lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > lab501
Connect with Facebook

lab501 Sugestii despre activitatea site-ului si a forumului lab501.ro

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 28-11-2012, 17:55   #141
mbc
Ancient friend

mbc's Avatar

Mentioned: 1011 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Oooo... acuma cand am postat am vazut ca is albastru si mi-o crescut inima. Multumesc, multumesc!

@KPY: tu ai de dat tata la beri de nu le mai stiu numara mie, evident.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2012, 05:23   #142
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Cacaniu ,mov, ceva nu a mai ramas ?
Macar alb ca ma spal cu ariel

Astept sa vad ce zic astia la politie ,poate iau negru ....
Multumesc pentru sustinere anticipat....
polter is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2012, 13:21   #143
ionutzu71
Senior Member

ionutzu71's Avatar

Mentioned: 18 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ionutzu71

Cred ca mai are Monstru ceva roz , daca te coafeaza pune-i o intrebare .
Old 06-12-2012, 13:27   #144
GRIP
Ancient friend

GRIP's Avatar

Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by ionutzu71 View Post
Cred ca mai are Monstru ceva roz , daca te coafeaza pune-i o intrebare .
Daca polter nu e fetita, nu cred ca vrea ceva roz de la Monstru =))))))
I'm a rocker / Wouldn't change it even if I could
GRIP is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2012, 15:25   #145
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Roz..., e ocupat din ce am vazut eu.
polter is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2012, 18:35   #146
ionutzu71
Senior Member

ionutzu71's Avatar

Mentioned: 18 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ionutzu71

Quote:
Originally Posted by GRIP View Post
Daca polter nu e fetita, nu cred ca vrea ceva roz de la Monstru =))))))
=))))))) .... =)))))) . Nu la acel roz m-am referit . =)))))))
Old 23-08-2014, 23:29   #147
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Mentioned: 499 Post(s)

Send a message via Yahoo to Monstru

Se ascculta melodia asta cand se citeste postul asta...

De doi ani de zile nu am mai postat in threadul asta...funny as putea spune...sau trist...dar sa va zic si de ce...

Sunt cateva aspecte aici...unele au legatura, unele nu. Dar consider ca trebuie spuse... In primul rand, va rog sa ma credeti ca niciodata nu am visat sa avem cel mai mare site de hardware din RO. Nu am visat sa fim faimosi pe plan international. Nu am visat sa aparem la TV sau in reviste si sa ne opreasca lumea pe strada. Dar s-a intamplat. Si odata cu asta s-a intamplat si site-ul de mobile si site-ul de gaming si site-ul in engleza.

Iar asta inseamna in primul rand un lucru foarte important - timpul nostru (desi muncim de acasa) a scazut vazand cu ochii. Sunt momente cand simtit ca nu mai facem fata. Sunt articole pe care nu le scriem pentru ca pur si simplu nu mai avem chef si nu mai putem. Nu, nu e deloc simplu sa te ridici la inaltimea legendei si nu e eloc simplu sa bagi ca mig-ul placi de baza, procesoare, placi video, telefoane, tablete si alte chestiuni. Si sa le mai pui si in engleza.

Motiv pentru care doua lucruri s-au intamplat - unul - nu am mai avut atat de mult timp de forum si doi - nu am mai avut timp de benching. Si credeti-ma, nimic nu doare mai mult decat sa nu te mai ocupi de sportul tau preferat pentru...celelalt sport preferat. Nu vreau sa fiu ipocrit - suntem niste norocosi si facem in viata ceea ce ne place. Dar nu mai avem timp sa facem TOT ce ne place.

Si asta ma duce la alte doua lucruri. Unu la mana, de cand cu nu stiu ce bug si vulnerabilitate a lui peste prajit nu mai pot folosi "member list". Asta inseamna ca nu mai pot analiza membrii forumului cum eram obisnuit pana candva. Si nu e simplu.

Doi la mana, stiu ca s-au intamplat tot felul de chestii. Oamenii s-au injurat... Oamenii s-au suparat. Unii s-au plans ca forumul nu mai e la fel. Altii au plecat. Altii injura noobalaii...sau copii teribilisti. Dragilor....uite cum sta treaba.... Considerati forumul asta barul vostru preferat unde va vedeti cu toti prietenii, barmani va cunosc si sunt ok cu voi (in sensul ca nu se supara pe chestii pentru care in alta parte era chemata politia). Majoritatea celor de aici va sunt prieteni. Ei bine, nu toti. Unii o sa va supere. Unii o sa va calce pe nervi. In bar ar fi ignorati, nu le-ati da in cap pentru ca acolo vine politia. Ei bine, aici nu vine. Am refuzat, refuz si voi refuza sa fac pe militianul pentru cei care se incing aiurea. E un forum pentru prieteni.

Dar spre deosebire de bar, aici aveti o optiune pe care acolo nu aveti. Si anume un buton amarat pe care daca il apasati respectivul nu va mai deranja in veci. Se cheama buton de ignore. Va rog sa il folositi inainte sa mai faceti scandaluri sau linsari in public. Pentru ca altfel nu imi dati de ales si chiar vine politia. Am fost destul de clar??? Ca sa fiu si mai clar...cand vine un nou membru si intreaba o prostie - fie il ajuti fie il ignori. Nu sari pe el... Ca nici tie nu ti-ar placea sa intri intr-un bar pentru prima data, sa intrebi cat costa cidrul si sa iti iei injuraturi pentru ca ei nu vand cidru acolo. Ok???

Asta apropo de implicarea noastra in forum.... Apropo de implicarea noastra in benching sunt 3 aspecte. Unul, si nu vreau sa par pretentios sau prea cocos, am cam demonstrat si eu si Matei si Ramiro ce aveam de demonstrat. Are cineva indoieli legate de asta? Nu e o problema...il rog sa faca pentru OC-ul din RO ce am facut noi si apoi nu are decat sa ne conteste. Pana atunci insa...respect your champions... Sau ca sa o zic in felul meu...pana nu fluturi tricolorul pe scena intre galbejiti...ciocu' mic...

Doi la mana... am ajuns la un nivel in care cunoastem atat de bine lumea asta astfel incat stim bine unde are sens sa ne bagam si unde nu. Cand cei mai "renumiti" overclockeri din lume lucreaza la magazine de hardware sau la companii si binnuiesc sute de proace ca sa fie pe primul loc pe HWB dar nu au fost in stare vreodata sa ne bata live sau sa castige un concurs adevarat...asta e un semn pentru noi sa nu ne bagam. Nu...nu ne bagam intr-un razboi al banilor... Noi am castigat fair...

Trei la mana...mai copii... de cand ne-am apucat de asta si pana acum au trecut secole... Eu am pierdut o nevasta si o casa... Acum am alta nevasta si alta casa. Matei si-a schimbat prietena... Ramiro are treburile lui personale similare... E de inteles ca nu vom fi mereu la fel de implicati, nu-i asa? Uite, haiducul nu a disparut de pe forum...dar are alte preocupari. Si il inteleg...Am trecut si eu prin asta. Ratonu gusta din placerile traiului in doi alaturi de o prietena care cel mai probabil o sa ii devina sotie. Eu mi-am pus semnatura pe hartii pe 13 August si pe 30 imi pun saiba pe deget... E de inteles ca nu mai avem atat de mult timp pe cat aveam, nu e asa?

Pentru ca...poate unii nu stiu, dar pentru mine personal ultimul country cup a insemnat 2 luni in care am avut hardware in dormitor, buda, bucatarie, balcon si sufragerie. Nu mi-am bagat femeia in seama si aia m-a urat pentru asta... Stiu ca am putea acastiga si acum...dar nu avem neaparat timpul necesar. Si atunci de ce sa ne zbatem ca sa fim pe locul 5 cand stim ca putem fi primii??? Nu am murit...nu ne predam..doar ca suntem mai batrani si ne alegem mai bine luptele. Si mai avem si viata personala...

Bun, astea au fost considerentele despre noi. Am vrut sa va ajut sa ne intelegeti mai bine. Sper ca am reusit.

Acum sa trecem la considerentele despre voi... Treaba sta cam asa... avem tot respectul si toata aprecierea fata de cei care isi urmaresc pasiunea si o fac cu ardoare. Stiu...credeti-ma...nu as mai pune mana pe DICE nici mort pentru ca nu ma saisface... Dar cand nu ai altceva...si stii ca nu ai cum sa fi primul...si totusi o faci... Ai tot respectul meu prietene. Pentru ca asta inseamna pasiune.

Cand aduci o contributie forumului....ai tot respectul meu. Cand iti sustii echipa...ai tot respectul meu. Cand vad pasiune si nu mercantilism aproape imi pare rau ca nu mai am atat de mult timp incat sa va iau pe toti la bere. Si sa povestim. Si sa vedeti (cei care nu ne stiti) ca suntem oameni. ca u ne suparam daca ne batei scorurile...ci ne bucuram. Ca nu concurati cu noi... Noi am aratat de mult ce putem...ci cu voi insiva...ca oameni.

Poate unii dintre voi o sa ma inteleaga...poate unii nu. Ce vreau sa spun este urmatorul lucru - aici apreciem pasiunea, implicarea si bunul simt. Nu o sa va pretind sa fiti campioni mondiali ca sa aveti respectul meu. O sa va pretind sa dati curs pasiunii voastre... fie ea pentru benching, fie pentru a ii ajuta pe altii pe forumul asta. Si daca faceti asta si sunteti oameni...aveti tot respectul meu. Si pentru asta...

1 - De astazi suzuki este moderator pe aria de OC. Succes si sa ne faci mandrii!!!

2 - De astazi neamtul nachtfalke este VIP. Pentru pasiune. Pentru implicare. Pentru ca merita....

3 - De azi Arise este VIP. Pentru ca pasiune si pentru ca proiecte nebune.

4 - De azi Neo este albastru...pentru ca era goddam time!!!

5 - De azi Grip este albastru...pentru ca era goddam time!!!

6 - De azi Kspic/NoName are ban 3 luni...pentru ca as vrea sa creasca si sa revina aici ca un om matur care intelege ca eu nu i-am facut nici un rau niciodata... Dar el a facut un mare rau comunitatii noastre si as vrea sa nu se mai intample. Dupa 3 luni il asteptam cu bratele deschise daca s-a schimbat. Si cine mai sare pe el fara motiv atunci ia o pauza exact la fel de mare...

Am uitat pe cineva? O sa mai puric forumul cand am timp si ajung si la voi. Daca aveti sugestii...le astept... Daca ati inteles ce spun eu aici...ma bucur. Daca nu...poate bem o bere intr-o zi ...ca sa intelegeti mai bine...

Last edited by Monstru; 23-08-2014 at 23:50.
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2014, 23:37   #148
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 194 Post(s)

PC-ul meu

"Boss" cum zic unii colorati - usor cu modestia - n-are rost, sunteti cei mai buni. :-) Sigur, e admirabil sa fii un om modest, dar repet, n-are rost, ati muncit sa ajungeti aici si eu unul, va felicit. Respect. Naiba, sunt aici de la inceputul crazypc si-s mandru sa va cunosc.

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2014, 00:39   #149
Bogd4n
Ancient friend

Bogd4n's Avatar

Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
...

1 - De astazi suzuki este moderator pe aria de OC. Succes si sa ne faci mandrii!!!

2 - De astazi neamtul nachtfalke este VIP. Pentru pasiune. Pentru implicare. Pentru ca merita....

3 - De azi Arise este VIP. Pentru ca pasiune si pentru ca proiecte nebune.

4 - De azi Neo este albastru...pentru ca era goddam time!!!

5 - De azi Grip este albastru...pentru ca era goddam time!!!

6 - De azi Kspic/NoName are ban 3 luni...pentru ca as vrea sa creasca si sa revina aici ca un om matur care intelege ca eu nu i-am facut nici un rau niciodata... Dar el a facut un mare rau comunitatii noastre si as vrea sa nu se mai intample. Dupa 3 luni il asteptam cu bratele deschise daca s-a schimbat. Si cine mai sare pe el fara motiv atunci ia o pauza exact la fel de mare...

Am uitat pe cineva? O sa mai puric forumul cand am timp si ajung si la voi. Daca aveti sugestii...le astept... Daca ati inteles ce spun eu aici...ma bucur. Daca nu...poate bem o bere intr-o zi ...ca sa intelegeti mai bine...
Imi pare rau ca nu aveti timp sa mai dati cate un bench...parca e pacat de Hasswelu ala

Felicitari celor ce au primit culori noi.
Era si cazul sa il pui pe suzuki mod, ca e cam cel mai activ membru pe categoria asta. Sper ca o data cu promovarea a primit si drepturi de a actualiza threadurile cu challenge-uri....se pare ca i-ai facut deja cado' de nunta. ))
Bogd4n is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2014, 02:21   #150
Neo
Ancient friend

Neo's Avatar

Mentioned: 251 Post(s)

Mulțumesc pentru coloristică, nu îi simțeam lipsa cumva dar mă gâdilă plăcut

Mie îmi pare rău că nu apuc să fac cât aș vrea în general și nu doar pe partea de hardware - în ultima vreme folosesc cam prea multe chestii și aș avea de scris o grămadă - direct în engleză n-ar fi o problemă Dar timpul ăsta... Am notițe cât de-un top de hârtie de multe, o să-mi fac coraj într-o zi (pun melodia de mai sus în loop să mă motiveze ) să le adun în câteva reviews demne de a fi publicate (că tot îi promit lui Monster testul ăla comparativ de mouși de vreo 2 ani..).

Ca idee, aș dori să spun că maturizarea personală nu se oprește niciodată.

Salute o7
Old 24-08-2014, 09:00   #151
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 461 Post(s)

PC-ul meu

speechless...
Old 24-08-2014, 09:22   #152
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 501 Post(s)

PC-ul meu

1. Voi nu trebuie sa va justificati in fata nimanui; nici daca maine trageti obloanele forumului; nimanui am zis
2. Cum vrei sa fie barul: ca in Finlanda sau ca in Wild Wild West? In Finlanda se inchide la 20:00-21:00 parca; In West se impusca
3. Iti pui saiba pe deget de ziua mea; cool; sa fie intr-un ceas cu cuc, sau cu pupaza, sau cu ce-o fi numai sa fie; zici ca nu ai timp acum? mai vorbim atunci

Din partea mea fericire maxima si niciuna din parti sa nu se mai faca aceleasi greseli de data asta.

Last edited by kretzu77; 24-08-2014 at 09:33.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2014, 12:21   #153
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Multam!

Eu prin asta nu am vrut sa spun ca nu vom mai face lucruri - Haswell-ul ala asteapta cuminte sa fie violat si va fi. Doar ca nu avem intotdeuna timp.

Si nici sa va oblig sa dati bench. Cine vrea si poate ma bucura enorm. Cine nu are timp sau nu e pasionat ne ajuta prin atitudinea lui de pe forum, contributia la site, etc.

Suntem o mare familie pana la urma. Si chiar daca nu este nevoie de explicatii cred ca nu strica sa va explic uneori ce si cum. Pentru ca asa ne intelegem mai bine si merg lucrurile mai bine.
Old 24-08-2014, 12:38   #154
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 501 Post(s)

PC-ul meu

Eu ma refeream strict la forum.
Pe site normal ca vreau sa faceti lucruri.

PS: In luna de miere regulezi Haswell sau nevasta? Ca menage a trois nu functioneaza pe termen lung =)))
Old 24-08-2014, 12:43   #155
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Ma eu deobicei incerc sa regulez tot...da plm...
Old 24-08-2014, 12:50   #156
Seatpower
Senior Member

Seatpower's Avatar

Mentioned: 50 Post(s)

Felicitari pentru promovari tuturor!
Seatpower is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2014, 12:53   #157
Apocalypse Now
Ancient friend

Apocalypse Now's Avatar

Mentioned: 11 Post(s)

Congrats, gentlemen!
Old 24-08-2014, 13:05   #158
[email protected]
Senior Member

M@nu's Avatar

Mentioned: 135 Post(s)

Schimba culoarea in semnatura, Apoc
M@nu is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2014, 16:04   #159
Apocalypse Now
Ancient friend

Apocalypse Now's Avatar

Mentioned: 11 Post(s)

Refuz!
Old 24-08-2014, 18:40   #160
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 461 Post(s)

PC-ul meu

Nu am văzut că m-ai pus în semnătură.

Un mic update. Acum 1 lună au dispărut toți, am tot dat mail-uri la leneșii ăștia de indieni pentru un project update, pauză totală, am crezut că le-a crăpat serverul de mail, până la urmă am primit un răspuns de mai sus cum că băieții sărbătoresc Ramadanul (adică toți, nu vine nimeni la muncă pentru următoarele două săptămâni).
Bag mâna în foc că nu sunt toți 11 sunt musulmani, nu au cum statistic , oricum și-au luat liber și la Crăciun și de Paște.
Pentru că nu am avut la ce lucra, am sărbătorit și eu Ramadanul în următoarele două săptămâni...

©... viața trece, leafa merge, suntem cu toții fericiți.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules