lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 15-11-2017, 20:53   #2901
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 235 Post(s)

PC-ul meu

Pixel, iPhone, P10. Problema e ca atunci cand m-am gandit la Pixel nu puteam sa il iau din tara. Insa vad cum merge Nexus 5x, un telefon fara pretentii si mi-e suficient sa cred ca Pixel se va misca cel putin la fel de bine.

Iar in ziua de astazi, desi acum sigur mi-o iau, sub 5" nu as lua nimic, maxim 5.5". E decent, iti ia ceva timp sa te obisnuiesti cu el...o luna probabil. Singura frica pe care mereu am avut-o e ca trebuie sa fi nitel mai atent la el din cauza dimensiunii.

undercover Jedi ^^
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2017, 21:50   #2902
mbc
Ancient friend

mbc's Avatar

Mentioned: 867 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Cand fac switch de la camera normala la camera wide la telefonul meu mi se pare super tare. Mi se pare ca e un game changer si toate telefoanele serioase ar trebui sa aiba asa ceva. Mi se pare mult mai util wide angle decat tele.
mbc is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2017, 21:56   #2903
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 94 Post(s)

PC-ul meu

@mirciusx nu ma contrazic ,eu nu am cerut versus ,am intrebat doar cine are pixel sa mi spuna cum merge ca sa stiu daca merita sa trec de la S7 edge la el.
Intre timp am butonat unu ,am citit ceva review si am zis sa mai caut prin piata sa vad ce mai gasesc conform cerintelor mele.
Dupa un timp am butonat un ~Iphone X si mi-a placut foarte mult ,avea cam tot ce -mi trebuia mie .
Nu ma intereseaza ios ,android sau ce mai este pe piata ,nu sunt fanboy pentru o companie anume ,vreau doar sa se apropie de cerintele mele care pot sa fie diferite de ale tale.
Simplu ,ai inteles acum ?

Pentru mine S7-le este un gunoi de telefon ce a costat aproape 4000 de lei din ce mi aduc eu aminte ,o sa caut factura sa vad pretul cat mai real .
Cum tu spui ca intra multe iphone in service ,acelasi lucru pot sa spun si eu de samsung ,am fost la garantie de 3 ori si era coada infernala in Milton Keynes la fel si Oxfor unde l-am lasat pe ultimul ,deh dunga pe ercran (google sa vezi problema ).

Daca se strica nu e problema pentru mine ,este pentru aia ce cumpara sh si nu au garantie ,eu nu-mi cumpara fara cand se depaseste o anumita suma.

Mie alarma imi merge bine pe 5s ,nu am probleme ,aud ,inchid si ma duc sa -mi beau cafeaua...

Last edited by polter; 15-11-2017 at 22:04.
polter is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2017, 22:10   #2904
Danos
Senior Member

Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Dashu View Post
Folie n-am, ca deobicei nu-l arunc & stuff. N-am avut pana acum probleme niciodata cu ecran crapat.

Dar carcasa de silicon imi trebuie din 2 motive: e prea ingust si nu simt ca-l tin cum trebuie in mana (nu pot sa inteleg treaba cu subtiatul telefoanelor dusa la extrem) si 2, in cazu in care chiar il scap, poate husa aia il salveaza.
Husa a fost prioritate si la mine, tot din acelasi motiv, posibilitate mare sa-l scap daca l-as tine fara, e destul de mic si alunecos S7 fata de vechiul S5 care avea si spatele dintr-un material care asigura priza buna in mana.
Mie chiar imi place cum arata si cu husa S7, am priza buna la mana, am scapat de multe ori S5-ul pe jos si pe beton si pe tabla(vapor) si daca nu aveam husa respectiva era de mult uitat.

La S7 gata, m-am lecuit cu protectia la ecran, am avut o sticla care acopera tot ecranul lipit doar pe margini, a costat si 60 de lei, am rezistat cu ea doar 3 zile, o porcarie de sticla care era lipita doar pe marginea ecranului iar sensivitatea era mult diminuata, am dat-o jos , ieri am vrut sa pun o folie normala din setul de doua venite odata cu husa, rar mi-a fost dat sa vad asa mizerie, de fapt 20 de lei dai 20 de lei face, nici macar nu erau decupate cum trebuie orificiile pentru camera si senzori, am incercat sa pun una si cand am vazut ce petarda e, am renuntat si le-am aruncat la gunoi.
Asa ca acum ecranul e naked, sticlele de calitate nu acopera din pacate tot ecranul la S7 si arata destul de urat, asa ca asa ramane, cum i-o fi norocul.

Last edited by Danos; 15-11-2017 at 22:14.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2017, 00:33   #2905
andrei80
Senior Member

Mentioned: 3 Post(s)

PC-ul meu

Polter, vezi că iPhone x nu merge iarna afară...
https://www.google.ro/amp/s/www.enga...eather-issues/
andrei80 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2017, 00:40   #2906
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 235 Post(s)

PC-ul meu

@polter te înțeleg. Și eu sunt ghinionist in ultima vreme. Putem face întrunire “Hi, I am Msx. Totul a început acum...”

undercover Jedi ^^
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2017, 09:32   #2907
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 397 Post(s)

PC-ul meu

Atatea cuvinte pt ce? @polter, pixel e peste aifon. Singurul dezavantaj este ca ii scade valoarea mai mult decat unui aifon la revanzare.
Dar .... la dudele pe care le-a dat aifon in ultimul timp pe calitatea constructiei ... tot spre pixel te indrept.
Old 16-11-2017, 11:21   #2908
ithanium2
Senior Member

ithanium2's Avatar

Mentioned: 45 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2

Si totusi, stie careva o folie buna pentru "mizeria" de S7 normal?
Nu vreau Alien. Am avut dinaia de sticla care nu acopera tot ecranul...e nasoala cand ai de citit documente si arata ca dracu. Acum am dinaia full "cu rama" care se lipeste doar pe margini...e un jeg

Eu sunt multimit de S7 desi ultimul update m-a enervat maxim...imi reseta telefonul din minut in minut...a trebuit sa ii dau hard reset.

Bine, la treaba cu updates vad ca e loterie cam la orice produs. Partea proasta e ca producatorul ti-l baga pe gat si nu poti sa ii dai ignore.
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2017, 11:32   #2909
kvist
Senior Member

Mentioned: 4 Post(s)

PC-ul meu

Eu pt s7 singura folie care a stat cit de cit bine a fost cea de la samsung. Asta este tot un fel de plastic moale gen alien. Ok a fost si cea de la smart protection, dar in 2-3 luni apare aspectul ala se coaja de portocala. Sticla pt el nu cred ca o sa gasesti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
i7-4790K|NH-D15|MSI Z97-GD65 GAMING|Kingston 12GB PC3-12800|GTX1070|Xonar Essence STX|Fractal Design Define XL R2|Seasonic X-750|Samsung 850 EVO 250GB|Zowie FK1|Razer Goliathus Speed|CMStorm Trigger|ASUS ROG Swift PG279Q|Sennheiser HD 700|SteamID:kvistul
kvist is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2017, 12:08   #2910
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 397 Post(s)

PC-ul meu

Eu ma chinui sa gasesc ceva de sticla decent pt U11 de cand l-am luat. Si nimic.
Din aia pt "tot ecranul", care se lipeste doar pe margini e varza. Am dat-o jos dupa cateva zile.
Iar din aia care sa nu acopere tot ecranul nu am gasit ceva decupat bine pt telefonul asta.
Old 16-11-2017, 12:16   #2911
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 168 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by kvist View Post
Eu pt s7 singura folie care a stat cit de cit bine a fost cea de la samsung. Asta este tot un fel de plastic moale gen alien. Ok a fost si cea de la smart protection, dar in 2-3 luni apare aspectul ala se coaja de portocala. Sticla pt el nu cred ca o sa gasesti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
tot samsung am pus și eu pe s7 edge
porcăriile de pe ebay nu sunt bune, am comandat una de sticlă, dar până vine cred că se schimbă anul.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules