lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 08-01-2019, 14:36   #57501
DeDeRa
Banned

Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Cea mai dificila situatie din Romania este cea din puscarii. Nu din spitale unde mor oamenii, stau cate 2 in pat, iau fel de fel se boli care mai de care mai rele sau periculoase, unde se nasc copii nevinovati si ii nenorocesc pe viata, asta daca traiesc caci 57 au murit doar se rujeola anul trecut si alte zeci sau sute de alte probleme ce tin strict de "calitatea" spitalelor, nu din orfelinate sau aziluri de batrani care au ratia la hrana pe zi mai mica decat borfasii din puscarii, dar probleme mari sunt in puscarii. Nu e dificila nici situatia ca aproape 5 milioane de romani au fugit de foame si disperare afara, intre straini, in necunoscut, sa castige o paine. Pana aici totul corect si bine, dupa mintea unui bolsevic jegos. Fmm...

https://www.facebook.com/16831429885...0363451527072/

Dupa cum am zis de multe ori - le doresc cu pasiune si cu sinceritate tot ce e mai rau din lume alienatilor mintal si jegurilor ce au votat cu PSD, sa se aleaga praful de voi de nemernici.

Last edited by DeDeRa; 08-01-2019 at 14:42.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 16:33   #57502
ryo
Senior Member

Mentioned: 22 Post(s)

Iar iti arunci frustrarile aici ? Si italienii au plecat in America in anii 1900 - 1910 si ce? Fiecare merge unde vrea , e liber.
ryo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 16:39   #57503
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Nu stiu ce ai inteles. )))) Sau ce c*cat ai citit tu acolo, hahaha. Doamne fereste!

LE: Hai sa-ti fac o traducere, ca vad ca materia cenusie urla de singuritate: un comunist ministru in anul 2019 sustine ca problema cea mai mare a Romaniei este legata de conditiile de detentie din peniteciare. Nu spune nimic de spitale si starea in care se afla majoritatea, de sutele si sutele de oameni veniti cu o boala in spital si din cauza "calitatii" spitalelor pleaca acasa cu mai multe boli, de sutele si sutele de copii ce se imbolnavesc in spitale, sute de copii morti de la boli absolut banale si tratabile, nu spune nimic de conditiile inumane din orfelinate, de batranii din azile ce au doar un ceai si 2 felii de franzela cina - nu, spune ca problema cea mai mare a Romaniei este ca puscariasii nu au mai multe beneficii, ca nu sunt cazati la Hilton. Chiar nu stiu ce c*cat ai citit sau inteles tu... Ori si tu ai votat PSD?
LLE: Mai vrei o traducere? Bolsevicu' Melescanul ne spune ca puscariasii traiesc in conditii rele mancand de 32 lei pe zi, fata de un om bolnav in spital 13 lei pe zi sau un batran in azil 11 lei pe zi. Incearca sa ne spuna ca trebuie sa avem mai mare grija de puscariasi, de condamnati penal pentru diverse fapte, de la chestii minore gen un furt pana la criminali feroce - dar sa nu ne pese de batranii din azil care primesc hrana de 3 ori mai proasta si mai ieftina si mai putina decat un puscarias, decat un condamnat penal periculos. Inainte sa arunci cu cuvinte stupide si aiurea, gandeste ba nene ba, gandeste si citeste, documenteaza-te.

Last edited by DeDeRa; 08-01-2019 at 16:52.
Old 08-01-2019, 16:58   #57504
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

Mentioned: 207 Post(s)

PC-ul meu

Dedera, iar o iei pe aratura cu politica ? De ce plm nu te poti abtine ?
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 17:02   #57505
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Am inteles. Deci nu se intampla nimic anormal. Super. Multumesc. Am inteles, serios. In regula. Totul este pe fagasul normal, lucrurile merg exact cum trebuie!
Old 08-01-2019, 17:28   #57506
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Nu merg lucrurile bine, dar cu ce ne ajuti tu pe noi ca incepi sa aberezi pe aici inutil ? Cu nimic.
Old 08-01-2019, 17:30   #57507
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Eu n-am priceput partea cu aberatii. Ce aberez? Ce inseamna a abera? Definitia e a te abate de la adevar. S-au imbolnavit sau nu 50 copii doar in noiembrie-decembrie intr-un singur spital din Romania, chiar in capitala europeana Bucuresti? Deci, ce am aberat... Eu doar blestem mu*stii care au votat PSD si le doresc tot raul din lume sa se intample in viata lor si a famililor lor. Atat. Dar nu spun nimic neadevarat, adica nu aberez. Ma rog, cedez eu. Gata. Termin! Punct.
Old 08-01-2019, 17:34   #57508
kpy_here
Ancient friend

kpy_here's Avatar

PC-ul meu

Aberezi prin simplul fapt ca aduci in discutie tot felul de lucruri care probabil nu ii intereseaza pe multi sa le vada si aici pe forum.
Si prin faptul ca ii injuri si blestemi, nu rezolvi absolut nimic. Doar te frustrezi si mai tare, si ii frustrezi si pe altii. Pe facebook vad ca mai sunt si altii la fel care taie si spinteca, dar care sunt sigur ca nu fac absolut nimic sa schimbe ceva. Daca vrei sa blestemi si tu, mergi acolo
Stim cu totii ce se intampla, si daca se vrea sa vorbim despre asta, ma gandesc la un thread separat in care se poate discuta.
Old 08-01-2019, 17:43   #57509
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Fac ceva sa schimb, altii poate nu. Am doua CVuri in Anglia trimise, primul interviu video l-am avut, cica sunt 3 pana iau o decizie. Probabil o sa plec, daca ma vor.
Old 08-01-2019, 18:03   #57510
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 557 Post(s)

PC-ul meu

Ideea este că toți (mă rog, majoritatea) suntem de acord cu tine, doar că acest forum nu e locul să faci politică.
E ok să pui un banc, o glumă, un articol, dar dacă te apuci să faci comentarii literare pe subiect deja e o problemă.

Ăsta e un forum de overclocking (și multe alte lucruri, mai mult sau mai puțin conexe domeniului IT), dar pentru chestii politice sau chestii anti PSD mai bine cauți un forum axat pe așa ceva. De ce insiști să Óți dăm toți dreptate exact aici?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 08-01-2019, 19:20   #57511
ithanium2
Senior Member

ithanium2's Avatar

Mentioned: 77 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2

Pentru ca lab501 e singurul forum unde nu are ban permanent...
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 19:44   #57512
[email protected]
Senior Member

M@nu's Avatar

Mentioned: 135 Post(s)

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
Fac ceva sa schimb, altii poate nu. Am doua CVuri in Anglia trimise, primul interviu video l-am avut, cica sunt 3 pana iau o decizie. Probabil o sa plec, daca ma vor.
Hurry up ca inchid astia portile. May se milogeste la UE cu granita cu Irlanda. De trecut in Parlament agreementul ce l-"a obtinut", nu trece, de asta a fost mutata ziua votului in ianuarie ca in decembrie era fail total. Si nici acum nu e ok. No deal inseamna crearea unui zid mai iute decat ar vrea Trump ptr tara lui. :/
M@nu is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 20:12   #57513
sammurai
Ancient friend

sammurai's Avatar

Mentioned: 56 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Merci, dar ce preturi au
Old 08-01-2019, 20:29   #57514
ryo
Senior Member

Mentioned: 22 Post(s)

Pe langa ca nu ma uit la tv ca sa nu aud politica vine frustratul de dedera sa isi dea el cu presupusul ca am votat cu psd, nu am votat la ultimul vot si nu o sa mai votez niciodata, dar de unde sa stie dedera de astea , da si el cu presupusul. Ar fi timpula sa ti se dea ban permanent ca nu suntem curiosi de frustrati. Mai termina dracului odata cu politica , ca si asa nu schimbi nimic ca scrii ceva pe forum.
ryo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 20:45   #57515
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 121 Post(s)

PC-ul meu

E tampit Dedera cu politica lui, dar n-am vazut multi sa dezbata probleme reale de overclocking aici, doar fiecare cu tampeniile lui...
Eu zic sa-l lasati in pace, asa cum e. Mai refuleaza si el , cumva.

De exemplu, am si eu o tampenie: recomandati-mi o imprimanta laser color de buget, cu consumabile decente. Daca aveti o experienta personala, cu atat apreciez mai mult.
kobro is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 20:49   #57516
gamerul
Member

Mentioned: 1 Post(s)

Quote:
Originally Posted by kobro View Post
... recomandati-mi o imprimanta laser color de buget, cu consumabile decente...
- nu exista asa ceva.
gamerul is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 20:57   #57517
Bennedict
Senior Member

Bennedict's Avatar

Mentioned: 66 Post(s)

PC-ul meu

Laser si de buget nu prea incap in aceeasi propozitie )

Nickname anterior: Kynyo
SPOILER:
Bennedict is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2019, 20:58   #57518
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 238 Post(s)

PC-ul meu

Politica ca politica, dar ne așteaptă vremuri grele... Óncă nu avem buget pe anul curent...
Sper să mă Ónșel, dar vom vedea.
Old 08-01-2019, 20:58   #57519
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 557 Post(s)

PC-ul meu

Laser monocrom de buget, sigur.

Color este imposibil.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 08-01-2019, 21:02   #57520
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 121 Post(s)

PC-ul meu

De ce trebuie sa raspundeti fiecare data ca "de buget" nu exista? N-am spus bugetul, dar nu e nevoie de una de 100kg si 20 milioane.
Am vazut ca una noua (neaparat multifunctional cu wifi) este 1200lei. Una refurbished fara wifi e 6k.
Ma intereseaza ce aveti/cunoasteti sau ce ati recomanda, din experienta voastra.
kobro is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules