lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Procesoare si chipseturi
Connect with Facebook

Procesoare si chipseturi CPU, MCP, MCH, ICH, IOH, etc

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old Today, 00:10   #301
dic1
Junior Member

dic1's Avatar

Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Este artificiala lipsa suportului hardware pentru Windows 7, a fost creata inca o piedica de catre M$ ca sa ne facem sa trecem la "minunatul" Windows 10.
Windows 7 s-a instalat, am avut toate driverele functionale si a inceput sa isi faca update. M-am si jucat, sistemul rula perfect in Windows 7, totul era in regula. Dupa cateva zile, dupa un update s-a instalat si prostia aia de pop-up cu "unsupported hardware".
Atunci cand voia sa faca update aparea acel pop-up. Era enervant pentru ca imi aparea si in jocuri.
Am cautat pe Internet si nu am gasit ce sa fac ca sa scap de el (apareau diverse KB-uri, iar M$ cred ca l-a introdus la mai multe updates de la un moment dat).
Daca are cineva solutia cum se scapa de "unsupported hardware" pop-up, imi reinstalez Windows 7. Am trecut la Windows 10 ca sa nu pierd gratuitatea, dar revin la Windows 7 fara probleme.

Last edited by dic1; Today at 00:12.
dic1 is offline   Reply With Quote
Old Today, 00:24   #302
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 71 Post(s)

PC-ul meu

Pai de, nu stii ca trebuie sa faci un back-up inainte de update-uri majore? Cu un restore se rezolva, dar tu ai instalat win 10.
Cu o imagine de win7 poti reinstala sistemul si te opresti cu update-uri la o data anterioara aparitiei problemei.
Merita incercat, spre oftica M$
kobro is offline   Reply With Quote
Old Today, 00:32   #303
dic1
Junior Member

dic1's Avatar

Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Eu am fixatia ca trebuie sa instalez toate actualizarile cat mai repede posibil. In Windows XP si Windows 7 nu am avut probleme cu updates (asta cu hardware nesuportat nu se pune, e o decizie M$, nu un bug). Nici in Windows 10 nu am avut probleme de 4 luni de cand il am.
dic1 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules