lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Extreme 501 > Modding
Connect with Facebook

Modding Electronica aplicata si alte practici oculte


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 18-05-2016, 01:31   #1
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default LAB501 modON 2016 - Tu creezi, noi te rasplatim!



Anul era 1987...sau 1988... eram pustan..desi eram deja la scoala. Tatal meu, inginer la institutul de fizica atomica, facuse efortul de a ma lua cu el la servici. Magurele, militari, chestii complicate. Nu o sa uit niciodata "camera"...acel loc magic unde doua calculatoare (inca nu puteau fi numite PC-uri) stateau la dispozitia genialilor proiectanti. Bine... cand am intrat acolo mi s-a spus clar sa imi tin gura daca apare seful... si sa ma joc in liniste. Pentru ca pe vremea aia, nimic nu era chiar la "dispozitia" cuiva. Dar eu eram prea mic ca sa stiu asta. Eu ma bucuram de lumea care se desfasura in fata ochilor mei. Sincer va spun, nu mai stiu daca primul joc pe care l-am incercat pe un PC (XT) a fost Supaplex, Voley sau Prince of Persia. Chiar nu mai imi aduc aminte... Stiu sigur ca pe HC a fost Boulder Dash...dar pe PC... am uitat. Cert este ca era ceva magic... ceva care m-a atras irezistibil in acea lume...

Am crescut cu romanele lui Jules Verne, am crescut in mijlocul naturii, facand sport. Si cu toate acestea, viata mea a fost profund schimbata de acel ecran pe care delicii ludice nemaivazute se desfasurau in fata ochilor mei. Iar in momentul in care am dat de DOOM si Mortal Komabt va spun sincer ca pentru mine a fost destul de clar ce vreau sa fac in viata...ceva legat de calculatoare.

Anii au trecut, iar in 1995 urmam primele cursuri de "Operare PC si programare". Pasiunea mea crestea de la o zi la alta, prin urmare prin 1998 primeam un Pentium I... calculatorul suprem la acea vreme. L-am exploatat la maxim...va rog sa ma credeti... Am incercat tot ce puteam pe el...dar apoi...stiti cum e...vine o varsta cand esti mult mai fascinat de alte aspecte...in general cele care tin de sexul opus. Si nu o sa mint... m-am cufundat pe deplin in aceasta noua pasiune si am uitat de PC-uri. Nu am renuntat niciodata la pasiunea mea...doar ca intre timp isi facuse loc in viata mea ceva mult mai captivant.

Evident, orice nebunie dureaza o vreme pana intelegi cum functioneaza cu adevarat... asa si eu, ca orice tanar normal, am avut o anumita preocupare pana la un punct. Nu ma intelegeti gresit...suntem barbati, prin urmare respectiva preocupare ne va urmari pana nu ne vom mai aduce aminte unde am ascuns berea. Totusi, pe masura ce ne maturizam, nu mai reprezinta chiar singura noastra preocupare.

Si uite asa ma trezeam la inceputul anilor 2000, pasionat de PC-uri, dornic sa invat mai multe. Asa i-am cunoscut pe Micutu, Sang si xwodoo, greii greilor in acel moment. Asa l-am cunoscut pe matose, omul alaturi de care am doborat recorduri mondiale, am castigat campionate mondiale de overclocking si in principiu omul alaturi de care lucrez acum si va prezint voua toate noutatile. Datorita lor am inceput sa fiu interesat de overclocking.

Iar din acel moment...viata mea s-a schimbat. Imi aduc aminte de primele concursuri de overclocking organizate in Romania de Micutu. Fineturi pentru cunoscatori...eu unul nu am avut parte de asa ceva cand am crescut. Eu m-am calificat la primul meu concurs la o finala locala, pe care am castigat-o (in fata lui Micutu si matose), apoi la o finala Europeana, unde am pierdut magistral (alaturi de Micutu si matose), datorita lipsei de experienta (MOA 2008).

Anii au trecut, si din participanti ne-am transformat in organizatori, la nivel local si in campioni, la nivel mondial. Din 2008 si pana acum am organizat peste 100 de concursuri, majoritatea de overclocking, la inceput. Apoi am organizat concursuri de fotografie, de proza, concursuri in care am rasplatit gamerii, overclockerii, fotografii, scriitorii. Am dat premii de zeci de mii de Euro.

Da...am organizat "cateva" concursuri pana acum... Si premiile au fost pe masura. Totusi...niciodata nu am organizat un concurs pentru modderi. Si nu pentru ca am avea ceva impotriva lor. Nici vorba...doar ca personal mi s-a parut foarte greu sa fac rost de premii pentru niste oameni care investesc mii de Euro in PC-ul lor. Apoi, mi s-a parut la fel de greu sa punct la punct o metodologie prin care oamenii pot fi judecati pentru ceva care pana la urma se adreseaza simtului estetic.

Ei bine...astazi acest lucru se schimba... Astazi ne-am hotarat sa rasplatim pur si simplu modderii de pe forumul nostru. Ne-am hotarat sa ii rasplatim pur si simplu, fara cine stie ce conditii. Si ne-am hotarat sa ii rasplatim cat putem noi de bine. Daca ideea va suna bine... stati aproape. In curand vom anunta regulile si premiile. Si va promit...o sa merite! Punem la dispozitie premii in valoare de peste 6000 RON. Si incercam sa gandim un set de reguli complet iesit din comun. Da...pentru voi...pentru cei care nu am organizat nimic pana acum...

O sa fie frumos
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ProjectFinalxxx.jpg
Views:	3511
Size:	425.2 KB
ID:	53894  
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...

Last edited by Monstru; 18-05-2016 at 01:38.
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 01:35   #2
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Va spuneam ca am hotarat sa rasplatim pur si simplu modderii de pe forumul nostru. Asta inseamna ca acest concurs va fi deschis doar celor care au deja cont pe LAB501 si au deja un build-log in desfasurare aici sau incep (si termina) unul pana la sfarsitul acestui concurs. Noi nu vrem sa faceti ceva pentru noi, vrem doar sa va rasplatim pentru ceea ce ati facut sau veti face aici. Nu vrem sa aducem oameni in plus pe forum, vrem sa ii rasplatim pe cei care sunt deja aici. Nu vrem sa va impunem limitari (grafica, format, brand), vrem sa va rasplatim pentru viziunea voastra artistica si pentru munca voastra facuta din pasiune.

Noi suntem overclockeri, redactori hardware si din cand in cand am incercat cat am putut noi sa promovam si acest fenomen. Asa cum am zis-o insa de fiecare data, nu suntem modderi si suntem constienti ca exista oameni mult mai talentati decat noi la acest capitol. Acesti oameni talentati investesc sume uriase de bani si sute de ore de munca pentru a creea ceva nemaivazut. Nu stiu daca vom avea 3 inscriei in concurs sau 10, dar stiu sigur ca acele proiecte inscrise vor fi printre cele mai bune proiecte de modding realizate in Romania. Si cum noi am avut sansa de a face overclocking-ul Romanesc cunoscut in lume, poate si voi veti face acelasi lucru pentru modding.

Recunosc, acest concurs este o idee pe care o am de multa vreme. Cam de cand ma "certam" pe Facebook cu Papa Jock la sfarsitul anului trecut, "cearta" in urma careia am ajuns sa il invit pe forum. Am vazut potential, am vazut oameni pasionati si am vazut oameni care merita mai mult. Incet, incet planul meu "diabolic" a functionat si voi ati inceput sa postati aici proiectele voastre. Tot eu i-am sugerat si lui Alex sa isi posteze lucrarile pe forum, pentru ca sunt convins ca prezenta oricarui proiect de calitate ne va ajuta sa organizam ceva si mai mare si mai frumos in viitor.

In ~102 concursuri organizate de noi pana acum, nici unul nu a fost de modding. Motivele le-am enumerat ieri. De aceasta data vom incerca sa facem un concurs de modding, frumos, interesant, relaxat si sper ca si placut voua. In functie de cum se va prezenta acest concurs si de succesul pe care o sa il aiba, conceptul LAB501 modON poate fi transformat intr-o serie, cu premii mult mai consistente decat ce am reusit noi sa obtinem acum si cu o expunere si mai mare decat ce vom reusi noi sa oferim acum. Dar asta depinde si de voi. Atata de voi modderii care va veti inscrie build-urile in concurs cat si de voi forumistii LAB501 care va trebui sa ii sustineti asa cum se cuvine.

Prin urmare, haideti sa vedem care este regulamentul acestui concurs!



Regulament:

Eligibilitate

- In acest concurs se pot inscrie toti membrii forumului LAB501 care au cont creeat pe forum pana pe 15 Mai 2016
- In acest concurs poate fi inscris orice build-log inceput deja dar ne-terminat 100%, sau orice build log care incepe ulterior acestui anunt si se incheie pana la sfarsitul concursului.
- Sistemele trebuie sa fie gata pana pe data de 1 Iulie
- La final sistemele trebuie sa fie functionale (boot si Windows / Linux / etc pe ele).
- Nu exista limitari legate de format, dimensiuni, tematica aleasa sau brand-uri utilizate
- Singura rugaminte pe care o avem este ca in momentul in care concursul s-a incheiat si ati ajuns pe podium, sa mentionati in locurile unde va mai prezentati sistemul "LAB501 modON 2016 Winner" sau "locul 2, locul 3" etc.

Premiere


- Castigatorii vor fi alesi prin sistem de vot
- Spre sfarsitul concursului vom face un poll pe forum unde doar forumistii inregistrati pana pe 15 Mai 2016 vor avea dreptul sa voteze. Acolo, fiecare forumist va vota pur si simplul proiectul lui preferat
- La inceputul lunii Iulie, vom invita concurentii pe terasa la evoMAG, pentru ca participantii LAB501 Community Workshop sa poata vedea sistemele pe viu si sa isi poata oferi si ei votul si parerea. Faptul ca in acest fel putem cunoaste mai bine oamenii din spatele acestor proiecte si putem imparti impreuna cateva beri si mici este o pura coincidenta
- In final, vom oferi si votul echipei LAB501 si vom desemna castigatorii.


Exemple de build-log-uri care pot intra in concurs fara probleme (mai trebuiesc doar terminate iar autorii trebuie sa confirme pe acest thread participarea la concurs):

- Firefly by @papa jock

- M2 rEVOLV - by @arassel

- mBox - by @marius_mym

- Harrower Dreadnought - by @wyk


Exemple de build-uri care pot intra in concurs daca sunt completate, updatate, finalizate, etc

- DIS PC Desk "All-In Envy" - by @AlexComan
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...

Last edited by Monstru; 18-05-2016 at 14:31.
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 01:35   #3
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Asa cum spuneam si mai sus, unul dintre principalele impedimente care au stat in calea organizarii unui concurs de modding este faptul ca va fi foarte greu sa dai premii pe masura unui efort financiar de cele mai multe ori urias. Este adevarat, am dat premii in valoare de 5000 de Euro la unele concursuri sau evenimente, dar acolo era vorba de sute sau mii de oameni. Este mult mai greu sa obtii premii pentru un concurs cu 3-4-5 etc participanti.

De aceea, am preferat sa va rasplatim pentru ceea ce faceti oricum. Majoritatea dintre voi si-au inceput build-urile cu mult inainte de existenta acestui concurs, asa ca pentru ei aceste premii sunt pur si simplu un semn de apreciere din partea noastra. Nu trebuie sa faceti mare lucru pentru a le castiga, doar ceea ce faceati oricum, chiar daca nu exista acest concurs.

Trebuie sa tineti cont ca noi suntem un site independent, care organizeaza acest concurs pe forum. Nu suntem producator de hardware sau magazin online. De aceea, nu avem pretentia de a oferi premii uriase. Totusi, cu ajutorul partenerilor nostrii de la Nvidia, Corsair si EKWB am incercat sa va oferim premii utile si interesante. Prin urmare...

Premii:


Locul I

-Nvidia GeForce GTX 1070 (disponibil dupa inceputul lui Iulie)
-EKWB GTX 1070 Full Block (disponibil dupa inceputul lui Iulie)
-Corsair RM750i
-Articol dedicat pe LAB501
-Un loc in specialul dedicat modding-ului in revista NIVELUL2
-expunere pe pagina de Facebook LAB501
-expunere pe pagina de Facebook Nvidia Romania


Locul II

-Corsair RM750i
-Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4-3200
-Un loc in specialul dedicat modding-ului in revista NIVELUL2
-expunere pe pagina de Facebook LAB501
-expunere pe pagina de Facebook Nvidia Romania

Locul III

-Corsair Strafe RGB
-Corsair Katar
-Corsair MM300 Extended Edition
-Un loc in specialul dedicat modding-ului in revista NIVELUL2
-expunere pe pagina de Facebook LAB501
-expunere pe pagina de Facebook Nvidia Romania


Locurile 4-6

-Un loc in specialul dedicat modding-ului in revista NIVELUL2
-expunere pe pagina de Facebook LAB501
-expunere pe pagina de Facebook Nvidia Romania



Pentru cei care voteaza

- 1 x tricou Nvidia Order of 10 de la lansarea din Austin Texas
- 2 x Corsair GS USB 3.0 32GB

Am incercat sa obtinem premii cat mai interesante (hei...doua dintre produsele de la locul I nici macar nu au fost lansate inca!) si echilibrate. Astfel, pentru locul I am ales premii cu o valoare ~ de 3300 RON, pentru locul II ~1650 RON si pentru locul III ~1000 RON. Stim ca nu se ridica la inaltimea investitiilor unora dintre voi, dar cu toate acestea speram sa va placa si eventual sa va ajute in constructia unor proiecte viitoare.

Spor la modding!
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...

Last edited by Monstru; 18-05-2016 at 14:31.
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 02:21   #4
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

O M G.
Mă laşi fără cuvinte, şef...
Monstru preşedinte!
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 08:19   #5
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Vor participa proiectele deja existente pe forum sau este pentru proiecte noi?
__________________
Something happened
Something happened
Robÿ is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 08:45   #6
wyk
Ancient friend
 
wyk's Avatar
 
Join Date: Mar 2016
Location: Braila
Posts: 139
Mentioned: 45 Post(s)

PC-ul meu



Default

Foarte frumos gest maestre!
O initiativa demna de toata lauda.
wyk is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 13:30   #7
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Am adaugat si regulamentul
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 13:48   #8
ibm390s
Janitor Member
 
ibm390s's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,503
Mentioned: 9 Post(s)


Default

Nu pot decat sa laud aceasta initiativa. Respect maxim pentru eforturile depuse in acest sens.
__________________
Nu am nimic impotriva miscarii feministe... numai sa fie ritmica.
ibm390s is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 14:30   #9
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Bai Valentine...pe vremea noastra noi nu aveam asa ceva

Am anuntat si premiile, astept parerile voastre.
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 15:02   #10
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,988
Mentioned: 790 Post(s)

PC-ul meu



Default

__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 15:06   #11
xdan
Ancient friend
 
xdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: pe langa ARAD
Posts: 5,426
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu



Default

Frumos, frumos pacat ca nu prea sunt modder...
Premiile sunt foarte bune.
__________________
Voucher PcGarage : C8WFPAXR, foloseste-l daca vrei sa faci economie de 1% in comenzile tale.
xdan is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 16:19   #12
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Hehehe.... am uitat sa va spun... Pentru proiectele publicate pana acum pe forum, arassel, papa jock, wyk, marius_mym si b3lamafia au primit distinctia "Ancient friend" si "modder dibaci". Toti ceilalti participanti la acest concurs vor primi aceste distinctii dupa incheierea concursului.
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 16:49   #13
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Nu vreau sa ma laud, dar am vazut venind ceva de genul

Eu unul ii felicit de pe acum si pe participanti si cei care dau premiile.

PS: Aaaaaaaaa .... si era sa uit ..... vreau sa castige Harrower Dreadnought
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 18:16   #14
wyk
Ancient friend
 
wyk's Avatar
 
Join Date: Mar 2016
Location: Braila
Posts: 139
Mentioned: 45 Post(s)

PC-ul meu



Default

Haules baules, ce-ati facut bre?
Multumesc pentru decorare, incredere si sustinere(@kretzu77)!

Regulamentul concursului este cit se poate de firesc, iar premiile sint foarte atractive.
Deci, premiul I este de-a dreptul .
Singura mentiune o am in legatura cu timpul alocat desfasurarii concursului.
Poate la concursurile viitoare, acesta va fi extins. Vorbind la modul general, este un efort financiar mare pe termen foarte scurt. Aici ii includ indeosebi pe cei ce folosesc water cooling-ul in proiecte. Apoi, "timpii morti" cind astepti cite-o componenta, subansamblu, sau diverse accesorii.
Salut inca o data aceasta initiativa si la cit mai multe!
wyk is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 18:33   #15
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Ma bucur ca ti se pare interesant. Cat despre timp...am incercat sa alocam cat mai mult... Stiu, proiectele complexe nu se termina in 45 de zile... dar pe de alta parte, majoritatea proiectelor de aici sunt incepute deja si sunt intr-un stadiu destul de avansat.

Pe de alta parte, daca totul merge bine si avem sustinerea necesara pentru a organiza concursuri viitoare, acelea nu vor mai fi o surpriza. Prin urmare le putem anunta si cu 2 luni inainte de deadline. Totusi...s-au organizat concursuri de modding la noi cu mai mult de 45 de zile timp de lucru? Intreb de curiozitate
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 19:45   #16
marius_mym
Ancient friend
 
marius_mym's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 178
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu



Default

@Monstru Perioada a fost tot cam pe acolo (45 zile +/ -).
In alta ordine de idei, subscriu in mare parte la cele spuse de @wyk, chiar daca excluzi banii din ecuatie (desi nu trebuie) ramane problema asteptarii (vezi cazul colegului @arassel).

Premiile sunt foarte atractive, ramane de vazut ce o sa iasa !
marius_mym is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 19:54   #17
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Cat entuziasm pe capul vostru...controlati-va mai sa nu explodati de la atata entuziasm =))) Sa inteleg ca la ceva de genul nu o sa vad niciodata un roman?
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 20:23   #18
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Ba eu exact la ceva de genul ăla aş veni - fiindcă ce mă opreşte pe mine e lipsa sculelor şi a spaţiului.
Vorbim de două abordări complet diferite:
- O competiţie de genul 100 de metri garduri cu echipamentul organizatorului
versus
- O competiţie semimaraton cu echipamentul participanţilor.

Just sayin'...
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 20:26   #19
Ncmihai
Ancient friend
 
Ncmihai's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Location: la 60 de km in sud de Bucuresti
Posts: 1,485
Mentioned: 46 Post(s)

PC-ul meu

Default

Respect!
Toate sistemele de pana acum mi-au placut, dar unul chiar ma atras
Deci intr-un fel workshop-ul din iulie v-a fi despre custom build? Imi place
Ncmihai is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2016, 22:00   #20
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

Workshop -ul din Iulie ii va avea ca distinsi invitati pe modderii inscrisi in concurs, alaturi de build-urile lor
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ICT 2016 ? InWin LAB501 Stiri 0 04-05-2016 00:40
ICT 2016 ? Acer LAB501 Stiri 0 02-05-2016 23:50
Nas Gorod LAB501/ наш город LAB501 (Orasul Nostru LAB501) Enz0 Modding 14 29-11-2012 09:20

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,124
Total Online: 3471

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by Kspic
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 21:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.