lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Software
Connect with Facebook

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 03-10-2017, 14:10   #1481
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Cardul cu care am facut contul paypall era VISA Electron.
L-au acceptat si am facut contul.
Nu am facut nicio tranzactie intre timp pina cind am vindut ceva cuiva afara si omul a vrut sa imi plateasca in cont de paypall.
I-am dat contul, mi-a platit, banii au intrat dupa nu stiu ce probleme (probabil pt ca eu nu folosisem contul pina atunci), dar intr-un final au intrat.

Intre timp la ING, mi-au schimbat cardul (se deteriorase banda magnetica la anteriorul), cu un alt card ING, VISA si dedesubt scria Mastercard nu mai scria Electron.
Deci alt tip de card.
Am vrut sa retrag banii insa pentru asta, a trebuit sa atasez contului, noul card ING pentru ca celalalt cu care facusem contul nu mai era valid.
Acesta NU a fost acceptat de paypall.
De aici si pina a intra in posesia banilor, a urmat un calvar, singura solutie a fost sa transfer intreaga suma unui prieten care inca avea card Visa Electron in contul de paypall, apoi sa imi opreasca comision de transfer de bani in contul amicului si comison la banca.

Deci politica paypal m-a dezavantajat si am renuntat la serviciile lor.
Simplu!
Scriu aici in detrimentul google deoarece consider ca un forum este public, pentru a impartasi idei, realizari, sa ne sfatuim si ajutam reciproc...
Nu sa dam la gioale cum face echipa de trolli a forumului, DeDeRa, Steve-o & co.
Uitati-va fratilor pe alte forumuri de afara cum decurg discutiile intre colegi, civilizat, nu se jignesc, nu fac misto unul de altul, nu li se permite sa posteze de-an' poolea cum li se permite aici, sa-si borasca public toate mizeriile.
Din pacate LAB 501, pare un sat fara ciini...
La publicitate, desi e interzis CLAR in punctul 3 al regulamentului sa se posteze aiurea cu thread crapping, DeDeRa, Steve-o and trolls company, s-au [email protected] pur si simplu in topicurile mele.
Puteti vedea boraciunile scrise de "troll's team" la sectiunea publicitate unde am 2 anunturi total conform regulamentului ariei de publicitate, evident facute TERCI de echipa sus numita.
Am dat report, pe moderator l-a durut la bascheti.
S-a ajuns sa se foloseasca "esti IDIOT" ( la care am raspuns asemeni).
Pai mai urmeaza sa ne luam mortii si familiile unul la celalalt, public pe topicuri, pt ca nimeni nu reactioneaza la reporturile trimise, pentru ca li se permite in continuare trolilor forumului sa-si faca de cap, pentru ca exista "prietenii si gasti" (asociere de mai multe persoane nu pasare).
Asta e situatia, din pacate...
GAMING gear™ Kaby Lake i7-7700K/4900Mhz/1,290V||Zalman Reserator Moded Watercooling GPU+CPU||Gigabyte GTX1080 Gaming Xtreme & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z170 fatal1ty K6+||2x8 Gb [email protected] CL14-1,35V||Samsung M2 SSD+8TB||Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion||Corsair TX850W||BenQ XL2720Z 3D LED 144Hz||Antec 1200 case, Win 8.1+Win 10.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 15:14.
DjLeco is online now   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 14:12   #1482
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 525 Post(s)

PC-ul meu

@Selky

Nu trebuie hartie semnata la toate bancile. La unele din ele poti rezova si online.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	58
Size:	110.2 KB
ID:	60462  
Old 03-10-2017, 14:22   #1483
Selky
Senior Member

Selky's Avatar

Mentioned: 41 Post(s)

PC-ul meu

Hartia semnata la banca este sau era(ca au trecut ani buni de atunci) pentru deblocare definitiva.
Am scris ca poti debloca temporar din internet banking sau sunand la banca.
Tot BT am si eu
Old 03-10-2017, 14:24   #1484
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 201 Post(s)

PC-ul meu

N-am semnat nici o hartie. La Raiffesen a mers instant, doar am legat cardul de contul de Paypal. La ING a trebuit ceva, dar vorbim de 2010-2011, nu-mi mai amintesc ce. Dupa cum s-a zis de un coleg, e idiotic de simplu de folosit Paypal. Daca n-ar avea comisioane asa maricele, ar fi absolut metoda perfecta de plata.
LE: Cumparand pe firma ceva din UK, prin Transferwire am dat 96 lei, prin Paypal as fi dat 164 lei, comisionul lor zic. In rest, la cumparaturi online, e mic.

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro

Last edited by DeDeRa; 03-10-2017 at 14:27.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 14:31   #1485
Selky
Senior Member

Selky's Avatar

PC-ul meu

Si la mine tot pe atunci s-a intamplat. Cred.
Eu atunci am deschis si contul la ei si am facut si cardul, au fost vreo 15 pagini A4 in dublu exemplar, doar cateva de completat dar toate de semnat. Fiind vorba de un card nou, e posibil sa fi fost doar o bifa pe undeva, dar pentru modificare ulterioara deschiderii contului/ eliberari icardului e normal sa fie un un act aditional, un formular.
Old 03-10-2017, 16:36   #1486
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1049 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Leco, nimeni nu are absolut nimic cu tine personal in mod deosebit, dar pe forum e ca si in curtea scolii, asadar:
1. Daca preferi sa intrebi o chestie simpla in loc sa dai google search si sa citesti primul rezultat, vei fi luat la misto.
2. Daca preferi sa intrebi chestii in plus dupa ce ti s-a explicat frumos o chestie in loc sa faci si tu o documentare rapida, vei fi luat la misto.
3. In cazul in care vinzi ceva la pret mai mare decat produsul respectiv nou iar cand ti se atrage atentia incepi cu prostii ca al tau e mai bun cand vorbim de acelasi produs, vei fi luat la misto.
4. Cand iti petreci 1% din postari aducand o informatie si 90% din postari plangandu-te de colegii de forum, ghici ce? Vei fi luat la misto de colegii de forum.
5. Cand pui anunturile cu tonul superior de "Va fac upgrade", vei fi luat la misto.
6. Cand vii cu anunturi de genul "fac schimbul, schimbul se face doar in zona x" unde zona x e la tine acasa, vei fi luat la misto. Singura exceptie aici ar fi daca ai dizabilitati motorii. Daca ai, scuzele mele pentru acest punct.

Te-ai intrebat vreodata ce aduci tu acestui forum? Ce beneficii au colegii de forum ca tu postezi pe aici? Kretu77 se stie la chestiile legate de contabilitate si angajati, cand e o intrebare legata de asta, sare repede si raspunde. Agarici si altii se stiu la chestii de administrare retele. Benedict ne zice cum sta cu windows 10. BMF ne da informatii despre audio si scule aferente. Gogu ajuta colegii sa isi configureze routerele mikrotik si da informatii referitoare la tastaturi mecanice. KPY ne zice de hackintoshuri si similare. Boggy ne ajuta cu informatii si experiente legate de masini. Arise a facut cel putin un articol foarte tare cu external GPU (sper ca nu a fost altcineva). Iubitel ne vinde componente (mai ales procesoare si ssd-uri) la pret bun si sunt si altii care face chestii faine si nu imi vin in minte acum. Tu? Cu ce contribui? Tu te plangi de cat de naspa sunt colegii de forum si cat misto fac ei de tine, in timp ce ne vinzi placi video la supra pret.
Old 03-10-2017, 17:06   #1487
carnatu
Member

Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

O lista bine mentinuta cu Procesoare si hashrate-ul lor in XMR (Monero)

https://forums.servethehome.com/inde...ormance.12116/

De exemplu R5 1600X are un hashrate de 450h/s, asta se traduce in momentul asta la 2.8 XMR pe an. Nu neaparat profitabil daca te gandesti si la consum, dar rezonabil pentru un procesor.

https://www.cryptocompare.com/mining...0&CostPerkWh=0

Comparativ cu un 6600k la 4ghz scot 250 peak.
carnatu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 18:16   #1488
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

PC-ul meu

@ mbc:

1. Daca preferi sa intrebi o chestie simpla in loc sa dai google search si sa citesti primul rezultat, vei fi luat la misto.
2. Daca preferi sa intrebi chestii in plus dupa ce ti s-a explicat frumos o chestie in loc sa faci si tu o documentare rapida, vei fi luat la misto.
3. In cazul in care vinzi ceva la pret mai mare decat produsul respectiv nou iar cand ti se atrage atentia incepi cu prostii ca al tau e mai bun cand vorbim de acelasi produs, vei fi luat la misto.
5. Cand pui anunturile cu tonul superior de "Va fac upgrade", vei fi luat la misto.
6. Cand vii cu anunturi de genul "fac schimbul, schimbul se face doar in zona x" unde zona x e la tine acasa, vei fi luat la misto

Pai atunci hai sa vorim cu Tudor sa-l denumim LABLaMisto forum, iar regulamentul sa fie facut de catre DeDeRa, Steve-O, mbc, walkman si ceilalti!

Tot ei sa fie moderatorii forumului, si asta e, LabLaMisto forum!

Tu te vezi ce scrii?

Cine va da voua dreptul asta de mistocareala ieftina?

Adica "gastii de trolli" nu ne convine ceva, ne dam PM-uri si luam persoana la misto, ca asa e COOL...

Tu si ceilalti "colegi" TREBUIE sa intelegeti un lucru:

Am pus o placa la vinzare la un pret cu 350 lei MAI MIC decit pretul de pe factura.

Total corect si conform regulamentului ariei de publicitate.

Deci nu am facut specula cum au facut altii, cind au sarit in aer preturile la placile video, ba chiar si magazinele online unde am vazut GTX1070 la peste 3300-3500 lei iar un 1080Ti ajunsese si la 7000 lei.

Am pus la vinzare o versiune DE TOP, deloc cum ai scris tu aici:

"3. In cazul in care vinzi ceva la pret mai mare decat produsul respectiv nou iar cand ti se atrage atentia incepi cu prostii ca al tau e mai bun cand vorbim de acelasi produs".

Ba ce vindeam eu este chiar cea mai puternica versiune de 1070 care s-a fabricat, peste orice Asus Strix, Evga-uri, XfX-uri si alti producatori de top.

Nu credeti, ne intilnim unde vreti la o bere si dam ce benchmarkuri vreti, in care comparam placa mea GTX1070 GS GLH cu orice GTX1070 vreti voi, STOCK SETTINGS by manufacturer site link, nu biosuri modate de voi.

Placa mea NU este o "acelasi produs" cum zici tu, cu ce ati postat voi adica asta:

https://www.emag.ro/placa-video-kfa-.../pd/DZMW0NBBM/

Hai sa fim seriosi, comparam jucaria aia cu GLH?

https://www.pcgarage.ro/placi-video/...-ddr5-256-bit/

Sinteti patetitci, pe bune.

Voi ce plm ati facut?

Ati inceput sa-mi sabotati topicul prin a insirui pe el link-uri de la cele mai slabe implementari de 1070, EVIDENT cea mai ieftina versiune, versiune cu minim 160MHz mai putin la GPU si 500MHz la GDDR5, adica lowest of the lowest versions of GTX1070, dorind sa ma fortati sa va vind o placa de TOP la un pret de nimic...

Discut de frecvente oficiale ale placilor video nu ce pot in OC.

V-am pus furmark cu placa cu inca 100+ MHz la GPU si inca 1000MHz+ la GDDR5, unde placa testata la ambient de max 25 grade celsius, era foarte rece cu fan sub 45% pe auto in FURMARK.

Deci o placa OC-abila in draci si foarte rece+silentioasa.

O adevarata GLH (Going Like Hell), care ii cam sufla in spate de aproape unui GTX1080.

https://www.overclock3d.net/reviews/...oenix_review/1

https://www.nikktech.com/main/articl...cs-card-review

Am fost foarte CIVILIZAT, v-am raspuns frumos, punindu-va link-uri cu produsul meu comparat cu ce ati pus voi cit si cu alti producatori ale caror preturi de magazin era mai MARE, chiar si decit pretul meu de pe factura (2599 lei).

Pai ne dam "entuziasti" de LAB five o one dar facem comparatii intre GLH si o versiune simpla de 1070, numai ca sa ii footem topicul lui Leco, pentru ca noi, circotasii doar atit stim sa facem, sau poate, poate, eu sint fraier, bun botu' si o puneti de un chilipir sa cumparati o placa de top la 2 lei?

Nu prietenas, nu va voi vinde niciodata placa aia la 2 lei ca asa vreti voi!

Am zis clar, cind vad pret de magazin mai mic decit o vind eu (la versiunea de top cu 1671MHz GPU si 8500 GDDR5 stoc), discutam.

Ati inceput apoi cu mizerii gen placa lui Salam, placa care a minat, ca se gasesc 1080 la pret apropiat de ce vind eu.

Am fost din nou civilizat si v-am spus simplu, "cumparati ce placa vreti la ce pret vreti, de unde vreti si lasati-mi topicul in pace".

Nu va obliga nimeni sa cumparati placa mea cum nici pe mine nu ma obliga nimeni sa v-o vind la 2 lei.

A venit atunci nus' care dintre voi (cred ca a rascolit google pina la radacini) cu un link de magazin cu pret asemanator dar mai mare decit cei 2250 lei pe care ii cerusem pe a mea.

Si acum am fost DOMN si v-am scazut pretul la 1900 lei de la 2250 lei initial.

A sarit Steve-o ca vrea placa mea sa-mi dea 300 lei si o 1060 cu 6GB.

Adica el isi evalua placa lui la pret de magazin (1600 lei media) dar la a mea scazuse 700 lei, ca deh, avea vre-o scula de placa si eu vreun stift.

Pe bune, Steve-o?

Hai sa fim seriosi, caterinca asta ieftina, poate tine intre "voi" , cu mine nu merge.

Am decis apoi ca NU mai vind placa.

Scurt pe doi.

A urmat la vinzare 1080Ti-ul de la Aorus, evident ca si acolo v-ati bagat nasul aiurea, ca e placa care da artefacte, etc.

Pai ce plm vreti voi de la mine?

Puneti mina si munciti, stringeti bani si cumparati-va placi de top la pret de magazin.

Eu am cumparat placile pe care le vind, nu le-am furat sau cistigat la concursuri.

Mai concentrat:

Eu de ce nu stau sa ma bag pe topicurile voastre de vinzari sa vi le fac muci?

Pt ca respect un regulament, pe care voi 4-5-6 insi va pishati cu bolta vedeti punctul 3 de la regulamentul sectiunii publicitate:

3. Thread crapping-ul pe publicitate este sanctionat cu 1 prim avertisment, la a doua abatere ban.

http://forum.lab501.ro/showthread.php?t=2154

Si tot voi sinteti aia cu gura mare si cei mai cinstiti de pe forum, cum ca eu va pacalesc...

Nemaiavind argumente, te legi ca nu scriu nimic folositor?

Am scris cite ceva, am ajutat destui colegi ce mi-au cerut sfaturi/pareri/ajutor dar pe PM.

De ce mi-au scris pe PM?

Am intrebat si eu de ce nu deschid un topic si au zis 50% ca sint satui de "parerile bagatorilor de seama de pe forum"...

Daca mai am PM-ul, cu acordul lui/lor vi-l quotez.

Sa postez ce?!?

Sa apara imediat unii d'alde Steve-o sau DeDeRa, cum ca le stiu ei pe toate?

Sa foota topicul cum au facut si atunci cind am deschis topicul cu gaming cu 3DVision?

Ca e depasit, ca se vede prost, ca te dor ochii, ca aia ca ailalta?

Am cel putin 2 prieteni de forum, care dupa ce au fost la mine si s-au jucat Tomb Raider in 3D, si-au facut rost de "3D gaming Gear", si sint foarte bucurosi.

Cum naiba la unii e ok, dar ca cei citiva circotasi de pe forum, e "porcarie"?

Nu frate, 80% din activitatea me pe forum se axeaza in a citi topicuri interesante si testele facute de Tudor, Matei, Ramiro si inca citiva colegi, OAMENI care au TOT RESPECTUL MEU, pentru articolele postate, restul pe ici pe colo si la publicitate.

A, ma credeati probabil vreun "agarici, fraier" (nicio legatura cu colegul agarici cu pedale), venit poate cu pluta pe Ciurel, usor de pacalit sau baiatul lui mami "de bani gata",nu!?!

Oups, tzeapa!

Cine ma cunoaste, ma stie ce fel de om sint, ma stie dupa Crazy-Pc, unde cind postam benchmark-uri alaturi de M1cutzu, xWoodoo (doctoru'), Matose si alti colegi de calitate pe care nu stau sa-i enumar, multi putzari aparuti ca ciupercile dupa ploaie pe forumuri, inca poate dadeati bac-ul la liceu in cel mai bun caz, sau faceati desen pe A3 cu acuarele...

Sint curios citi dintre voi, astia smecherasi (cei 4-5-6 de pe aici) ati postat vreo modare de placa de baza la CPU VRM sau o placa video modata la VRM GPU, ori vreun cooler Ninja modat cu element Peltier.

Sau care dintre voi ati stat macar la o bere sau macar ati dat mina cu unul dintre cei enumerati mai sus?

Copichiilor, vedeti-va de treburile voastre, faptul ca activitatea mea aici este redusa, nu inseamna ca sint si fraier, pap multi ca voi pe piine, cel putin hardware sau hardware mod.

Insa acum la 46 ani, prioritatile mele sint altele.

Si in niciun caz sa-mi phoot creierii cu niste "unii ca voi".

Rugamintea mea este sa imi lasati topicurile in pace si sa va vedeti de treburile voastre.

Multumesc de intelegere.

Se pare ca si altii imi dau dreptate:

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Nu inteleg de ce va bagati peste om. Are dreptul sa ceara oricat pe placa respectiva si nici nu va obliga sa o cumparati. Deci faceti offtopic degeaba.

Quote:
Originally Posted by ZorracK View Post
Daca si Leco a ajuns sa fie luat in bascalie ce sa mai spun...
Quote:
Originally Posted by ingerulol View Post
Mda ... chiar e super nasol si nu stiu cum au ajuns toti tilicarii pe aici pe forum .
Cine nu stie diferenta intre o varianta stock PCB/VRM/racire turbina/aero&Shit si un GLH - sunt de acord cu tine ca nu prea ar avea cuvant de spus, cel putin nu pe threadul cuiva!
GAMING gear™ Kaby Lake i7-7700K/4900Mhz/1,290V||Zalman Reserator Moded Watercooling GPU+CPU||Gigabyte GTX1080 Gaming Xtreme & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z170 fatal1ty K6+||2x8 Gb [email protected] CL14-1,35V||Samsung M2 SSD+8TB||Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion||Corsair TX850W||BenQ XL2720Z 3D LED 144Hz||Antec 1200 case, Win 8.1+Win 10.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 20:12.
Old 03-10-2017, 18:21   #1489
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1049 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Mda, n-ai inteles nimic...
Old 03-10-2017, 18:56   #1490
gg0
Member

Mentioned: 6 Post(s)

Daca e vorba de cine si ce a facut, pot sa va asigur ca in ceea ce inseamna electrica / amplificare / audio diy, Leco e recunoscut la nivel mondial. Si nu de ieri de azi, de vreo 10 ani am auzit eu de el.

Nu va cunosc pesonal pe nici unul, sunt sigur ca nu aveti 16 ani si tot nu inteleg de ce va place drama si va comportati ca niste copii. Aici nu e mygarage, si nici computergames, unii au ales singurul forum pe care-l urmaresc sa fie lab501 fix pentru motivele astea.
gg0 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 21:37   #1491
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

@DjLeco, man, ai mult timp liber de stai sa dau atatea quote-uri si sa scrii pomelnice de posturi.
Tu chiar crezi ca a citit careva postul tau kilometric pana la sfarsit?
Old 03-10-2017, 21:41   #1492
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

PC-ul meu

Cine vrea sa vada realitatea actuala a forumului, citeste, cine nu, merge mai departe.

Sint 101% sigur ca TU ai citit tot.

Astept sa o citeasca si Matei si/sau Tudor.

Poate cu ocazia asta, pentru ca NU SE MAI POATE cu cei 5 magnifici ai forumului, regulamentul de la aria de publicitate (nu eu am deviat discutia aici ci voi sau unul dintre voi), va fi pus in stricta aplicare, si fiecare sa-si primeasca ce merita.

Quote:
Originally Posted by Zyklon5
New rules:

3. Thread crapping-ul pe publicitate este sanctionat cu 1 prim avertisment, la a doua abatere ban.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 22:58.
Old 03-10-2017, 22:05   #1493
walkman
Senior Member

walkman's Avatar

Mentioned: 42 Post(s)

PC-ul meu

[emoji23]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
walkman is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 22:41   #1494
ingerulol
Senior Member

Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ingerulol Send a message via Skype™ to ingerulol

Offtopic :
Serios ... chiar exagerati - threadul omului de acolo , poate sa ceara cat vrea.

Exagereaza ... piata-l va taxa, nu voi . Pretul este sub magazin si tot ce exista pe piata. 1070 cu 1500 lei cat estimeaza garajistii nu exista - PUNCT (sa nu devenim Mygaraj)! Nici aero , nici turbina , nici nimic ! Serios - va dati mari invatati, cunoscatori, dar va purtati super pueril . V-ar deranja maxim daca v-ar fute cineva asa threadul ! Sunteti entuziasti , respectati-va , nu fiti marlani - serios !
ingerulol is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2017, 05:15   #1495
Steve-o
Ancient friend

Steve-o's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by DjLeco
A sarit Steve-o ca vrea placa mea sa-mi dea 300 lei si o 1060 cu 6GB.

Adica el isi evalua placa lui la pret de magazin (1600 lei media) dar la a mea scazuse 700 lei, ca deh, avea vre-o scula de placa si eu vreun stift.

Pe bune, Steve-o?
Coae, eu n-am nimic cu nimeni, partea proastă e că tu nu înțelegi un lucru esențial, oamenii au vrut să te îndrume pe calea cea dreaptă, calea pe care, cel puțin pe forumul ăsta, puteai scăpa cu basmaua curată. Știu că e dreptul tău să ceri cât vrei pe placă dar când 10 îți spun că aberezi cred că e cazul să faci un duș rece și să-ți regândești mișcările. Nu zice nimeni să nu le tragi țeapă celor de pe Garbage, CG sau OLX, de mine vinde petarda aia minată la preț de S-Classe Coupe model 2017 full option fără trapă, mă doare exact în paișpe, dar când începi să arunci cu noroi în colegi și să le ții pe ale tale cu aere de PSD, repet, într-o comunitate restrânsă, unde, constituie avantaj faptul de a avea acces la hardware bun la preț corect atunci atragi asupra ta troll-ul finuț de care ai avut și încă ai parte.

PS: Oferta mea a fost mai mult decât corectă, cât timp, ți-am dat exemplu de implementare decentă de la Zotac de GTX 1080, nou, din magazin cu garanție, ne-fucking-minată la preț mai mic decât produsul tău, inferior, second hand, minat Hristos știe cât și-n ce condiții.
Old 04-10-2017, 06:09   #1496
DjLeco
Senior Member

DjLeco's Avatar

PC-ul meu

Cu apelativul Coae vorbesti cu prietenii tai, cu gasca ta de pustani.

Mie mi te adresezi cu Leco sau Claudiu.

Asta daca vrei sa purtam o conversatie cit de cit.

Si asa deci, placa mea era 19 mil (pret de vinzare pus de mine) si tu vroiai sa dai 3 mil diferenta si placa ta 1060.

Nu ti-e rusine de tine, asa ca idee?

Adica placa mea valora 19 mil de la 26 pe factura, si a ta 16 mil, pret intreg de magazin, sigilata!

Bravo COAE, esti cool, bo$$!

Nu-i asa ca prost e cine da, nu cine cere (in cazul de fata eu daca faceam schimbul)?

Oamenii sa se indrume pe ei insisi, pe placile lor si pe banii lor!

Cumpar si vind hardware PC de prin 2001, cind multi dintre "jmecherasii" de pe aici nu aveau nici macar Intel 740 in PC-uri.

Am avut cam TOATA GAMA de placi Nvidia de top, aparute in cursul timpului, de la 2MX400 pina la 1080Ti (5 buc) si o mare parte de ATI-AMD (de la 9700 simplu la 5870; asta a fost ultima ATI-AMD in PC-ul meu).

Am schimbat placi video cit nu ti-ai schimbat tu perechile de adidasi; nu ma invata tu pe mine de hardware placi video ca n-ai loc.

Si nici de preturi SH sau cit se poate "deteriora" si "devaloriza" o placa video in 2 luni de la data cumpararii sigilata din magazin.

Cind va vindeau colegii "aia marii" placi trase prin azot si supravoltate/hardware mod, GPU/GDDR, le cumparati si nu mai comentati nimic...

Dar hai sa-ti fac pe plac; cam cit crezi tu ca ar fi putut mina o placa cu 2 luni de zile vechime?

Asa ca idee te intreb...

In al doilea rind, ca tot de dai "stiutor", ai bagat si tu un ochi sa vezi ce consum are o placa in mining, chiar neoptimizata la voltaje & stuff, si cit are in gaming normal?

Vezi cam care dintre cele 2 "omoara" placa mai bine, atit la consum cit si la TDP si temperaturi!

Si in ultimul rind, oricare dintre voi va puteati adresa normal pe topic, simplu si frumos, civilizat, prieteneste, colegial:

Leco, uite frate cam care e pretul la placile video, vezi si tu ca nu esti ok cu pretul tau, etc.

Dar nuuuu, voi ati sarit direct ca hienele, ca sacalii, in gasca, din toate directiile sa atacati, aratindu-mi un [email protected] de KFA (pentru ca avea cel mai mic pret dar si implementare saraca la frecvente si racire) si v-ati dat la comparatii de pret cu cea mai puternica implementare de GTX1070 existenta pe piata (ca racire pe aer si frecvente stock, nu este altceva mai puternic decit GS GLH).

Cool nu?

Ce-oti fi zis, ala e fraier, nu stie ce vinde, da-l dreq...

Eee, vezi tu cum e treaba?!?

Pai atunci de ce dreq nu fac toti producatorii, tot lotul de GTX1070 la pret de 2 lei cit era acel KFA ca sa va multumeasca pe voi, sa o puteti "cobori" la 1500 lei cit v-ar conveni?

De ce nu ati facut front comun la garage pe site cind v-au urcat preturile la 1070 la peste 3300-3500 lei si 1080Ti-ul la 7000 Lei?

Sa bage frate "mercurialul" la placile video.

Oricum multi dintre voi, cei citiva insi, habar nu aveti ce a fost mercurialul...

Tu, in niciun caz.

Sint curios ce virsta ai, COAE...

Last edited by DjLeco; 04-10-2017 at 07:11.
Old 04-10-2017, 08:14   #1497
AlexD
Senior Member

AlexD's Avatar

Mentioned: 16 Post(s)

PC-ul meu

DjLeco baga pe OLX, eu am dat 1070 G1 Gaming care mina cu 34 mhs cu 2400 lei in sub 2 sapt.

Sent from my iPad using Tapatalk
Battletag: Skinrip#2825
Uplay: ROSkinrip
AlexD is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2017, 09:03   #1498
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Asta i-am spus si eu, dar el batman batman.
Si "gasca de pustani" a fost destul de virala, dar sa nu uitam ca, de ceva vreme, cand intrebi de unde sa iei o chestie anume, ti se raspunde "de unde este mai ieftin, ca toate sunt la fel" sau "cea mai ieftinna, ca diferenta nu conteaza".
Prea putini isi iau chestii de colectie si pentru colectie in ziua de azi.

Ce nu-mi place mie este alttceva de fapt:
- cand nu ne convine ceva prin alte parti, ii facem cu ou si cu otet pe aici (ca forumul x este prea strict, ca "aia de acolo" sunt niste nazisti, ca uite ce preturi nesimtite u aia pe "acolo", ca plm)
- iar aici, unde discutia este libera si directa, luam postura de drama queen cand suntem noi "in bataia tunurilor"

PLM, luati si voi cel mai bun exemplu, eu si Alin: ne impungem cu fiecare ocazie pe care o prindem, dar pana mea, indiferent ce ne zicem, parca tot ne respectam la final.
Old 04-10-2017, 09:33   #1499
war4peace
VIP

Mentioned: 219 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

It takes two to dance. Adică trebuie să ai și cu cine...

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2017, 10:08   #1500
sammurai
Ancient friend

sammurai's Avatar

Mentioned: 51 Post(s)

PC-ul meu

Eu am doua 1070 la minat de 3 luni, facut cativa euro si probabil o sa opresc minatu (le-as pune la vanzare)
Am facut adresa direct in Kraken pentru ca am vazut ca se pot scoate banii direct in contul bancar. Daca fac retragerea si este ok o sa va zic.
Am preferat sa evit alte wallet/intermediari.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules