray-urile pentru hdd-uri si ai o carcasa aerisita. Eventual poti sa iei varianta cu panou lateral transparent daca simti nevoia. E suficient de mare pentru orice build mainstream
__________________
O carte citita este un gratar pierdut.

Last edited by augustus; 21-12-2019 at 19:58.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 21:20   #14
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Din ce stiu eu memoriile erau compatibile. O sa ma mai documentez. Ideea e ca daca nu face oc, un single tower e mai mult decat suficient. Un dark rock 4 de exemplu.

Nu mai pune ssd-ul ala de 2tb samsung evo pentru ca e extrem de scump. Mai bine iei doar un ssd gigabyte 4.0 de 2tb si mai adaugi dupa daca ai nevoie.

Ce de cacao e la pcgarage ca nu gasesti mare branza la ssduri, coolere, carcase etc.

Sincer, nu stiu de unde ai putea sa cumperi atatea componente. forit au mai multe, preturi ok dar dureaza pana le aduc si stau prost pe partea de relatii cu clientii, garantie nu am folosit la ei.
La pcgarage aduc produsele repede, dar poti avea probleme la garantie. Eu nu am avut, dar stiu multe persoane care au intampinat dificultati.
La emag nu cred sa gasesti tot ce iti trebuie vandut de emag, vor fi cel mai probabil componente si de alti vanzatori.

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4049338/
Cam asa ceva as lua eu, cu cateva observatii:
1. Daca poti sa schimbi ram-ul cu ceva 3600/3733MHz CL16-17, noile procesoare ryzen se inteleg cel mai bine cu ram la aceste frecvente.
2. Poti schimba cele 2 ssd-uri cu un ssd corsair/gigabyte m.2 pci-e 4.0 de 2TB, eventual mai adaugi dupa un alt ssd de 1-2TB si ai spatiu suficient
3. Coolerul l-as schimba cu un be quiet dark rock 4 sau un noctua nh-u12s, un cooler single tower e suficient si pentru un viitor upgrade(3900x/3950x) in special daca nu faci OC si nu interfereaza cu memorii, primul slot pci-e etc.
4. La carcasa asta poti scoate tray-urile pentru hdd-uri si ai o carcasa aerisita. Eventual poti sa iei varianta cu panou lateral transparent daca simti nevoia. E suficient de mare pentru orice build mainstream
Doar asta am gasit pe pc garage: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4049466/

Iar la emag pun poza doar ca nu stiu ce carcasa sa pun.

Probabil am exagerat cu unele la ce am pus iar la rami am gasit doar CL18.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eMAG 2.jpg
Views:	408
Size:	171.4 KB
ID:	67811  
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2019, 23:52   #15
augustus
Ancient friend
 
augustus's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Bucuresti
Posts: 8,013
Mentioned: 323 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus
Default

Nu inteleg ce ai cu acele ssd-uri samsung evo. Sunt foarte scumpe si nu au nimic special.
Noctua nh=d14 este un cooler bun, dar are unele probleme de compatibilitate cu ram-ul si cu primul slot pci-e de pe placile de baza, daca tot iei nou, as zice sa iei nh-d15 sau be quiet dark rock pro 4. Dar avand in vedere ca nu faci OC, iti recomand sa iei un cooler single tower, e mai mic, ai compatibilitate cu orice ram si placa de baza si diferenta de temperatura, in special la frecventa stock este neglijabila. Aici ai be quiet dark rock 4, noctua nh-u12s, nh-u14s, Scythe Mugen 5 rev. B, THERMALRIGHT Macho 120 Rev. B
Memoria respectiva este quad channel, adica pentru 32GB de ram ai 4 placute de 8gb. Va functiona si pe platforma asta, dar nu are rost sa populezi toate cele 4 sloturi de ram cand poti lua un kit dual channel 2 x 16gb la acelasi pret. Chiar e recomandat pentru procesoarele mainstream 2 placute si iti lasa loc de upgrade pe viitor.
__________________
O carte citita este un gratar pierdut.

Last edited by augustus; 21-12-2019 at 23:56.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019, 00:55   #16
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Nu inteleg ce ai cu acele ssd-uri samsung evo. Sunt foarte scumpe si nu au nimic special.
Noctua nh=d14 este un cooler bun, dar are unele probleme de compatibilitate cu ram-ul si cu primul slot pci-e de pe placile de baza, daca tot iei nou, as zice sa iei nh-d15 sau be quiet dark rock pro 4. Dar avand in vedere ca nu faci OC, iti recomand sa iei un cooler single tower, e mai mic, ai compatibilitate cu orice ram si placa de baza si diferenta de temperatura, in special la frecventa stock este neglijabila. Aici ai be quiet dark rock 4, noctua nh-u12s, nh-u14s, Scythe Mugen 5 rev. B, THERMALRIGHT Macho 120 Rev. B
Memoria respectiva este quad channel, adica pentru 32GB de ram ai 4 placute de 8gb. Va functiona si pe platforma asta, dar nu are rost sa populezi toate cele 4 sloturi de ram cand poti lua un kit dual channel 2 x 16gb la acelasi pret. Chiar e recomandat pentru procesoarele mainstream 2 placute si iti lasa loc de upgrade pe viitor.
Problema e sa fie si in stock la pc garage, si nu stiu la ce te referi cu single tower, daca poti sa imi zici un cooler care este pe stock la pc garage ar fi super, si am editat cosul, daca vrei poti sa pui un cooler care crezi ca merge bine si nu incurca cu nimic.

Sunt incepator la asamblarea unui PC asa ca in mare nu prea stiu ce se pupa si nu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PC Garage 2.jpg
Views:	389
Size:	447.9 KB
ID:	67813  
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019, 01:07   #17
augustus
Ancient friend
 
augustus's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Bucuresti
Posts: 8,013
Mentioned: 323 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus
Default

Pai aia e, ca la pcgarage nu au stoc decat cateva modele.
Mergi pe Scythe Mugen 5 PCGH Edition, dar mai asteapta si alte pareri.
Ideea e ca in momentul de fata nici eu nu prea stiu ce as alege din stocul pcgarage, in special pentru cineva care nu se pricepe.
Pentru mine as alege noctua nh-d15, dar trebuie sa fiu atent pe viitor la ce placa de baza aleg si chiar si la memorii.
__________________
O carte citita este un gratar pierdut.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019, 12:15   #18
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Pai aia e, ca la pcgarage nu au stoc decat cateva modele.
Mergi pe Scythe Mugen 5 PCGH Edition, dar mai asteapta si alte pareri.
Ideea e ca in momentul de fata nici eu nu prea stiu ce as alege din stocul pcgarage, in special pentru cineva care nu se pricepe.
Pentru mine as alege noctua nh-d15, dar trebuie sa fiu atent pe viitor la ce placa de baza aleg si chiar si la memorii.
Pe viitor nu o sa schimb pentru ca il cumpar in rate, asta e daca trebuie sa cumpar de la pc garage din cauza ca la eMAG au putine piese la vanzare.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019, 15:00   #19
bakhus
Senior Member
 
bakhus's Avatar
 
Join Date: Dec 2014
Location: Bucuresti
Posts: 1,173
Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to bakhus Send a message via Skype™ to bakhus
Default

In ce priveste NH-D15, as zice ca problema nu e atat la placa de baza (mie mi-a intrat pe orice de la 775 pana la 1151v2) sau la memorii (pentru ca ventilatorul din exterior se poate ridica) cat la carcasa.
Adica ori ai carcasa cu clearance mare pentru cooler, lata, ori iei ceva memorii low profile.
Problema cu lovitul in placa video nu am intalnit-o inca, atat ca pentru a pune/da jos ventilatoarele de pe el ai nevoie fie de degete foarte subtiri de elf, fie de indemanare si o unealta din ceva plastic sa nu zgarii gpu, fie dai gpu jos.
@OwlOfChaos
Uite aici diferenta dintre single vs dual tower: https://eteknix-eteknixltd.netdna-ss...5/DSC_0035.jpg
Pe scurt, 2x racire mai buna si ocupa mai mult, 1x racire mai slaba dar ocupa mai putin.
__________________
i9 9900k @5Ghz, Arctic Liquid Freezer II 280, Z390 Aorus Master, 64Gb@3200 TridentZ RGB, SF Leadex Gold 750w,GTX1080ti Gigabyte Aorus Extreme, Phanteks Eclipse P600S, Dell P3418HW, Dell Alienware AW3418DW
Samsung 55Q6FN, Yamaha Aventage RX-A880, 2xNS-555, 4x NS-333, 2x SW030, 1x NS-C444

Last edited by bakhus; 22-12-2019 at 15:04.
bakhus is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2019, 15:34   #20
OwlOfChaos
Senior Member
 
Join Date: Nov 2018
Posts: 293
Mentioned: 7 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by bakhus View Post
In ce priveste NH-D15, as zice ca problema nu e atat la placa de baza (mie mi-a intrat pe orice de la 775 pana la 1151v2) sau la memorii (pentru ca ventilatorul din exterior se poate ridica) cat la carcasa.
Adica ori ai carcasa cu clearance mare pentru cooler, lata, ori iei ceva memorii low profile.
Problema cu lovitul in placa video nu am intalnit-o inca, atat ca pentru a pune/da jos ventilatoarele de pe el ai nevoie fie de degete foarte subtiri de elf, fie de indemanare si o unealta din ceva plastic sa nu zgarii gpu, fie dai gpu jos.
@OwlOfChaos
Uite aici diferenta dintre single vs dual tower: https://eteknix-eteknixltd.netdna-ss...5/DSC_0035.jpg
Pe scurt, 2x racire mai buna si ocupa mai mult, 1x racire mai slaba dar ocupa mai putin.
Cool, mersi.
OwlOfChaos is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,113
Total Online: 4093

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by Kspic
- by suzuki

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 19:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.