lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Software
Connect with Facebook


 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 09-08-2018, 09:03   #11
alinasd
Member
 
Join Date: Aug 2018
Posts: 11
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by adrian3 View Post
Ce sa-ti zic concret ? Acolo pe site scrie microwallet si faucet. Prin faucet alea poti face cantitati minuscule de cripto valute pentru diferite activitati/chestii ( nu stiu exact ce, dar ii vazusem pe unii pe anumite forumuri dedicate cum aveau la semnatura diferite chestii pe post de reclame, poate d-astea ). Decat sa faci asa ceva mai bine dormi sau faci orice alta activitate, daca nu cumva vrei sa-ti scoti o punga de seminte la cateva zile.

Plus ca nu stiu cum se foloseste portofelul, daca e ceva cu sursa de cod inchisa e riscant si nu as folosi asa ceva ( in principiu portofelele sunt open source ).

Daca vrei sa intri in chestia asta, ori minezi ori cumperi. As zice ca acum e o perioada buna de minat, fiind preturile mult mai mici comparativ cu perioada precedenta deci si dificultatea a scazut.
D.p.m.d.v mai buna perioada acum este si de a risca si investi in monezi ca la bursa, de aici isi maresc considerabil veniturile investitorii cei mari, din mining ceva mai putin

Portofel sigur,securizat la sange ( & easy for use ) ,m-ar interesa si pe mine ..
Nu ai fi rau pe o functie de strateg sau sfetnic intr-ale mineriadelor virtuale..de sef ,ma cam indoiesc ,vrei mult din prima pe munca putina (nu ca ar fi rau ) .-))In principiu sunt de acord cu tine ,insa sa vedem cum ne impacam si cu mr. War


Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Nope. Minatul acasă la nivel de GPU proprietate personală, de hobby, e momentan uşor în pierdere, nu-ţi recuperezi banii pe curent. Teoretic ar fi trebuit ca dificultatea să scadă deoarece, tot teoretic, minerii ar fi trebuit să nu mai mineze în pierdere... dar în practică nu e chiar aşa.

Eu, cu 2x 1080 Ti neoptimizate, să zicem pe la 80-85% din maximul posibil, minez de 2.5 USD pe zi, aş putea ajunge la 3, poate 3 dolari şi un pic pe zi cu optimizări la sânge şi fără să mă mai joc defel. Asta însemană un uşor profit, but then again, profitul e azi, peste 6 luni s-ar putea să fii rău pe minus.
Adaugam panditul monezilor ,,cresterile/scaderile si momentul optim de a ataca moneda potrivita ,nu ?Vizavi de configuratia actuala de razboi ce se afla in zestrea proprie ,puteti bifa/adauga punctual va rog si :
- La profitul declarat/zi ati scazut si consumul de curent /zi ?
- Cam ce Hashrate aveti ?
- Varianta de mining cu multi CPU nu ar fi mai avantajoasa ?

Mentionez ca Faucethub.io in acest moment este LEGIT and Safe !Am primit raspuns de la ei in cateva ore si tranzactia a fost in cele din urma reusita .La CoinPot.co inca mai astept Email-ul lor de confirmare pentru retragerea care am facuto..

Last edited by alinasd; 09-08-2018 at 09:10.
alinasd is offline   Reply With Quote
 

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sistem mining! pareri/idei/sfaturi brhams Cutia de sub birou 187 24-05-2016 19:51
Surpriza! Cash Shop-ul pentru Street Fighter V, amânat LAB501 Nivelul2 0 25-03-2016 19:20
To BITCOIN sau not to Bitcoin? HappyGuy Placi video 4 12-03-2014 12:32
Recomandare pc pentru bitcoin mining piticu Cutia de sub birou 9 04-02-2014 18:48
T420 - what value-cash? jonyyybe Notebooks & netbooks 7 08-05-2013 19:36

 
Forum Stats
Members: 9,581
Threads: 27,963
Posts: 783,861
Total Online: 1989

Newest Member: MIKE_YT

Latest Threads
- by LAB501
- by dixy
- by Miru
- by Kspic
- by LAB501

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.