lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Software
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 18-03-2015, 19:09   #1
Alex_Alex16
Member
 
Join Date: Nov 2011
Location: Zalau
Posts: 18
Mentioned: 0 Post(s)


Default Eroare la instalare Kaspersky cu liceenta ! Ajutor

Buna as dori ajutor cu o problema am incercat sa imi instalez Kaspesky dupa ce am primit o liceenta de la locul de munca si pe la 75% imi da eroare de genu : cannot instal driver klim6.sys_x64_NT602 ?? Am cautat tot felul de solutii pe net dar nu rusesc cu nimic sa il fac sa mearga ma poate ajuta cineva? Multumesc !
Alex_Alex16 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2015, 20:06   #2
reflavius
Senior Member
 
reflavius's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2,026
Mentioned: 66 Post(s)


Default

- trebuie sa nu ai nici un alt antivirus pe pc
- nici o versiune anterioara, necesita cleanup din partea vechiului antivirus , restart si apoi:
- trebuie sa ai update sistem operare la zi, update java, directx, update net framework, visual c++, "rahatul" asta de antivirus este sistem de operare in tot cuvantul, apoi neaparat sa fie licentiate sistemul de operare , cu activatoare si alte scheme nici o sanasa ! Personal nu-l am la inima de fel, mai nou imi plac : Trend Micro, Eset, agreez de asemenea un dragut antivirus Dr . Web, Malwarebytes,...

Alte detalii aici:
http://forum.kaspersky.com/lofiversi...p/t309384.html

PS: Eu nici gratis nu l-as lua !

Spor
reflavius is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2015, 20:48   #3
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1491 Post(s)

PC-ul meu



Default

Eu nu stiu despre ce vorbesti. Kaspersky este printre cele mai ok programe antivirus. Iti merge si pe windows cracked, iti zic din propria experienta - eu am licenta pe compul principal, dar te-ar mira cate firme in toata regula nu au licente de windows, dar iti iau antivir ca sa nu aiba probleme cu virusii.

Bine ca se promoveaza pe aici jegul ala de Bitdefender dar Kaspersky va pute.

Revenind, totusi, la subiect, baga windows curat. Probabil ai ramasite de la un antivirus vechi. Ca idee, oricum asta e cea mai buna practica - windows curat cu un singur antivirus de la inceput, pe care nu il freci, nu il schimbi, langa care nu mai pui altul samd.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2015, 21:09   #4
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ha ca fac si eu ca DDR: Trend Micro este excelent; restul sunt rahat. Punct
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2015, 22:49   #5
reflavius
Senior Member
 
reflavius's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2,026
Mentioned: 66 Post(s)


Default

Eu pe buna dreptate I-am zis "rahat" cum paula calului sa pape pe un XP 1.3GB spatiu si sa futa buha mai tare ca svhost la patrat -pai da-mi voie sa zic, ca e praf , sa stai tu 3-4 h sa instalezi o porcherie din asta, si sa crezi tu ca mai scapi cu loader-ul in pace dupa aceea - si e o abureala mare sa spui firme care nu au licenta pe system operare, dar care cumpara licenta antivirus, alea sunt capuse sau sunt aia de la IT praf.... crede-ma firmele alea sunt slabe la minte - nu ar trebui sa existe - eu am licenta si acasa si la lucru si la bunica, sunt legal si nu mai pot de bine, haide ca nu are rost sa laudam un raht similar ca bitdefender sau norton sau alte parasute din astea !
Sa nu mai amintesc de cat de imbecil e modulul de scanare pentru Ms Outlook 2010/ 2013 - trebuie oprit serviciul pentru a lua e-mail-ri si apoi reactivat ca te trezesti random si cu BSOD in ceva chestii de-ale lui -
Eu nu mai instalez asa porcarie - seful stie si da la alti sisteme cu asa antivirus puternic

O sa imi spui apoi ca si Avira e super smecher si io stiu ce alt antivirus care pe el se vede ca malware in varianta free - asta-i Panda daca nu stiai - si e dragut dar .... e in progress nu ca si Kaspersky care tinde spre idiotenia turmei ..mie nu mi-l place si nu mi-l va placea - in ritmul actual e pe langa - sa ai antivirus si sa nu poti cu el devirusa pc-ul, ca el e praf si nici cu tool-le de la ei nu-l mai poti sa-l scoti - apoi ce sa zic - no ccomment ...

Last edited by reflavius; 18-03-2015 at 23:01. Reason: nervi...
reflavius is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eroare mesaje private DjLeco lab501 4 25-06-2013 21:48
Eroare - Mark Forums Read war4peace lab501 7 20-03-2013 16:44
Kaspersky Pure VS BitDefender® Total Security 2011 neverfame Software 27 06-09-2011 16:07
error scan cu ajutorul HD tune pro ! (eroare hdd) Laurentiu Software 4 09-02-2011 14:27
Eroare scanner multifunctional .. Secttor Periferice 3 06-01-2011 22:59

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,142
Total Online: 3463

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 03:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.