lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 31-03-2020, 18:59   #2461
vibeup
Senior Member

vibeup's Avatar

Mentioned: 231 Post(s)

PC-ul meu

Deci admiti ca ai acasa o curva care sta cu tine pentru bani?
Old 31-03-2020, 19:05   #2462
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 652 Post(s)

PC-ul meu

Old 31-03-2020, 19:05   #2463
korby
Ancient friend

korby's Avatar

Mentioned: 137 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by torque49 View Post
Probabil esti prins cu it-ul si nu cunosti unele realități din spitale...Cunosc cazuri in care se bat doctorii pe holuri pentru asistente,real nu povesti.Mai intreaba si tu si o sa imi dai dreptate.
Nu vorbi doar ca bănuiești că nu e asa,mai intereseaza-te de la cunoscuti
Am mai multe cunoştinţe īn sistemul medical, inclusiv mama şi nevasta. Aşa că hai fă paşi.
Old 31-03-2020, 19:06   #2464
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Mentioned: 604 Post(s)

Send a message via Yahoo to Monstru

Wtf vibeup????

Ba...nu era vorba ca statu' a rechizitionat stocurile? Astia fac specula sau vand fake-uri?
Old 31-03-2020, 19:10   #2465
vibeup
Senior Member

vibeup's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by axxel4you View Post
Borcea a aratat in nenumarate randuri de ce sunt in stare femeile in proportie de 99,9% pentru bani si avantaje, nu mai zic ca am mai vazut si eu cateva caprite cu interes major pentru bani, pozitie, influenta.
Nu am zis eu asta. Vorbeai de femeile lui Borcea?
Old 31-03-2020, 19:12   #2466
axxel4you
Senior Member

Mentioned: 33 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by vibeup View Post
Deci admiti ca ai acasa o curva care sta cu tine pentru bani?
Faza nasoala care ma sperie dupa 20+ ani si 2 copii este ca am realizat ca daca as avea mai multi bani probabil ca m-as intelege mult mai bine cu ea.... dar in situatia de fata trebuie sa am eu grija sa nu o supar ca exista riscul sa ma striveasca cu portofelul.

Dupa cum stii 0,1 % se referea la mame, sotii, prietene ...
Old 31-03-2020, 19:14   #2467
vibeup
Senior Member

vibeup's Avatar

PC-ul meu

Eu te inteleg dar pe acest forum cred ca sunt si ceva femei, fete... nu este frumos. In ultima vreme barbati sunt mult mai curve.
PS:
O vorba de pe strada o stiu toti ai mei
Cele mai multe tarfe nu's femei
Old 31-03-2020, 19:28   #2468
Iubitel
VIP

Iubitel's Avatar

Mentioned: 202 Post(s)

Quote:
Originally Posted by korby View Post
Am mai multe cunoştinţe īn sistemul medical, inclusiv mama şi nevasta. Aşa că hai fă paşi.
Nu ai dreptate pletosule, sunt si oameni buni si competenti dar si cele mai mari jigodii. Eu iti zic ca in spital la Slatina si la Fundeni daca nu cotizezi 10-20 lei la asistenta pe tura te mananca viermii. Am dat cu manuta mea banuti asa ca poti sa comentezi ce vrei.

Si da, femeia e programata genetic sa caute cel mai bun mascul pentru a se reproduce. In preistorie insemna cel mai bun vanator, luptator, etc, acum te miri cum toti ruptii cu aspect sinistru gen burtosi, diformi, cocalari si ce vrei tu au vreo bunaciune langa ei, acum banul si pozitia fac legea. Aia e, te adaptezi sau ajungi gay.
Old 31-03-2020, 19:30   #2469
axxel4you
Senior Member

Mentioned: 33 Post(s)

PC-ul meu

@vibeup Imi pare rau ca trebuie sa-ti zic eu crudul adevar,.... barbati sunt curve tot pentru femei, singurul interes al unui barbat normal la cap care inca mai este apt sunt femeile.
Toate activitatile barbatilor pentru bani, faima, aspect, etc... (fiecare cum poate) sunt strict pentru a atrage cat mai multe femei. punct
Old 31-03-2020, 19:34   #2470
korby
Ancient friend

korby's Avatar

Mentioned: 137 Post(s)

PC-ul meu

@Iubitel Nu exclud că sunt şi multe uscături, evident. Īnsă pānă la salar de 5-6000 de lei o infirmieră mai trece multă apă pe Dunăre.
Old 31-03-2020, 19:36   #2471
i860
Ancient friend

i860's Avatar

Mentioned: 261 Post(s)

uk
381 de noi morti, 1789 de morti iin total si 25000 infectati
Old 31-03-2020, 19:53   #2472
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 620 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by agarici cu pedale View Post
mi-am luat Mască Snorkeling de la decathlon pe care o voi adapta cu un adaptor scos la impriamnta 3D unde-i pot monta filtre si un constum impermabil cu tot cu gluga. Altceva nu se mai gaseste pe la noi, m-am trezit tarziu, o sa ies maxim 1-2 ori pe luna si asta daca e nevoie.

Masuri disperate - Vremuri grele )
@Monstru, ce ar fi sa facem mai incolo un workshop cu ce a purtat fiecare in periaoda asta? =))))
Old 31-03-2020, 19:57   #2473
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Nevasta-mea ii infirmiera. 2200 lei cash a luat salariul ultima data, asta pentru ca a facut ceva ore suplimentare. Altfel ia cam 2000. Te rog sa nu mai mananci atata caacat.
Nimeni nici din cunostintele mele medicale nu a dezertat.
Toti au geanta cu diverse la spitale, unii din ei deja sunt consemnati si nu mai pleaca acasa. Dorm prin birourile zonei administrative, cum pot.
De la infirmiere pana la prog universitari. De la 28 ani pana la 67.
Old 31-03-2020, 19:58   #2474
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Un asistent chiar are banii aia in mana. Plus inca atata din spaga. Iar sa itindai demisia cand dai de greu...spune multe despre aceste personaje. Cum ar fi sa isi dea si pompierii demisia la un incendiu major?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Daca se extinde fenomenul, prin ordonanta militara pot fi chemati toti la serv fara problema. Plus ca demisia, preavizul si alte chestii pot fi suspendate usor in stare de forta majora.
Old 31-03-2020, 19:59   #2475
torque49
Senior Member

Mentioned: 3 Post(s)

Quote:
Originally Posted by korby View Post
@Iubitel Nu exclud că sunt şi multe uscături, evident. Īnsă pānă la salar de 5-6000 de lei o infirmieră mai trece multă apă pe Dunăre.
Era vorba la asistente de 5000-6000 ron si acolo cu 10+ ani vechime dar ai tras plapuma cum ai vrut tu si bagat infirmiera la inaintare...probabil alea au 2500 ron ..dar nici asistenta medicala nu iti poate oferi o infirmiera ca tot zici ca te tragi din familie care lucreaza prin spitale.
Sa vad cum te simti cand esti in stre grava si te asista medical o infirmiera....
torque49 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2020, 19:59   #2476
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by vibeup View Post
Dupa capul vostru toate sug pwle si iau spaga...
Cu spaga nici eu nu sunt asa sigur, adevarat.

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Wtf vibeup????

Ba...nu era vorba ca statu' a rechizitionat stocurile? Astia fac specula sau vand fake-uri?
Alea nu sunt medical grade.
Pot si eu sa scot bandane de pus la gura cu modelel la 500 lei. tot de protectie. De praf.

Last edited by kretzu77; 31-03-2020 at 20:06.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2020, 20:31   #2477
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 652 Post(s)

PC-ul meu

Ca recent trecut prin spital cu membri de familie pot să vă spun că sunt cam fifty fifty, sunt asistente și medici care iau șpagă și īți semnalizează cāt se poate de clar lucrul ăsta dar și medici tineri sau asistente care refuză cu desăvārșire așa ceva, ba mai mult īți fac și un scandal monstru dacă īncerci ceva.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 31-03-2020, 20:41   #2478
torque49
Senior Member

Mentioned: 3 Post(s)

Asa e si pe șosele, politaii tineri ,mai cinstiți mai corecți, aplica legea la toata lumea ,politaii mai bătrāni, mai pe șpagă pe nepotisme ...etc
Cand am scris de asistente si infirmiere nu am zis de toate,exact ca si la bugetari ,nu toata lumea freaca pwla si ia salariu,sunt si care muncesc de se rup
torque49 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2020, 20:46   #2479
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 139 Post(s)

PC-ul meu

Un alt aspect, mai deosebit... sunt cadre medicale (evident, de rasa superioara) care nu iau spaga de la oricine
kobro is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2020, 20:59   #2480
burtal
Senior Member

Mentioned: 7 Post(s)

Quote:
Originally Posted by torque49 View Post
Mai @brutal tu stii ce inseamna termenul voluntar.Ce plm folosesti termeni da care nu le cunosti definitia.
Voluntar insemna ,benevol ,fara foloase de orice natura.
eu nu ma inflamez ...da vad ca tu esti copt rau, eu stiu ce insemana volutar. Sa inteleg ca nu te intereseaza sa fii volutar, in locul unei infirmiere ai dori si o remuneratie? o spaguta de 20-30 de lei ?

o fi ca la razboi,nu o fi, nu stiu ... (a prins bine *****ul asta de PR cu linia intai si cu razboiul...chiar cine a dat duma asta primu? Macron ?) dar ce stiu e ca la razboi in principiu se duc oameni echipati si antrenati, nu lasati in curu gol in fata inamicului.
Apoi se ajunge si la aia si neechipati si ne antrenati.

Aici daca nici nu te-a antrenat nimeni macar echipament sa iti dea ... altfel esti carne de tun si devii o statistica.

Plm eu la munca am fire drill de 2 ori pe an ... astia in spitale nu au si ei exercitii din astea? gen accident radiologic, accident chimic, etc sa lucreze 1-2 saptamani cu masca pe fata si in combinezoane? sa stie si ei cu ce se manaca? E vina asistentei ca nu se face asa ceva ? E vina boului ala de sus care stie doar sa faca matrapazlacuri care nu se gandeste la asa ceva desi asta e jobul lui.

vad ca s-a basicat prea putin lumea ca Costache, GENERALUL, daca e sa o luam in ineptia asta cu razboiu, si-a pus coada pe spinare si a taiat-o
El care statea si dadea interviuri din minister echipat cu 7 masti si 3 combinezoane de ziceai ca e in mijlocului actiunii acolo la suceava, in timp ce chiar aia din suceava tipau ca nu au masti si combinezoane si se infectau pe capete ....si mai rau duceau mai departe ca nu ii testa nimeni

Pai si ce sa zica tanti asistenta? aia de suge **** (de parca ar avea vro relvanta cui o suge cui) si se bucura la 20 de lei ... pai daca ala si-a luat valiza si a plecat (ala de frica de puscarica, sa fim intelesi) pai eu ce sunt mai proasta sa stau sa ma risc la moarte.... ia hai sictir si bine pa.

Si ar mai fi o diferenta, ma duc pe front si mor, aia e, mor doar eu, nu ma intorc acasa si imi omor si rudele ca nu stiu daca aduc ceva acasa cu mine sau nu.
Pe aia nici nu ii testeaza ca nu au loc de alde Flutur si Chirica ...si inca cati alti or fi, ca probabil din alea 2000 de teste pe zi de le fac astia, 1000 se duc pe nomeclatura... sa fim seriosi

Prietene eu pentru astia nu o sa mor niciodata, astia de la putere .... m-ai inteles?. Un lider adevarat care s-a zbatut si a facut absolut tot ce era cu putinta pentru cei care il urmeaza, ar fi fost urmat chiar si cu mana goala si cu si fara masca, dar cand tu de 30 de ani o arzi in petreceri si dilailala ... hai sictir boss, again

Nu judec pe nimeni,in situatii de criza exista si astefel de situatii, ii inteleg si pe medici si pe asistente...fiecare face ce crede...oricum poate asa se sesizeaza lumea ca nu au ce le trebuie si daca se pune presiune vor primi ce le trebuie (daca au de unde).... tu chiar crezi ca ti se zice situatia pe bune?
Acu, sanchi au uitat sa raporteze morti de la suceava ... serios .. ce altceva au mai uitat sa faca ?

Last edited by burtal; 31-03-2020 at 21:51.
burtal is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules