lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-05-2018, 16:10   #3141
agarici cu pedale
Ancient friend

agarici cu pedale's Avatar

Mentioned: 73 Post(s)

PC-ul meu

In Bacau merge digi-ul si pe date si pe voce mai bine decat in bucuresti, pacat ca stau in bucuresti, nu?
Overall e oke digi-ul, problema e ca de multe ori pierzi semnatul in zone in care ceilalti nu il pierd, iar viteza la net daca te deplasezi cu metroul e de cacao sau lipsa uneori.

Un prepay orange e peste orice (cel putin asa era anul trecut, acum nu mai sunt la zi cu ofertele) pe vremea cand incarcam lunar reuseam sa strang Sute de giga de internet fiindca se reporta traficul, sotia avea acum cateva luni aproape jumatate de tera de trafic neconsumat si rupe in doua youtube-ul.

Last edited by agarici cu pedale; 01-05-2018 at 16:12.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2018, 20:55   #3142
ingerulol
Senior Member

Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ingerulol Send a message via Skype™ to ingerulol

Ba in plm .... cand va duceti in roaming si nu sare de 1Mbps nu e nicio problema , dar in Digi daca nu depaseste 10Mbps e viteza EDGE . Hai jet !

Serios - corect . 1. Pot sa inteleg ca nu vi se adreseaza voua, dar de ce sa-i iau mamei Vdf sau Oringi cand stiu linistit ca nu poate fi facturata in plus pe Digi iar datele inca nu stie sa le dezactiveze . Factura ei e in siguranta.

2.de ce sa pun la birou altceva decat Digi cand are nelimitat mobile international EU
Repet - pentru trafic de ~ 2-3000 minute internationale la granzi costa 70Eur. Imi iau 4 Digi si vorbesc de pe fiecare cate putin si tot nu ies la sfert din banii aia.

Doar zic . Uitati-va si in jurul vostru - Romania e frumoasa . Nu mai blamati - nu fiti hateri (mai putin @the_Hater) ) Am fost prin multe locuri, ei scot in fata ce au mai frumos, noi ne plangem intruna de toate *****urile, lucrurile bune nu le vedem. Faptul ca acum 4 ani aveam abonamente nelimitat la peste 31Eur nu va mai aduceti aminte ?NU ? Faptul ca suntem prima tara din EU (acum suntem pe 3) care a depasit 7.2Mbps viteza medie la conexiuni internet (de acum 7 ani) media insa s-a pastrat, si internet nelimitat (similar cu ce e in US "all you can eat"). Uitati-va-n sus , e soare , e frumos, Bucurestiul e golit de cocalari (bine ca au plecat toti la mare/munte/ in plua cu satelitu) si pe voi va fte grija ca pe Digi ai viteze Edge. (btw - Edge la noi in tara a functionat cu 128kbps in varf 32QAM la Cosmote. Sa-mi arate mie ala care pe Digi are 128kbps .
ingerulol is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2018, 21:47   #3143
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

PC-ul meu

De fapt nu-i problema de viteza cat e problema de latente uriase si switching intre frecvente, ca nu pot asigura latimea de banda din cauza frecventelor pe care le folosesc.
Am mai zis ca gen5 va fi cu frecvente separate si cu aparatura Ericsson si mentenanta de calitate.
kobro is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2018, 22:31   #3144
Drazzy
Senior Member

Drazzy's Avatar

Mentioned: 242 Post(s)

Boss, ma doare-n șpiț de nelimitat si prostii, la orange prepay de 5 euro (6 cu tva) am mai mult decat pot consuma, fac dreq cancer ori la ureche ori la gura daca stau sau vorbesc la telefon peste 1000 minute pe luna. Nici n-am atata baterie ca sa folosesc ce e acolo.

Am avut si eu prepay digi, aveam dual sim cu orange. O singura data am avut nevoie neaparata de sunat si nu era incarcat orangeul pentru ca stiam ca am digi. Ete ****, nu facea apelul si eram in curtea facultatii, langa centrul orasului. Ca sa nu mai spun de viteza interneților.
Quote:
Originally Posted by x3ckid View Post
... A bagat ventilatoare la refuz in el. M-am uitat la temperatura si ajunge si al lui pana la 10 grade Celsius.

Last edited by Drazzy; 02-05-2018 at 00:39.
Drazzy is online now   Reply With Quote
Old 01-05-2018, 23:09   #3145
mbc
Ancient friend

mbc's Avatar

Mentioned: 984 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Au fost zone in care eu am avut nevoie de net pe Digi mobil si nu am avut. La Vodafone nu s-a intamplat asta. Am avut o gramada de speedtesturi de genul 0.1 Mbps download si prostii de genul asta pentru ca in zona respectiva nu era semnal suficient.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2018, 23:55   #3146
Ncmihai
Ancient friend

Ncmihai's Avatar

Mentioned: 40 Post(s)

PC-ul meu

M-am dus pe Vodafone pentru semnal, Telekom sucks la interior, Digi sucks la parter și la infirmerie și īn clasa, iar la Vodafone daca ai sub 24 de ani ai shake, +40 de GB pe lună pe lāngă ce am in contract.

zgāriat de pe un p8 lite
Ncmihai is online now   Reply With Quote
Old 02-05-2018, 06:41   #3147
Ghidusu
Member

Ghidusu's Avatar

Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Ghidusu

Ieri a venit amicul la gratar si am avut timp sa stau un pic mai mult sa butonez Mi A1, eu nu am vazut asa ceva pana acum la un telefon sare din 4G in 3G aproape la secunda este ceva de groaza pe DIGI, am pus o cartela orange si telefonul prindea fara probleme 4G constant si toata ziua a consumat bateria in limitele normale.
My Precious:QuadCore Intel Core i5 [email protected] B250M-D2V-HyperX FuryBlack 8GB DDR4 2400MHz-GIGABYTE GeForce GTX 1050OC-1XSSD 240 GB ADATA-1XSSD Samsung 860 EVO-1X1TB WD & 3x640GB WD -Carcasa Infiniti Zor-Sursa Thermaltake W0116RE Toughpower750W-Monitor Acer B223W-SidewinderX4-Genesis GX57
Ghidusu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2018, 08:26   #3148
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

PC-ul meu

Exact switching-ul ala omoara tot...
kobro is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2018, 10:37   #3149
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 460 Post(s)

PC-ul meu

Cred ca digi-ul e bun in roaming (daca isi pastreaza ofertele si in roaming).
In rest, comparativ cu ceilalti provideri, is shit.
Old 02-05-2018, 15:21   #3150
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 186 Post(s)

PC-ul meu

Īn roaming sunt tarife (plătești), doar īn țară e gratis.
Old 02-05-2018, 15:26   #3151
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 460 Post(s)

PC-ul meu

Chiar si in UE?
Old 02-05-2018, 17:03   #3152
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 186 Post(s)