lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Placi video
Connect with Facebook

Placi video Zise si acceleratoare grafice


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 24-02-2016, 09:56   #21
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Voua ar trebui sa vi se interzica sa mai postati pe aria de placi video 30 zile, pe cuvantul meu. Sa vedem ce plm mai faceti.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 10:41   #22
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by planetfun View Post
pai asta ai vrut sa spui - ca o placa mai devreme sau mai tarziu "imbatraneste" ? oricine realizeaza asta .
... problema e, asa cum a subliniat lucian, cat de repede se intampla asta... Un 780Ti a fost "top-dog" de la NVidia cand a aparut si a costat mult mai mult decat ai dat tu pe 970, m-as fi asteptat sa nu devina "o vechitura de placa" (Neo dixit) dupa numai un an si jumate, nu? Ti se pare nerezonabil ca gandesc asa? Daca NVidia va arata tot atata dragoste pentru Maxwell cand apare Pascal cata arata acum pentru Kepler nu te vad bine cu 970-ul tau de care pari atat de incantat acum. Mark my words.
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 10:47.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 11:26   #23
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Am incercat sa raspund tuturor intrebarilor (mai putin lui Joker deoarece nu consider ca postarile sale ar fi de buna credinta...) cum m-am priceput mai bine fiindca eu am creat acest thread si asa mi s-a parut politicos. Haideti insa sa ramanem la subiect si sa nu mai deviem daca se poate. Daca aveti noutati despre Hitman postati aici...

PS: Incep sa-l inteleg tot mai mult pe Bogzilla
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 11:38.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 11:39   #24
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Jocker View Post
Ala nu s-ar fi numit upgrade oricum ai lua-o, decat poate la consum, de regula iti trebuie minim 20% spor de performanta ca sa simti ceva, eu recomand de obicei vreo 40%. Si hai sa fim putin seriosi, Hitman este o panarama de joc, o sa caut maine un filmulet si il postez daca-l mai gasesc, am ras de n-am mai putut.
Iar Hitman este un caz special in privinta graficii, nu cred ca mai avem vreun joc cu atatea texturi, nici macar sporul in DirectX 12 nu o sa fie relevant si pentru restul jocurilor.

Frametime-ul il poti masura si cu Fraps, nu-ti genereaza tabel, dar te poti uita in fisierul salvat, si iti trebuie o versiune cu licenta sau crack-uita bine, nu cea free. Iar consumul de memorie raportat de joc este o chestie de marketing, trebuie sa-l masori in joc efectiv pentru a vedea exact cat ai nevoie.
Sunt constient ca nu era un upgrade justificat, dar luam in calcul ca se poate OC frumusel si chiar si asa am ajuns la concluzia ca nu merita dupa cateva research-uri, am trait cu ideea ca era o diferenta maricica dar se pare ca s-a micsorat intre timp. Am facut upgrade-uri doar cand am observat ca nu mai duce placa cum trebuie, de ex GTX9800OC , GTX460, HD7850, 280X si sunt sanse mari sa raman tot pe AMD doar ca nu am optiuni mainstream/best buy de marime mica, doar nano care e inca foarte scumpa.

Nu conteaza ca e panarama jocul sau nu, ideea e ca se foloseste "noul" DX12 care ar trebui sa reduca stresul pe procesor, lucru foarte important in bottleneck, ofc in cativa ani va fi ceea ce trebuie si adoptata de toata turma de producatori, pana atunci doar pistol cu apa dar am incredere ca va fi ce trebuie, pe foaie arata bine si in practica pare oke mai ales pe procesoarele mai slabute si in special pt AMD.

Nu ma refeream la framerate ci la frametime, cum era postat mai sus, timpul in care rendeaza GPU-ul cadrele ca sa-i stiu limita memoriei si al GPU-ului, din cauza asta jucatorii de FPS (intru si eu aici) joaca la detalii mai mici chiar daca sistemul permite, motivele sunt urmatoarele; lag-imputul creste cu cat dai mai mult in detalii si al doilea cliteriu si cel mai important, efectele distrug experienta de joc IN MP games, de fel joc cu fum si explozion efects cat mai low because that's why you get killed in action sau ca-ti intra soarele in ochi, no thx.

Remember cand se zicea ca seria 6$$ a fost pt muls si testat marketing-ul lor cu cipuri castrate si tinute in frau din memorie, apoi seria 7$$ a fost ce trebuia sa fie precedenta doar ca a avut o viata foarte scurta pt ca seria 9$$ si driveri, apoi au lansat seria 9$$ care erau doar cateva placi , nici macar nu s-au chinuit sa scoata seria completa nici pana azi (vezi 950SE) cum se facea mai demult, pana nu pune AMD ceva pe masa ei nu misca nici un deget pt ca se vinde, nu conteaza a cui e vina aici ci mai mult conteaza ce primim la final, chestii cu pipeta la un pret cat mai mare pt ca se poate si prostii cumpara.

Rage -
SPOILER:
termina cu atitudinea "eu am facut si imi permit, eu am facut si vreau asa" in fiecare post ca e meh, nimeni nu a respectat pe rubrica de noutati, nu te astepta ca aici sa fie armonie si dragoste si da aici vorbesc de tine si joker dar hai sa o lasam la punctul mort fara sa va agitati din nou and get over it ffs.

Joker -
SPOILER:
termina si tu cu fazele "ti-am zis dar nu pricepi" si alte expresi care agita apele, chiar nu cred ca sunt necesare, fi-ti mai pacifisti amandoi pana nu primiti o vancanta

Last edited by agarici cu pedale; 24-02-2016 at 12:08.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 12:37   #25
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

AGP nu te preface ca nu vezi despre ce e vorba... Se pare ca nu ai voie sa spui pe lab501 ca o placa video AMD (orice placa) ar putea iesi in fata uneia NVidia (oricare ar fi aceasta) intr-un test particular, nici daca prezinti probe/benchmarkuri in acest sens, ca imediat se inflameaza niste unii si dau foc la threadul respectiv.Tu fa cum consideri dar eu cu politica strutului nu sunt de acord.

La subiect acum... cam la asta trebuie sa te astepti cu un 280X(DX11):

Vom vedea in ce masura poate ajuta DX12...
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 12:54.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 12:45   #26
luciancerbu87
Member
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 109
Mentioned: 7 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by rage fuury View Post
AGP nu te preface ca nu vezi despre ce e vorba... Se pare ca nu ai voie sa spui pe lab501 ca o placa video AMD (orice placa) ar putea iesi in fata uneia NVidia (oricare ar fi) intr-un test particular ca imediat se inflameaza niste unii si dau foc la threadul respectiv. Tu fa cum consideri dar eu cu politica strutului nu sunt de acord.

eu tot sunt curios de o chestie, oare de ce oamenii care au nvidia, nu au rabdare pana apare versiunea final a lui Hitman, unde o sa fie Dx12 implementat full si o sa vedem clar... strict pe domeniu performanta, care chip/generatie/familie e mai bun, dupa care analizam si d.p.d.v. al pretului, dar nu se poate trebuie sa vedem ceata densa din beta sau mai putin densa, si alte tampenii de care nici macar nu iti dai seama cand chiar te joci si simti tensiunea jocului.
luciancerbu87 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 13:09   #27
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Nu stiu de ce. May be is just me dar mi-e greu sa inteleg cum ajung unii sa dezvolte sentimente de iubire fata de o corporatie ...

Hitmam (DX11) pe un 970 High si Medium si Low settings:
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 13:20.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 13:29   #28
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

cum dezvolti tu sentimente pentru amd asa dezolta alti pentru nvidia.... oricum topicul tau este destul de troll si se bazeaza pe presupuneri si pe cat de prosti au fost unii care si-au cumparat nvidia
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 13:32   #29
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by vibeup View Post
cum dezvolti tu sentimente pentru amd asa dezolta alti pentru nvidia.... oricum topicul tau este destul de troll si se bazeaza pe presupuneri si pe cat de prosti au fost unii care si-au cumparat nvidia
Te inseli dar e dreptul tau... Printre aia "prosti" care au cumparat NVidia ma numar si eu... de 4 ori in ultimii 5 ani. De ce consideri "troll" topicul meu Hitman/DX12/Async Comp (de la care s-a deviat de multe ori, recunosc) si care sunt presupunerile pe care crezi tu ca ma bazez nu-mi dau seama... Asa ca ti-as fi recunoscator daca mi-ai spune asta si poate mi-ai da sansa sa ma explic.
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 14:09.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 14:33   #30
Jocker
Ancient friend
 
Jocker's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 5,238
Mentioned: 100 Post(s)

PC-ul meu

Default

agarici cu pedale achitionarea unui GTX 970 pentru tine ridica costuri mari comparativ cu sporul de performanta obtinut, de asta nu se poate numi upgrade, tu iti vinzi 280X-ul cu 600-700 lei, iar ca sa cumperi un 970 te costa 1400-1500 lei, iar sporul de performanta este doar cu 40-45% mai mare, ar trebui sa cumperi una SH la vreo 1000 lei ca sa se justifice. Din fericire tu ai inca o placa bunicica de care mai poti trage, de pilda 380X-ul inca nu a reusit sa o intreaca la performanta in general .
Iar Fraps stie de frametime, uitate in prinscreenul atasat acolo, special l-am pus ca sa se vada, este intre FPS si MinMaxAvg.

Uitati si filmul promis aseara, distractie placuta.

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=LtpzV50ccBk[/yt]
__________________
Viata nu se masoara în numarul de respiratii pe care le-ai avut, ci in momentele care iti taie rasuflarea.

Last edited by Jocker; 24-02-2016 at 18:25.
Jocker is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 15:21   #31
parpales
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 729
Mentioned: 14 Post(s)

PC-ul meu



Default

Daca tot are fiecare cate un scenariu hai sa bag si eu cateva ganduri Hitman/dx12/Async Compute related:

- jocul a fost dezvoltat cu AMD si e normal sa mearga mai bine la inceput pe hw/sw lor
chestie ce v-a da un boost la vanzari
- sunt convins ca se vor nivela diferentele de fps/quality/ whatever din joc spre ceva insesizabil intre AMD/Nvidia la cateva luni dupa aparitia versiunii finale pentru ca ... Nvidia, aka 70% market share si nici o firma nu poate ignora realitatea asta
- ramane de vazut cat de mult suport vor primi Hitman/dx12 si pe generatiile mai vechi de placi (asta cred ca e cel mai important) , cu un plus pt AMD si cu mai multe asteptari de la Nvidia
- final thoughts, cred ca totul tine de vanzarile celor 2 firme si de intelegerile lor mai mult sau mai putin publice :P
__________________
N-am , nu pot , nu vreau , nu stiu !
parpales is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 15:31   #32
luciancerbu87
Member
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 109
Mentioned: 7 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Jocker View Post
agarici cu pedale achitionarea unui GTX 970 pentru tine ridica costuri mari comparativ cu sporul de performanta obtinut, de asta nu se poate numi upgrade, tu iti vinzi 280X-ul cu 600-700 lei, iar ca sa cumperi un 970 te costa 1400-1500 lei, iar sporul de performanta este doar cu 40-45% mai mare, ar trebui sa cumperi una SH la vreo 1000 lei ca sa se justifice. Din fericire tu ai inca o placa bunicica de care mai poti trage, de pilda 380X-ul inca nu a reusit sa o intreaca la performanta in general .
Iar Fraps stie de frametime, uitate in prinscreenul atasat acolo, special l-am pus ca se vada, este intre FPS si MinMaxAvg.

Uitati si filmul promis aseara, distractie placuta.

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=LtpzV50ccBk[/yt]

)) super funny ) bine, sa nu punem la socoteala ca era sa surzesc la inceput.
luciancerbu87 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 15:37   #33
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

@Jocker
SPOILER:
Gasisem la altex Asusul alb cu tubrina si fara TVA era ceva de genul 1050RON, dar ma deranja racirea si nu vroiam sa-mi bat capul sa o schimb asa ca am lasat-o balta, diferenta era micuta dar am considerat ca mai tin/duce placa inca 1 an aproximativ, astept sa vad ce iese nou, nu prea am ce lua mainstream in afara de 290/290X/390/390X/970 si asta SH. Am vazut dupa ce am postat ca aparea si frametime-ul, merci.


Ce idiot sunt, nu stiu de ce am ramas cu idea preconceputa ca 280X e o placa cu GCN 1.1, defapt e 1.0.
All GCN GPUs support Mantle and Direct3D 12 feature level 11_1.
All GCN 1.1 and above GPUs support TrueAudio and Direct3D 12 feature level 12_0

Chiar, trueaudio a fost prezentata ca o tehnologie misto... apoi liniste totala.

Btw, tot in ton cu ce a postat jocker pentru relaxing recomand canalul lui birgirpall , e genial canalul, uitati-va de ex la cel cu tomb raider.

Last edited by agarici cu pedale; 24-02-2016 at 15:41.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 19:21   #34
planetfun
Member
 
planetfun's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 125
Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Default

deci mizeria asta de joc ruleaza la 30-35 de frameuri pe gtx970 ?? in alta ordine de idei nu spun eu cat de buna e placa (desi sunt cel mai indreptatit dintre voi pt ca o detin) ci vanzarile- aceasta placa este etalon ,cu toate gaselnitele amd cu 3.5+0.5 , placa tot se vinde bine . oare toti suntem niste prosti ? imi place cum persistati in negare .
planetfun is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 19:47   #35
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Hitman Legacy Open Cinematic trailer:
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 20:20   #36
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by planetfun View Post
deci mizeria asta de joc ruleaza la 30-35 de frameuri pe gtx970 ?? in alta ordine de idei nu spun eu cat de buna e placa (desi sunt cel mai indreptatit dintre voi pt ca o detin) ci vanzarile- aceasta placa este etalon ,cu toate gaselnitele amd cu 3.5+0.5 , placa tot se vinde bine . oare toti suntem niste prosti ? imi place cum persistati in negare .
3.5+0.5 sunt gaselnite AMD? Wow... tu vorbesti serios? NVidia a spus asta, nu AMD.
Nu stiu cine persista in negare... si asta n-are de-a face cu faptul ca 970 n-ar fi o placa buna (...inca)
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 24-02-2016 at 20:23.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 21:22   #37
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Quote:
Originally Posted by planetfun View Post
deci mizeria asta de joc ruleaza la 30-35 de frameuri pe gtx970 ?? in alta ordine de idei nu spun eu cat de buna e placa (desi sunt cel mai indreptatit dintre voi pt ca o detin) ci vanzarile- aceasta placa este etalon ,cu toate gaselnitele amd cu 3.5+0.5 , placa tot se vinde bine . oare toti suntem niste prosti ? imi place cum persistati in negare .
Îţi spun eu de ce se vinde placa foarte bine: fiindcă este singura din gama ei de preţ.
Preţul mediu al unui GTX 970 este de 1700 RON.
GTX 980 are un preţ mediu de 2600 RON.
GTX 960 (cu 4 GB) are un preţ mediu de 1100 RON.

Nu există nicio treaptă intermediară, să zicem în +/-100 EUR.

Modelul respectiv se vinde bine din lipsă de opţiuni. Când am cumpărat-o, nu mi-am permis să scot din buzunar încă 50% din preţul ei de atunci pentru un GTX 980; mulţi alţii sunt exact în situaţia asta. Jocul meu preferat (din octombrie încoace) ocupă 4 GB VRAM şi se vede când depăşesc 3.5 GB VRAM. Dar ce alte opţiuni aveam? Well, crap. Niciuna.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 21:57   #38
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Optiuni ai destule..........la AMD.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2016, 22:51   #39
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Eşti sigur?
Am ales ca filtru plăci video AMD, produse de ASUS, cu 4 GB RAM.
Am găsit R9 380 pe la 1050 RON (preţ similar cu GTX 960), R9 380X la 1300 RON (preţ un pic sub GTX 970) şi R9 FURY la... 2900 RON (preţ un pic peste GTX 980).

La 8 GB RAM ar mai fi un R9 390 STRIX la 1700 RON (preţ exact cât GTX 970) şi R9 390X la 2000 RON.

Din toate astea, singura placă video care face ceva bridging între GTX 970 şi GTX 980 din punct de vedere al preţului este R9 390X.

Comparaţia caracteristicilor, pentru interesaţi, este aici.

Dar n-aş spune că ai opţiuni "destule". Un număr de una nu înseamnă "destule". Înseamnă "ai o opţiune". Nu ştiu cum stă R9 390X la performanţe, dacă se află undeva între GTX 970 şi GTX980 e bine, sunt totuşi curios cum stă la consum, TDP şi gălăgie.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2016, 00:49   #40
rage fuury
Senior Member
 
rage fuury's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2,839
Mentioned: 31 Post(s)


Default

war4peace sunt sigur ca ai studiat problema ( doing a research before buying is always a good thing ) si e posibil ca atunci cand ai facut asta sa nu fi existat intr-adevar oferte bune- it simply sucks sometime....
Totusi ideea lui Otman, principial vorbind, e una foarte buna- sunt sigur ca ai remarcat asta:
Daca cauti placi video de la ambii producatori ar trebui, teoretic cel putin, ar trebui sa ai un numar dublu de optiuni!

Din postarea ta anterioara rezulta cumva ca ai luat doar NVidia in considerare si atunci intr-adevar nu sunt prea multe optiuni. Cum Kepler e EOL, sunt diferente foarte mari (atat ca pret cat si ca performanta) intre 950-960-970-980-980Ti si atunci e mai greu sa cazi pe ceva ce sa se potriveasca nevoilor tale, mai ales ca, din cate se pare, ti-ai facut toate calculele si cercetarile inainte de cumparare, lucru pentru care nu pot decat sa te felicit...

Asadar trebuie sa mai tragi de 970-ul acela un timp dar nu e totul pierdut: din vara-toamna acestui an apare o generatie noua de placi video atat de la AMD cat si de la NVidia: vom avea cu totii noi optiuni... Si spune-mi care e jocul tau preferat care consuma 4Gb de memorie daca nu-i vreun mare secret fiindca m-ai facut foarte curios... Cred ca in cazul meu e evident pentru toata lumea care e acesta.
__________________
Retro Vizion:"Jignesti ceilalti membrii gandind astfel"

Last edited by rage fuury; 25-02-2016 at 01:10.
rage fuury is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Review Intel Compute Stick LAB501 Articole 14 07-07-2015 18:31
PRETURI Ro. 25/VII/2014: Anachronox, Hitman, Hitman 2, Mini Ninjas si Thief ? Toate l LAB501 Nivelul2 0 25-07-2014 11:30
Hitman 6 PSS Gaming 4 18-01-2014 23:13
IDF 2011 - Compute Continuum Micutzu Stiri 0 14-09-2011 18:30

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,918
Posts: 783,091
Total Online: 2806

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by Kspic
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 11:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.