lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 04-02-2019, 10:29   #81
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Probabil că nu sunt în mulțimea aia la care zbieri, dar:
- nu trebuie să joci personal un joc ca să îți dai seama dacă îți place sau nu.
- nu trebuie să joci personal un joc ca să îl critici

Quote:
Problema e ca faceti hate unui joc doar pentru ca e EA publisher.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:25   #82
Victor
Senior Member
 
Victor's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,082
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Problema nu e cu video-ul respectiv...problema este ca faceti hate si sunteti experti in a critica un joc pe care voi PERSONAL nu l-ati jucat, desi ati avut posibilitatea.

Problema e ca faceti hate unui joc doar pentru ca e EA publisher. Pariez ca daca era alt publisher, sau daca era PS4 exclusive...tot se umezea Otman...era GOTY garantat...
Serios, grea limba romana? Te-ai murdarit putin pe gura de engleza?

Am jucat closed Alpha, am jucat 2 zile Demo-ul asta, review-ul facut de tipul de la Laymen Gaming e 100% la fix, subiectivitatea vine de la CUM urmaresti video-ul. Omul n-a exagerat cu nimic, si eu sunt un MARE fan Bioware si in special seria Dragon Age si Mass Effect...
__________________
Old troll...
Victor is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:27   #83
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Problema nu e cu video-ul respectiv...problema este ca faceti hate si sunteti experti in a critica un joc pe care voi PERSONAL nu l-ati jucat, desi ati avut posibilitatea.

Problema e ca faceti hate unui joc doar pentru ca e EA publisher. Pariez ca daca era alt publisher, sau daca era PS4 exclusive...tot se umezea Otman...era GOTY garantat...

Avea dreptate @495 in posturile de pe pagina anterioara...
1. EA are precedente nenumărate, dacă mai pui botul la EA Games meriți să fii numit fraier. Asta pentru că lumea continuă să dea pre-order la jocuri care au monetizări dubioase și asta încurajează o industrie în care se fac miliarde de pe urma unor investiții minime de timp, bani și talent.
2. Bioware nu mai este Bioware din vechi;
3. Când SkillUp zice că gunplay suge în Anthem, poți să fii convins că gunplay suge în Anthem. Pentru că am jucat jocuri la care le-a făcut review și impresiile mele se suprapun aproape 100% dpdv al mecanicilor întâlnite/senzației experimentate.
4. Au anunțat un end-game foarte sumar. Ce vrei mai mult? Când ți se spune că-i apă plată cu lâmâie dar tu vrei Single fucking Malt, tu chiar crezi că EA e gizăs și la lansare o să fie whiskey?

3 și 4 sunt esențiale în orice looter-shooter. Gunplay și Loot/Endgame. Când astea par praf și în plus jocul are o performanță absolut jegoasă pe console, știi că ceva-i nasol. 1 și 2 sunt doar cireașa de pe tort în a face mișto de o proprietate intelectuală nouă, care ar fi trebuit să rupă piața. Dar de fapt asta este rețeta EA, vezi ultimul Star Wars Battlefront 2 care s-a lansat fără 1/2 din eroi și apoi erau disponibili la 15-20$ bucata. Da, un alt joc care ar fi trebuit să fie un super succes a fost massive flop pentru că deși IP este foarte puternică (încă, la cum se ocupă Disney de ea probabil nu va mai fi mult timp), EA au fost lacomi. Da, BF2 are gunplay fain și senzații mișto, dar când pui câcat într-un butoi cu miere rezultatul este... previzibil.

Nu, nu am jucat Anthem și nici nu voi juca pentru că:
- am încredere în reviewers care l-au jucat;
- videos sunt relevante, arată gameplay suficient încât să-ți dai seama despre cum se joacă;
- nu vreau să încurajez practicile de cacao EA.

Bioware sunt prinși la mijloc, dar sincer nu-mi mai pasă de ei.


Apropos de @495 - el a zis că îl ia day 1 cu clanul lui. Am încercat să explicăm de ce ar fi o chestie nașpa, a fost o discuție, dar nu cred că cineva a vrut să-l închidă-n casă legat de calorifer doar ca să nu cumpere un joc EA. Cumperi de vrea sufletul tău, că de-aia este o lume liberă. Dar poți critica ceva ce nu-ți place sau care practică chestii dubioase, pentru că și astea-s incluse într-o lume liberă
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:28   #84
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Victor View Post
Mass Effect...
Andromeda a fost un mare fâs și a ucis franciza de tot.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:38   #85
faraverete
Senior Member
 
faraverete's Avatar
 
Join Date: Apr 2018
Location: Cluj-Napoca
Posts: 579
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Problema nu e cu video-ul respectiv...problema este ca faceti hate si sunteti experti in a critica un joc pe care voi PERSONAL nu l-ati jucat, desi ati avut posibilitatea.

Problema e ca faceti hate unui joc doar pentru ca e EA publisher. Pariez ca daca era alt publisher, sau daca era PS4 exclusive...tot se umezea Otman...era GOTY garantat...

Avea dreptate @495 in posturile de pe pagina anterioara...
Am mai avut astfel de discutii cu ceva prieteni, in care ei sustineau ca trebuie sa joci un joc sa'ti dai seama cum este. Nu, nu trebuie sa joci, trebuie doar sa fii suficient de deschis sa faci diferenta dintre o perspectiva subiectiva si una obiectiva.

Ca si exemplu, Am 2k++ ore jucate in diablo 3, m'a prins si inca ma bucur de el, dar asta nu inseamna ca nu e un joc de *****
__________________
The only limit is your own imagination
faraverete is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:44   #86
EXxx
Senior Member
 
EXxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: UK
Posts: 900
Mentioned: 37 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Skype™ to EXxx
Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Andromeda a fost un mare fâs și a ucis franciza de tot.
de parca Dragon Age 2/3 au fost ceva bun ...

Ma uitam circumspect la Anthem de ceva vreme, dar ultimile preview-uri, plus faptul ca deja au scos acel pack cu armuri fancy. Ah si unde mai zici ca subscriberii au o saptamana inaintea restului(single player sure... but multi, really?)
apreciez faptul ca au dat drumul la demo pentru 3 zile, desi sunt 100% ca nu au facut-o din bunatatea inimii lor, ci au vrut sa faca un load-test pe servere, moca.
cel mai probabil zic pas.
EXxx is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 11:48   #87
Victor
Senior Member
 
Victor's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,082
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

Una dintre cele mai mari probleme cu Anthem, din Demo cel putin in care nu este endgame, este gunfight-ul: are potential sa fie interesant, dar AI-ul npc-urilor si felul in care diferentele de dificultate scaleaza sunt bataie de joc.

Adica, atata timp cat WoW are AI care joaca destul de bine incat sa poti confunda un npc cu un jucator real, nu inteleg de ce un joc ca si Anthem nu ar avea un AI decent.

Pe langa asta, sincer, nici n-am observat diferentele de grafica, dar pot sa spun ca in closed alpha grafica era mai misto si jocul mergea mai prost, deci probabil s-au panicat ca le merge ca un cur engine-u si am redus din calitatea graficii.
__________________
Old troll...
Victor is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 12:27   #88
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
1. EA are precedente nenumărate, dacă mai pui botul la EA Games meriți să fii numit fraier. Asta pentru că lumea continuă să dea pre-order la jocuri care au monetizări dubioase și asta încurajează o industrie în care se fac miliarde de pe urma unor investiții minime de timp, bani și talent.
2. Bioware nu mai este Bioware din vechi;
3. Când SkillUp zice că gunplay suge în Anthem, poți să fii convins că gunplay suge în Anthem. Pentru că am jucat jocuri la care le-a făcut review și impresiile mele se suprapun aproape 100% dpdv al mecanicilor întâlnite/senzației experimentate.
4. Au anunțat un end-game foarte sumar. Ce vrei mai mult? Când ți se spune că-i apă plată cu lâmâie dar tu vrei Single fucking Malt, tu chiar crezi că EA e gizăs și la lansare o să fie whiskey?

3 și 4 sunt esențiale în orice looter-shooter. Gunplay și Loot/Endgame. Când astea par praf și în plus jocul are o performanță absolut jegoasă pe console, știi că ceva-i nasol. 1 și 2 sunt doar cireașa de pe tort în a face mișto de o proprietate intelectuală nouă, care ar fi trebuit să rupă piața. Dar de fapt asta este rețeta EA, vezi ultimul Star Wars Battlefront 2 care s-a lansat fără 1/2 din eroi și apoi erau disponibili la 15-20$ bucata. Da, un alt joc care ar fi trebuit să fie un super succes a fost massive flop pentru că deși IP este foarte puternică (încă, la cum se ocupă Disney de ea probabil nu va mai fi mult timp), EA au fost lacomi. Da, BF2 are gunplay fain și senzații mișto, dar când pui câcat într-un butoi cu miere rezultatul este... previzibil.

Nu, nu am jucat Anthem și nici nu voi juca pentru că:
- am încredere în reviewers care l-au jucat;
- videos sunt relevante, arată gameplay suficient încât să-ți dai seama despre cum se joacă;
- nu vreau să încurajez practicile de cacao EA.

Bioware sunt prinși la mijloc, dar sincer nu-mi mai pasă de ei.


Apropos de @495 - el a zis că îl ia day 1 cu clanul lui. Am încercat să explicăm de ce ar fi o chestie nașpa, a fost o discuție, dar nu cred că cineva a vrut să-l închidă-n casă legat de calorifer doar ca să nu cumpere un joc EA. Cumperi de vrea sufletul tău, că de-aia este o lume liberă. Dar poți critica ceva ce nu-ți place sau care practică chestii dubioase, pentru că și astea-s incluse într-o lume liberă
1. Nu e vorba de a pune botul la ce zice EA si la monetizarea dubioasa. Inafara de Forza Horizon 4, cred ca n-am dat preorder la nici un joc. Si in general nu prea cumpar jocuri day 1. Cine face preorder, cam merita sa ia teapa.

2. Ai dreptate...dar sincer, chestia asta e valabila cam pentru orice developer...oare ar trebui sa fim surprinsi ca ii intereseaza banii? Ce chestie...

3. Eu nu zic ca omul nu are dreptate in review, dar e si el un om si are preferintele lui. Asta nu inseamna ca nu e obiectiv, doar ca alte persoane au alte preferinte. Uite, mie nu mi s-a parut gunplay-ul asa dezastruos.

4. Da, au un endgame sumar...din pacate asta este o moda in ultima vreme. Si nu, asta nu e o scuza...ci mai degraba un motiv in plus pentru a astepta o perioada si apoi sa cumperi jocul.


@faraverete pai vezi...tocmai in exemplul tau cu diablo mie mi se pare ca te contrazici. Daca ai atatea ore in el, si inca iti place...de ce il consideri un joc prost? Nu pricep...care e ideea? Si jocurile astea sunt un bun de consum...un mod de entertainment, si cata vreme consideri ca suma platita raportat la timpul petrecut in joc a meritat, atunci care e problema?
ithanium2 is online now   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 12:32   #89
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Si...ai jucat demo sau doar postezi aiurea video-uri?
Toata lumea de pe forum stie ca esti fanboy sony...dar deja exagerezi...
De ce mi-as pierde vremea cu un "demo".....plm demo pe un build de acu 6 luni...cica, nici macar nu au decenta sa-i zica beta, asta ca sa nu le sara lumea in cap cu alte chestii, mai exact in ce stadiu e jocul cu 2-3 saptamani inainte de lansare.

Nu stiu daca is fanboy Sony, imi place ce face Sony cand vine vorba de jocuri.
Anu trecut timpul pe care l-am petrecut jucandu-ma a fost impartit cam 50/50% intre PC si PS4, dar pe PC am eu strategiile mele si alte chestii pe care nu le gasesc pe PS4.

Oricum interesanta reactia ta la un post foarte relevant thread-ului.
Cum ar fi postul tau daca era un day1 review....

In fine poti sa-mi dai ignore daca te deranjeaza chiar asa postarile mele.

Cheers.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 12:39   #90
faraverete
Senior Member
 
faraverete's Avatar
 
Join Date: Apr 2018
Location: Cluj-Napoca
Posts: 579
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

@ithanium2

Pai tocmai asta voiam sa subliniez - faptul ca e prost facut (diablo3) pentru genul in care se vrea incadrat, comparativ cu alte jocuri din competitie. Faptul ca m'a prins si sunt fanboy diablo de cand ma stiu nu schimba cu nimic faptul ca jocul are un endgame null, in care grinding'ul nu e pentru iteme ci pentru puncte ca sa fii mai bun, trading 0, diversitate 0, nu exista consecinte la alegerile skill tree-ului si lista continua.

Dar cu toate astea, are ceva anume care pe mine ma face in continuare sa ma joc, dar poate respinge alti MULTI playeri al genului instant. Ideea era doar sa se prezinte jocul intr'un mod cat mai obiectiv, ca mai apoi fiecare jucator in functie de preferinte, sa aleaga daca vrea sa'l joace sau nu.
__________________
The only limit is your own imagination

Last edited by faraverete; 04-02-2019 at 12:47.
faraverete is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 12:41   #91
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
2. Ai dreptate...dar sincer, chestia asta e valabila cam pentru orice developer...oare ar trebui sa fim surprinsi ca ii intereseaza banii? Ce chestie...
Problema nu e că îi interesează banii, ci că îi interesează DOAR banii.
Mare diferență.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 13:00   #92
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Quote:
Originally Posted by Otman View Post
De ce mi-as pierde vremea cu un "demo".....plm demo pe un build de acu 6 luni...cica, nici macar nu au decenta sa-i zica beta, asta ca sa nu le sara lumea in cap cu alte chestii, mai exact in ce stadiu e jocul cu 2-3 saptamani inainte de lansare.
Oricum interesanta reactia ta la un post foarte relevant thread-ului.
Cum ar fi postul tau daca era un day1 review....
Nu zic ca nu e relevant acel video...dar lasa-ma frate cu video-uri...hai cu opinii personale cand ai posibilitatea de a testa gratuit jocul. Dar hei...e mai usor sa arunci constant cu rahat in ceva ce nu iti trezeste interesul.

Quote:
Originally Posted by faraverete View Post
@ithanium2

Pai tocmai asta voiam sa subliniez - faptul ca e prost facut (diablo3) pentru genul in care se vrea incadrat, comparativ cu alte jocuri din competitie. Faptul ca m'a prins si sunt fanboy diablo de cand ma stiu nu schimba cu nimic faptul ca jocul are un endgame null, in care grinding'ul nu e pentru iteme ci pentru puncte ca sa fii mai bun, trading 0, diversitate 0, nu exista consecinte la alegerile skill tree-ului si lista continua.

Dar cu toate astea, are ceva anume care pe mine ma face in continuare sa ma joc, dar poate respinge alti MULTI playeri al genului instant. Ideea era doar sa se prezinte jocul intr'un mod cat mai obiectiv, ca mai apoi fiecare jucator in functie de preferinte, sa aleaga daca vrea sa'l joace sau nu.
Faptul ca iti place ceva nu te face automat fanboy, mai ales cand constientizezi ca acel ceva nu este perfect. Si mie imi place Diablo 3 si joc ocazional...mai alternez cu PoE (dar nu vreau sa deviem de la subiect).

Legat de genul de joc si de bullet sponges, tipul asta pare sa fie spot-on -
Si mie tocmai din acest motiv nu prea imi place acel sistem de combo-uri si abilitati.

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Problema nu e că îi interesează banii, ci că îi interesează DOAR banii.
Mare diferență.
Pe toti ii intereseaza doar banii...doar ca EA si Activision sunt mai "pe fata".
ithanium2 is online now   Reply With Quote
Old 04-02-2019, 14:26   #93
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post


3. Eu nu zic ca omul nu are dreptate in review, dar e si el un om si are preferintele lui. Asta nu inseamna ca nu e obiectiv, doar ca alte persoane au alte preferinte. Uite, mie nu mi s-a parut gunplay-ul asa dezastruos.



Ia încearcă Destiny 2 acum că ai încercat Anthem şi zi de gunplay :3



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2019, 10:46   #94
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Cumparat versiunea standard + o luna de EA Access cu 36 de euro pentru Xbox.
Ce o fi, o fi
ithanium2 is online now   Reply With Quote
Old 15-02-2019, 12:42   #95
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default



__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2019, 14:36   #96
sleepy_j
Senior Member
 
sleepy_j's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 1,172
Mentioned: 11 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Cumparat versiunea standard + o luna de EA Access cu 36 de euro pentru Xbox.
Ce o fi, o fi
De unde l-ai luat cu 36 de euro ?
sleepy_j is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2019, 14:49   #97
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Microsoft Store Argentina
ithanium2 is online now   Reply With Quote
Old 15-02-2019, 16:42   #98
sleepy_j
Senior Member
 
sleepy_j's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 1,172
Mentioned: 11 Post(s)

PC-ul meu

Default

Meh, credeam ca este si varianta pentru PC, ms oricum.
sleepy_j is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2019, 01:43   #99
sleepy_j
Senior Member
 
sleepy_j's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 1,172
Mentioned: 11 Post(s)

PC-ul meu

Default

Am jucat cateva ore si e cam subtirel jocul, desi imi place combatul, are o gramada de lipsuri, interfata e oribila, ai loading screen peste loading screen, nu are nici un fel de sistem de comunicatii in afara de voice chat, nu poti pune nici macar un amarat de waypoint sa semnalizezi ceva important, nu are nici minimap, nu poti sa-ti vezi nicaieri stats, itemele par sa aiba tot felul de bonusuri random, fara nici o legatura cu itemul in sine si multe alte chestii care te fac sa te intrebi daca astia au jucat macar o data un looter shooter.

Personal eu spun ca nu merita cumparat inca, mai bine iei o luna de premier access cu 15 euro si urmaresti daca au imbunatatit ceva peste vreo 6 luni, asta daca nu da toata lumea cu el de pamant pe 22 la lansarea "oficiala".
sleepy_j is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2019, 11:13   #100
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default


Nu am apucat sa joc deloc...am fost plecat in weekend.
Ma gandesc sa fac refund la pre-order...si pentru moment am optiunea. Nu stiu daca voi mai putea face refund daca o sa incerc sa il joc putin (am EA Access si am 10 ore de trial).

Lansarea se cam anunta a fi un mic dezastru. Lasand la o parte continutul destul de subtirel si repetitiv care va fi disponibil la lansare, tonele de loading screens si "downed mechaninc" mi se par un dealbreaker...si pentru asta cam nu prea au scuze...astea tin de probleme tehnice, mai exact de modul defectuous in care a fost conceput jocul.
ithanium2 is online now   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,918
Posts: 783,091
Total Online: 2796

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by Kspic
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.