lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 13-11-2019, 18:18   #221
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 154 Post(s)

PC-ul meu

@Gaminggrade indiferent de ce crezi despre el tot nu se poate compara cu Dăncilă.
Pe Dancila nici cu un zid nu o poți pune sa se certe ca tot pierde .

Asta pierde singura la un discurs despre ea ce naiba , chiar nu vede nimeni ca nu a existat în istorie un partid cu mai mulți prostiu?
Nu am văzut din 90 până în zilele noastre un om politic mai rupt de realitate și fără pic de inteligență , poate Iordache dar asta oricum îl întrece la distanță ,mare.
www.youtube.com/watch?v=rylH-NRjHnk

Un om deștept care avea cuvintele la el dar a eșuat politic din cauza fostei guvernări a fost Basescu , cu el aveai ce sa discuti indiferent de ce credeți voi din mass-media despre el
Din păcate ce nu înțelege lumea este ca PSD-ul nu vrea să câștige alegerile și nici guvernarea .
Tara este o ruina si cine vine dupa ei trebuie sa facă curat , acele măsuri nu sunt populare și la următoarele alegeri campania PSD o sa fie numai despre cum s-a tăiat și cum s-a luat.
Așa a fost tot timpul , după ce s-a golit punga au plecat ....apoi au dat vina pe aia de au preluat stafeta. Dăncilă a ajuns la butoane printr-o nefericita situație in care taticul ei a fost închis .
Chiar nu se aștepta nimeni din partid sa fie băgat la zdup "Nasul" , habar nu aveti ce aere de mafiot și comportament avea , ceva greu de imaginat ... o sfidare cum nu s-a văzut de mult , nici măcar Ceausescu nu făcea chiar asa pe șeful cum a reușit acest personaj.

Dăncilă o sa fie inlaturata din partid pe motiv de scor mic ... doar că a luat mai multe voturi decat anticipa PSD-ul , sa vedem cum se drege treaba asta . Un fost pion bagat in fata sa încaseze care a muscat mana ce -l hranea a fost V. Ponta ...ăștia din PSD se tem sa nu fie și Dăncilă din același aluat ...

E mare panica la partid

Last edited by polter; 13-11-2019 at 18:34.
polter is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 18:38   #222
Iubitel
Senior Member

Iubitel's Avatar

Mentioned: 159 Post(s)

Quote:
Originally Posted by multiplebanuripecg View Post
"Valoare" i-au dat 2 milioane de oameni - psd-sti/ciumati/prosti cu 2 neuroni sau mai putin....nu importa.
Anterior ai zis ca ai votat Dancila, unde te incadrezi in cei 2 milioane?

Statistic vorbind, 2 milioane din 18 milioane sau cati dracu mai pierdem timpul prin tara asta...nu e un procent grav. Bine... mai sunt si aia atat de prosti incat nu stiu ca au loc alegerile. In fine, sa fie 4 milioane din 18... tot nu prea reflecta realitatea, vorba lui Monstru, daca iesi pe strada procentul de prosti e infiorator de mare. Nu stiu daca la noi mai multi ca la altii, eu sunt prea inversunat sa fiu obiectiv in aceasta privinta dar as zice ca nu, diferenta ar fi ca prostii altora au parca mai multa decenta si nu se expun ca niste grohaitori ordinari cum fac prostii nostri. Discutabil...

Vin si eu cu o intrebare. E mai prost ala care voteaza PSD sau ala care nu voteaza si sta acasa? Ca primul de bine de rau are un motiv temeinic si votul lui se duce tintit catre un obiectiv, omul voteaza x ca sa primeasca cine stie ce marire promisa, voteaza ca ii da primarul 50 lei si o galeata, in orice caz, tinde la ceva. Ala de sta acasa... nu voteaza ca e scarbit de clasa politica, are greturi la politicieni si...sta acasa. Ce vrea oare sa obtina si unde vrea sa ajunga? Nici el nu stie.
Old 13-11-2019, 18:43   #223
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 584 Post(s)

PC-ul meu

nu toti 18 mil au drept de vot
Dragnea si fi-miu nu au, de exemplu
Old 13-11-2019, 18:48   #224
bakhus
Senior Member

bakhus's Avatar

Mentioned: 13 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to bakhus Send a message via Skype™ to bakhus

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Mie mi se pare cam asa.... cine voteaza cu Klaus, voteaza cu omul, mai putin cu partidul. Multi Pro Klaus, multi anti PSD, cativa pro pnl.

Cine voteaza cu veorica, voteaza cu psd sau anti-klaus...
Corect.
Eu am votat cu Barna pentru ca USR, altfel as fi votat cu Klaus (pentru ca e raul cel mai mic, nu pentru ca e minunat), dar nu am putut pentru ca PNL...
In turul 2 o sa votez evident cu Klaus, chiar daca PNL, pentru ma face sa vomit ideea de Vasilica si PSD.
Refuz sa cred, poate sunt visator, ca UN OM, UNUL, din aia care l-au votat pe Barna o sa o voteze pe retardata aia pentru simplu fapt ca neamtu' nu a acceptat o dezbatere televizata cu ea, din care oricum n-ar fi avut ce sa iasa decat circ, care circ eu consider ca are ca target strict electoratul trepanat PSD.
Ai mei 2 bani.
Old 13-11-2019, 19:58   #225
fubu
Senior Member

fubu's Avatar

Mentioned: 58 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by polter View Post
??????????????????????????????Tu esti serios ????????????????????????, după ce ai scris aici vad ca vrei sa pari deștept ....
Ce treaba are dreptul la informatie cu dezbaterea publica intre Klaus si Viorica ?
Nu este nici unul dintre ei obligat sa tina o dezbatere publica .

Ma tot minunez de ce scrie lumea aici , din diverse motive nu pot sa ma bag si aleg oricum sa nu o fac ....

Apropo o să-ți spun o vorba din Rahova - ferentari cum sta treaba cu o "dezbatere" de genul cand unul dintre ei este rupt de prost (cred că știe toata lumea care este personajul cu cu 2 neuroni nu?)
acum revenim la vorba aia , poate intelege cineva ceva ....
'' nu stau de vorba cu tine ca-ti dau valoare ''
ființa aia proastă are numai de castigat daca face o dezbatere indiferent de ce tampenii spune.

In rest toate bune .... continuati ...
Nu gasesc niciun argument pentru atitudinea de mai sus, iar nivelul meu de inteligenta nu face subiectul discutiei! Daca faptul ca stiu in mare legislatia Romaniei ti-a aprins vreo frustrare, e strict problema ta! Tine-o pentru tine! Daca te-am ofensat in vre-o maniera exista PM unde ne putem spala rufele civilizat!

In final, te invit intr-o maniera diferita(politicoasa) sa citesti legea 370 din 2007, articolul 38. (Impreuna/separat - sunt obligati sa isi prezinte programul electoral).

Last edited by fubu; 13-11-2019 at 20:17.
fubu is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 20:32   #226
guest13
Ancient friend

Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by fubu View Post
In final, te invit intr-o maniera diferita(politicoasa) sa citesti legea 370 din 2007, articolul 38. (Impreuna/separat - sunt obligati sa isi prezinte programul electoral).
Subliniaza-mi si mie unde scrie acolo ca sunt obligati sa faca dezbatere ca despre asta se vorbeste pe aici...
guest13 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 20:34   #227
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 579 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
(Impreuna/separat - sunt obligati sa isi prezinte programul electoral).

Când asta? Când sunt deja în turul doi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 13-11-2019, 20:49   #228
muff
Senior Member

muff's Avatar

Mentioned: 21 Post(s)

PC-ul meu

Astia ar merita sa nu iasa nimeni la vot si astfel sa nu iasa nimeni presedinte daca ar fi posibil asa ceva. 2 rele din 2 partide rele..
Puteau sa faca mareata dezbatere sau nu, tot un drac, oricum nu si-ar fi respectat promisiunile nici unul nici altul.
psd vrea sa scape de veorica iar in trecut, prezidentialele s-au dovedit a fi o metoda eficienta de a scapa de lider + acoliti
Dpmdv educatia are cele mai mari bube atm dar nimanui nu-i pasa..
Old 13-11-2019, 20:50   #229
fubu
Senior Member

fubu's Avatar

Mentioned: 58 Post(s)

PC-ul meu

@ Guest: Eu cred ca in comentariu am spus foarte clar la ce ma refer!

Articolul 38, b) ... - de a se face cunoscuţi şi de a-şi prezenta platformele, programele politice şi ofertele electorale;
Articolul 91, c) dezbateri electorale – în care candidaţii, jurnaliştii, analiştii şi alţi invitaţi pun în discuţie programele
electorale şi temele de interes public.

@ Arise: Eu cred ca e lesne de inteles ca inainte ca electoratul sa isi exercite dreptul de vot.
Old 13-11-2019, 21:02   #230
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 126 Post(s)

PC-ul meu

Ok, daca nu fac asta cum ii pedepsim?
Ca sunt chestii mult mai serioase care au fost incalcate pe principiul "fiindca putem", cum ar fi obligatiile despre asumarea bugetului.
kobro is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 21:13   #231
parpales
Senior Member

Mentioned: 10 Post(s)

PC-ul meu

Daca pe candidati ii dor in dorsal de votanti si nu au minimul de bun simt sa balmajeasca ceva in public , sa prezinte ceva un program , o promisiune etc , de ce eu ar trebui sa votez vreunul? Doar cu m..e psd nu prea mai convingi multi (cel putin asa cred).
Old 13-11-2019, 22:01   #232
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 579 Post(s)

PC-ul meu

Deci a fost și sesiunea cu Iohannis, mai are cineva întrebări?
Old 13-11-2019, 22:08   #233
parpales
Senior Member

PC-ul meu

Eu nu l-am vazut. A spus ceva concret ?
Old 13-11-2019, 22:10   #234
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1206 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Deci a fost și sesiunea cu Iohannis, mai are cineva întrebări?
Daca ai un link, e apreciat.
Old 13-11-2019, 22:13   #235
Danos
Senior Member

Mentioned: 50 Post(s)

PC-ul meu

Intre timp a iesit si Dancila sa dea replica l-a invitat iar pe Iohannis la confruntare.

Klaus nu a facut decat sa arunce vina pe PSD si Dancila, s-a si incurcat la cateva intrebari ale jurnalistilor.

www.youtube.com/watch?v=UI147FTbaCU

Last edited by Danos; 13-11-2019 at 22:16.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 22:14   #236
parpales
Senior Member

PC-ul meu

„Nu accept... nu pot să legitimez. Eu îmi doresc o Românie fără PSD... Eu lupt pentru o Românie normală. Nu e loc pentru o asemenea dezbatere. Am dovedit în ultimii că știu să lupt împotriva PSD și că am făcut acest lucru cu folos. Am dovedit că știu să reprezint România bine”

Tot categoria m..e PSD , nevermind.
Old 13-11-2019, 22:15   #237
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 248 Post(s)

PC-ul meu

Cică Dăncilă nu a răspuns la nicio întrebare, a citit de pe hârtie.
KJ nu a avut hârtii și a răspuns la întrebările jurnaliștilor.

Corect, m..e psd, uitasem. La serviciu, când apare o problemă, am aceeași replică vis-a-vis de psd.
Old 13-11-2019, 22:18   #238
Danos
Senior Member

Mentioned: 50 Post(s)

PC-ul meu

Dancila prima data a citit de pe foi, ca un raspuns pentru Klaus, apoi a raspuns si jurnalistilor la intrebari, fara sa mai citeasca de pe nimic, evident.
Totusi la conferinta lui Dancila, nu se auzeau prea bine intrebarile jurnalistilor si nici nu se vedea cine pune intrebarile.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 22:20   #239
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 154 Post(s)

PC-ul meu

Quote:

Articolul 38, b) ... - de a se face cunoscuţi şi de a-şi prezenta platformele, programele politice şi ofertele electorale;
Articolul 91, c) dezbateri electorale – în care candidaţii, jurnaliştii, analiştii şi alţi invitaţi pun în discuţie programele

@ Arise: Eu cred ca e lesne de inteles ca inainte ca electoratul sa isi exercite dreptul de vot.
iar aberezi pe forum?
polter is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2019, 22:40   #240
guest13
Ancient friend

Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Quote:

In legea 370 la art 38 nu vad nimic de vreo OBLIGATIVITATE pt dezbateri.
Ce zici acolo cu art 91, c) este de fapt art 60, al1, lit. C din o alta lege: 67/2004 si nu zice ca un candidat e obligat ci ca la televiziune radio partea asta de politica trebuie facuta doar in anumite formate printre care si dezbaterea, dar nu e obligatorie. (LE:adica un candidat nu poate sa isi cumpere de ex toate calupurile de publicitate comerciala si romanul sa ii vada fata la TV non-stop)
So... anything else?

Lasand la o parte faptul ca numai prezenta VVD in turul 2 e o insulta la adresa romanilor cu mai mult de 2 neuroni la etaj. Ce sa mai dezbati cu ea? A fost prim ministru si s-a descalificat prin actiunile ei. De ce ar vrea cineva sa auda povesti cu ce AR FACE ca presedinte cand stim ce A FACUT DEJA ca prim-ministru? Povesti pot spune si eu. Mai ales celor care vor sa auda povesti a la PSD/VVD cum e totul numai lapte si miere. Intre timp datoria IN EURO a tarii a crescut in 9 luni cu 8-9% . Si inca nu au intrat in vigoare maririle alea mari de pensii/salarii. Sa calculam cat trebuie sa scoata din buzunar fiece roman care munceste pt. doar astea 9 luni? Si asta in conditiile in care oricum deficitul deja e in parti desi nu au cheltuit banii pe care trebuiau sa ii cheltuie ca exemplu la MAPN unde achizitii mari sunt in pom, contracte la autostrazi unde nu au platit ce trebuiau sa plateasca (au anulat contractul dar firma aia o sa se duca in instanta si o sa vina cu dobanda plata, plus probabil lipsa garantiei la lucrare)etc etc.

Last edited by guest13; 13-11-2019 at 22:50.
guest13 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules