lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 22-08-2018, 20:45   #56201
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 273 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Bugsy004 View Post
De unde ști?
Uneori stii. Si atat. Insa eu mi-as face probleme de altceva.

Quote:
Se pare că toți de pe forum suntem nebuni, iar Mircea e cel mai īntreg la minte de pe aici... nu īnțeleg cum de nu ne-am scos ochii unu' altuia la cāte workshop-uri am participat... plm
"Se pare ca toti"... Poate pe unii nu ii intereseaza. Te-ai gandit la asta? As zice ca nu erau atenti la cine o are mai lunga, ci la workshop, care probabil a fost chiar interesant. Nu? Zic si eu. Dar ce legatura are workshopul cu discutia de mai sus, zau de inteleg.

M-as bucura daca ziceai "daca eram toti la guvern...". Si am fost. Dar doar cateva zeci de mii. Restul erau acasa, cautand scuze.

Asta e ca si povestea cu asasinii de la Athenee Palace. Erau niste asasini platiti de elita internationala, 4 la numar. Dar nu a murit nimeni. Nici macar Dragnea.

Last edited by mirciusx; 22-08-2018 at 20:57.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2018, 21:07   #56202
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 201 Post(s)

PC-ul meu

Ai fost tu la guvern?...
Te-ai găsit să te iei de mine că nu am pus un ”i”, dar nu ești īn stare să scri cu diacritice... așa că vezi-ți de tastatura ta...
Old 22-08-2018, 21:34   #56203
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 81 Post(s)

PC-ul meu

Ce dracu va inflamati asa ma, se umfla cateodata tarata-n voi de dati drumul la tot felul de basini puturoase...
Mai trageti aer in piept, lung si profund, inainte de a tasta chestii care nu va fac cinste.
kobro is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2018, 22:01   #56204
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 519 Post(s)

PC-ul meu

'rea-ti ai naibii de puslamale. Numai la cearta va sta gandul.

Last edited by kretzu77; 22-08-2018 at 22:04.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2018, 22:23   #56205
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Ai fost tu la guvern?...
Te-ai găsit să te iei de mine că nu am pus un ”i”, dar nu ești īn stare să scri cu diacritice... așa că vezi-ți de tastatura ta...
De fiecare daca cand am fost acasa. Iarna, soare, vara, cald, frig...mancat, nemancat, etc. As putea sa te intreb si eu pe tine, desi stiu raspunsul. Dar vezi, nu imi pasa. Stii de ce? Ca imi vad de treaba mea.

Nu "m-am luat" de i-ul tau. Dar nici nu vad de ce te-ai bagat in seama fara rost. Si tot eu sa imi vad de "tastatura mea". Ok. Crezi ca daca imi vorbesti astfel te face mai smecher in cartier? Din cate imi aduc aminte mereu ti-am vorbit frumos. Si fara "plm".
Old 22-08-2018, 22:50   #56206
guest13
Ancient friend

Mentioned: 8 Post(s)

PC-ul meu

Eu zic ca aveti nevoie de o bere. Sau de 2. Sau de niste palinca ceva ca sunteti prea seriosi.
guest13 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2018, 22:58   #56207
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Cred ca @augustus merita berea. Si si tuica. Toata, care este. A fost cel mai haios astazi
Old 22-08-2018, 23:18   #56208
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 227 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

Merit o bere, ca mi's simpatic.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 02:34   #56209
war4peace
VIP

Mentioned: 209 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
Asteapta si tu la coada...observ ca iti cauti si tu de lucru in ultima vreme
Man, chiar mi se rupe, eu īţi zic obiectiv, că ştiu că īn realitate eşti foarte-foarte OK, numa' că pe forum nu se vede realitatea, ci doar ce scrii, şi aici pierzi puncte la prezentare. Atāta tot.

Quote:
nu īnțeleg cum de nu ne-am scos ochii unu' altuia la cāte workshop-uri am participat... plm
Pentru că īn spatele tastaturii e plină lumea de keyboard warriors (me included) şi īn realitate suntem nişte oameni normali, cu bune şi cu rele, dar civilizaţi.

Quote:
De fiecare daca cand am fost acasa. Iarna, soare, vara, cald, frig...mancat, nemancat, etc.
Dacă te īntreb ce-ai rezolvat, mă īnjuri

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 02:40   #56210
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Daca aveam aer de superioritate poate ma laudam si eu cu ceva interesant, nu ca sunt instalator de cablu... dar na, fiecare cu pasaricile lui

In schimb tu, daca n-ai cablat in viata ta o cladire, un birou, un apartament, de ce nu ii lasi pe cei care chiar au lucrat in domeniu sa vorbeasca?

Daca zicea gogu ceva, avea frate valoare, dar asa ca zici tu...
In seara asta am avut un chat cu un coleg, iar cu acordul lui am postat ce am scris mai jos. Ideea face ca unii nu toti sunt orbi la jocul altora, doar ca nu ii intereseaza sa isi piarda energia discutand si impartind pareri ore in nonsens.

Dupa reply-ul dat, ar fi putut macar sa isi ceara scuze, nefiind o jignire de forum, colegiala, ci una pe care poate unii nu au sesizat-o. Asta as zice ca e o nedreptate ce ti s-a intamplat astazi, iar in cazul acesta, bunul simt comunica adevaratul om care ii trateaza de sus pe cei pe care ii considera mici in fata lui. Nimic nou.

Ai ajuns sa fi luat la suturi in fund de alti colegi (@war4peace, @Bugsy004). Ceea ce reusesc unii sa faca se numeste evolutie. Cu alte cuvinte, puteai sa mufezi si Pentagonul, Casa Alba si a Poporului la un loc, munca unui om e nejustificabila si considerata o mizerie. Dar trebuie boase pentru asta. Asta daca nu lingi-pupi sau nu impigni unde trebuie. E valabil oriunde, nu doar pe forum. Daca reusesti, esti magnific.

In general, ai sa intalnesti oameni care judeca pe altii doar pentru ca pot. In special in Romania. Diferenta e ca pot, de multe ori nu au ce. Sau au prea putin. Si atunci justifica minimalismul asta sub o forma sau alta. Tu ai cazut efectiv la mijloc. Si o sa mai cazi, atata timp cat nu ii ignori. La fel cu amicul tau conflictual...(@arise)

Dar concluzia e concreta, fuck this shit, time to pack and go. Romania nu e un loc de stat si pierdut vremea. Cat despre teapa luata de la asa zisul om onest, un copilut simpatic si rotund, cu o impresie formidabila despre el, ti-am zis, e cazul sa treci peste. Ai luat-o, treci peste. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Indiferent cat de greu iti este sa te controlezi emotional, da-i o .... pe privat-telefonic-cum doresti tu, daca o simti, and move along. Desi nu merita truda.

Si lasa lucrurile in zama lor, peste cateva ore e posibil sa se mai linisteasca. Altfel se scufunda iarasi vaporul. Nici macar nu e nevoie sa explici ca vrei sau nu vrei. Nu ai nevoie sa raspunzi. Altfel, ca si in cazul celuilalt ....ish, daca alegi sa faci asta, si atunci el deja a castigat - ai muscat-o Sper ca ti-ai invatat astazi lectia. Din nou.
Old 23-08-2018, 02:57   #56211
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Nu am rezolvat nimic. Am incercat. Cat voi putea voi mai putea. Individual, nu mai am rabdare. E suficient sa ma uit in jur. Si plec. Sau ma intorc. Oricum, e bine.

Nu am de ce sa te injur, din contra, iti multumesc! O palma de la un om care iti vrea binele unge la suflet chiar daca pe moment orgoliu muge orbit de ...vorba ta, de tastatura. Si nimic altceva.

Iar daca vii la bere, onorez berea. Si nu e o bere. E un respect colegial. Nu de alta, dar incerc sa ma vad cu @augustus de cateva luni bune pentru niste miere buna si cred ca a facut si albume si copii si faguri...Si daca ne vedem doar noi doi o sa ne para rau ca nu avem cui sa ii facem capul calendar.

ps: nu am corectat. Am scris albume in loc de albine. E clar. Vorba cuiva, ai uitat sa iti iei medicamentele
Old 23-08-2018, 04:14   #56212
war4peace
VIP

Mentioned: 209 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

No offense man, dar īmi e foarte dificil să te urmăresc. De mult mă īntreb dacă la această oră īnaintată eşti cumva de obicei intoxicat cu ceva substanţe interesante...

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 08:42   #56213
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Si fara "plm".
Eu numai cu plm vorbesc. Problem?
Old 23-08-2018, 08:43   #56214
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Fix pe gandirea asta mizeaza si ei.
Old 23-08-2018, 08:53   #56215
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 468 Post(s)

PC-ul meu

Omule ești dus cu pluta. Aproape niciodată nu stau să citesc ce scrii pentru că de regulă scrii tāmpenii.
Asta nu e neapărat o problemă, că deh, e bine să mai și rādem, doar că tu scrii cearșafuri de tāmpenii. Ceea ce este extrem de obositor pentru oricine să te urmărească.

Tu citești vreodată ceea ce scrii? Nu te plictisești īngrozitor?

Īn școala primară ne forța īnvățătoarea să facem compuneri īn maxim 125 de cuvinte, ca să ne ajute să sintentizăm informația, să transmitem exact ce este de transmis, nu mai mult. Tu ai lipsit de la lecțiile alea?

Īntr-un singur post, tu dai (sau īți dai) 5 răspunsuri categorice, pui 7 īntrebări și aberezi pe 6 chestii fără legătură, trecānd prin diverse stări de la paroxism la delirium tremens și de la isterie refulată la agresivitate cronică, adică nu mai īnțelege nimeni dacă ești scăpat de la nebuni, ai luat LSD, dacă vrei să te ajutăm noi pe tine sau vrei să ne ajuți tu cu forța.

Cred că fac un topic cu poll: "Credeți că mirciusx e cu neuronu' afectat?" să vedem ce răspund oamenii...

Spui că ai făcut cursuri Cisco. Chiar nu te-ai lovit īn ele de informația cu lungimea cablului de 100 metri? Chiar nu te-ai lovit de respectiva īntrebare la teste?

Pune și tu diplomele respective să vedem și noi ce certificări EXPIRATE ai. Măcar așa te credem, că ai trecut ca gāsculița prin apă.
Old 23-08-2018, 11:26   #56216
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Eu numai cu plm vorbesc. Problem?
Plm -ul tau e diferit de plm-ul altora. Nu te-ai prins pana acum?
Old 23-08-2018, 12:27   #56217
kvist
Senior Member

Mentioned: 5 Post(s)

PC-ul meu

Nu inteleg nimic.
Augustus deci 100, 99 sau 90?? [emoji4]

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
i7-4790K|NH-D15|MSI Z97-GD65 GAMING|Kingston 12GB PC3-12800|GTX1070|Xonar Essence STX|Fractal Design Define XL R2|Seasonic X-750|Samsung 850 EVO 250GB|Zowie FK1|Razer Goliathus Speed|CMStorm Trigger|ASUS ROG Swift PG279Q|Sennheiser HD 700|SteamID:kvistul
kvist is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 12:33   #56218
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 227 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

12.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 13:20   #56219
cristispot
Ancient friend

cristispot's Avatar

Mentioned: 7 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Haha! Dar totusi, eu o am mai lunga decat voi.
Quote:
Originally Posted by augustus View Post
12.
ma asteptam la mai mult de atat
cristispot is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2018, 13:32   #56220
Drazzy
Senior Member

Drazzy's Avatar

Mentioned: 256 Post(s)

E modest
Quote:
Originally Posted by x3ckid View Post
... A bagat ventilatoare la refuz in el. M-am uitat la temperatura si ajunge si al lui pana la 10 grade Celsius.
Drazzy is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules