lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Cutia de sub birou
Connect with Facebook

Cutia de sub birou Aici se discuta despre configuratii prezente sau viitoare


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 06-09-2018, 12:37   #501
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ti-am vandut o chestie cu garantia la producator inca vreo 4 luni si care a mers la mine bine-merci. Daca esti dalasator si nici nu iti deschizi coletul jumate de an, cine e de vina? Deci termina cu prostiile astea ca mbc ii neserios. Daca esti ok cu HDD-urile USB, ar trebui sa iti iei HDD USB. Sau, daca era defect ce ti-am trimis, trebuia sa imi bati obrazul atunci, in 2-3 zile dupa ce l-ai primit, hai o saptamana si mi-l asumam si ma ocupam eu de garantie.

Deci, ori faci acuze fondate, ori taci. Cu absolut toata lumea ma comport corect. (ma rog, a fost o singura data cand m-am comportat naspa cu un membru de forum si imi pare rau si acum, dar sigur nu ai fost tu)
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14

Last edited by mbc; 06-09-2018 at 12:39.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 12:41   #502
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Ai memoria scurta? Hai ca iti aduc eu aminte...Ba, gunoi ce esti, de cate ori ai incercat sa te conectezi in remote la el si nu ai reusit? Si stiai si ai vazut ce probleme sunt el dar tot l-ai vandut.
Si pentru ca tu nu au reusit sa o scoti bazma curata, stiind ca ai vandut un produs defect la banii la care l-ai luat, ca fiind un produs bun si fara defecte, acum te tragi pe cur si faci pe oameni nestiutori? Singurul lucru pe care l-ai mentionat a fost ca se incalzeste si asta nu iti convine.
Cata nesimtire poate sa incapa in obezitatea ta?! Sau ce ai crezut, ca am uitat? Stai linistit, stii vorba aia, om cu om se intalneste...Nu te-am uitat, fmm de nesimtit!
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 12:43   #503
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ah, trecem la atacuri personale aici care, apropo, sunt interzise pe forumul asta. Inseamna ca ai argumente.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 13:15   #504
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Ah, trecem la atacuri personale aici care, apropo, sunt interzise pe forumul asta. Inseamna ca ai argumente.
Logic ca am. Ma faci intinzator de cablu, iar acum nestiutor pentru ca am pus o intrebare legat de resetarea parolei in ssh? Cata nesimtire ai in tine, mai nene?

Apropo, cand ai intrat in remote sa vezi de My Cloud in afara de 4-6 comenzi copy paste de pe net, nu stiai nimic altceva. Haios, tot tu imi zici ca sunt nestiutor. Plus ca, de asta e forum, sa intrebam despre problemele de care ne lovim.

A mers bine mersi la tine? Interesant. Cum sustii asta caci atunci cand a venit nu mergea si nici nu am putut sa ma conectez la el? De ce a fost necesar sa intri in remote si ai dat din umeri ca nu stii ce probleme avea? L-am scos din cutie, l-am pus pe masa si s-a defectat la mine, nu?

S-a uitat si Ciprian cateva zile la hdd si a zis si el ca e defect. Ulterior nu a fost singurul care s-a uitat la acest produs de care zici tu ca l-ai vandut in conditii optime de functionare si si ei au confirmat aceeasi probleme : adica teapa luata de la dnul Alin cel curat.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 06-09-2018 at 13:18.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 13:34   #505
kpy_here
Ancient friend
 
kpy_here's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Cluj
Posts: 7,737
Mentioned: 242 Post(s)

PC-ul meu

Default

Usurel ca eu n-am zis ca e defect. Am zis ca e o problema de retea.

Just mentioning this. Nu ma bag in discutie
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 13:34   #506
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

LE. Acum am vazut reply.

Cip, daca iti aduci bine aminte, ai zis ca e o problema de retea cand l-am legat la laptop, apoi l-am mutat pe desktop si ai ajuns la concluzia descrisa mai sus de mine. Am pus si patch nou, Siemens, chiar desfacusem pungulita atunci, a.i. sa scoate din discutie si cablul de retea folosit. Imi pare rau, chiar nu vreau sa te bag in aceasta discutie, motiv pentru care nici nu ti-am dat tag. Eu inca o data iti multumesc si tin sa aduc aminte faptul ca am apreciat efortul si timpul tau de care ai dat dovada cand ti-am cerut ajutorul. Multumesc!
-
@mbc Si acum ca vreau sa fac curat printre HDDuri nu ma lasa sufletul sa il vand astfel, caci stiu ce probleme am cu el. Daca eram Alin si stiam ca am probleme cu el imi asumam transportul la WD, care poate era chiar si gratuit; desi nu stiu asta sigur, nu am trimis nimic inapoi la ei, nu sa imi frec palmele de afacerea facuta dandu-i probleme de cap altcuiva.

Iar cand l-am luat de la tine te-am intrebat de 2 ori daca e totul ok si mi-ai zis ca da, caci ti-am zis pentru ce am nevoie, date importante, nu frecus de menta si filme si benzi desenate.

Tu zici ca esti curat? Iti arat feedbackul meu de pe ebay, care totusi zice ceva ...fata de cuvantul tau, care e la 50cm de mine si macane.
-


Ontopic, se pare ca s-a conectat dupa un reset prin ssh, insa in Windows nu il vad deloc si as avea nevoie de datele de pe el, in speranta ca il voi face hdd de sistem sau ceva, intr-un final.
O alta idee ar fi sa il pun intr-un Gen2, insa mi-e ca firmware-ul nu e compatibil, drept urmare nu l-ar putea vedea. Totodata ma gandesc sa trec complet pe Mirror, parca nu as desface inca un My Cloud (single) care merge foarte bine si pe care intentionez sa il vand.
O curatare completa i-am facut cand a venit, iar cand am inceput sa copiez pe el a inceput iarasi cu erori de conectare, deconectare sau mergea foarte greu accesarea lui. Nu stiu ce as putea sa ii mai fac. Dupa copierea datelor, as mai incerca o data si varianta asta.

Daca aveti si alte idei sunt binevenite. Mersi fain!
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 06-09-2018 at 13:40.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 15:14   #507
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Cine dracu crezi ca se mai baga sa-ti dea sfaturi cand te vad ce om esti?
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 16:28   #508
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,968
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
Cata nesimtire poate sa incapa in obezitatea ta?! Sau ce ai crezut, ca am uitat? Stai linistit, stii vorba aia, om cu om se intalneste...Nu te-am uitat, fmm de nesimtit!
La un nivel așa jos ai ajuns?
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is online now   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 17:12   #509
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Cine dracu crezi ca se mai baga sa-ti dea sfaturi cand te vad ce om esti?
Alin, in primul rand nu te-a intrebat pe tine in mod special nimeni. Am pus o intrebare generala. Te-ai bagat taman ca musca in lapte comentand aiurea si jignindu-ma cu aceeasi nesimtire de acum cateva zile. Sau crezi ca doar eu am observat asta? Si acum te dai mare smecher cu 10 comenzi de Linux copiate de pe net si imi zici ca sunt un nestiutor. Chiar nu am nevoie de sfaturile tale stai linistit!


Probabil ai si memoria scurta. Si vad ca insisti cu asta, desi nu am inceput eu offtopicul asta. La fel ca si in situatia asta, vinzi un produs defect, stii ca ai gresit, iar acum imi scoti ochii de ce nu ti l-am trimis inapoi dupa 2-3 zile sau de ce nu l-am trimis eu in garantie?! Wtf...ce treaba are asta cu mine ca ai vandut tu un produs defect? Esti cu toate bilutele la cap?

Insa cu toate astea gasesti mereu cumva sa jignesti. Nu stiu in primul rand cum iti permiti sa comentezi dupa ce stii ca ai facut-o de oaie, pe langa faptul ca dai dovada de ipocrizie, dar nesimtirea la romani nu are hotare! Probabil se permite orice, ca deh, suntem romani. Se pare ca stai tare linistit, daca erai in afara tarii pentru o chestie de genul erai dat in judecata, fara alte comentarii. Si nu, nu iti inghit lipsa totala de maniere! Asa ca ai grija cum vorbesti!
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 06-09-2018 at 17:22.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 17:41   #510
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
...cand te vad ce om esti?
Cred ca ma cunosti suficient de bine ca sa stii ca ajut pe toata lumea care are probleme si pe care pot sa o ajut, insa sunt taman pe dos in situatii de genul asta. Mai ales cu oameni ipocriti si care se fac ca ploua cand fac rahaturi mici la nivel de forum si se cred smecheri mari si dorm linistiti.

Cand vand ceva ma pun in situatia persoanei respective, de asta am si feedback pozitiv. Crezi ca stau in cei aproape 700lei? Nu, nu stau in banii aia, insa nesimtirea si fatarncia de care dai dovada cu mult tupeu imi dau dovada exact ceea ce ai spus tu, pana unde poate ajunge un om sa minta.

Trebuia sa te gandesti de trei ori inainte de a-mi vinde un produs defect cu buna stiinta, asa ca nu imi zice sa tac dupa ce te apuci sa comenzi aiurea si sa ma jignesti cand nu te-a bagat nimeni in seama.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 19:04   #511
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,968
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Da’ ce hard e ăla baws de a costat 700lei?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is online now   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 20:50   #512
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,600
Mentioned: 735 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
Ai memoria scurta? Hai ca iti aduc eu aminte...Ba, gunoi ce esti, de cate ori ai incercat sa te conectezi in remote la el si nu ai reusit? Si stiai si ai vazut ce probleme sunt el dar tot l-ai vandut.
Si pentru ca tu nu au reusit sa o scoti bazma curata, stiind ca ai vandut un produs defect la banii la care l-ai luat, ca fiind un produs bun si fara defecte, acum te tragi pe cur si faci pe oameni nestiutori? Singurul lucru pe care l-ai mentionat a fost ca se incalzeste si asta nu iti convine.
Cata nesimtire poate sa incapa in obezitatea ta?! Sau ce ai crezut, ca am uitat? Stai linistit, stii vorba aia, om cu om se intalneste...Nu te-am uitat, fmm de nesimtit!
Ba, ce dreac ai?
Inteleg ca esti suparat, dar nici chiar asa.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 22:32   #513
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Da’ ce hard e ăla baws de a costat 700lei?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Era un NAS WD Mycloud de 3 sau 4 TB, nu mai tin minte exact. NAS-ul mergea ok cand l-am vandut, iti dai seama, plus ca avea garantie 4-5 luni, nu mai stiu exact cat de la WD.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 22:51   #514
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Poate nu ar trebui sa cumperi ceva daca nu esti capabil sa il exploatezi. @mirciusx
@kretzu77 Sunt nervos caci pe langa faptul ca a fost offtopic, ma si jigneste. Si nu e prima data, doar acum cateva zile am avut o discutie pe aceeasi tema. Credeam ca s-a linistit si chiar nu aveam nici cea mai mica treaba cu el. Imi zice ca nu sunt capabil un "copy paste de pe google".

A crezut ca ii vinde un NAS unui intinzator de cablu si pentru ca am fost amabil si nu i-am bagat p... in gura la moment potrivit, a zis uite, un fraier. Nu are nici coa1e sa recunoasca pe forum, fata de voi, ca a facut-o de oaie. De ce? Pentru ca profita de faptul ca nu prea sunt vazut cu ochi buni si pentru ca nu tac si zic lucrurilor pe nume. Si de asta nu ma inghite multa lume.

@mbc stii de ce nu l-am folosit NAS-ul? Uite ca mi-am adus aminte. Ti-am trimis banii inainte pe card, pe incredere, si mi l-ai trimis dupa cateva zile cand eu ti-am zis ca am nevoie urgenta de el. Intre timp, pana ai trimis tu NAS-ul eu deja luasem un alt HDD ca sa pot sa imi fac treaba cu el. Inca un bonus pentru seriozitatea ta!

Daca lua careva un SSD de 1Tb de la cineva cunoscut de pe forum si constata la primire ca e defect, poate erati si voi nitel suparati, mai ales cand iti zicea de cate ori avea ocazia ca voi l-ati defectat, el fiind trimis deja defect sau ca poate trebuia sa il trimiteti voi in garantie daca constatati asta in timp util. Considerati asta normal? Si pe langa asta sa va si jigneasca?! Eu nu.

Bunul simt e o raritate in ziua de astazi. @mbc du-te si fa chestia asta in Germania, sau in orice tara din vest, o sa vezi ce p... in cur primesti. O sa iti treaca toate romantismele! Poate sa iti convirme colegii nostri care sunt plecati legat de bunul simt cand iti vinde cineva ceva.

Un gagiu mi-a trimis banii inainte pe un tricou tehnic cam cat costa NASul asta. Mi-a zis sa il pastrez 2 saptamani si cand vine din concediu m-a rugat sa il trimit, caci nu vrea sa il piarda. Zis si facut! Puteam sa ii trag teapa. Omul mega multumit si mai ales faptul ca bunul simt, da? Si asta e unul din cazurile cu care am avut de a face si cu oamenii cu care am lucrat acolo.

LE. De asta si vreau sa plec din tara. Sunt multi oameni faini la noi in tara, dar din pacate prea putini. Vreau sa traiesc printre aia multi care sunt oameni. Si chiar nu imi pasa ca scrie Germania, Olanda sau Spania. Atata timp cat traiesc printre oameni, voi fi si eu om cu cei care se comporta ca atare.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 06-09-2018 at 23:02.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 22:58   #515
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Era un NAS WD Mycloud de 3 sau 4 TB, nu mai tin minte exact. NAS-ul mergea ok cand l-am vandut, iti dai seama, plus ca avea garantie 4-5 luni, nu mai stiu exact cat de la WD.
Este, nu era. Si este de 4Tb. Dar cum ai memoria scurta ai si uitat ca "mergea, iti dai seama"...Adica il bagai in priza si se aprindea un led. Dar nu i-ai spus lui @Arise si de timpul de acces si de problemele de conectivitate. Adica ce e mai important la un NAS. Si faptul ca ia somn sau ca pierde legatura la copiere sau ...sau ...ce mai conteaza, teapa e data. Sa te bucuri de banii luati, d-ro! Nu ai coa1e si nici nu vei avea vreodata, ti-am zis

LE. Daca mergea, de ce a intrat si el si altii in remote sa vada despre ce probleme este vorba, asta cand reuseau sa se conecteze la el, bineinteles? )
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 06-09-2018 at 23:17.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2018, 23:09   #516
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
LE. Acum am vazut reply.

Cip, daca iti aduci bine aminte, ai zis ca e o problema de retea cand l-am legat la laptop, apoi l-am mutat pe desktop si ai ajuns la concluzia descrisa mai sus de mine. Am pus si patch nou, Siemens, chiar desfacusem pungulita atunci, a.i. sa scoate din discutie si cablul de retea folosit. Imi pare rau, chiar nu vreau sa te bag in aceasta discutie, motiv pentru care nici nu ti-am dat tag. Eu inca o data iti multumesc si tin sa aduc aminte faptul ca am apreciat efortul si timpul tau de care ai dat dovada cand ti-am cerut ajutorul. Multumesc!
-
@mbc Si acum ca vreau sa fac curat printre HDDuri nu ma lasa sufletul sa il vand astfel, caci stiu ce probleme am cu el. Daca eram Alin si stiam ca am probleme cu el imi asumam transportul la WD, care poate era chiar si gratuit; desi nu stiu asta sigur, nu am trimis nimic inapoi la ei, nu sa imi frec palmele de afacerea facuta dandu-i probleme de cap altcuiva.

Iar cand l-am luat de la tine te-am intrebat de 2 ori daca e totul ok si mi-ai zis ca da, caci ti-am zis pentru ce am nevoie, date importante, nu frecus de menta si filme si benzi desenate.

Tu zici ca esti curat? Iti arat feedbackul meu de pe ebay, care totusi zice ceva ...fata de cuvantul tau, care e la 50cm de mine si macane.
-


Ontopic, se pare ca s-a conectat dupa un reset prin ssh, insa in Windows nu il vad deloc si as avea nevoie de datele de pe el, in speranta ca il voi face hdd de sistem sau ceva, intr-un final.
O alta idee ar fi sa il pun intr-un Gen2, insa mi-e ca firmware-ul nu e compatibil, drept urmare nu l-ar putea vedea. Totodata ma gandesc sa trec complet pe Mirror, parca nu as desface inca un My Cloud (single) care merge foarte bine si pe care intentionez sa il vand.
O curatare completa i-am facut cand a venit, iar cand am inceput sa copiez pe el a inceput iarasi cu erori de conectare, deconectare sau mergea foarte greu accesarea lui. Nu stiu ce as putea sa ii mai fac. Dupa copierea datelor, as mai incerca o data si varianta asta.

Daca aveti si alte idei sunt binevenite. Mersi fain!

Daca se poate continua...din pacate eu nu pot folosi hardugia descrisa mai sus. N-as arunca NAS-ul totusi pe geam, mai am dat importante pentru mine acolo si pe care as vrea sa le accesez.

Am pus ultimul firmware pe el, in speranta ca au rezolvat ceva la conectivitatea acestor deseuri WD (vandute de unii colegi de forum altor colegi).
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2018, 07:06   #517
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,968
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Mega ofertă. Îți dau 100 lei și te scap de chinul cu el. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is online now   Reply With Quote
Old 07-09-2018, 15:02   #518
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,600
Mentioned: 735 Post(s)

PC-ul meu



Default

Fada hdd poate.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2018, 16:35   #519
kpy_here
Ancient friend
 
kpy_here's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Cluj
Posts: 7,737
Mentioned: 242 Post(s)

PC-ul meu

Default

N-ai ce "repara" la el fara hard. Tot "firmware-ul" e pe HDD.
Nu are ce sa fie stricat. Probabil sunt probleme de soft, si cu un restore de imagine clean se rezolva. Dar vorba aia
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2018, 17:28   #520
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Faza face ca eu am nevoie de un HDD de 4 TB acum. @mirciusx: iti dau 300 lei pe el? Daca e stricat cum zici tu, inseamna ca eu dau 300 lei pe un HDD stricat, ceea ce este in favoarea ta. Daca refuzi inseamna ca stii ca HDD-ul e ok si te-ai facut de rahat degeaba pe aici. Challange accepted?
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
HP Microserver Gen8 Porn Club gogusrl Cutia de sub birou 1277 21-10-2022 15:42
FSB Club (>600MHz only) matose Overclocking & benchmarking 21 06-05-2010 05:40
AMD HTT Club (>250 MHz only) razvy_10 Overclocking & benchmarking 10 07-09-2009 17:41
Overclocker's club Monstru Overclockers unite 19 13-08-2009 23:59

 
Forum Stats
Members: 9,573
Threads: 27,900
Posts: 782,719
Total Online: 2294

Newest Member: miyeyi1060

Latest Threads
- by carlin
- by Kspic
- by Gotul
- by matose
- by Monstru

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.