lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 02-07-2010, 22:38   #21
snapisrl
Member

Mentioned: 0 Post(s)

Jay Cutler
snapisrl is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2010, 23:59   #22
Miru
Ancient friend

Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Frumos, acum pune o poza te rog si cu tine ramiro, sa vedem cum iti sta cu ganterele in mana.
Miru is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 00:34   #23
Tetsuzan
Senior Member

Mama, ce diferiti sunt culturistii de azi cu cei de acu 15-20 de ani se vede ca s-a umblat la substantele cu care se indoapa pe vremuri ma uitam si eu la Arnold ceva timp mai tarziu am prins pe Kevin Levron nu am avut o foarte mare pasiune fara de sportul asta, dar ca fost practicant de sport mi-au placut toate sporturile unele mai mult altele mai putin, sunt curios cat traiesc tipii astia si cum pot sa se duca la baie aratand asa cred ca schimba cate un colac pe saptmana. Ma intreb ce s-ar face astia in Japonia unde sunt budele alea mici facute pt japonezi
Tetsuzan is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 00:48   #24
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Mentioned: 560 Post(s)

Send a message via Yahoo to Monstru

Culturistii de azi nu sunt atat de diferiti de aia de acum 20 de ani. Dorian Yates a luat MR Olympia de multe ori in anii 90 si era la fel.

Vroiai sa spui ca sunt diferiti de Arnold, Mentzer, Ferringo & Co, din anii 70. A trecut ceva timp de atunci si medicamentele sunt mai bune
Old 03-07-2010, 00:56   #25
Tetsuzan
Senior Member

Da ai dreptate Monstru, din cauza drogurilor care le iau sa pot rezista la ce se intampla in tara uneori nu imi dau seama ce spun/fac. Erau mult mai diferiti atunci cel putin Arnold stiu ca nu lua asa multe medicamente, tratamentul lui constand in mese bogate 8 piepti de pui odata etc. Oricum ca fost sportiv pot sa zic ca din pacate si sportul a ajuns o afacere pentru multi si numai este de mult ceva cinstit, de ce crezi ca exista asa medicamente ? ca sa castige sa ia banii grosi, in general sportivii nu sunt cei mai inteligenti sau daca sunt, se gasesc altii mai inteligenti care ii manipuleaza si de multe ori ajung sa-i ruineze ( cazul lui Mike Tyson ) totul este pe bani si interese si asta ma dezgusta numai pot sa ma savurez un sport si sa am placerea de a urmarii o competitie cinstita undeva cineva toti isi baga coada
Old 03-07-2010, 01:09   #26
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Orice lucru in viata il poti face de placere, sau pe bani. Daca vrei sa fi profesionist si o faci pentru bani....apar si problemele inerente. Asta nu inseamna ca nu o poti face pentru tine, de placere.
Old 03-07-2010, 01:13   #27
Tetsuzan
Senior Member

Da, o poti insa nu vei avea sanse egale cu altii. Se zice ca viata nu-i corecta si din pacate uneori cam asa-i.
Old 03-08-2010, 14:48   #28
icebird
Senior Member

icebird's Avatar

Practica cineva de aici de pe forum asa ceva? Eu m-am apucat de ~5 luni si de doua saptamani am inceput sa iau creatina monohidrata de la ProLab.
CPU: E8400 C0 w/ stock cooling | MB: MSI P35 Neo2-FR | RAM: 2x2 A-Data Vitesa Extreme Edition | GPU: msi nVidia GTS450 OC w/ CYCLONE cooling| HDD: WD 640GB AAKS | some cheap-ass DVD-/+RW bulk LG | Case: Antec 300 [front: 2x120 CM blue LED; back: 1x140 TriSpeed + 1x120 TriSpeed; side: 1x120 ultra silent] | PSU: Corsair CMPSU-400CX
icebird is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 15:22   #29
DeDeRa
Banned

Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Încearcă creatina capsule, de ex. Weider Krea-Genic sau Controlled Lab Green-Bulge. Nu se compară cu pudra. Dacă vrei neapărat pudre, cele mai bune sunt de la Now Foods.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 15:28   #30
Micutzu
Oenolog

Micutzu's Avatar

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Micutzu

Si care ar fi diferenta intre pastile si pudra ? Stii cate pastile ar trebui sa iei pentru o doza zilnica normala de 15g creatina de exemplu ?
Micutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 15:35   #31
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Perioada de încărcare nu este obligatorie, iar doza de menţinere şi sigură ptr. perioade mai mari de 4 luni este de 5g. Cât despre diferenţă, este că sunt 100% creatină, pudra este maxim 80%, doar cea monohidrat. De asemenea, ptr. absorbţie crescută trebuie luat în paralel riboză şi/sau beta-alanină şi o cantitate considerabilă de carbohidraţi, pentru răspuns insulinic.
Old 03-08-2010, 16:11   #32
sammurai
Ancient friend

sammurai's Avatar

Mentioned: 56 Post(s)

PC-ul meu

Din punctul meu de vedere ar trebui interzise aceste substante in competitiile sportive, adica totul sa fie cat mai natural.
No offence dar cand ma uit la aia musculosi mi-e mila de ei, practic ma uit la un concurs de cobai pentru substantele respective.
Old 03-08-2010, 16:14   #33
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Nu confunda suplimentele alimentare (substante concentrate) cu steroizii, sunt lucruri complet diferite.
Old 03-08-2010, 16:24   #34
IraqI_Freedom
Senior Member

IraqI_Freedom's Avatar

Mentioned: 4 Post(s)

Send a message via MSN to IraqI_Freedom Send a message via Yahoo to IraqI_Freedom Send a message via Skype™ to IraqI_Freedom

suplimente, smumlimente, bagati fratilor toate kkturile in voi, faceti voi muschi... eu prefer o partida de performance s*x, o plimbare cu bicla, o partida de basket sau un freeride cu placa
Thank god for that
IraqI_Freedom is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 16:25   #35
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Exact, creatina este un aminoacid, adică îl găseşti în proteine, mai exact în cantitatea cea mai ridicată în proteina carnei de vită. A nu se confunda cu substanţele anabolizante, care sunt făcute strict în laborator şi mai mult dereglează pe termen lung organismul. Dacă deschidem subiectul suplimentelor alimentare, intraţi pe teritoriul meu, mwhahaha!
Iraqiene, iraqiene, dar cine a zis că nu le poţi avea pe toate? Nu face nimeni de aici bănuiesc culturism de performanţă, ca să ia steorizi, să aibă ginecomastie şi hipogonadism. Facem să arătam şi noi mai ok. Uite eu de ex. frecventez constant sala de 6 luni şi am slăbit de la 94kg la 83kg. Ce spui de asta?
Old 03-08-2010, 16:32   #36
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Pai tu faci fitness in cazul asta, metrosexualule
Old 03-08-2010, 16:36   #37
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Am crescut şi masa musculară destul de mult. Exemplu concret pe mine: 94kg la 184 şi 35cm în braţ în februarie. Bun, ieri aveam 82,7kg cu exactitate(dar mai sunt apă şi tranzit intestinal) şi 38cm în braţ.
Metrosexual pe naiba, abia mă conving să mă "duşez" când ajung acasă de la sală. Nu practic culturism de performanţă, cine face de aici? Dar antrenamentul este asemănător, nu dăruiesc atâta timp din viaţă şi nu-mi stresez articulaţiile cu atât de multe serii per grupă. [de ex. duminică am făcut piept 9 serii (3 orizontal, 3 declinat şi 3 înclinat) plus triceps 6 serii (3 cu frângia şi 3 împins cu priza strâmtă) şi umeri 8 serii (câte 2 serii ptr. deltoid anterior, medial şi posterior şi 2 serii de râmat cu bara)]

Last edited by DeDeRa; 03-08-2010 at 16:38.
Old 03-08-2010, 16:40   #38
IraqI_Freedom
Senior Member

IraqI_Freedom's Avatar

Mentioned: 4 Post(s)

Send a message via MSN to IraqI_Freedom Send a message via Yahoo to IraqI_Freedom Send a message via Skype™ to IraqI_Freedom

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
Uite eu de ex. frecventez constant sala de 6 luni şi am slăbit de la 94kg la 83kg. Ce spui de asta?
Un prieten a slabit de la 96-97(la inceputul verii) la 85(acum) numai prin faptul ca sa apucat de munca (protectia animalelor ) si pentru ca zilnic facem sport (basket sau ciclism).
Intradevar, unii au nevoie de sala si de profi guidance.
Thank god for that
IraqI_Freedom is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 16:42   #39
DeDeRa
Banned

PC-ul meu

Nu cunoşti exact situaţia mea. Steatoză hepatică gradul II, hipotiroidism, bilă puturoasă, splină mărită, hipersecreţie cortisol. Eu am metabolism înjumătăţit, dacă nu mai mult faţă de un om sănătos. Dar asta nu face parte din discuţie. Persoanele cu metabolismul meu fie mănânc un colţ de pâine pe zi, fie au deja 130+kg. A slăbi 5kg cu hipotiroidism şi steatoză, acompaniat de cortisol înseamnă în termeni de om sănătos 50kg.

Last edited by DeDeRa; 03-08-2010 at 16:44.
Old 03-08-2010, 16:51   #40
icebird
Senior Member

icebird's Avatar

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
Perioada de încărcare nu este obligatorie, iar doza de menţinere şi sigură ptr. perioade mai mari de 4 luni este de 5g. Cât despre diferenţă, este că sunt 100% creatină, pudra este maxim 80%, doar cea monohidrat. De asemenea, ptr. absorbţie crescută trebuie luat în paralel riboză şi/sau beta-alanină şi o cantitate considerabilă de carbohidraţi, pentru răspuns insulinic.
Eu o iau cu dextroza, nu e tot aceeasi chestie ca si cum ai lua riboza si ce ai mai zis tu pe acolo? Adica tot la absorbtie ajuta...
CPU: E8400 C0 w/ stock cooling | MB: MSI P35 Neo2-FR | RAM: 2x2 A-Data Vitesa Extreme Edition | GPU: msi nVidia GTS450 OC w/ CYCLONE cooling| HDD: WD 640GB AAKS | some cheap-ass DVD-/+RW bulk LG | Case: Antec 300 [front: 2x120 CM blue LED; back: 1x140 TriSpeed + 1x120 TriSpeed; side: 1x120 ultra silent] | PSU: Corsair CMPSU-400CX
icebird is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules