lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 07-10-2016, 18:13   #47801
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 524 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
as dori sa mentionez faptul ca, precum ati vazut in filme, multi intra incaltati in casa.
Si nu asa este normal?
Mai bine da omul cu aspiratorul 5 minute (in caz de ceva) decat sa aeriseasca 1 ora dupa ce pleaca musafirul.

Daca afara ploua si a vrut sa-mi testeze gazonul si pamantul din gradina cu incaltamintea se schimba povestea. Ii dau papuci daca vrea, dar nu intra cu namolul in living.
Old 07-10-2016, 18:16   #47802
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 201 Post(s)

PC-ul meu

De la sine inteles. Imi place sa vad ca nu-s singurul nebun. Ideea e ca am ramas socat si marcat de copilarie, de toti taranii adusi la orase, cu pantofi la usa, afara! Ganditi-va CA COmunistii au facut din oras de 700-900.000 oameni in perioada '30-'40 la magaoaia de acum, cu toti nesimtiti, toti coate goale, analfabetii, inculti si jegurile. Dupa cum am zis, au fost adusi jegurile, ca taranul adevarat a ramas sa-si lucreze pamantul, sa-si vada de curtea lui. Si nu, nu au fost luati cu forta, singurii luati cu forta au fost bogatii si intelectualii, dusi la puscarii sau la Canal, dupa caz sau noroc. Comunismul a distrus tara si continua. Vedem in decembrie!

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro

Last edited by DeDeRa; 07-10-2016 at 18:20.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:20   #47803
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 274 Post(s)

PC-ul meu

Hai sa mai incalzim nitel discutia. Dupa zile triste, uff, pot aparea si chestii funny.

Momentul ala cand tu stai la pc, incerci sa lucrezi, esti pe forum, etc...si apare pisica langa tine, lasa ceva jos si face "meow". In mod normal as fi crezut ca e elasticul de par, unul din nenumaratele...Dar cine a vazut un elastic de par care o ia la fuga si are 4 picioruse si o coada mica?!

Si asta in conditia in care ma plangeam la a mea de zile bune ca nu mai gasesc pe nicaieri soarecii prin casa, aia de plus, si nu mai sunt nici pe la magazinele specifice si din apropiere.
Old 07-10-2016, 18:27   #47804
Kimi
Ancient friend

Kimi's Avatar

Mentioned: 125 Post(s)

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Daca o sa faci glume cu babe cand o muri bunica-mea, o sa te fut in gura direct, nu o sa-ti atrag atentia subtil, cum a facut mirciusx
Tu sa taci ca nu ai venit la workshop sa bem o bere.
Kimi is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:42   #47805
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
De la sine inteles. Imi place sa vad ca nu-s singurul nebun. Ideea e ca am ramas socat si marcat de copilarie, de toti taranii adusi la orase, cu pantofi la usa, afara!
Hai nu te alinta. Sau nu exagera.
Si eu am incaltari la usa (usa dinspre gradina, nu intrarea principala, cei drept): sunt incaltarile de curte/gradina, cu care ma incalt cand duc gunoiul, tund iarba, plm)
Old 07-10-2016, 18:43   #47806
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 201 Post(s)

PC-ul meu

Dude, vorbeam la bloc. Pe scara blocului ziceam eu... In Pantelimon, cu exceptia la vreo 10 apartamente din 132 pe 3 scari, toti le primisera moca de la Ceasca sa lucreze in fabrici si erau doar jeguri. Ce treaba are la curte? :-) Familia mea nu a avut niciodata rude inafara Bucurestiului, nu stiu cum e la curte sau tara.

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:45   #47807
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Kimi View Post
Tu sa taci ca nu ai venit la workshop sa bem o bere.
Plm, si tu-mi faci morala?
Si Alin a zis ceva de genul.
Nu am putut ba, am avut chestii in familie si in gasca. Nici la dreamshack nu m-am dus in sambata de dupa, desi aveam biletul cumparat.

PS: nu prea beau bere, ca nu-mi face bine (probabil de la rahatul de porumb pe care il baga astia cu nemiluita in ultimul timp in bere).
O tarie in schimb ... ....
De unde esti de loc? Ardeal cumva?

Last edited by kretzu77; 07-10-2016 at 18:52.
kretzu77 is online now   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:47   #47808
Drazzy
Senior Member

Drazzy's Avatar

Mentioned: 258 Post(s)

Kimi e de la țară
Quote:
Originally Posted by x3ckid View Post
... A bagat ventilatoare la refuz in el. M-am uitat la temperatura si ajunge si al lui pana la 10 grade Celsius.
Drazzy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:48   #47809
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
DFamilia mea nu a avut niciodata rude inafara Bucurestiului, nu stiu cum e la curte sau tara.
lol
Am stat la curte cand eram mic si satu la curte de ceva ani in bucuresti man. In bucuresti. Statul la curte e numai in afara Bucurestiului si la tara?
Epic shit. Ce dreac fumezi, ca vreau si eu. =))))))))))))

Quote:
Dude, vorbeam la bloc. Pe scara blocului ziceam eu...
Hai sa-ti spun chestie funny.
Maica-mea, cand pleca in concediu, lasa o pereche de papuci la usa (pe dinafara).
Mai mult ca sigur, daca facea asta din totdeauna, nu o mai vizitau hotii cand a fost plecata in concediu inainte.

Last edited by kretzu77; 07-10-2016 at 18:51.
kretzu77 is online now   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:52   #47810
Rob˙
Ancient friend

Rob˙'s Avatar

Mentioned: 109 Post(s)

PC-ul meu

Pentru musafiri am papucei de casă, spălați, curați, pregătiți special pentru așa ceva. Mi se pare de căcat să intru în casa unui om cu pantofii cu care poate am călcat în căcat de câine pe trotuar, prin noroi, bălți, etc.
Old 07-10-2016, 18:52   #47811
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Si nu asa este normal?
Mai bine da omul cu aspiratorul 5 minute (in caz de ceva) decat sa aeriseasca 1 ora dupa ce pleaca musafirul.

Daca afara ploua si a vrut sa-mi testeze gazonul si pamantul din gradina cu incaltamintea se schimba povestea. Ii dau papuci daca vrea, dar nu intra cu namolul in living.
Gazonul e proaspat tuns, va rog sa va descalcati

ps: adevarul e ca iarba (aia moale), nisipul, face foarte bine la talpile picioarelor.

Quote:
...Vedem in decembrie!
In loc de praf speram sa fie zapada. De obicei nu este...

In Bucuresti e misto iarna cand nu mai vezi gunoaiele.
Old 07-10-2016, 19:00   #47812
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
ps: adevarul e ca iarba (aia moale), nisipul, face foarte bine la talpile picioarelor.

In loc de praf speram sa fie zapada. De obicei nu este... In Bucuresti e misto iarna cand nu mai vezi gunoaiele.
Poate sa si tavaleasca prin gradina din partea mea, dar la plecare. La el in masina se urca cu namolul/pamantul pe haina si pantaloni?

Nu stiu ce sa zic cu zapada asta. S-o lase mai moale pana reamenajez cumva garajul si curtea:
- ca sa ies din curte cu masina, trebuie sa dau zapada 9 mp (3x3) de la usa garajului pana la poarta
- ca sa ies din curte pe poarta pietonala, trebuie sa dau zapada 20 mp (20x1) de la usa casei pana la poarta
- trebuie sa curat trotuarul de zapada 13mp (13x1), ca-mi bate primaria in poarta daca nu o fac
Old 07-10-2016, 19:15   #47813
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Toti am fost copii, nu ne gandeam la masini, haine, aiureli...daca era mocirla, aia era, ce puteai sa faci, te fereai sau erau pentru. In or out :">

Zapada e inevitabila, stiu. Insa la cate gunoaie sunt...ai vazut si tu, saci intregi si treceau zeci de masini. Iar unul incerca sa faca sport cu bicla...printre gunoaie. Exagerez, dar cu siguranta sunt sute de locuri mai mult sau mai putin identice. Nu le strange nimeni. Platim pentru curatare, nici nu mentinem, e plin...

Eu unul as aduna toti homlessii din Bucuresti, intr-o hala, ordine, paturi, caldura, dusuri, haine curate, 2 mese calde pe zi, unelte, masini si la treaba.

Apropo, legat de ceea ce ai spus de paduri, astazi am vazut un reportaj despre paduri. Ieri, obosit fiind, nu am realizat, cred, parca nu imi venea sa cred. Astazi insa, dupa reportaj, am ramas wow. Anual 1.2mil cubi lemn dusi in Ucraina. Si nu doar atat. Da duck...
Old 07-10-2016, 19:19   #47814
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Eu unul as aduna toti homlessii din Bucuresti, intr-o hala, ordine, paturi, caldura, dusuri, haine curate, 2 mese calde pe zi, unelte, masini si la treaba.
Aia nu ies la munca.
Daca ieseau la munca, nu mai erau chiar asa de homelessi.

Pe puscariasi i-as scoate in schimb.
Cu glontul pe teava la pusca, cum au facut tarile vestice.
Dar nu putem, pentru ca acelesi tari vestice ne dau cu drepturile omului in cap acum.
Old 07-10-2016, 19:29   #47815
guest13
Ancient friend

Mentioned: 8 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
De la sine inteles. Imi place sa vad ca nu-s singurul nebun. Ideea e ca am ramas socat si marcat de copilarie, de toti taranii adusi la orase, cu pantofi la usa, afara! Ganditi-va CA COmunistii au facut din oras de 700-900.000 oameni in perioada '30-'40 la magaoaia de acum, cu toti nesimtiti, toti coate goale, analfabetii, inculti si jegurile. Dupa cum am zis, au fost adusi jegurile, ca taranul adevarat a ramas sa-si lucreze pamantul, sa-si vada de curtea lui. Si nu, nu au fost luati cu forta, singurii luati cu forta au fost bogatii si intelectualii, dusi la puscarii sau la Canal, dupa caz sau noroc. Comunismul a distrus tara si continua. Vedem in decembrie!
Pentru ca se stie: inainte sa aduCA COmunistii toate resturile alea umane bucurestiul era Micul Paris numai lapte si miere, numai oameni cultivati etc etc :
http://art-historia.blogspot.ro/2010...restii-de.html
guest13 is online now   Reply With Quote
Old 07-10-2016, 20:12   #47816
HymuraX
VIP

HymuraX's Avatar

Mentioned: 33 Post(s)

@guest13 nu iti bate capul, nu ai cu cine, iar a uitat sa isi ia pastilutele.... mereu, orasele mari au atras pe cei mai neavuti, pe cei din provincie, aglomerand suburbiile marilor orase. De la primele cetati la metropolele actuale, toate au zonele pline de visatori, oportunisti si infractori. Toti sunt atrasi de mirajul unui oras mare si cam atat. Fara exceptie.
P.S. nu incerca sa ii explici, el este "cel mai mult ca perfect", izbavitorul de comunisti, aducatorul luminii si a capitalismului, ucigatorul de marxism. Repet, iar nu si-a luat pastilutele, iar derapeaza....
Old 07-10-2016, 20:53   #47817
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 204 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Rob˙ View Post
Pentru musafiri am papucei de casă, spălați, curați, pregătiți special pentru așa ceva. Mi se pare de căcat să intru în casa unui om cu pantofii cu care poate am călcat în căcat de câine pe trotuar, prin noroi, bălți, etc.
Corect, mai ales dacă ai copii care se joacă majoritatea timpului pe jos... mașinuțe, piese legou etc.

Pisicile nu miros, pe mâța mea am învățat-o să facă la tavă fără nisip, fără nimic... doar îi spăl tava cu detergent manual după fiecare nevoie, tava având locul în baie... unde există fâssss!!!

Cine nu a avut animal în casă nu poate înțelege cât de mult poate ajuta un copil și cât de mult te atașezi de animal, practic devine un membru al familiei.
Old 07-10-2016, 21:15   #47818
JAGUAR
Senior Member

Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Asa e si la mine. Am pisica, motanii sunt un pic mai pretentiosi. Nu miroase si oricum e spalata o data pe saptmana, s-a invatat unde trebuie sa-si faca nevoile si la fel, e invatata sa ceara de fiecare data cand vrea altceva de mancare, in rest are tot ce-i trebuie nonstop. Si are 5 luni, o am de la 2 luni. Am scris si mai sus, daca vrei, se poate(in 3 luni sa stie chestiile de baza), si nici nu miroase, si nici nu-i cade parul si mai stiu eu ce.

Am avut cealalta pisica timp de 15-16 ani de zile si atunci cand isi schimba blana(din 2 in 2 anotimpuri) ii faceam baie mai des si era totu' in regula.
JAGUAR is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2016, 08:28   #47819
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 111 Post(s)

PC-ul meu

ma agit degeaba

Last edited by polter; 08-10-2016 at 08:42.
polter is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2016, 11:11   #47820
i860
Ancient friend

i860's Avatar

Mentioned: 217 Post(s)

Se pare ca vom si noi ok in UK dupa iesire.
http://www.telegraph.co.uk/news/2016...be-given-amne/

Last edited by i860; 08-10-2016 at 11:14.
i860 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules