lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Placi video
Connect with Facebook

Placi video Zise si acceleratoare grafice


Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 11-11-2016, 15:11   #41
doru
Senior Member
 
doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,184
Mentioned: 59 Post(s)

PC-ul meu

Default

Daca pretul e singurul factor de diferentiere intre ele atunci mai bine nu-ti iei nici una de noua. Mi se par prea scumpe pentru ce ofera.

Daca sunt si alti factori, cum ar fi ca vrei sa te joci un anumit joc atunci decizia e simpla. Iei placa ce se descurca cel mai bine in acel joc in configuratia aleasa de tine (SO, CPU, ram etc.). Nu are rost sa te gandesti la viitor pentru ca:

Daca nu-ti permiti sa-ti schimbi placa des ( o data pe an sau cel mult la doi ani) atunci oricare dintre cele doua e buna atata timp cat nu ai asteptari sa-ti mearga jocurile bine din prima, ci doar dupa cateva patch-uri sau actualizari de drivere.

La cum au loc lansarile de jocuri asa-numite "AAA", mai bine astepti 1-2 ani si le iei la reducere. Aboneaza-te la thread-ul de promotii jocuri de aici si vei fi mai castigat.

Daca ai de gand sa faci si altceva decat sa te joci atunci ia 480. Are mai multa putere de calcul, iar daca ai de gand sa folosesti Linux, vei beneficia de driver open source.
doru is offline  
Old 11-11-2016, 16:26   #42
laser
Senior Member
 
laser's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 666
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

Default

Dilema asta o aveam si eu intre 1060 si rx480 dar dupa ce am vazut cum sunt facute jocurile cu dx 12(mai mult o portare de la dx11) si pretul lui 480, nu exista nici un motiv logic pentru alege amd-ul acum. Argumentele:

1. Nu exista inca un joc facut de la 0 in DX 12(din cate stiu). Toate au fost portari si cred ca cel putin un an tot asa va fi. Ex: ROTR-patch dx12, Deus Ex la fel, Hitman la fel etc.
2- 1060 intrece ca FPS 480-ul in aproape toate cazurile( exceptie facand Doom cu vulkan si alte 2-3 jocuri), chiar si in dx12
3- Pretul- 480 trebuia sa fie maxim 1200 lei variantele custom de 8GB...nu e asa.
4- Peste vreo 2 ani sa zicem cand vor fi jocuri calumea in dx12 sau vulkan deja placile astea doua vor fi cam depasite pentru a rula bine in mai mult decat 1080p. Viitorul tinde spre 4K.
Inteleg motivatia lumii de lua 480-ul...privind in urma la generatiile trecute( 7950, 290) se tin mai bine decat competitia de la Nvidia din timpul ala. Dar arhitectura GCN si-a cam atins limita de viata. Astept contra-argumente daca am spus ceva gresit.

Last edited by laser; 11-11-2016 at 16:31.
laser is offline  
Old 11-11-2016, 16:44   #43
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

This....http://lab501.ro/placi-video/review-...rx-480-gtr-8gb
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline  
Old 11-11-2016, 21:29   #44
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

Daca RX 480 8GB sau GTX 1060 6GB castiga cu un procent mai mic de 10% nu conteaza pentru gaming, nici nu simti diferenta aia, daca una costa cu ~100 lei mai mult decat cealalta nu conteaza asa mult pentru buzunar, in general esti dispus sa platesti aceasta suma daca ai niste avantaje, singurul aspect care intradevar diferentiaza cele doua placi video este consumul, RX 480 consuma cu peste 50% mai mult decat GTX 1060 si asta este trist.
Daca te apuci si aduni toate virgulele de la diferente GTX 1060 este inca in fata din orice punct de vedere, pana AMD lanseaza urmatoarea generatie este foarte posibil sa o ajunga din urma, dar consumul ramane acelasi pe veci.
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.

Last edited by Jocker; 11-11-2016 at 21:37.
Jocker is offline  
Old 11-11-2016, 21:59   #45
GRIP
Ancient friend
 
GRIP's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Teiu domnului
Posts: 2,534
Mentioned: 59 Post(s)

PC-ul meu

Default

Parerea mea e o medie a ce spun rage fuury si Jocker. RX 480 e mai rapida (intre 0 si 15%) in dx12 si cel mai probabil in jocurile lansate in viitor, dar consuma multisor peste 1060 (vreo 50W in load).

Daca nu te deranjeaza, atunci cred ca este alegerea mai buna.

Aici ar fi in review cu ultimii driveri la ambele placi: http://www.guru3d.com/articles_pages...review,11.html
__________________
I'm a rocker / And I'm always revvin' up
I'm a rocker / I can never get enough
I'm a rocker / It's something in my blood
I'm a rocker / Wouldn't change it even if I could

Last edited by GRIP; 11-11-2016 at 22:03.
GRIP is offline  
Old 11-11-2016, 22:06   #46
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

Diferenta de consum este mai mare in realitate, variantele custom de RX 480 (care merg decent si au performante mai bune datorita acelui overclock) au consumul si mai mare. De exemplu un MSI GTX 1060 are un consum total al sistemului de 204W, iar MSI RX 480 are 288W, sunt 84W diferenta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PL-1.jpg
Views:	439
Size:	140.3 KB
ID:	56119   Click image for larger version

Name:	pl.jpg
Views:	429
Size:	58.0 KB
ID:	56120  
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.

Last edited by Jocker; 11-11-2016 at 22:12.
Jocker is offline  
Old 11-11-2016, 22:54   #47
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Terminati ma cu prostia asta.............nici pe dracu nu intereseaza cat consuma placa video. Daca o sa ajungem vreodata sa legam trifazic la PC..........povestim atunci.

Hai mai bine sa vorbim de telemetria minunata pe care Nvidia ne-o baga obligatoriu pe gat, nu in Geforce Experience.......direct in driver. Ce frumos din partea lor.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline  
Old 11-11-2016, 23:23   #48
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

Te intereseaza cat consuma pentru ca produce mai multa caldura.
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline  
Old 12-11-2016, 00:26   #49
doru
Senior Member
 
doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,184
Mentioned: 59 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Otman View Post
Terminati ma cu prostia asta.............nici pe mine (dracu) nu ma intereseaza cat consuma placa video.
Quote:
Originally Posted by vibeup View Post
Ma (Te) intereseaza cat consuma pentru ca produce mai multa caldura.
Quote:
Originally Posted by Jocker
Daca te apuci si aduni toate virgulele de la diferentele importante pentru mine
Gata, am corectat
doru is offline  
Old 12-11-2016, 01:13   #50
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Jocker View Post
Diferenta de consum este mai mare in realitate, variantele custom de RX 480 (care merg decent si au performante mai bune datorita acelui overclock) au consumul si mai mare. De exemplu un MSI GTX 1060 are un consum total al sistemului de 204W, iar MSI RX 480 are 288W, sunt 84W diferenta.
84W diferenta de consum e "putin" exagerat, nu crezi?

Poate o fi prins Monstru un exemplar cu leakage mai mare in unul din cele doua teste facute, sau poate a fost vorba doar de un spike de moment [...din cate imi amintesc Monstru in review-urile sale indica de obicei varful obtinut la priza ca sa vada la ce stres e supusa sursa, nu calculeaza consumul placilor video (de care vorbesti tu cu atata obstinatie], si imi amintesc bine! *) si nici nu stim daca e vorba de acelasi benchmark fiindca ai dat doar grafice nu si linkuri ... Oricum, cert e ca testele au fost facute la momente diferite de timp iar tu le-ai luat si le-ai mixat rezultatele, ca sa poti trage anumite concluzii, nu-i asa Joker?

* "Pentru a determina consumul am folosit un aparat de masura a consumului la priza lasand sistemul in desktop 10 minute pentru a masura consumul in IDLE. Apoi am rulat Metro Last Light in 3840×2160. Consumul afisat in tabel este consumul intregului sistem si reprezinta cea mai mare valoare inregistrata de aparatul de masura in timpul testului respectiv.Cu alte cuvinte, consumul mediu este mult mai mic, insa pe noi ne intereseaza valoarea de varf, worst case scenario, stresul maxim la care va fi supusa sursa noastra."

Deci n-ai gresit doar niste virgule ci mult mai mult (ai incurcat consumul cu valoarea maxima inregistrata la priza), altfel n-as fi facut caz de asta.

...Iar din ce a spus Monstru rezulta ca pana si o sursa de 300W face fata unui sistem cu Radeon 480 (fara overclocking), nu ramane cartierul fara curent cum au ajuns sa creada unii pe aici ... ;
Asadar nu consumul e problema pentru Radeon 480 ci faptul ca 1060 a venit cu oferte mai bune si cu variante custom la inceput, nu stiu care mai e situatia acum din punctul asta de vedere.

Acum, daca aplic si eu metoda Joker cu alaturarea testelor :
http://www.guru3d.com/articles_pages..._review,8.html
http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,5.html
ajungem la cu totul alte rezultate (...atasate)

J̶o̶k̶e̶r̶ Joke aside, diferenta de consum dintre cele doua placi trebuie sa fie de cca 30-40W adica fix pix, avand in vedere ca, daca overclockezi o placa aceasta poate consuma si cu 50W mai mult decat consuma la frecventa stoc... Presupun ca si cei cu 1060 doresc sa faca overclocking (fiindca e necesar!) si atunci minunata eficienta energetica de care da dovada Pascal se duce si ea pe ****, nu ca ar conta foarte mult asta pentru un sistem desktop ...

PS: De acord insa cu restul celor scrise mai sus- placa care consuma mai mult trebuie racita mai bine, dar din ce am citit 480-urile custom nu sufera de febra...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	MSI Radeon 480.png
Views:	439
Size:	52.3 KB
ID:	56121   Click image for larger version

Name:	MSI 1060.png
Views:	408
Size:	52.4 KB
ID:	56122  
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 12-11-2016 at 02:35.
rage fuury is offline  
Old 12-11-2016, 03:28   #51
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

Mergi pe GTX 1060 ca ofera mai multa siguranta si stabilitate in jocuri - Au facut userii teste pe PCGarage intre RX 480 si GTX 1060 si in toate testele lor (jocuri, 3dmarci...etc) GTX 1060 iese mai bine.
Eu tot GTX 1060 am de la Gigabyte G1 Gaming si mi-am cumprat-o dupa ce am reusit sa dau tragedia de R9 290 la un pret bun unui miner. Si ce crezi ? Nu m-am luat dupa gura targului si bine am facut. Multe modele de RX 480 au implementari foarte slabe (pocnitori) si oricand ai ocazia sa-ti crape in PC daca te joci prea mult de-a overclokerul cu ea. Tot pe PCGarage un user si-a cumparat un XFX RX 480 GTR, acum de curand, si in 2 zile s-a dus in pamant placa, fara sa-i dea cine stie ce mare OC pe ea. O adevarata loterie la AMD. Roata mortii se numeste.
__________________
- USER OFFLINE -
R2Strike is offline  
Old 12-11-2016, 10:25   #52
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

rage furry iarasi ai o logica care ma uimeste , oare consumul mediu nu scade la ambele placi, proportional diferenta de consum se pastreaza, daca una consuma cu peste 50% mai mult in cel mai rau scenariu, consuma tot cu peste 50% mai mult si la consumul mediu. Eu am fost corect cu exprimarea peste 50% consum, daca facem calculele cu valorile celor de la Techpowerup in cele 3 situatii toate sunt peste 50%.
Nu am gresit cu nimic legat de diferenta aia de 84W, raspunsul era pentru GRIP, el a facut diferenta intre variantele standard (care este intradevar de 50W, cu toate ca teoretic ar fi trebuit sa fie de 150-120=30W) si i-am atras doar atentia ca la variantele custom diferenta este si mai mare, sistemul de masurare este acelasi, nu am spus niciodata ca RX 480 consuma cu 84W mai mult decat GTX 1060. Daca vrei inmultesti 84W cu eficienta sursei si obtii valoarea dorita, adica 84x0.9=75.6W.
Daca ne bazam pe logica ta hai sa extrapolam putin, avem doua masini care au performante similare, dar una consuma 10 l/100 km si una 15 l/100 km, tu spui ca o alegi pe aia cu consum 15 l/ 100 km ca nu te intereseaza consumul, pe cand 99.99% dintre cumparatori o aleg pe aia cu consum mai mic. Sau tot extrapoland sa presupunem ca AMD vinde 1 milion de RX 480, fa calculele si vezi cat inseamna diferenta aia de consum si daca mai are importanta sau nu.
Dupa cum am spus consumul ramane acelasi pe veci, ai 3 review-uri ale lui Monstru in care a folosit cele doua variante ale lui MSI, valorile sunt aceleasi indiferent ca au fost facute in august sau octombrie. Parca l-as crede mult mai mult pe Monstru in ce a masurat fizic decat pe cei de la Guru3D care au TDP calculat in tabele alea.
Review – MSI Radeon RX 480 Gaming X 8G
Review – XFX Radeon RX 480 GTR 8GB
Review – GIGABYTE GeForce GTX 1060 3GB G1 Gaming
Ca fapt divers in overclock consumul lui GTX 1060 6GB creste mult mai putin decat cel al lui RX 480 8GB.
Trist este ca la un consum chiar mai mic Nvidia iti ofera GTX 1080 FE. Trist este ca AMD are nevoie de caracteristici mai mari pentru a obtine aceeasi performanta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	power_average MSI GTX 1060.png
Views:	426
Size:	39.8 KB
ID:	56123   Click image for larger version

Name:	power_average MSI RX 480.png
Views:	389
Size:	27.3 KB
ID:	56124   Click image for larger version

Name:	power_peak  MSI GTX 1060.png
Views:	401
Size:	42.0 KB
ID:	56125   Click image for larger version

Name:	power_peak MSI RX 480.png
Views:	436
Size:	27.1 KB
ID:	56126   Click image for larger version

Name:	power_maximum MSI GTX 1060.png
Views:	407
Size:	41.1 KB
ID:	56127   Click image for larger version

Name:	power_maximum MSI RX 480.png
Views:	392
Size:	28.2 KB
ID:	56128   Click image for larger version

Name:	PL.jpg
Views:	392
Size:	77.7 KB
ID:	56129   Click image for larger version

Name:	Caracteristi.jpg
Views:	373
Size:	115.2 KB
ID:	56130  
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.
Jocker is offline  
Old 12-11-2016, 10:29   #53
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

@Joker:
Vad ca ma obligi sa fac analiza pe text fara sa-mi fi baut cafeaua ( ) ... OK

Nu Joker, nu exista o relatie de proportionalitate intre consumul maxim (varful) inregistrat la priza si consumul mediu, ma mir ca nu stii asta. Proiectul meu de diploma a avut o oarecare legatura cu aceasta tema, si acolo am prezentat niste "histograme" care tocmai asta aratau, nu intru acum in detalii ca nu e nici locul nici momentul, cert e ca procesele fizice nu respecta "la virgula" formulele matematice care le descriu si de aceea se apeleaza la statistica matematica si experimentare.. Si nu se pune problema ca nu l-as crede pe Monstru, ci ca el a masurat altceva decat ai spus tu pe thread.

Mai departe, extrapolarea cu masinile nu are sens- masinile sunt una iar placile video sunt altceva asa ca analogia facuta de tine e lovita de nulitate din start (mere cu portocale); Si mai comica mi se pare fraza urmatoare: "..sa presupunem ca AMD vinde 1 milion de RX 480, fa calculele si vezi cat inseamna diferenta aia de consum si daca mai are importanta sau nu. " Esti ecologist si vrei sa salvezi energia planetei sau ce? Ce importanta are asta, omul vrea sa-si ia o placa video nu un milion!
Trist e ca NVidia ofera 1080FE la acelasi consum spui tu, dar la ce pret??? Inteleg ca esti ingrijorat de factura de curent a omului daca cumva isi ia un 480 dar sa nu uitam ca bani iti trebuie nu numai cand plateste RENEL-ul ci si cand iei placa din magazin! Foarte multi bani in cazul 1080FE ca veni vorba...

" Trist este ca AMD are nevoie de caracteristici mai mari pentru a obtine aceeasi performanta." Fals, nu pentru AMD nu ar avea nevoie de consum mai mare pentru aceeasi performanta (asta e adevarat) ci pentru ca asta nu pare deloc a fi un motiv de tristete pentru tine ci de exuberanta juvenila...

PS: Apreciez faptul ca ai pus si linkuri de data asta si n-ai dat doar graficele, astfel avem acces la informatia completa si nu trunchiata; Asa trebuia sa faci de la inceput.
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 12-11-2016 at 13:22.
rage fuury is offline  
Old 12-11-2016, 11:32   #54
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

N-ar trebui sa fie ingrijorat de factura la curent cat ar trebui sa fie de faptul ca RX 480-urile sunt pocnitori. S-au prajit destule de la diversi producatori cat sa tragi un semnal de alarma. La emag la retur s-au intors destui cu ele din diverse motive, probleme. Hai sa lasam visele colectate de pe internet si sa ne uitam la realitate. Credeti ce doriti, insa realitatea spune altceva. Cand lucrezi in domeniul asta si vezi cum le aduc clientii inapoi, poti sa-ti dai seama ca e o problema si cineva de la AMD nu si-a facut, din nou, treaba cum trebuie.
__________________
- USER OFFLINE -
R2Strike is offline  
Old 12-11-2016, 11:50   #55
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Can confirm, am un prieten care e la a doua placă 480 cu probleme.
__________________
Something happened
Something happened
Robÿ is offline  
Old 12-11-2016, 12:19   #56
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

@Robÿ @R2Strike Ce placi cu probleme???

M-am uitat la toate placile 1060 6Gb si 480 8Gb de la PC garaj si in returnometru singurele care nu is la 100% fara probleme is astea:
http://www.pcgarage.ro/placi-video/a...-ddr5-192-bit/ - 99% fara probleme/placi vandute intre 50-100
http://www.pcgarage.ro/placi-video/s...-256-bit-lite/ - 99% fara probleme/placi vandute intre 50-100
http://www.pcgarage.ro/placi-video/x...r-8gb-256-bit/ - 91% fara probleme/placi vandute intre 10-50
http://www.pcgarage.ro/placi-video/x...n-8gb-256-bit/ la Black Edition 0 probleme/placi vandute intre 10-50

RESTUL DE 1060 si 480 SUNT FARA NICI UN RETUR.

Ce alarma auziti voi, pocnitori pe bune, loterie...........roata mortii.........LOL

Si daca prinzi o placa cu probleme, care-i baiul, retur in 10 zile fara nici o explicatie, foarte greu.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline  
Old 12-11-2016, 12:24   #57
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

http://www.pcgarage.ro/placi-video/s...-256-bit-lite/
ia citeste comenturile la 2 din cele 3 reviewuri.
tu chiar crezi prostia aia de metoda de marketing ...
98% produse fara probleme de garantie din peste 50 produse vandute.
Timp mediu de finalizare garantie pentru acest produs: 5 zile calendaristice
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline  
Old 12-11-2016, 12:35   #58
R2Strike
Senior Member
 
Join Date: May 2012
Posts: 1,140
Mentioned: 29 Post(s)

PC-ul meu

Default

@Otman: Daca te iei dupa ce scrie la PCGarage pe site... e clara treaba... nici nu-mi mai bat capul, poti sa crezi ce vrei tu in cazul asta. Si eu vorbeam de emag nu de PCGarage(chiar daca sunt cumparati de emag, functioneaza ca pana acum, au vanzari separate), nici nu se compara la vanzari macar. LOL. Ai si tu dreptate, poti sa returnezi placa daca ai probleme. Dar de ce sa te complici cand mai bine poti sa te feresti de pocnitori. Placile de la AMD RX 480 au implementari proaste si ieftine de la unii producatori si de-aia pocnesc rapid cand faci OC pe ele.


__________________
- USER OFFLINE -

Last edited by R2Strike; 12-11-2016 at 12:47.
R2Strike is offline  
Old 12-11-2016, 12:40   #59
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

EMag = PCGarage. Iar sa te iei dupa ce zic ei pe site, de la istoric pret, unitati vandute si finalizare garantie - e jenant, cel putin.
DeDeRa is offline  
Old 12-11-2016, 12:50   #60
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

HAHA da ma rog frumos ce castiga ei daca umbla la returnometru............crezi ca lor le convine sa fie tot cu retur la unele placi cand ar putea vinde la fel de bine alt model fara probleme.
Dupa ce ar trebui sa ne uitam......nu avem toti prieteni cu placi cu probleme.

Bun PCGaraj nus ok..........astia is?

http://www.newegg.com/Product/Produc...NG&PageSize=36

@R2Strike tu te-ai uitat macar la video-urile pe care le postezi?
Daca un VRM de pe un PCB e mai slab ca referinta, asta nu inseamna ca placa e pocnitoare, pentru ca referinta la 480 e mult supradimensionata.

A si o mentiune. Imi aduc aminte cu ceva vreme in urma, cand o serie de placi video (7000 parca) de la HIS aveau returnometrul la garaj de vreo 60%, aia a fost si ultima serie de HIS pe care am vazut-o la noi.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 12-11-2016 at 12:54.
Otman is offline  
Closed Thread

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
GTX 1060 vs PS4 Pro bro' tphase Gaming 8 07-11-2016 01:35
Review ? GIGABYTE GeForce GTX 1060 3GB G1 Gaming LAB501 Articole 3 24-10-2016 17:48
Nvidia VR Funhouse + HTC Vive + GTX 1060 LAB501 Articole 3 22-07-2016 08:12
Nvidia GeForce GTX 1060 se lanseaza pe 19 Iulie LAB501 Stiri 0 07-07-2016 18:10

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,145
Total Online: 4807

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 09:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.